Rodím

Snad každá maminka nám dá za pravdu, že porod v ní vyvolával skutečně různorodé emoce – na jedné straně se neuměla dočkat okamžiku, kdy poprvé uvidí miminko, ale na straně druhé se ke slovu hlásili respekt a strach. Je ti to povědomé? Potom si na správném místě! Pojď si přečíst vše důležité o porodu, přípravě na něj a období, které nastane po něm.
příprava na porod

Nastávající maminka by se neměla připravovat jen na porod, ale také na vše, co přijde po něm.

Blíží se porod

Rozhodli jsme se, že tě provedeme nejen těhotenstvím, ale také jeho velkolepým finále. Blíží se termín tvého porodu a máš spoustu nezodpovězených otázek? Pak neváhej a otevři si článek, který se věnuje konkrétnímu tématu, které tě právě zajímá.


Porod

Popsat průběh porodu by bylo zbytečné – každý porod je totiž jiný a jeho vnímání ovlivňuje velké množství faktorů. Ovšem stále je možné poskytnout ti široké množství informací, které je dobré prostudovat si klidně již v začátcích těhotenství. Lépe se tak připravíš na to, co tě čeká, a budeš mít možnost konzultovat případné dotazy se svým ošetřujícím gynekologem či porodníkem. Nezapomeň si proto prohlédnout:


Šestinedělí nebo co se děje po porodu?

Nejčastější chybou nastávajících maminek je, že se snaží připravit se „jen“ na porod, ale zapomínají na vše, co přijde po něm. I pobyt v nemocnici, příchod z porodnice domů či celé šestinedělí si žádají nemalou přípravu. Pojď se spolu s námi podívat, co tě čeká a jakým novinkám budeš po porodu čelit.


Důležité seznamy a termíny na Modrém koníku

Chceš mít dokonalý přehled o porodnicích? Pak se podívej na náš seznam:

Přečti si, co znamenají tyto výrazy:


Video: Vše, co potřebuješ vědět o fyziologickém porodu

Rozhovor s odborníkem: MUDr. Petr Kolek

Co ve videu zaznělo:


Více užitečných informací na Modrém koníku

 • Tématické skupiny
  • Přidej se do některé z našich tématických skupin a spoj se s ostatními uživatelkami, které mají něco společného – záliby, přibližně stejný termín porodu, stejně staré děti nebo problémy, které se nečekaně objevily.
  • Tématické skupiny
 • Odborné poradny
  • Máš otázku, na kterou neumíš najít srozumitelnou a jasnou odpověď? Zeptej se některého z našich odborníků v Poradnách. Jsou zdarma a nabízejí možnost anonymity.
 • Diskuze
  • Založ vlastní diskuzi nebo se zapoj do už existujícího fóra, kde můžeš sdílet zkušenosti a tipy s jinými uživatelkami.
  • Všechny diskuze

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce