Sklady plen

Skládat pleny můžeme jak čtvercové, tak i vícevrstvé, k jejich upevnění slouží snappi sponka nebo spínací špendlík1. Výběr typu skladu se liší dle věku (typu stolice), pohlaví a velikosti dítěte.

Sklady čtvercových plen

""Novosklad

Sklad na draka

Sklad narovno

Sklady vícevrstvých plen

Kalhotkový sklad

Sklad pro chlapce

Sklad pro dívky

Sklad narovno

Více o skladech látkových plen na modrykonik.cz

Použité zdroje:

  1. https://web.archive.org/web/20190413031410/https://latkovepleny.cz/skladani-plenek/
  2. https://web.archive.org/web/20150511043750/http://www.branakdetem.cz/clanky/galerie

Hodnocení a zkušenosti se sklady plen

Máš zkušenost se sklady plen?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
jhhd  6. kvě 2015

Od narození do 19 měsíců skládáme téměř stejně

Než se dcerka narodila, připravila jsem si plenky do novoskladu. Po příchodu z porodnice jsem vypoužívala takto naskládané pleny a už jsem se k novoskladu nevrátila. Od té doby (zhruba 7. dne života mé dcery) až do dneška (19. měsíců) používám pouze čtvercové pleny ve skladu na rovno a bohatě to stačí. Navíc novosklad není uplně praktický pro abdukční balení, které ortopedi v šestinedělí vetšinou preventivně doporučují.

Jinak od narození do zhruba 1,5 roku jsme používali stále 2 pleny složené na rovno. Od roku a půl už nám to začíná jit s nočníkem, takže přes den používame 1 plenu na rovno, když jsme doma. Když jdeme někam ven nebo na spaní a na noc dáváme stále 2 pleny na rovno.
2 lidé považují za užitečné
picasso  13. kvě 2014

Skládání plen do roku :-)

Po příchodu z porodnice jsem začala u syna používat látkové pleny a to v "novoskladu".

Vždy při žehlení jsem je poskládala i s vkládací plenou a separačkou a bylo nachystáno. V cca 4-5 měsících se mi syn začal pročůrávat i při častějším přebalování. Přešli jsme tedy na "draka" s ještě jednou čtvercovou plenou a separačkou. To nám vydrželo cca do 8. měsíců, kdy ovšem syn začal být u přebalování hodně živý. Tak jsme z "draka" přešli na AIO, kdy už nám ovšem dvě bambusové vkládací pleny nestačily, tak jsme jednu nahradili čtvercovou plenou poskládanou na chlapečka. To by nám vydrželo i teď v roku, ale začali jsme krásně chodit na nočník.

Tenhle systém skládání plen nám vydržel bez přebalení 3 hodiny, po jednom pokusu až 5 hodin.
1 člověk považuje za užitečné
alkena  6. kvě 2014

S novoskladem na věky (tedy až do odplenkování)

Když jsme koncem šestinedělí přešli na látkové plenky, začala jsem skládat novosklad, však jsem měla doma pořád vlastně novorozence, ne? A tak ho skládám, skládám, a skládám až dosud, kdy jsou dceři téměř dva roky. Zkusila jsem párkrát skládat na draka nebo na rovno, ale nevyhovuje mi to. Přestože dcera není žádný hubeňour, tak jí novosklad pořád sedí dobře.

Doplňuju druhou čtvercovkou, skládanou tentokrát narovno, a protože je dcera celkem učůránek, skládám tuto druhou čtvercovku na chlapečka. Podle potřeby doplňuju ještě dalšíma vkládačkama.
1 člověk považuje za užitečné