Puntík - můj první časopis

3 zkušenosti

Puntík - můj první časopis představuje dětem veselé postavičky, které je provázejí celým časopisem a nabízejí úkoly cílené na rozvoj komunikačních schopností, fantazie, grafomotoriky či jemné motoriky. Děti si díky Puntíkovi také procvičí barvy a tvary a dozvědí se spoustu zajímavostí o světě kolem nás.

Úkoly v Puntíkovi jsou sestaveny tak, aby je dítě pochopilo samo, popřípadě s malou dopomocí dospělého, proto je v časopise minimum textu a příběhy jsou hlavně obrázkové - komiksové. Výjimku tvoří básničky a pohádkové příběhy - ty jsou cíleny pro předčítání dospělého a pro rozvoj řeči i pohybových dovedností dětí.

Celý časopis je vytištěn na vysokogramážním papíru, který se dětem jednodušeji stříhá a umožňuje tak kreativně pracovat se všemi stránkami časopisu, nejen s vystřihovánkami, které se nachází uprostřed vydání.

Vlastnosti:

počet stran:44
vychází:1x měsíčně
věková kategorie:2 - 6 let
dostupnost:kamenná prodejna, eshop

Hodnocení a zkušenosti s Puntíkem - mým prvním časopisem

Máš zkušenost s Puntíkem - mým prvním časopisem?
eithelwing  6. říj 2021

První časopis pro dcerku

Kupujeme Puntíka druhým rokem. 🙂 Ve 3 letech dceru ne úplně vše bavilo a dotáhla do konce, teď ve 4letech je to super. Líbí se mi vzhled, tvrdší papír, není to přehnaně infantilní, cena mi přijde příznivá. Jsem ráda, že našli nového vydavatele.
  • Tvrdší papír
  • Zajímavé úkoly
  • Hezký vzhled
  • Dobrá cena
  • Úkoly vhodnější spíše pro starší děti
hanicka_k  6. říj 2021

Dcerka ho miluje

Puntíka jsem si všimla před dvěma lety u nás v supermarketu. Jako jediný byl psaný pro děti od 2 let. S nadšením jsem ho dceři koupila, protože před pár měsíci právě druhé narozeniny oslavila. Po otevření přišlo trochu zklamání, že pro dvouleté toho moc nebylo, a tak ho dcerka měla spíš pro zpestření denních aktivit. Ještě párkrát jsem ho koupila, ale dcerka si v něm spíš vybarvovala, než abychom řešily nějaké úkoly.

Po krátké odmlce jsem ho pořídila k 3. narozeninám, a to rovnou předplatné na celý rok. Dcerka zvládala každým číslem „vyluštit“, jak sama říká 😁, více a více úkolů. Jen vystřihovánky jsem vždy dávala dohromady já. V posledním čísle už zkoušela i ty. Nyní máme už druhé předplatné a dcerka se vždy těší na nové číslo.
  • Krásné ilustrace
  • Zajímavé a zábavné úkoly
  • Cena
  • Top vystřihovánky
  • Není to opravdu od 2 let jak píší
  • Musíme na další díl čekat měsíc 😢😂😂
pestas  4. říj 2021

Velká spokojenost

S Kačí jsme začaly Puntíka (v té době nic jiného pro takové prcky nebylo), teď pokračujem Tečkou, neteřince ségra také kupuje Puntíka a u obou maximální spokojenost a nepřijde nám, že by úkoly byly příliš složité, tedy jinak. Jsou tam úkoly různé náročnosti, což je ale logické, když časopis pokrývá nějaké věkové rozpětí, ale naše Kačí i ségry Justa neměly problém plnit úkoly, složitější s mírnou dopomocí nebo navigací.

Velké plus je, že je celý časopis tištěn na čtvrtce nebo respektive silnějším papíru.

Určitě budu Puntíka kupovat i Tufkovi, až doroste do minimálního věku a moc se na to těším!
  • Přehlednost
  • Krásné ilustrace
  • Pevný papír po celém časopisu nejen vystřihovánky
  • "poučnost"
  • Příběhy
  • Větší věkový rozptyl, čili některé úkoly pro nejmenší nebudou nebo budou s větším zásahem rodičů