Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sex po porodu

39 zkušeností

Porodem28 prošlo tělo ženy fyziologickým procesem, po kterém se každá rodička1 cítí zcela jinak. Porod je pro ženu prožitkem jak tělesným, tak psychickým, a tak první milostný, pohlavní styk může být pro některé páry naprosto bezproblémový, ale také nemusí. Sex po porodu je pro některé páry dlouhou dobu tabu a to i po šestinedělí10 a naopak někteří ani šestinedělí potřebné nejen k hojení porodních ran nedodrží.

Sexu po porodu by se měly páry z důvodu možného vzniku infekce vyhnout do té doby, dokud žena po porodu krvácí a odcházejí jí tzv. očistky. Pokud se na sex po porodu cítí oba partneři, mohou jej začít provozovat i před první kontrolou po porodu u gynekologa. Ke zvážení je také otázka antikoncepce16. Žena může otěhotnět i v případě, že ještě kojí a po porodu ještě nemenstruovala3. Na trhu jsou dostání také antikoncepční prostředky, které jsou vhodné také pro kojící ženy.

Sex po porodu - Kdy a jak začít?

Vhodnou dobou k začátku aktivního pohlavního života po porodu je ukončené šestinedělí a zhojení veškerých porodních ran v oblasti pochvy, poševního vchodu, stydkých pysků apod. Dodržením této doby se také snižuje možné riziko vzniku infekcí v místě nezahojených rodidel ženy. Z počátku může být vhodnou metodou laskání, líbání, společné mazlení a vyčkání na aktivitu ženy, která je tak na vše připravena a partner na ni nijak nenaléhá.
Sex po porodu

Myšlenky na sex jsou u ženy "vyrušovány" ostatními myšlenkami a pocity, které ženu během dne zasáhnou. Ať už je to péče o dítě, starost o domácnost nebo má žena po porodu starosti sama se sebou, kdy se tělo dává po porodu dohromady. Ženy by měly z hlavy vypustit myšlenky typu: "Co kdyby...?" např. vyteklo z prsou mléko, vzbudilo se dítě apod.

Pro muže je důležité, aby s ženou komunikovali, sdíleli s ní veškeré radosti i starosti, které během dne s dítětem doma zažívá a také by měli ženě pomoci a na sex po porodu nenaléhat.

Žena by si měla naopak uvědomit, že sexuální styk je součástí každého partnerského vztahu a čím déle bude sex po porodu oddalovat, tím obtížněji se k němu budou s partnerem vracet. Oba partneři by si měli ujasnit, kdy bude na sex "čas", kdy nebude žena utahaná z celodenní péče o dítě a domácnosti. Partner by se měl také nabídnout, že bude ženě pomáhat, postačí i vykoupaní dítěte nebo hodinová odpolední procházka s kočárkem venku.

Dítě potřebuje cítit nejen lásku mateřskou, ale také lásku mezi rodiči navzájem. Dítě vycítí, že něco není v pořádku a bude se cítit nespokojené, bude více plakat, nebude spát apod. Základem každé dobře fungující rodiny je láska mezi rodiči.

Sex po císařském řezu

Po porodu potřebuje děloha dostatečně dlouhou dobu k tomu, aby se navrátila do své původní velikosti a děložní hrdlo se uzavřelo. Nedojde-li k uzavření děložního hrdla, může dojít během sexu ke vzniku zánětu. Rodila-li žena císařským řezem81, měla by si vybírat takové sexuální polohy, při kterých se na jizvu netlačí (např. v sedě, z boku apod.). U ženy se mohou po porodu objeví bolesti dělohy, v tomto případě je vhodné sex po porodu na nějakou dobu ještě oddálit.

