Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
maivana  7. bře 2017

MAM

Vyzkoušela jsem Nuk lahvičky, Avent lahvičky, potom i nějaké obyčejné, až lahvičky MAM vyhovovaly nejvíc. Měli jsem i dudlíky a učící hrnečky.
0 poděkování
veronika_23  5. bře 2017

Nejdříve skleněné, pak plastové

Ze začátku jsem používala skleněné láhve, které jsem sterilizovala ve sterilizátoru do elektriky. A cca po třech měsících jsme přešla na plastové MAM anti colik, samostrerilizační které si nemohu vynachválit. Mají jedinečně jednoduchý postup vyvaření v mikrovlnné troubě. :-)
0 poděkování
laisobel  24. srp 2016

My a lahvičky

Ahoj,
s některými informacemi nesouhlasím, a to z vlastní zkušenost, co se týče krmení z lahve a refluxu a tak. Doporučila bych zkontrolovat informace. Lahvičky bych také tak nekritizovala, v některých případech není jiná možnost.

Jinak za nás lahve Avent nevyhovovaly tvarem savičky, uspěl až Nuk. Je to ale dítě od dítěte.

Učící hrnečky jsou dobrá věc, když přes ně dítě vedeme k normalnímu hrnku. Malá mi od roka pije z normálního hrnku, a to díky dvěma typům učícího hrnečku.
0 poděkování
kaja2016  21. srp 2016

S některými informace v článku nemohu souhlasit

Např. skleněné lahvičky se neohřívají déle, jen jinak. Mám dokonce dojem, že kdybychom počítali každou sekundu, tak možná i rychleji. Asi záleží i na velikosti. Takže moje zkušenost je, že když skleněnou lahev ponořím do horké vody, tak se napřed zahřeje sklo na vysokou teplotu, v tu chvíli je už potřeba lahev vyjmout a nechat výživu v ní "dojít". Teplo přejde ze skla do výživy a je to. Autorko, kde jsi čerpala? Našla jsem víc informací, se kterými nemohu souhlasit.
3 poděkování
veroushek  1. bře 2016

Avent a Tommee tippee

Láhví jsme zkusili hodně, ale dítě sálo jen z výše uvedených. Asi mu vyhovoval tvar savičky. Ostatní moc nebral.
0 poděkování
salme  1. bře 2016

Avent a později Nuk

Plně jsem kojila a po odstavení se mi osvědčili tyto dvě. Teda první Avent a až byl prcek větší, tak Nuk lahvička s oušky na učení. :-)
0 poděkování
blaablaablaa  4. led 2016

Medela

Máme doma, i když plně kojím. Spíš pro můj klid, kdyby náhodou byla potřeba. Syn z ní pil, když hlídal manžel a já musela na vyšetření do nemocnice, potom ještě při zánětu, kdy jsem odstříkala, co šlo a syna jsem pak dokrmila. Jinak zatím čeká na svůj den, až začnu dávat čaje apod.
0 poděkování
miskadis  1. pro 2015

Avent

Obě moje holky byly od narození na UM, takže u nás byla nutnost pořízení lahviček. Tenkrát jsem si na doporučení pořídila startovní sadu od Aventu a nikdy jsem nelitovala. Lahvičky využily obě moje holky, vydržely tedy několik let a pořád vypadaly jako nové. Takže určitě doporučuji značku Avent. ;-)
1 poděkování
nikolapomahacova  3. srp 2015

Avent, Nuk & Mam ;-)

Od malička je Klárka krmená umělým mlékem, takže bylo potřeba sehnat kojenecké lahve. Kdybych měla rozhodnout, tak nejvíce vzhledově se mi líbí MAM. Jelikož Klárka není zvyklá na takové ty ''spláclé'' savičky, museli se sehnat ty klasické. Takže všechny savičky, co jí nevyhovovaly, byly věnovány jinde. Poprvé měla savičky z lahve Hello Kitty, pak si zvykla na savičky od Aventu. Výhoda Nuk lahví byla v tom, že se nám krásně vešly v zimě do termoobalu, což u MAM byl problém. A Avent byla sázka na jistotu. :-)
1 poděkování
cinky  8. črc 2015

Každé dítko - jiná láhev

První dcerku jsem kojila pár týdnů, dala jsem na špatnou radu doktorky, neposlechla svůj instinkt a začala jsem dcerku kolem prvního měsíce dokrmovat láhví.

