Porodnice a doktoři

Už jen při pomyšlení na porod se vám dělá lehce nevolno a potí se vám ruce? Nejste v tom sama, strach z porodu12 je naprosto přirozený.

Maminky, které už mají porod za sebou se shodují na tom, že jejich zážitek z porodu hodně ovlivnilo to, kde a s kým rodily. Výběr porodnice tedy určitě nepodceňujte. Pokud nemáte představu, co od porodnice očekávat, určitě pohledejte na koníku, najdete tu seznam porodnic a zkušenosti maminek s nimi. Ty porodnice, které vám budou připadat vhodné, potom určitě navštivte.

Osobní návštěva vám umožní zjistit, jak se tam cítíte a případně se můžete zeptat na cokoliv, co vás v souvislosti s porodem napadne. Některé porodnice jsou žádanější než jiné a kvůli kapacitě požadují, aby se nastávající maminka k porodu u nich registrovala.

Kromě toho, kde rodíte, je samozřejmě důležité i s kým. V poslední době je běžné, že si s sebou maminky berou vlastní porodní asistentky. Pokud to také zvažujete, určitě si vyberete ze seznamu porodních asistentek tu, která vám bude vyhovovat a třeba je přímo i z vašeho města.

<< Zpět do kategorie Rodím

Přihlas se do těhotenského newsletteru