Důvody nechutenství k sexu po porodu

Sex po porodu

 • únava, nevyspání, deprese, péče o dítě
 • šestinedělí a přetrvávající bolesti z hojení poporodních ranek
 • kojení70 a vysoká hladina prolaktinu, který se započal hned po porodu placenty, kdy naopak prudce klesla hladina estrogenu
 • špatný pocit z nastřižení19 a následného šití hráze, kdy ženám vstup do pochvy připadá malý
 • v případě vaginálního porodu28 následný pocit roztaženého poševního vchodu a "netěsného" pohlavního styku
 • špatné sešití hráze
 • sestoupení děložního hrdla
 • nedostatečné zvlhčování pochvy v důsledku snížení hladiny estradiolu
 • naléhání partnera
 • špatný pocit ze změny postavy po porodu a snížení přitažlivosti

Posílení pánevního dna

Trápí-li ženu nedostatečné poševní sevření, je možné ho řešit posílením svalstva pánevního dna. Cvičení se provádí opakovaným stahováním a povolováním těchto svalů, který lidé používají například k zadržování moči. Pochva je ženským elastickým orgánem a je schopna se hodně roztáhnout a následně stáhnout. Ochablé svaly pánevního dna mohou vést k inkontinenci, vzniku hemeroidů nebo různým gynekologickým problémům. Posilováním této oblasti se lze těmto problémům předejít a je také dokázáno, že posilování pánevního dna napomáhá při chronické bolesti hlavy5.

Více o posilování a zpevňování pánevního dna se dočtete v hlavním článku: Cviky na pánevní dno3.

Cvičení po porodu

K tomu, aby se žena cítila po porodu přitažlivá a nepovažovala své tělo za škaredé, potřebuje začít po porodu cvičit. Vzhled vlastního těla po ukončeném těhotenství může ženu deprimovat natolik, že se bude sexu po porodu záměrně vyhýbat. Kromě cvičení Kegelových cviků, které jsou dobré na posílení pánevního dna, by měla žena po ukončení šestinedělí zaměřit své cviky na bříško, záda, stehna a zadeček.

Více o vhodných cvicích se dočtete v hlavním článku: Cvičení po porodu3.

Nedostatečné zvlhčování pochvy

Snížená hladina estradiolu má za následek nedostatečné zvlhčení ženské pochvy a stojí za nechutenstvím k sexu po porodu. V "sušším" poševním prostředí je tak pro ženu pohlavní akt spíše nepříjemný. Ke zvlhčení pochvy pomohou lubrikační gely2, místně podávané ženské hormony estrogeny, či čípky s kyselinou hyaluronovou. Lubrikační gely jsou i s obsahem znecitlivujících složek a pomohou tak i v případě poporodních poranění.

Špatně provedené sešití hráze

Díky nástřihu hráze vpravo nebo vlevo se poté asymetrickým sešitím hráze může stát, že dochází k většímu tahu svalstva na jedné nebo druhé straně. Jizva může posunutím svalů povolit a poševní vchod se rozšíří. Stejného problému se může docílit při špatné poporodní péči nebo v případě vzniku infekce. V případě, že je sex po porodu bolestivý i delší dobu po šestinedělí, je vhodné navštívit gynekologa, který jedním drobným zákrokem upraví sešití hráze a pohlavní styk již nebude bolestivou záležitostí.

Mapování vagíny

Jde o novou masírovací metodu z USA za pomocí ricinového oleje, která napomáhá překonat a doslova vyléčit nahromaděnou fyzickou i psychickou bolest třeba po prodělaném porodu. Masírováním dochází ke znovunavrácení citlivosti do vagíny a žena se tak může opět těšit z příjemných sexuálních aktivit. Při masáži se provádí přesné, jemné dotyky (mačkání, tlak) na stěnách vagíny, resp. na přesně určených bodech vagíny, které uvolňují prožitou bolest.

Vaginální mapování si může žena provádět sama a nebo může využít služeb maséra/masérky, který se na vaginální mapování specializuje. Efektivnější a daleko rychlejší je ale provádění mapování za asistence druhé osoby.

