Pro děti

S příchodem dítěte se náš nákupní seznam rozšiřuje o produkty a zboží, s nimiž dosud nemáme velké zkušenosti. Nechte si proto poradit od maminek a přečtěte si jejich recenze a postřehy k produktům, které jsou neodmyslitelnými pomocníky při dobrodružství zvaném rodičovství. V tomhle dětském světě najdete kompletní výbavu pro vaše ratolesti každého věku. Pro ještě lepší orientaci jsme produkty rozdělili do menších podkategorií. Produkt, který právě potřebujete, tak vyhledáte jednoduše a efektivně.

Nejnovější články

Hodnocení a zkušenosti s produkty pro děti

Máš zkušenost s produkty pro děti?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
Nejnovější hodnocení

Stavebnice LEGO® 4+ Gábinin kouzelný domek (10788)

Gábinin kouzelný domeček je opravdu kouzelný

Opravdu mě potěšilo, že značka LEGO® myslela i na mladší stavitele. LEGO Friends jsou propracované, je v nich milion drobností a detailů, ale pro malé děti je to ještě náročné. Toto je velmi dobrá přestupní stanice mezi LEGO DUPLO a složitějšími stavebnicemi.

S touto stavebnicí se mé děti mohly rovnou pustit do stavění bez toho, aby potřebovaly mou pomoc. Návod je skvělý, přehledný a intuitivní a aplikace LEGO Builder je super pro detailnější pohledy na model. A ty postavičky ze seriálu? Mé děti je milují!

Gábinin kouzelný domeček je opravdu kouzelný – je to místo, kde se setkává kreativita, učení a zábava. Milion drobností v každém pokoji je zárukou, že tato stavebnice vaše děti neomrzí. V každém pokoji je co dělat, vymýšlet nové příběhy. Mé děti úplně pohltilo objevování, co v sobě každý pokoj skrývá – od pečení v kuchyni až po relax v koupelně. A ten posuvný výtah mezi patry? Úplně geniální!

Stavebnice LEGO® 4+ Gábinin kouzelný domek (10788)

rebe  26. lis 2023 Ověřená recenze

Zábava pro Gábininy fanoušky i jejich maminky

Tohle lego nás nadchlo! Dcerka je velká fanynka Gábi a jejího kouzelného domku, takže mě to ani nepřekvapilo. Nejenže byla zábava hrát si s postavenou stavebnicí a figurkami, ale bavila nás i samotná stavba. Postavený domeček jsme tedy několikrát rozložili a znovu postavili. A pár pokojíčků jsem si postavila i já. A navíc je to Gábi, no... :-)

Samotné balení je velmi atraktivní. Krabice je opravdu velká, až nás to zarazilo, ale je to do velké míry proto, že je dost plochá a obsahuje spoustu kostek a návodů. Kromě fotky hotové stavebnice jsou na ní i detaily pokojíčků, takže už před stavbou jsme byli hodně natěšení.
Pro každý pokojíček a část domu je samostatný návod – knížečka, všechny jsou schované ve velké obálce. Nejdřív bylo to množství návodů trochu šok a dcerka hned měla obavy, že to nedokáže postavit. Ale opak je pravdou! Žádné lego, které jsme dosud měli, nemá takhle skvělý návod! Obvykle stavíme lego s dětmi spolu – já jim hledám a připravuji kostičky, oni staví, já je koriguji a ukazuji, kam dílky patří, pokud je potřeba. Tady nebylo. Na každé stránce přibude jediná kostička, kterou dítě snadno najde samo, a díky přehlednému návodu ji zvládne i přesně umístit bez dopomoci. Naštěstí mi děti dovolily si postavit vlastní pokojíček, jinak bych tam opravdu byla k ničemu.
Skládačka kombinuje malé a velké dílky. Základ stavby a malý nábytek tak vyžaduje motoricky precizní práci a přesnost, díky velkým dílkům stěn ale stavba rychle pokračuje. Hotovou stavbu včetně zařízení jsme tak měli během necelých dvou hodin. A pak jsme ji rozložili a začali znovu. A pak zase znovu.
Postavený dokeček pak funguje jako hračka – domeček pro panenky se spoustou aktivit. Nás bavila houpačka v herně, výtvarný ateliér, koupelna a střešní terasa. Mě ještě nadchly detaily, jako třeba štětce a nůžky v šuplíčkách v ateliéru nebo drobné hračky. Dcerka si hodně vyhrála s výtahem, kterým vozila postavičky nahoru a dolů. A to nakonec nejen ty ze stavebnice :-D
Hotový domeček je opravdu velký, takže nakonec jsme zase rozkládali a schovávali do krabice. Ale krabice je taky velká, budeme muset najít místo pro postavený domeček. Pokud si stavebnici pořídíte (což doporučuji), počítejte s tím. Protože tenhle domeček nebudete chtít nechat v krabici. Já už přemýšlím o dokoupení Zahradní párty Víly kočičky.