V drogerii mi padla do oka láhev MAM, která měla sterilizační funkci. Koupila jsem si pak ještě 2. Líbilo se mi, že ji můžu lehce rozebrat, vyčistit a samozřejmě dát do mikrovlnky sterilizovat. Za pár minut bylo hotovo a já jsem nepotřebovala další "krám" (rozuměj sterilizátor) do "baráku". Na dudlíky stačil malý hrnec.

Druhé dítko byl větší oříšek. Syn nechtěl nic, co nemělo velkou bambuli místo savičky. :-D Jelikož se mi odstavil od kojení před půl rokem, chtěla jsem mu ještě zkusit dávat UM. Bojkotoval úplně všechno. Nakonec to vyhrála úplně obyčejná láhev z DM drogerie s kulatou savičkou.

Určitě bych doporučila nastávajícím maminkám, aby láhev, či rovnou celé sady láhví, před porodem zbytečně nekupovaly.
0 poděkování
sanchezova  5. čer 2015

Lahve MAM

Měla jsem nakoupeny lahve Avent, ale nakonec nám sedly MAM anticolics, které se sterilizují samy v mikrovlnce. Jsou skvělé.
0 poděkování
miatia  11. kvě 2015

U nás Avent

Prvního syna jsem bohužel nekojila a tudíž jsem musela honem přemýšlet o lahvičkách. :-) Avent zvítězil, protože měl antikolikový prsten a při pití bylo krásně slyšet jak vzduch odchází, dobře se sterilovaly a synovi vyhovovaly maximálně, zkoušela jsem pak ještě Mam, ale ta už nesedla.

U dcery jsem zkoušela Mam, Tomme Tippe, Avent i Medela, Campol, ale vše zklamalo. Naštěstí jsem se rozkojila, což byla jediná záchrana! :-)

Takže hodně záleží i na mimču, co sedne, některému snad nesedne žádná jako naší malé. ;-)
0 poděkování
adenka84  12. dub 2015

NUK je u nás top

Obě dcery pijí jedině z lahvičky NUK. Tato značka se nám osvědčila u první dcerušky, a tak jsme ji pořídili i u druhé. Pije z ní jak mlíčko, tak i čajíček. Od 6. měsíců vyrábí NUK i učící hrnečky. Též máme od NUKU sterilizátor, dudlíčky a i odsávačku NUK, která mě byla při kojení velikým pomocníkem... úžasná věcička.

Navíc mají savičky antikolikový efekt a musím tedy říct, že bolení bříška ani u jedné z dcer neznám. Nevím, zda je to vyloženě značkou NUK, a nebo jsme prostě jen měli na tohle štěstí. :-)
0 poděkování
zuzdanka  7. dub 2015

Lahvičku sme nevyužili

Ešte pred pôrodom som uvažovala o kúpe celej sady lahvičiek, ale nakoniec som si kúpila jednu malú lahvičku od Aventu. Využila som ju len minimálne, pretože stále kojím a malý pije vodu/čajík radšej z hrníčku.
Myslím, že kupovať si dopredu celú sada je zbytočne, kedže sa dajú lahvičky zohnať kdekoľvek.
0 poděkování
ladyella  7. dub 2015

MAM a Canpol super, Avent zklamal

V těhotenství jsem koupila pro jistotu láhev Avent Natural a Canpol EasyStart z časopisu Maminka, ta nám vyhovuje moc, dokoupila jsem ještě jednu. Avent moc nesedí, vypije z ní mlíčko, ale moc mu to s ní nejde. Ještě jsem pořídila lahvičku od MAM, z té se mu pije krásně, v 7 týdnech pije ze savičky č.2, líbí se mi na ní samosterilizace, super na cestách. :-)
0 poděkování
cervenejablko  7. dub 2015

Lahvičky NUK

Kupovali jsme, když už nešlo dál kojit, lahvičky mají všude, i v Tescu, takže není důvod kupovat dopředu.