Madonin komplex

Madoninu komplexu podléhají muži, kteří byli součástí porodu jako doprovod137 a svou ženu poté vidí pouze jako rodičku a matku a ne jako ženu, se kterou by měli mít někdy v budoucnu ještě sex. Muži přestávají toužit po své partnerce a odmítají sex s nimi. Svou ženu a partnerku vidí jako uctívanou Madonu. Muži se o svou partnerku starají, pečují o ní, hýčkají ji, ale sex s ní odmítají a většinou jej hledají jinde.

Madonin komplex může postihnout také páry, u kterých je jeden z partnerů vážně nemocný a ten druhý se o něm musí téměř nepřetržitě starat. Ze vztahu vymizí sexuální touha a chuť a z partnera nebo partnerky se stává ošetřovatel nebo ošetřovatelka.

Léčba spočívá ve vzájemné komunikaci, oba partneři by měli mluvit nejen o svých kladných pocitech a potřebách. Důležitá je také komunikace o strachu a obav, které v nich hlodají při pomýšlení na sex po porodu.

Více o sexu po porodu na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. http://ona.idnes.cz/sex-po-porodu-nebudu-pro-penis-moc-velka-f0h-/vztahy-sex.aspx?c=A080312_17233...
 2. http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-laska-a-vztahy-sex/206604/sex-po-porodu-co-delat-kdyz-na-...
 3. http://www.sexualne.cz/sex-po-porodu
 4. https://www.priznaky-projevy.cz/psychiatrie-sexuologie/367-madonin-komplex-priznaky-projevy-symptomy
 5. http://www.klinikazdravi.cz/Abeceda-zdravi/Perineoplastika-plasticka-operace-posevniho-vchodu-310034
 6. http://www.babycentre.co.uk/a536362/sex-after-the-birth (ENG)
 7. https://zena.aktualne.cz/rodina/vaginalni-mapovani-vic-nez-pouha-masaz/r~i:article:788760/

Externí linky

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti se sexem po porodu

Máš zkušenost se sexem po porodu?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
rudolflenka
12. pro 2017

Hormony dělají hodně...

První sex po porodu jsme zkoušeli po šestinedělí, bohužel neúspěšně. Dle paní doktorky jsem byla krásně zašitá, nikde žádný problém. Dokonce jsem se díky Hemagelu a homeopatikám krásně zhojila. Jenže já si dole připadala úplně jiná, navíc problémy s jizvou cítím do teď (při větším tlaku, změna počasí...).

Sex mě neskutečně bolel skoro rok, potom se to celkem dalo. Orgasmus žádný, co si budeme nalhávat, nebyla chuť... a náš vztah tím hodně trpěl. Nebyl tam jen ten psychický blok, ale hlavně opravdu problém s vnitřním prostředím. Také zvlhčení nic moc, ale já bohužel lubrikanty používat nemůžu, nedělá mi to dobře. S manželem jsme chtěli druhé miminko a já neměla ani ms. Takže jsem se rozhodla syna ve dvou letech odstavit. Ačkoliv jsem zastáncem kojení, tak příště odstavím dříve. Je neuvěřitelné, jak moc hormony ovlivňují ženské tělo. Nastal obrat o 180 stupňů, sex (až na některé polohy) nebolel, dokonce jsem si ho užívala lépe než před porodem! :-) No nicméně se nám mimčo zadařilo hned, takže za chvilku mě to čeká od znova. Ale uvidíme, třeba taky ne...každý porod je jiný, všechno může být jinak.

Přeji všem ženám hodně síly a mnoho krásně strávených chvilek s partnery. :-)
0 poděkování
kituska20
22. únor 2017

Porod bez nástřihu a poranění a přesto?

Rodila jsem přirozeně bez nástřihu nebo poranění a přesto mě sex bolel. Po celou dobu kojení (18 měsíců) je to způsobeno nějakými hormony.
0 poděkování
nazka
18. únor 2017

Sex po porodu

Jelikož jsem rodila cs, říkala jsem si, že to nebude mít na sex vliv.

Sex proběhl až po šestinedělí, ale vliv to i tak mělo. Bylo to prostě divné. :-) Ale během měsíce se to srovnalo a vše je, jako bych nerodila. :-)
0 poděkování
christtyna
5. zář 2016

Jóóó ..to byla katastrofa

Při prvním porodu jsem byla nastřižená, takže jsme opravdu dodrželi šestinedělí. I tak to bylo bolestivé.

Při druhém porodu jsem nebyla nastřižená, nýbrž natržená, a to hodně. Takže po šestinedělí jsme zkusili první sex a též to bolelo. Ale po několika týdnech to bylo v pohodě a i teď je to ok.
0 poděkování
michalusenka
9. únor 2016

Nad očekávání v pohodě

Přestože jsem byla nastřižena a následně šitá a šíleně se bála prvního sexu a odkládala to :-D - nešlo to ale i z toho důvodu, že jsem celé šestinedělí krvácela, to přitom s pomocí gelu šlo naprosto v pohodě!
0 poděkování
lhalova
3. únor 2016

Bolest při sexu

První sex po porodu proběhl po šestinedělí hlavně na přání manžela a musím říct, že to bolelo, ale bylo to nejspíš tím, že jsem byla hodně sešitá.

Po druhém porodu, který nebyl tak náročný, pro mě byl sex ok.
0 poděkování
betysp
2. únor 2016

Žádný problém

Sex po porodu jsme měli po konci šestinedělí a vůbec jsem s tím neměla žádný problém, bylo to pro mě naprosto v pořádku. :-)
0 poděkování
kariii
1. únor 2016

Sex po porodu

Poprvé jsme vyzkoušeli po 6-ti nedělí, byl to pro mě horor. Bez lubrikantu bych to nedala, ještě 4 měsíce po porodu to bylo na nic. Teď jsem po porodu 5 měsíců a furt to není ono.
0 poděkování
kolmenka
10. led 2016

6 týdnů jsme nevydrželi

I když by se to asi nemělo, tak první sex po porodu byl už po 4 týdnech. Snažili jsme se oba být opatrní. Podle mě by to vždy mělo být podle toho jak se žena cítí.
0 poděkování
leniczka23
5. led 2016

Rychle fit

I přes to, že jsem jako prvorodička porodila 4 kg macíčka, byla jsem díky Epinu téměř bez zranění, jen dva tři stehy, které mě nijak neovlivňovaly v pohybu, sezení. Po týdnu jsem skoro nevěděla, že jsem rodila.

První sex byl 5 týdnů od porodu, cítila jsem, že je ta správná chvíle a bylo to naprosto v pořádku a bez jakékoliv bolesti.
1 poděkování
cinky
8. črc 2015

Sex po porodu

Po prvním porodu jsem byla hodně šitá, tak se nám to podařilo až po dvou měsících. Bylo to jako poprvé, hodně jsem se bála. :-) Šití mě dlouho bolelo, tak jsem měla strach, aby mi tam něco neprasklo a já na to nemusela znova. Ale bylo to fajn, tak jsme se na to plně vrhli. :-) Sex po porodu mi přišel ještě lepší než před ním. Manžel byl u porodu, ale vůbec na to nezměnil názor.

Po druhém porodu jsme ani nedodrželi šestinedělí. Měla jsem jen nepatrné poranění, které bylo hned zahojené, tak jsem hned po porodu fungovala úplně normálně. A sex byl a je zase o něco lepší. Razím heslo: "Nejsem jen matka, ale i manželka!" Takže jsem ráda, že je náš sexuální život takový jaký je. Hodně žen po porodu odsune manžela a sex na druhou kolej, což je škoda.

Sexem se dá krásně uvolnit napětí, které občas děti způsobí. :-D Takže jen směle do toho!
0 poděkování
romancam
8. črc 2015

Bolelo, bolelo..

První sex po porodu (asi 7 týdnů) naprostá katastrofa, a to jsem měla pouze tři kosmetické pidistehy, ale cítila jsem každý. Pořádně to štípalo a myslela jsem, že mě v těch místech roztrhne. Pak nebyl čas, ani chuť a cca za 14 dní další pokus. Dostal se "dál" asi o dva cm, bolesti stejné. Tak jsme se na to úplně vykašlali a přesně na den 3,5 měsíce to nebolelo. Vůbec. Užila jsem si to maximálně.

Moje rada: Zkusit i jiné polohy (preferujme klasiku, ale šlo to až ve chvíli na koni :-) ), dát tomu čas a mít na to opravdu chuť, každopádně povzbuzením je, že to opravdu přejde. ;-)
0 poděkování
andelkaprdelka
6. črc 2015

Naprostý odvaz :-D

Jelikož jsme první těhotenství měli téměř od začátku zákaz, byli jsme oba ehm nadržení jako gumy od tepláků.

Jo šestinedělí jsme dodrželi a pak se na to vrhli jako puberťáci. A bylo to mooc pěkný, jako bych byla tam dole nová a "nepoužitá". Bála jsem se bolesti, ale díkybohu žádná.

Táákže jsme si tu dloooouhodobou absenci vynahradili. Sice nás občas vyrušil malej kazinarušitel, ale my se nedali. ;-)
4 poděkování
metallico_mondo
8. čer 2015

Sex po akutním SC

Dcera se po 18 hodinách kontrakcí musela narodit císařem, a i přes to všechno jsem byla dole neuvěřitelně stažená a malá. :-D Sex pro mne byl jak kdybych byla znovu panna a i gynekoložka se divila jak je to možné, když jsem měla SC. :-D Manžel byl spokojený, i když zezačátku to bylo moc i na něj. :-D Ale jinak paráda! :-)
0 poděkování
opravdova_luzy
7. čer 2015

Po CS jako před CS

Já jsem rodila císařským řezem a nezaznamenala jsem žádné změny. Kromě toho, že mám trošku psychický blok kvůli postavě - převislého pupku nad jizvou. :( Fyzicky ale beze změn :).
0 poděkování
ila_55
8. kvě 2015

Mapování vagíny

Po porodu jsme se pokusili o první milování po 4 měsících, ale vůbec to nešlo, jako bych byla víc zašitá. Na další pokus jsem si troufla až po měsíci, ale ani to nebylo lepší. Po dalších pokusech jsme se dopracovali k něčemu, čemu by se dalo říci pohlavní styk, ale dost to bolelo a dokonce jsem i krvácela.

To už mě chuť na sex úplně přešla a přála jsem si mít vztah bez sexu. Začala jsem hledat rady na internetu, lubrikanty a dlouhé předehry nefungovaly, protože jsem kojila, tak omamné látky nepřipadaly v úvahu. Do plastiky jsem se zatím pouštět nechtěla. V 8. měsíci po porodu jsem zkusila „mapování vagíny“, po třech sezeních byl sex lepší než před porodem. A velmi se tomu těším.
0 poděkování
klarina_f
9. dub 2015

Nakonec to nebylo tak hrozné...

Porod jsem měla rychlý, syn měl 3,1 kg (dcera měla 3,7 kg), takže pohoda. Ovšem šití jsem snášela špatně a posadit jsem se nemohla ještě snad 14 dní po porodu. Na sex jsme si počkali až po šestinedělí a první snaha bolela. Nebylo mi to příjemné a na jednom místě to hodně táhlo. Nakonec stačilo zařadit sex do častějších aktivit a vše bylo po čase ok. Sex je opět příjemný jako před porody, šití se pěkně zahojilo, nic nebolí. :)
1 poděkování
shak29
13. bře 2015

Stejně super jako před :-)

Všechny porody jsem měla přirozené a při všech jsem byla šitá, jednou i na čípku.