Stavebnice LEGO® 4+ Hasičská stanice a auto hasičů (60375)

mikolisek  22. lis 2023 Ověřená recenze

Další parádní kousek do sbírky. 😍

Syn miluje lego už pár let, takže si dokážete představit, jakou sbírku už doma máme. 😅 Tuhle sadu dostal k letošním narozeninám a rozhodně nezklamala. Hravě ji postavil a už několik dní si s ní každý den po školce vyhraje. Spojil jí s dalšími stavebnicemi a představivost mu jede tedy na maximum. 😄❤️

Stavebnice LEGO® 4+ Hasičská stanice a auto hasičů (60375)

mimiveru  21. lis 2023 Ověřená recenze

Testování LEGO City

U nás testoval skoro pětiletý Matěj 😊. Miluje hasiče, policii, záchranku, asi jako každý správný kluk. Toto LEGO má dva návody a jsou skvěle propracované. Poprvé jsem viděla návody malých ručiček, co si má do každé vzít a připravit a samozřejmě co a jak postavit. Návod je přizpůsobený právě těmto prckům a není vůbec složitý, celou stavebnici postavil Matěj sám! No a kdo ocení detaily, tak nechybí hasiči s helmami a vysílačkami, operační centrum, hasičský vůz s hadicí a samozřejmě “ohnisko požáru” 😊

Pleny Moony Air Fit

maki600  20. lis 2023 Ověřená recenze

Pleny fit

Zkusili jsme ještě tento typ plenek. Nemá žádnou chybu, pouze po stranách mi nepřijdou tak elastické jako jiné pleny.
Tyto pleny jsem dávala přes den a nikdy neprotekli, byli voňavé a malému se dobře nosí.
Hlavně potom nebyly žádné opruzeniny a vydrželi opravdu dlouho.

Stavebnice LEGO® 4+ Hasičská stanice a auto hasičů (60375)

vaseli16  20. lis 2023 Ověřená recenze

Zvládl to s menší pomocí

Musím říct, že po rozbalení lega nastal menší šok u mě, ale syn byl nadšený. Tím, že jsme zvyklí na lego Duplo to bylo něco nového. Kostičky byly o dost menší, ale Váša si s tím hravě poradil a když nevěděl nastoupil taťka a pomohl mu. Po sestavení lega došlo k pořádnému testování, testoval i mladší syn, u něj musel být člověk stále v pozoru, protože helmy hasičů byly pro něj bonbónky😅. Dílky co značily požár, syn stále někde dával a hasiči jezdily k požáru po celém domě. Složené stavebnice dobře drží pohromadě až na některé menší dílky jako helma hasiče nebo některé komponenty na hasičském autě, ale nic co by extra vadilo. Syn byl nadšený a hned psal dopis Ježíškovi o další takové "majinke lego"🙂

Pleny Moony NATURAL

nikaorev  19. lis 2023 Ověřená recenze

Opravdu jemné, ale extra zázrak se nekonal.

Pleny Moony NATURAL jsou opravdu jemné jako bavlnka 🙂. Je vidět, že se výrobce opravdu snažil, aby byly co nejpříjemnější. Plena vydržela celou noc. Bohužel pokud se dcera pokadila a byla to větší "nálož", přeteklo to ven. Přišlo mi, jak kdyby se to nestihlo absorbovat. Co se týče velikosti, přijde mi, jak kdyby to bylo vyráběno spíše pro budoucího zápasníka sumo 🤭 a pro moji dceru byly zbytečně větší, ač váží 5,5 kg a měla velikost S (4-8 kg). Na co jsem se těšila bylo to, jak se poperou s opruzeninami a bohužel, dcera se po nich oprudila, i když normálně na to netrpí. Celkově si myslím, že levnější pleny udělají stejnou, možná lepší službu.

Pleny Moony Air Fit

nikaorev  19. lis 2023 Ověřená recenze

Spokojenost s malým "ale"

Pleny Moony Air Fit jsou velmi tenké, příjemné na dotyk a s decentním designem. Lepící proužky krásně drží, i po odlepení. Přijde mi ale, že velikostně nesedí. Testovala jsem vel.S (4-8 kg). Dcera má 5,5 kg a přišlo mi, že jsou větší a párkrát se mi stalo, že plenky protekly z boku, protože okolo nožiček jí byly volné. Na plenkovou dermatitidu moc nepomohly, po celou dobu dcera byla lehce opruzelá.