Máme zkušenost jen s NUKem. Chvilku trvalo, než na to malá přišla. Nuky mají "anticolikovou" dírku, která do lahve pouští vzduch, když dítě pije. Nevěděli jsme, jestli ta dírka má být nahoře nebo dole, ale zdálo se nám, že malá líp saje, když je díra dole. Tak jsme to tak nechali. Po měsíci jsem se dívala na stránky Nuku a tam psali, že ta dírka má být nahoře. Ale očividně vše v pohodě.

Jinak malou prdíky trápily i tak, možná, že proto, že ta lahev byla obráceně, kdo ví.

Co se týče údržby, líbí se mi, že lahvičky jsou hubené, vejdou se nám dobře do sterilizátoru, ale savičky se nečistí zrovna jednoduše, jak jsou úzké. Takže asi bych příště vybrala jinou značku, ale malá už je na ně zvyklá, tak už měnit nebudeme.
0 poděkování
leniczka23  12. bře 2015

Avent

Za nás zvítězila láhev Avent natural, má tvar napodobený prsu, takže malý akceptoval láhev a i nadále jsem kojila. Je anticolik a používáme dodnes.
0 poděkování
niccky.z  11. bře 2015

Medela

Jedna z nejlepších lahviček, co sme měli. Používáme hlavně na čaj, protože plně kojím. Při ostatních se malá dusila a nechtěla vůbec pít.
0 poděkování
zebruska  10. bře 2015

MAM anticolic vede

Vzhledem k tomu, že znovu studuji a ještě daleko, museli jsme vyřešit kojení po dobu mé nepřítomnosti. Suplementor nebo jiné vhodné pomůcky pro zachování techniky by asi tatínek nezvládl a babičky taky ne, navíc já sama jsem byla občas na lahvičce a mamka mě kojila dlouho.

Na velkém předporodním nákupu jsme koupili v DMku MAM anticolic (přes slevový kupon), v říjnové nebo zářijové Mamince, kterou jsem si koupila na cestu do školy, byla Canpol anticolic, v plenkovém dortu byla Nuk a k odsávačce od Aventu jsem měla i tu jejich savičku. Přišla mi nejlepší, ale při prvním domácím pokusu s ní bylo víc mlíka na Zdendovi než v něm, strašně tekla kolem. MAMku na první pokus nechtěl, pak ale večer vytáhl všechno, co mohl. Takže ostatní jsme ani nezkoušeli, zatím. Ve škole jsem zatím byla jeden celý dlouhý den, kluci to zvládli dobře. Večer, když jsem přijela, se Zdenda přisál dobře a nebylo nic znát. ;-)

Když se to kombinuje, proč ne. Po lžičce by ho krmili asi celý den.
0 poděkování
lenjii  9. bře 2015

Tommee Tippee láhve

Kvůli dceřiným kolikám jsem se rozhodla dávat fenyklovy čaj z láhve. Při nákupu výbavy pro malou jsem zakoupila značku Tommee Tippee. Čaj z ní pije doteď. Problémy s kojením jsme neměli.
0 poděkování
mor48tko  11. únor 2015

Kojenecká lahev Lovi (růžová 250ml)

Dostala jsem ji v práci, vzhledově podle mě vypadá hezky, ale prakticky...? Během měsíce a půl se mi "odloupla" měrka téměř z poloviny lahvičky :-| Kdybych mohla, vrátila bych jí, ale jakožto dárek jsem neměla účtenku. Jinak, malému se z ní dobře pije a dobře se mu drží. :-)
0 poděkování
ewulka88  9. únor 2015