Po prvním porodu jsme čekali 5 týdnů. Manžel byl fakt něžný a citlivý. Jakoby byla jeho vlastní. Bez bolesti a super.
Po druhém porodu jsme čekali po šestinedělí, kvůli krvácení. Sex taktéž bez problémů a kvalitní.
Po třetím porodu se čekalo necelých 5 týdnů, a bylo to dost citlivé, ale přesto krásné. :-D
2 poděkování
kalteherz
8. bře 2015

Po sekci

Sex jsem chtěla už 3 týdny po sekci a nelituji! Neměla jsem očistky ani bolesti břicha. Chuť byla velká a pěkně jsem si to užila. :-) Prvních pár sekund jsem se cítila jako panna, ale to rychle přešlo. :-) S orgasmem nemám problém jako dřív a celkově si to více užívám. :-)

Tak za mě po porodu velká změna k lepšímu. :-) :-) :-D
3 poděkování
maudn
5. bře 2015

Klidně bych zavedla 10 nedělí :-)

U druhého syna, kde jsem byla šitá jsem měla po šestinedělí dost bolesti jen pří chůzi a čůrání, natož při tom. Tak to byla pro mě první měsíce dost noční můra. Ale po císaři jsme to zkusili po pěti nedělích (krvácela jsem jen týden po porodu) a bylo to naprosto bezbolestné.
1 poděkování
martulikk1
3. bře 2015

Obavy

První sex po porodu byl až po ukončení šestinedělí. Měla jsem z něj obavy, protože jsem byla při porodu nastřižená a šití jsem ještě dlouho cítila. Bolelo to dost, ale časem se to zlepšilo. Hlavně v místě šití jsem měla pocit, že se roztrhnu. Cca za měsíc už to bylo lepší a lepší. :-)
2 poděkování
rituska88
27. únor 2015

Existuje sex po porodu?

Syn se narodil sekcí, takže jsem neměla důvod se sexu po porodu obávat. Přesto u nás dlouho nebyl z důvodu vyčerpání nás obou - u mě kvůli péči o syna a domácnost, u partnera kvůli práci. Prostě se toho nakupilo tolik jak doma tak u přítele v zaměstnání, že nějak nebyla energie. Po celodenním maratonu jsme oba byli rádi, že jsme padli do postele a spali a sex byl u nás sprosté slovo. :-)

Teď má syn už 9 měsíců a není to o moc lepší. Kolikrát si děláme srandu, že si budeme muset stanovit přesné dny a oba je závazně dodržovat a nevymlouvat se nebo potom až budeme chtít druhé dítě, tak už ani nebudeme vědět, jak na to. :-) Ale zase když je to jen jednou za čas, tak je to potom o to lepší! :-)
0 poděkování
kukuss
10. led 2015

Intezivnější prožitek

Už před porodem jsem si lámala hlavu, jaké to bude a jestli to nebude spíše nepřijemné.

Měla jsem přirozený vaginální porod jen s jedním stehem, naštěstí! Protože moje miminko mělo 34 cm obvod hlavy a lezlo s ručičkou napřed, takže díky Aniballu za to! No, už v šestinedělí, jsem měla na sex náladu, ale bála jsem se, bála jsem se bolesti. Po pěti týdech jsem se rozhodla, že to zkusíme. Přítel je ohromně obětavý a čekal, byl pomalý a nikam nespěchal. Světe div se, trochu to zabolelo, ale jen na chvíli. Psychika byla prolomena a konečně si užíváme opět společné chvíle. :)

Chce to hlavně zkusit a zkoušet. Prostě se překonat a stojí to za to!
1 poděkování
jessic_a
9. led 2015

Větší chuť

Rodila jsem v srpnu. V porodnici jsem byla 19 hodin. Porod byl bez epidurálu a s nástřihem. Asi tak dva týdny jsem si nemohla ani pořádně sednout a na sex jsem neměla pomyšlení. Cca měsíc po porodu se to zlepšilo a přišla i chuť. S manželem jsme raději počkali po šestinedělí. Trochu to bolelo, ale pomohl a pomáhá nám gel.

