Hračky do vody

Hračky do vodyDo vany, bazénu i sprchového koutu patří dětem hračky a to přímo k tomu určené hračky do vody. Hračky zpříjemní dětem pobyt ve vodě a to hlavně těm, které vodu příliš v oblibě nemají. Díky hračkám do vody si každé dítě najde pozitivní přístup ke koupání a vodě a na každou hygienu se bude jen těšit. Hračkou dítě ve vodě rodiče zaujmou a budou rozvíjet i jeho fantazii. Každá hračka do vody musí být vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu a kvalitního plastu. Mezi nejznámější výrobce hraček do vody patří Yookidoo, Fisher Price, Sassy, Playgo a Smoby.

Hračky do vody mohou rodiče dítěti pořídit buď nové v kamenných prodejnách, či e-shopech a nebo použité z bazaru. Všechny by však měly splňovat jedno z nejpřísnějších kritérií při výběru hračky do vody a sice nezávadnost a bezpečnost použitého materiálu.

Kačenky, fontány, barvičky, pastelky

Jednou z nejznámějších hraček do vody jsou žluté, gumové Kačenky, které dokáží pohltit vodu a jenž po stlačení vystříkne ven a nebo obyčejné kelímky, se kterými si děti přelívají vodu kamkoli si umanou. Na trhu jsou ale i další oblíbené hračky, se kterými dítě ve vodě stráví mnoho času. Děti ve vodě ocení různé Gumové postavičky, které se mohou nalepit na stěnu vanu, či sprchového koutu a poté zase odlepit. Dále si hezky vyhrají i s Vodními pastelkami, kterými pokreslí celou vanu a po koupání jdou hezky smít. Pro malé čtenáře existuje i Koupací knížka s obrázky a dětské oko určitě zaujme i různě barevná voda zbarvená díky Barvám do vody.

Pobyt ve vodě může na dítě působit i edukačně a to díky pěnovým písmenům a číslicím, které po namočení drží nějakou dobu na vaně. Děti z nich mohou skládat slova a učit se počítat. Chlapečci si do vody berou pirátské a rybářské lodě, autíčka, letadýlka, nářadí a holčičky zase různé panenky, mořské panny, kuchyňské nádobíčko apod.

Oblíbené přelívání vody na dlouhou dobu dítě zabaví a díky hračkám jako Zábavná fontána, Kouzelný kohoutek a nebo Vodní mlýn si přijdou na své. V bazénech a nebo moři děti zase naopak ocení větší nafukovací hračky jako jsou míče, lehátka, čluny, kruhy a nebo různé zvířátka jako krokodýli, delfíni, velryby, dráčci, atd.

Představení Yookidoo hračky do vody - Zábavná fontána

E-shopy s hračkami do vody

Více o hračkách do vody na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20161012190525/http://hracky-do-vody-vany.cz/

Hodnocení a zkušenosti s hračkami do vody

Máš zkušenost s hračkami do vody?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
sabca21  21. lis 2020

Hračky do vody

Na hračky Yookidoo jsem narazila právě díky MK a malá je z toho úplně hotová a ve vaně teď aspoň vydrží. Fakt jsem vděčná za tip na tyhle hračky.
  • dítě se zabaví
  • žádné
kacajak  7. lis 2014

Pískací knížka nebo sprchová hadice

Naše robě hračky do vody vůbec nepotřebuje. Jediná, kterou vzal na milost, je pískací knížečka. Nejlepší hračkou pro něj je sprchová hadice (od 5. měsíce se koupe ve velké vaně). :-)