Kojenecké láhve

Protože jsme s jedním odcházeli už z porodnice na lahvi a druhého jsem kojila do 6. týdnů, tak jsme pár lahvi vyzkoušeli a za nás jsou nejlepší Avent od narození. Vubec nám nesedlo Tommee Tippee. Teď v 6 měs. jsme přešli na MAM, protože mají od nich učící hrníčky a ty jsou taky fajn. :-)
0 poděkování
blondie007  11. led 2015

Lahvičky Avent

Protože jsem měla odsávačku značky Avent, bylo pro mě přirozené používat také lahvičky stejné značky. Syn z nich pije od 3. měsíce, kdy jimi dostával moje mléko a od první chvíle je přijímal bez sebemenších problémů. Za výhodné také považuji možnost dokupování různých druhů saviček, podle toho, co kterému miminku sedí nejlépe. Synovi jeden čas vyhovovala sada Avent Natural (když byl menší) později Avent Classic, ze kterých pije do teď.

Zkoušeli jsme také lahvičky MAM a NUK, obě značky zatím syn nepřijímá.
0 poděkování
manteca73  10. led 2015

Lahvičky do výbavy

Ke konci těhotenství jsem si pro jistotu objednala sadu lahviček zn. Avent - dvě malé, dvě velké a savičky 1 a 2. Byla to výhodná koupě. :-D

Po porodu jsem skoro půl roku kojila dceru přes kloboučky a tudíž ji nedělal problém pít mléko i z lahviček. Výhodou toho bylo, že mi dcerku bez problémů mohla pohlídat mamka nebo přítel a já si mohla udělat chvíli volna. I když se mi pak podařilo odbourat kojení s kloboučkem vůbec nebyl problém v kojení a pití z lahvičky.

Od známých jsem dostala i jiné značky, ale Avent jí sedl nejvíce.

Momentálně už dostává k pití přes den i vodu a tu ji dávám v lahvičce značky NUK (dárek). Její výhodou jsou ouška, která se dceři dobře drží, a tak se naučila pít sama.
0 poděkování
aljuska  9. lis 2014

Medela Calma, Avent a MAM

S první synem jsem odcházela z porodnice prakticky na láhvi, protože kojení se bohužel ze zdravotních důvodů nepovedlo plně rozjet. V porodnici dostával pít z Avent láhve a i já měla doma nakoupenou sadu Avent láhví i se sterilizátorem a v prvních měsících jsme ji u nás hodně využili.

První týden pil syn z Avent láhví, ale protože jsem se snažila rozjet kojení, na doporučení lak. poradkyně jsem zakoupila lahvičku Medela Calma a ta byla skvělá. Syn se musel snažit, aby se napil a neničila mu techniku kojení jako obyčejné láhve, takže tuto lahvičku opravdu doporučuji pro ty, co se snaží rozjet a udržet si kojení ;-)

Pak se nám povedlo kojení rozjet a z větší části jsem kojila a dokrmovala jsem jen minimálně. Když bylo synovi přes 1/2 roku, tak jsme zase přešli zpět na Avent láhve, z kterých pil mléko až do 3 let :-)

Druhý syn byl plně kojený od začátku, když jsem mu kolem jeho 6. měsíců zkusila nabídnout UM (hodně často se v noci budil na kojení a já doufala, že když si dá večer UM, bude spát aspoň trošku lépe) nabídla jsem nejprve láhev Medela Calma, ale vůbec jí nevzal, vyzkoušela jsem i Avent a Nuk, ale nakonec vzal na milost až láhve MAM, asi mu vyhovovala nejvíce díky ploché savičce a z této láhve pije mléko každý večer doteď :-)
0 poděkování
jennyska  9. lis 2014

Láhve jen na cesty...

Náš syn je i ve svých 18-ti měsících plně kojený, avšak nebylo tomu tak od začátku.