No a teď máme na sex stále větší chuť. Já jsem taková citlivější a je to mnohem lepší než před porodem. :-) A chuť stále roste. :-)
0 poděkování
vendy_em
9. led 2015

Blok

Rodila jsem císařským řezem, takže dole se žádné změny nekonaly. Problém byl u nás ale jakýsi blok, propast.

Už během těhotenství jsme sex víceméně neprovozovali. Sice máme sex moc rádi, ale oba jsme se báli o malou, a tak to chuť potlačilo. Takže jsme žili tak trochu jako bratr a sestra. A víceméné to trvalo ještě 4 měsíce po porodu.

To už ale nebylo nechutí, já měla chuť velikou, ale manžel se k ničemu neměl. Už jsem z toho byla špatná, a tak jsme si promluvili, zkusili to a od té doby je to super. :)

Je to i lepší než předtím, protože máme teď omezené možnosti kvůli malé, tak nás to častěji vyburcuje k činu, protože víme, že nemůžeme vždycky, ale jen když malá "dovolí". :-)
0 poděkování
zrzzynka
8. led 2015

Po porodu stejně jako před porodem :-)

Sexu po porodu jsem se dost bála. V těhotenství jsme sex poslední 3 měsíce nemohli mít, protože jsem po něm krvácela a o to víc to pro mě bylo stresující. Nedokázala jsem si představit, že po těch mukám na sále budu ještě někdy mít chuť na sex.
Poctivě jsem dodržela šestinedělí i kvůli ochraně a po zavedení tělíska jsme to zkusili a bez problému hned napoprvé. :-)
Sice jsem byla lehce šitá a je pravda, že jsem při sexu cítila mírné "tažení", ale jelikož jsem byla zašitá moc dobře a velmi rychle jsem se zahojila, tak jsem to za týden ani necítila.
Po porodu jsem tam "dole" zůstala úplně stejná a cítím sex i chuť na něj úplně stejně jako předtím, za to jsem opravdu moc ráda. :-)
0 poděkování
janiseq97
3. pro 2014

Až za rok po porodu

Ještě v šestinedělí chuť byla, ale krvácení trvalo 3 měsíce, to chuť opouštěla.

Pak už sem to odmítala, aniž bych to aspoň zkusila. Vždy, když to přítel zkusil, ledově jsem odmitla. Za celý rok jestli byl sex 10x. Po roce už mě má ledovost opouštěla a konečně je to zase ono. :-)
0 poděkování
nikolapomahacova
1. pro 2014

Nic se neděje...

Holky nevím jak Vy, ale já po porodu jsem dole úplně jiná. Nedokážu se uvolnit, užít si to jako dříve a kam se hrabou orgasmy před těhotenstvím.

Prý to chce čas, tak uvidíme. :-)
3 poděkování
holkavbotech
12. lis 2014

Bolest po nástřihu

První sex po porodu jsme měli v poslední den šestinedělí, bylo to jako poprvé. Hlavně na začátku to docela dost bolelo.

S každým dalším sexem bolest ustupovala, ale občas se stane, že to je citlivější. Musím ale říct, že náš sex je po porodu mnohem lepší, než byl předtím. Rozhodně si ho víc užívám. Myslím si, že jsem mnohem víc uvolněná, poté, co se mnou všechno manžel prožil na sále (a co všechno viděl ;-)).

Takže nebát se, uvolnit se, to je asi to nej.
0 poděkování
lena_1
8. lis 2014

Bolest při sexu

Měla jsem porod s nástřihem. Sex jsme zkusili hned po šestinedělí a na poprvé to tedy u nás nevyšlo. Strašně mě to bolelo. Za pár dní jsme to zkusili znovu, dopadlo to dobře :-), ale opět mě to bolelo. Bolest jsem cítila více jak půl roku a dodneška (18 m po porodu) se mi nevrátila chuť na sex.
0 poděkování
acnaj
8. lis 2014

Ne všude je to ideální

Dlouho jsem se odhodlávala, ale napíšu to, abych třeba povzbudila ostatní maminky, co jsou na tom podobně jako já.
Po porodu s nástřihem jsem krvácela více než 2 měsíce, "dolů" jsem se ani neodvažovala kouknout nebo sáhnout, natož tam pustit muže. K prvnímu poporodnímu sexu vlastně došlo/nedošlo cca půl roku od porodu, připadala jsem si jako panna a utnula to dřív než k něčemu došlo.