Dětské kalhotkové pleny Moony Air Fit

maki600  15. lis 2023 Ověřená recenze

Pleny co opravdu hodně vydrží

Vyzkoušeli jsme pleny na zapínání a ty jsou určitě bezkonkurenční. Mají silnější pásek na zapínání takže drží dobře, nezapáchají a jsou pohodlné. Dlouho vydrží a malý se neoprudil 🙏😁😍

Noční kalhotkové pleny Moony Air Fit

anettkah  13. lis 2023 Ověřená recenze

Top mezi plenkami

Hned na začátek říkám, že tahle značka je opravdu top mezi plenkami, a co jsme se jich vyzkoušeli. Dítě se neopruzuje, plenky netlačí. Velice chválím zadní stranu plenky, která není široká jako u všech ostatních plen, nevytváří tak nepohodlný "polštář" na zadečku. Nasazení plenky jde možná o něco hůř, ale nevidím v tom problém. Sundání jde levou zadní. Plenky nevoní, nesmrdí, není cítit chemie. Co se týče savosti, plenky Moony obstály na výbornou. Na noc používám pouze plenky noční, a přestože jedny z těch nejlepších na trhu, pokožka je ráno vlhká a cítit. Tyto noční plenky zaručí suchou pokožku po celé noci. Za mě obrovské překvapení a důvod se k této značce vrátit. Velký bonus k tomu je hebkost materiálu. V tom jsou pleny Moony také naprosto bezkonkurenční. Neskutečně příjemný materiál k pomazlení. Cena odpovídá kvalitě. Uvítala bych, kdyby neskončily velikostí L.

Dětské kalhotkové pleny Moony Air Fit

anettkah  13. lis 2023 Ověřená recenze

Nejlepší plenky od Moony

Hned na začátek říkám, že tahle značka je opravdu top mezi plenkami, a co jsme se jich vyzkouseli. Dítě se neopruzuje, plenky netlačí. Velice chválím zadní stranu plenky, která není široká jako u všech ostatních plen, nevytváří tak nepohodlný "polštář" na zadečku. Nasazení plenky jde možná o něco hůř, ale nevidím v tom problém. Sundání jde levou zadní. Plenky nevoní, nesmrdí, není cítit chemie. Mají proužek značící počůrání a lepící pásku na smotání pleny určené k vyhození. Přestože jsou denní, výrobce deklaruje až 12 hodim v suchu. Plenky opravdu vydržely celou noc, neprotekly, pokožka byla ráno trochu vlhká, ale plenka pojme opravdu dost. Jako největší bonus vidím hebkost materiálu. V tom jsou pleny Moony naprosto bezkonkurenční. Neskutečně příjemný materiál k pomazlení.

Pleny Moony NATURAL

baja1122  13. lis 2023 Ověřená recenze

Skvělé plenky s velkým P!

Jsem z nich nadšená. Syn má ekzém, ne vše mu sedí. Z těchto plenek se nikdy neoprudil. Za mě je kalhotková verze lepší, pro větší děti je pro mě praktičtější, ale tyto plenky se u nás určitě neztratí. Ani jednou neprotekly, materiál je skvostný, dobře sedí (ve smyslu, že nikde nedostávají nebo podobně), prostě... Jsem nadšená. U nás určitě Moony zůstanou.

Pleny Moony NATURAL

teenyel  13. lis 2023 Ověřená recenze

Velice jemné pleny

Pleny jsou na dotek opravdu úžasně hladké a skvěle absorbují jako jejich o trochu levnější alternativa. Náš malý není náchylný na opruzeniny, proto nám do budoucna budou stačit obyčejnější Air Fit, ale rozhodně jsou velice kvalitní. Stokrát lepší, než cokoliv, co jsme doposud vyzkoušeli a že toho nebylo málo. Pokud má někdo citlivější dítě, věřila bych, že by mohly tyto vyhovovat. My u značky Moony rozhodně zůstáváme 🙂, jen je třeba počítat s tím, že plenky jsou trochu větší, malý měl v době, kdy jsme začali testovat, 4,5 kg a byla to podle mne tak dolní hranice (vel. S je uváděna od 4 kg). Zkoušela jsem testovat stejně, jako u Air Fit, i s obarvenou vodou a taktéž 100ml velice rychle plena zcela absorbovala a byla uvnitř suchá oproti jiným značkám.

Dětské kalhotkové pleny Moony Air Fit

baja1122  13. lis 2023 Ověřená recenze

Obrovské příjemné překvapení!

Neměla jsem moc velká očekávání. Jednou už jsem testovala plenky jiné značky a ty u nás absolutně propadly. Zatímco tyto plenky jsou skvělé! Kvalitní, heboučké a hlavne vydrží všechno, ani jednou nikde neprotekly. Nemyslela jsem si, že někdy objevím lepší plenky než ty na P, které zná celý svět a vždy jsem se ním vrátila. No Moony jsou lepší ❤️.