V porodnici a další 2 měsíce jsem bojovala s nedostatkem mléka, takže jsem musela používat suplementor a UM, abych syna dostatečně nakrmila, přičemž on si i nadále, současně, tahal mlíčko z mého prsa. Abych měla nějakou "nádobku" na UM, zničila jsem savičku jedné z lahviček Tommee Tippee, kterou jsme měli podarovanou a strčila do ní cévku. Jakmile mi zabrala homeopatika Senovka, Benedikt a Ricinus, lahvička letěla do koše (stejně už se nedala používat).

Protože ale hodně cestujeme (i 3 hodiny autem), asi 5.ti měsících jsem se rozhodla, že na cesty vždy zadělám UM do láhve a dám ho po cestě synovi, jakmile bude uplakaný - zastavovat na dálnici každých 5 minut fakt není ok :-D . Nechtěla jsem ale používat lahvičky plastové (nějak mi to "nevoní", že horká voda jde do plastu), takže jsem na rychlo vletěla do jednoho malého obchůdku a tam koupila skleněnou lahvičku (malou i velkou), jako danny38. Máme je dodnes a nemohu si na ně stěžovat.

Vím, že se některé maminky bojí toho, že když dítku nabídnou láhev, mohou přestat kojit. To riziko tady skutečně je - já třeba nechtěla dát ani dudlík, protože jsem se bála a za kojení dost bojovala. Ale jakmile jsem byla se synem "rozkojená", přestali jsme zastavovat na cestách a láhev jsem podala. Byl to risk a klaplo to. Syn je kojen dodnes. Nemá problém jak s prsem, tak ani s dudlíkem, či s láhví.

Za mě je láhev na cesty opravdu dobrý pomocník :-)
1 poděkování
danunkam  7. lis 2014

Lahve MAM

U prvni dcery mi bylo dopřáno kojit pouze jeden měsíc, a tak jsme pořídili lahvičky MAM anticolic. Byly jsme obě mooc spokojené, dcerce se dobře papalo, nenahltala se zbytečně vzduchu a mě se díky tomu, že lahev jde skoro celá rozdělat, skvěle čistily a udržovaly. ;-) Druhé dcerce jsme pořídili již před porodem celý set, který jsme maximálně využili, i když jsem kojila. Dcerka byla žíznivá a z prsu se prostě nenapila, tak pila ještě vodu z lahvičky. Kojení nám šlo krásně až do doby, kdy se sama odstavila.
Myslím si, že pití z lahve nemá souvislost s tvorbou mléka, tedy alespoň z mé zkušenosti.
0 poděkování
kacajak  7. lis 2014

Tommee Tippee

Lahve jsem koupila už v těhotenství, bála jsem se, že nebudu moci kojit. Vyplatilo se. Malý je od dvou měsíců na UM a jediná lahev, kterou vzal na milost je Tommee Tippee. Zkoušeli jsme Avent, Mam, NUK, ale nic nechtěl.
Tommee Tippee je pro nás prostě jednička.
0 poděkování
danny38  7. lis 2014

Kojenecké lahve u nás

Jako úplně první kojeneckou lahvičku, kterou jsem použila byla Medela. Bojovala jsem s kojením a malá často u prsu vyváděla, takže občas nezbylo nic jiného než mléko odsát a nakrmit malou z lahvičky. Na doporučení holek tady z koníka, jsem koupila lahvičku Medela Calma. Musím říct, že je opravdu skvělá. Přesto, že jsem používala lahvičku celkem často, i tak nebyl problém, aby malá bez problémů sála i z prsu.

