Dětská kosmetika

Každá maminka přistupuje k výběru dětské kosmetiky zodpovědně a pečlivě. Není nic jemnějšího a voňavějšího než dětská pokožka. Věděli jste ale, že pokožka novorozence a kojence je přibližně 5-krát tenčí než pokožka dospělého člověka? Proto dbejte o její péči a dopřejte jí pouze to nejlepší. Jemnost a křehkost citlivé dětské pokožky si to jednoznačně zaslouží.

Hodnocení a zkušenosti s dětskou kosmetikou

Máš zkušenost s dětskou kosmetikou?

Přísady do koupele Kneipp Nature kids

Promění každou koupel v nezapomenutelné dobrodružství

Patřím mezi ty šťastné mámy, jejichž děti milovaly koupání od prvních dnů. Neznala jsem, co je to pláč při koupání, ani když byly moje holky ještě miminky. Jsou to jednoduše vodní živly. Při každé návštěvě drogerie směřují jejich kroky přímo k přísadám do koupele, kde se rozhlížejí, na jakou novinku mě zase jednou zkusí přemluvit. Jejich pokožka je však citlivá a nesnese cokoli, proto musím být při výběru kosmetiky pro ně velmi obezřetná. Na testování koupelových bomb Kneipp Nature kids jsem se těšila, protože složení těchto produktů na přírodní bázi slibuje hodně. Mladší dcerku k mému překvapení uchvátila kosmická raketa. U nás doma si nehrajeme na chlapecké a dívčí motivy. Stačilo obléknout skafandr (koupací čepici) a vydat se na cestu galaxiemi. Po vložení do vody začala raketa šumět a koupelnou se šířila jemná pomerančová vůně. A dobrodružství mohlo začít. Moje malá astronautka se těšila z nebíčkově modré vody a barvitě popisovala svá vesmírná dobrodružství, která se naplno odehrávala v její fantazii. Koupání ve vaně je u nás nedělní rutina, v jiné dny v týdnu většinou jen děti lehce osprchuji. Ale koupelové bomby Kneipp Nature kids jsou prudce návyková záležitost. A tak jsme za pár dní musely vyzkoušet i jahodového jednorožce. Z malé astronautky byla najednou princezna.

Pokožka dcerky byla po koupeli jemná, hydratovaná a dítě spokojené, vyřáděné. Je krásné sledovat, jak můžeme takovými drobnostmi, jako barevné koupelové bomby s dětskými motivy, podpořit jejich fantazii a udělat tolik radosti. Já jsem spokojená, protože tyto přísady do koupele Kneipp Nature kids obsahují pro pokožku jen prospěšné věci. Avokádový olej jejich pokožku regeneruje a zvláčňuje, hroznová jádra hydratují a zjemňují. Stejně jako jiné produkty značky Kneipp, ani tyto dětské bomby neobsahují žádné konzervanty, parafíny, silikony, minerální oleje či mikroplasty. Výsledkem jsou šťastné děti a spokojená máma, která ví, že pokožce svých dětí dopřála tu nejlepší péči a samozřejmě zábavu, relax a pohádkové dobrodružství. Koupelové bomby Kneipp Nature kids budou již stálou položkou na našem nákupním seznamu.

Bepanthen Baby 100g

linusha  26. únor 2024

Bepanthen

S dcerkou používáme hlavně jako prevenci opruzenin. A použila jsem jej i když měla na krku a obličeji červené flíčky a funguje/zafungoval skvěle

HiPP Babysanft Balzám Vítr & Zima

hancakrat  30. kvě 2023

Kosmetika pro dítě

Čekám druhé ale na první miminko jsem používala kosmetiku Johnson baby a neseděla nám malý se mi osypal nakonec jsme se flíčků zbavili a nemohu dopustit na značku koametiky HiPP. Dnes jsou synovi tři používáme ji stále a žádné problémy nemáme.

ferary  28. kvě 2023 Ověřená recenze

Bude vyhovovat

Bohužel vzhledem k počasí nelze příliš otestovat. Nicméně krém se rychle vstřebává, příjemně voní. Ale na pokožku obličeje bych volila spíše krém bez parfemace. Velikost balení mi vyhovuje.

ferary  28. kvě 2023 Ověřená recenze

Spokojenost

Mé dítě na bolesti bříška naštěstí netrpí, ale na gel jsem i přesto byla zvědavá.
Překvapila mě vůně, která mi sedla. Masírovali jsme bříško po koupeli. Syn byl spokojený, klidný. Gel se dobře dávkuje. Jediná nevýhoda byla, že chvilku byl na pokožce lepkavý pocit.

BEBELO Baby oil 125ml

Olejíček

Olejíček je super. Může se dát do koupele a nebo přímo na pokožku. My používáme do koupele a přiznám se, že i já si tam pár kapek dám. Ta krásná jemná pokožka mě baví. Měla jsem strach aby moc neklouzal ve vaně, ale vůbec. Pokožka je krásně promazaná a vláčná.

3v1

Syn miluje koupání a pěnu. Má atopický ekzém takže nic nesnese. Vyzkoušely jsme dát do vany na pěnu a musím říct, že naprostá spokojenost. Žádný ekzém se neprojevil po koupely. Vlasy pro nás taky byla hrůza, ale teďka je to pro nás paráda. Jsem ráda, že je v 3v1. Mám ho jako sprcháč, šampon tak i pěnu v jednom a nemusím mít na vaně x lahviček. Vyzkoušely jsme i na našeho 3 měsíčního prcka a super.

Baby cream

Jsem spokojená. Krém se dobře roztírá a rychle se vstřebává. Vyzkoušely jsme na všech 4 dětech. Mají atopický exém a jen tak něco nemůžou. Po tomto krému měly pokožku krásnou a vůbec jim nevadil. Pokožka je hydratovaná, vláčná. Vůně je jemná, příjemná. Určitě ho pořídíme do zásoby. I ti starší jsou nadšení, že můžou použít i krém.

Masážní gelík

Masážní gel mě moc překvapil. Má velmi příjemnou vůni. Miminko uklidní. Synovi se masáž moc libila. Jeden den ho strašně bříško trápilo pořád se kroupil a nemohl spát. Sáhla sem po tomhle krému a po masáži bříška byl během chvilky klid a krásně spinkal. Dobře se vstřebává a krásně vôní.

Zimní krém

Kvůli počasí jsme ho nemohli pořádně vyzkoušet ale podle konzistence si myslím, že na zimu bude ideální. Vyzkoušela jsem ho zatím jen na sebe když bylo večer chladno a seděly jsme s přátely venku.

janicka_7  23. kvě 2023 Ověřená recenze

Baby Winter cream

Při vysokých mrazech nebyla možnost vyzkoušet, ale i při silnějším větru či chladnějším počasí se ukázal jako velmi kvalitní výrobek. Na příští zimu je to jasná volba. Než jsme se oblékli, krém zaschnul a venku plnil účinnost na 100%. Příjemná vůně je jen krásný dodatek. Balení je ideální i do cestovní tašky sebou.

sunny96  23. kvě 2023 Ověřená recenze

Zimní krém

Díky teplému počasí jsme ho nemohli pořádně vyzkoušet ale podle konzistence si myslím, že na zimu bude ideální. Krásně voní a rychle se vstřebává. Balení je sice malé ale zase se hezky vejde do kabelky či tašky na kočárku.

BEBELO Baby oil 125ml

Baby oil

Ideální použití po koupání. Ze začátku je trochu mastnější ale tím, že se brzy vstřebá do pokožky nemastí ani oblečení. Přípravek hodnotím velmi kladně.

Baby wash

Ačkoliv jsem doposud používala tři výrobky s tím, že to má nějaký svůj význam, tak jsem změnila názor. Velkou výhodu vidím, že mi na vše stačí jen jeden výrobek jen bych teda udělala větší balení a ideálně s pumpičkou, jelikož při mytí to otevírání není úplně ideální. Každopádně přípravek má velmi příjemnou konzistenci i vůni.

Baby massage gel

Při prvním použití mě hned zaujala velmi výrazná vůně. Trochu lituji toho, že jsem tento výrobek neznala při narození malého, jelikož problémy s bříškem byly každodenním problémem. Každopádně, stále má problémy s bolestí bříška, po použití gelu přišla hned úleva, která byla velmi příjemná i pro mě, jelikož bylo konečně něco co synovi pomohlo.