Pleny Moony Air Fit

teenyel  13. lis 2023 Ověřená recenze

Milé překvapení

Vyzkoušela jsem již mnoho značek plen, ale vždy jsem se vracela k osvědčeným Pamperskám. Popravdě jsem čekala, že i tentokrát to tak dopadne, ale už se tak nestane - měníme značku právě na tyto. Pleny mne překvapily opravdu hodně a to v tom nejlepším slova smyslu. Za mne velký palec nahoru. Prcek je citlivka, trochu si učůrne a hned chtěl vždy měnit. Kolikrát se ani nestihl pořádně zbarvit indikační proužek. V těchto bylo po problému, hodně nám snížily spotřebu, takže ač je cena vyšší, v konečném důsledku budeme finančně na stejno a jako bonus opravdu nedělají otlaky🙂👍. Zkoušela jsem i test s obarvenou vodou (než jsme začali testovat) a 100ml oproti ostatním, co jsem měla k dispozici, plenka absorbovala jak nic a zůstala uvnitř suchá.

Dětské kalhotkové pleny Moony Air Fit

maki600  8. lis 2023 Ověřená recenze

Testujeme kalhotkové pleny

Mému synovi teď bylo 10 měsíců. Doteď jsme zkusili hodně plenek a skoro po všech se oprudil. Kalhotkové pleny zkoušíme poprvé. Hned jsme zkusili v noci na bříšku, ani na zádičkách nikdy netlačili a byly pohodlné. Dobře se oblékali, vůbec nezapáchali. Malému vydrželi celou noc, neprotekli nikde. Ráno se sundali a bylo to super. Jenomže náš prcek teď začal chodit, takže obléct kalhotkové pleny je nadlidský výkon. Nevýhoda je, že když je dítě oblečené a stojí, vy tu plenu prostě nenadáte, musíte sundat i punčocháčky. Za mě tyto pleny pouze v noci, nebo když je dítě větší, nebo třeba i v létě, kdy se nemusí tolik oblékat.
Pokud jde o sundávání plenky, tak je to velice jednoduché. Roztrhnete na boku a zabalíte proužkem do ruličky.

MAM lahev Anti Colic 2m+ 260 ml

zet83  29. říj 2023 Ověřená recenze

Lahvička u které zůstaneme

První savička, kterou syn přijmul do pusinky. Od narození bojujeme s kojením a případným dokrmovaním. Malý odmítal vzít do pusinky jiné savičky. Nechával se pouze složitě dokrmit přes injekční stříkačku. I u této jsme zprvu bojovali. Našli jsme si však techniku, kdy leží na boku jako u kojení. Do pusinky vezme menší část než by měl, ale je schopný se napít a konečně zasytit bříško a déle spinká, hlavně bez bolestí bříška. Věřím, že časem i tuto techniku zdokonalíme. Dokoupili jsme ihned i menší lahvičku, ze které přijme čajík bez problémů.

Silikonový dudlík MAM Supreme Night 6m+

tess0290  28. říj 2023 Ověřená recenze

Dudlík MAM

Dudlík jsme se synem vyzkoušeli a za mne naprostá spokojenost. Myslím i syn by souhlasil, protože s dudlíkem usíná rád a hned :). A to jiný než co měl od porodnice nechtěl do teď. Výhoda dudliku je, že savička je plochá a velká a zároveň nemá vliv na růst zoubků. Další plus je volné místo okolo pusinky. Malé plus navíc je, že dudlik svítí, což se mi moc líbí, protože nemusím v noci hledat :).

Silikonový dudlík MAM Supreme Night 6m+

carameels  28. říj 2023 Ověřená recenze

Dvojčátka doporučují

Silikonový dudlík MAM Supreme Night 6m+ doporučuju já i moje dvojčátka :). Značce MAM jsme věrní od narození, protože jsem chtěla dudlík, který dá zoubkům prostor a bude co nejméně “škodlivý”. I tento dudlík se vyznačuje tenkou savičkou a navíc v noci krásně svítí, takže ho hned vidíme. Holky dudlíky přijaly bez problémů a díky extra velkým otvorům se jim i dobře chytají do ručiček a často si jsou schopny dudlík nasadit samy. Dobře jim drží v pusince a nevypadává. Jestli to bude mít nějaký vliv na křivé zoubky zatím nedokážu zhodnotit. Nicméně u nás je to velký pomocník na spánek, a to pak především ten noční. Kojení nám nijak nenaboural. Velké plus je také přiložený box, ve kterém dudlíky jednoduše sterilizujete.

Silikonový dudlík MAM Supreme Night 6m+

lamakrelka  26. říj 2023 Ověřená recenze

Jedině dudlík MAM

Doposud syn dudlal řadu MAM original a jiné nechtěl, tak jsem měla trochu obavu, ale řadu Supreme přijal úplně bez problémů. Dudlík méně vypadává a díky tomu, že není plný, je vidět i úsměv pod dudlíkem. V noci svítí, tudíž se dá bez problémů najít v postýlce.