Když pak malá přešla plně na UM, nakoupila jsem pár plastových lahviček. Jednou jsem v obchodě narazila na skleněnou lahev a jaké bylo moje nadšení, že se ještě vyrábí. Hned jsem ji koupila a nahradila plně ty plastové. Na údržbu je skvělá a malá nikdy neměla problém z ní pít :-)

Jediná nevýhoda je, že je těžší, ale jinak bych jí bez obav všem doporučila :-)
0 poděkování
kisseva  6. lis 2014

Koupi lahve už pred porodem

Bylo mi 16, když jsem otěhotněla. Takže každá rada mé maminky byla svatá. Tehdy jsem neměla možnost jít a zeptat se na koníku, proto jsem pro "jistotu" koupila asi 4!! Při příchodu z porodnice, hned maminka uvařila čaj a malé jsem ho Pro "jistotu" hned podávala z flašky. Největší omyl, protože si myslím, že tím se vlastně malá ani dobře nepřisála k prsu a já po pár dnech bolesti bradavek přestala kojit. V této době bych už nikdy dopředu žádnou láhev nekupovala. Dle mého názoru, podávání tekutin z láhve zhoršuje tvorbu mléka.
0 poděkování
lucipravda  6. lis 2014

Máme sadu Avent zcela nevyužitou

Když jsem byla těhotná, koupila jsem ze strachu, že bych snad nemohla kojit, sadu Avent. Vyhodila jsem tak cca 500,- Kč do koše, protože jsem ji ani nevybalila. Kojila jsem do 2 let a dcera začala pít vodu kolem jednoho roku z hrníčku. Z počátku měla hrníček s tzv. pitkem a od roku a půl už pila s obyčejného hrníčku.
0 poděkování
leenulka89  5. lis 2014

Naše lahvičky

Jednu lahvičku jsem pořídila před porodem kdyby náhodou nebylo MM, ale naštěstí jsme ji nevyužili. Druhou, menší od NUKu jsme dostali od kamarádky na čaj, tu malá používala do 1 roku a pak jsme pořídili NUK First Choice lahvičkuna učení a tu má malá dodnes (20m). Teď už dává přednost obyčejnému plastovému hrníčku z Ikei :-)
0 poděkování
baraka1  5. lis 2014

Láhev pro jistotu

V těhotenství jsem nakoupila spoustu zbytečností a jednou z ní byla láhev.

Koupila jsem ji "pro jistotu" i když jsem chtěla kojit. S kojením jsem sice měla na začátku nějaké potíže, ale na láhev jsem si ani nevzpomněla a bojovala den za dnem, až se to podalo. Teď dceru dva měsíce přikrmuji a nabízím jí čaj a vodu z netekoucího hrníčku, takže láhev je zabalená někde vzadu ve skříní a něco mi říká, že tam taky zůstane.
0 poděkování
rory_g  5. lis 2014

NUK a AVENT

Jako první jsme pořídili antikolikovou lahvičku NUK, jen jsme s ní neuměli pořádně zacházet a mléko nám teklo všude. Koupili jsme AVENT, které jsou bezva, mají antikolikový prsten, dobře se vymývají i sterilizují. Stejně tak NUK, pro ty navíc není potřeba sterilizátor, což je super.

Takže s oběma typy jsme spokojení a používáme dodnes - na pití i na řidší kaše.
1 poděkování
hohe  5. lis 2014

Tommee tippee

Když jsem byla nucena přestat kojit, začala jsem používat pro malou lahev Tommee Tippee. Dobře se drží, malá se ji také naučila brzo držet sama, jdou koupit úchytky, jsou různé druhy saviček a lahvičku lze pak doplnit pítkem na čajík. Popravdě je používáme dodnes, protože malá UM stále vyžaduje. :-)
0 poděkování
dogswoman  5. lis 2014

MAM lahvičky

Bohužel mě přiroda a laktační poradkyně neobdarovali darem kojit, tak jsem sáhla po lahvičce.
Výhodou je šroubovací dno, mohou se dát vyvařit do mikrovlnky. Občas, pokud jsem dobře nezašroubovala, obsah vytekl, ale stalo se to jen výjimečně. Mají opravdu měkkou savičku, která má takový dost placatý tvar, tudíž po této savičce mi syn jinou už nepřijal. Na výběr je několik druhů saviček od narození až po batolecí věk s ruznýmy druhy rychlosti průtoku. S jinými lahvičkami bohužel nemám zkušenost, tak nemohu posoudit, zda jsou dobré nebo špatné.
0 poděkování
klarabrno  5. lis 2014