Baby cream

Hydratuje, nevysušuje pokožku, krásně se vstřebává a hlavně nemastí. Navíc má velmi příjemnou vůni. Klidně bych uvítala větší balení.

bohhana  22. kvě 2023 Ověřená recenze

Příjemná emulze na celé tělo

Tento krém, který je určen na obličej i tělo, je balen v 200 ml tubě. Pro aplikaci na tělo ideální kombinace, pro aplikaci na obličej je to otázka zvyku manipulace s větší tubou. V každém případě právě obal chci opravdu velice pochválit, protože krém se z něj dávkuje plynule, i po malém množství, takže není potřeba se bát toho, že bude třeba přemýšlet, kam nadbytek krému namazat.
Na pleti je krém velmi příjemný. Pěkně se roztírá, má příjemnou konzistenci a nezanechává na pleti mastný film. Dítko na něj nemělo nežádoucí alergickou reakci. Produkt je jemně parfemován a po použití vypadá pleť hladší a hydratovanější.

Z hlediska složení obsahuje kromě zajímavých složek, které jsou uvedeny v popisu produktu, i minerální a silikonový olej. Nicméně s ohledem na to, že produkt dítko dobře snášelo, mi přítomnost těchto látek ve složení nevadí.

Produkt se nám osvědčil zejména jako péče o kůži po koupeli.

Přípravek na mytí 3v1

Přípravek je dle výrobce označen jako šampon, mycí gel a pěna do koupele. S ohledem na to, že pění a myje, tak proč ne :-).

Osobně mne překvapuje, že ve složení je uveden parfém, ale já z produktu před použitím cítím hlavně mycí složky. Po umytí na pleti už něco cítím, ale spíš bych to označila jako pocit čistoty než vůně. To samo o sobě rozhodně není na škodu. Důležité je, že produkt nedráždí dítě.

Zásadní slabinou tohoto produktu je dle mého názoru obal, konkrétně víčko. Poměrně těžko se otevírá a s ohledem na konzistenci produktu (řidší, ačkoli produkt je zahuštěný) je víčko (a někdy i lahev) po aplikaci upatlané. Produkt tak lze i hůře dávkovat - což vidím jako nežádoucí komplikaci zejména v případě mytí vlásků. S ohledem na cenu produktu se domnívám, že by si zasloužil dávkovací pumpičku (z tuby by produkt šel také kvůli tekutosti hůře dávkovat).

bohhana  22. kvě 2023 Ověřená recenze

Masážní gel pro děti, které trápí nadýmání

Miminko, se kterým jsem produkt testovala, na nadýmání netrpí, a tak nemohu posoudit zda je tento kosmetický přípravek pro tyto účely účinný.

Nicméně, chválím praktické balení - 50 ml tuba, se kterou se jednoduše manipuluje, produkt se jednoduše dávkuje.

Produkt je založený na vonných olejích. Mě osobně gel voní a masírovat bříško dítka tímto gelem je mi příjemné. Produkt má konzistenci gelu a jako malou nevýhodu vnímám to, že po použití se na kůži udělá lepivý film. Miminku to ale pravděpodobně nevadí (resp. toto se hodnotí dost obtížně).

bohhana  21. kvě 2023 Ověřená recenze

Krém zjemňující pokožku obličeje

Produkt BEBELO Baby winter cream jsem se synem testovala v období, kdy už běžně rodiče nepoužívají krém pro zimní období. Nemohu tedy posoudit, jak dokonale chrání proti větru a chladu a jak jednoduchá je aplikace v zimě, ale během jarních dnů nám vyhovoval.

Během jarních dnů se mi s krémem pěkně pracovalo - jednoduše se roztíral i vstřebával a pleť po použití vypadala jemnější a hladší. Dítě na produkt nemělo žádnou nežádoucí kožní reakci.

Jedná se o produkt parfemovaný a mě osobně velmi příjemně voní. Osobně bych možná volila spíše nižší dávku parfému nebo jiný parfém (bez obsahu alergenů), a to aby bylo ve složení přípravku co nejméně alergenů (ideálně žádný). V tomto případě se do složení propsaly celkem čtyři.

Oceňuji praktické balení v tubě, která velikostně odpovídá účelu.

Produkt se nebojím doporučit rodičům malých dětí. Produkt je ale i velmi příjemný na kůži rukou.