On-line kurzy první pomoci dětem „Co mám dělat?"

Ošklivé úrazy, pády, popáleniny, spolykané předměty, dušení či jiné zdravotní komplikace? Je velmi důležité vědět, jak se v kritické situaci zachovat. Potřebné je pouze jedno: neztrácet čas, nepanikařit a okamžitě jednat. Úkony zachraňující život je potřeba se naučit pod dozorem odborníka a informace čerpat ze spolehlivých, ověřených zdrojů. V případě kurzů Co mám dělat dostanete informace z první ruky. MUDr. Michala Knězková není pouze lékařkou a certifikovanou odbornicí ve svém oboru, ale i maminkou.

Kurz První pomoc dítěti

Tento online kurz první pomoci nabízí přehledné, výstižné a praktické nahlédnutí do této problematiky. Umíte panikařit, chytá vás hysterie a máte pocit, že byste v kritické situaci, která vyžaduje první pomoc, selhaly? Je na čase to změnit! A co všechno se díky kurzu dozvíte?

• Představení kurzu a ikonografiky
  • Spolykané předměty
  • Dušení, vdechnutí předmětu
  • Resuscitace kojence do 1 roku a dítěte staršího 1 roku

Kurz O našem miminku

Kurz O našem miminku je předporodní kurz, ale jde o první kurz v ČR i SR, který není orientován na porod a maminku, ale na miminko. Na tomto online kurzu zaměřeném na péči o děťátko se dozvíte vše od A po Z. Jako nastávající maminky získáte všechny potřebné informace. Nezaskočí vás tak průjmy, horečky ani febrilní křeče. Rovněž budete ovládat vše o vývoji dítěte do 1 roku, jako je syndrom náhlého úmrtí, jak reagovat, a také to, jak děťátko správně resuscitovat. Na kurzu proberete tyto okruhy:

• Představení kurzu
  • Výběr pediatra a porodnice
  • Porodnice a vyšetření miminka
  • Monitor dechu, syndrom náhlého úmrtí
  • Období šestinedělí
  • Motorický vývoj do 1 roku
  • Nepořídím, neublížím
  • Očkování v ČR
  • Teplota a febrilní křeče
  • Průjem a dieta při prujmu
  • Dušení, vdechunutí předmětu
  • Resuscitace kojence do 1 roku

A jaká je výhoda online kurzu oproti tomu osobnímu? Kromě praktických okolností, jako to, že ho můžete absolvovat z pohodlí obývacího pokoje a v teplákách? ;) Je bohatší na informace. Všechny materiály vám navíc zůstávají, díky čemuž se k nim můžete kdykoliv vrátit. Kromě toho se o materiály a poznatky můžete podělit například i s tatínkem či babičkou, kteří se stejně podílejí na výchově nebo hlídání vašeho děťátka. Také máte záruku aktuálních informací a změn, které paní doktorka pozorně sleduje a komunikuje.

Díky kurzům si budete umět poradit doma v případě nepříjemností a úrazů sama, ale budete i vědět, kdy vyrazit k lékaři, kdy určitě nečekat a okamžitě volat RZS. Užijte si cenný čas s dětmi bez zbytečného stresu a strachu, co když... Protože v případě potřeby už budete vědět, co dělat a jak pomoci.

Hodnocení a zkušenosti s on-line kurzy první pomoci dětem „Co mám dělat?"

Máš zkušenost s on-line kurzy první pomoci dětem „Co mám dělat?"?