Odmítání láhve

Tak u nás si malá sama řekla, co chce. Já jsem od začátku těhotenství věděla, že kojení je jediná volba a že ani dudlík u nás nebude mít "dveře otevřené". I přes snahu babiček malá dudlík plivala a odmítala. Stejně tak odmítala i láhev s odstříkaným mlékem. Dnes už pije odstříkané mléko z hrníčku a je spokojená.
0 poděkování
lachipie  5. lis 2014

Medela

Částečně kojíme, tak používáme lahvičku Medela calma pro kojené děti a bez problémů. Nemění techniku sání a malý se bez potíží přisaje i k prsu. Když už nemá hlad, tak prostě víc už nesaje, savičku jen dudlá nebo ji úplně pustí a já aspoň vím, že už má dost. Na začátku jsme zkoušeli i Avent, ale malému to teklo asi moc rychle, zalykal se mi u jídla a pak mi hůř sál i z prsu. Za nás tedy jedině Medela.
0 poděkování
holyjane  5. lis 2014

Odmítání lahve

Zkušenost s lahvemi mám neutrální. Jelikož jsem malou po první 3 měsíce vždy večer dokrmovala UM, používali jsme lahev Avent Natural. Od tchýně jsme měli lahvičku Nuk kterou jsme používali zřídkakdy.

Po 3. měsíci, kdy jsem vyhrála boj s věčným zánětem v prsu a kojení se mi rozjelo na 250% jsme dokrmovat přestali a teď, když máme zavedené příkrmy, malá lahvičku odmítá, nechce z ní pít, tekutiny přijímá jen po lžičkách či z otevřené nádoby a nejlepší alternativa je pro ní samozřejmě prso.

Nemohu říct, že mám s lahvemi špatnou zkušenost, ani se mi na ní dítě "nenaučilo", jak tu mnoho maminek "straší", ale každé dítě je originál a každému vyhovují odlišné věci.

Některému děťátku vyhovuje obyčejná lahev z drogerie, některému ta dražší značková, někde s lahví nepochodíte vůbec. Každopádně nejdůležitější je spokojené dítě. :)))
0 poděkování
andelkaprdelka  5. lis 2014

Skleněné lahvičky jsou nejlepší

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit skleněné lahvičky. Od narození byl syn na UM. Darem jsme dostali hodně plastových lahviček různých značek, velikostí, tvarů, ale naprosto nevyhovovaly, hlavně mě i když jsem lahvičky poctivě omývala a vyvařovala. Lahvičky rychle ztrácely svou "novost", v některých případech i zapáchaly a ničím to nešlo dolů.

Poté muž přinesl z práce skleněné lahvičky na zkoušku, nejprve malou, později velkou. Jen jsme přikoupili antikolikovou savičku a od té doby u nás frčely jen skleněné jak na UM, tak na čajíky a štávy. Údržba rychlá, stačilo omýt, občas jsem i vyvářela. Žádný zápach, zašpinění, nic takového. Lahvičky jsou i po letech netknuté. Za mě velká spokojenost a mohu jen doporučit.
1 poděkování
katyxq  4. lis 2014

Láhev máme jednu - úplně zbytečně

Lahvičku jsme jednu dostali ještě před porodem. Ale nikdy jsem ji nevybalila, leží vzadu ve skříni dodnes. Nebyla potřeba. Na co taky? Malá je kojená, když byly ze začátku problémy s kojením, lahvičkou bych to jen zkazila ještě víc (radši jsem zavolala laktační poradkyni). A s příkrmy taky nebyla potřeba. Proč učit dítě pít z různých plastových nesmyslů (lahviček, netekoucích hrnečků, pítek apod.)? Malé jsme od začátku přikrmování nabízeli vodu z obyčejného malého porcelánového hrnečku, skleniček, kelímků, obyčejných lahví, prostě z toho, z čeho pijeme i my. V roce už se uměla z toho hrnečku napít úplně sama bez pobryndání.
6 poděkování