Zuzka byla navíc nespavé miminko, s mužem jsme byli rádi, že můžeme padnout do postele a spát, na nějaké dovádění nebyl čas. Ale časem začal naléhat, a tak rok po porodu proběhl druhý pokus, bylo to super, ale chuť mi to stejně nevrátilo.
Na další sex čekal muž 4 měsíce. Mezi tím jsem dostala první poporodní MS, a i když stále kojím, chuť na sex je zpět. Jen času příliš není. V noci Zuzanka nespí, budí se po 2 hodinách a ve dne si sama hrát nechce, ani být sama v místnosti.

Jsem vděčná svému muži, že nehledal chybějící sex někde jinde a trpělivě (někdy více, někdy méně) na mě počkal. Ne vždy je to ideální, hodně žen se za to stydí, ale není zač, chce to jen čas a vše se vrátí do "normálu".
0 poděkování
ammmi
5. lis 2014

Větší chuť

Rodila jsem s nástřihem, vše zhojeno za 14 dní (tedy pocitově a i stehy vypadaly). První sex jsme měli asi 2 měsíce po porodu, trochu jsem se bála, ale vše bylo v pořádku. No a pak jsem začala toužit po sexu víc, než kdy předtím a trvá to dodnes. :-D
0 poděkování
apacheee
5. lis 2014

Sex po porodu

Měla jsem krásný porod bez nástřihu a bez poranění, přesto jsem však ze sexu měla trochu obavu. Naštěstí zbytečnou, nic mě nebolelo, nebylo potřeba lubrikovat - prostě všechno super jako dříve. Kvůli cvičení s aniballem jsem byla i zvědavá, zda to bude vevnitř stejné - občas někdo strašil, že pak žena zůstane vevnitř "vytahaná".

Nicméně musím říct, že to byly úplně zbytečné obavy - vše je stejné jako dříve (i podle slov manžela). Přesto byl první sex takový jiný - měla jsem u něho hrozně zvláštní pocity. Potřebovala jsem si zase zvyknout, že to tam dole funguje i k jiným účelům než je porod. :)
3 poděkování
leenulka89
3. lis 2014

Lepší než před porodem

Celé šestinedělí jsem měla šílenou chuť na sex, takže nebylo divu, že hned jakmile jsem přestala špinit, nechala jsem se manželem "ukecat" na sex. Měla jsem velké obavy, zaprvé z bolesti (byla jsem dost šitá) a zadruhé z případného dalšího otěhotnění, jelikož jsem byla 4 týdny po porodu a tudíž žádná antikoncepce. :-| Nakonec jsem si sex mooc užila, bylo to skoro jako "poprvé", krásné, něžné, romantické a těšila jsem se na další :-N

Musím říct, že po porodu je sex celkově lepší a dokonce jsem i o malinko odvázanější :-D
1 poděkování
klarka009
3. lis 2014

Bolest po sexu

Porod jsem měla s nástřihem, takže sex po porodu byl ze začátku bolestivý a také jsem měla strach, byla jsem při sexu velmi opatrná, takže za moc nestál. Déle ale trvala bolest po sexu. Trvala několik měsíců a cítila jsem, jak kdybych mezi nohy dostala pár pořádných kopanců.
0 poděkování
temnapani
6. lis 2013

První a druhej sex byl divnej

Jako kdybych byla panna:-) Ale už se to poddalo, malé budou tři měsíce, už je zavedená mirena a po této stránce je vše v pořádku. :-)
0 poděkování
shanti87
21. říj 2013

Bolest při sexu

Mě po porodu s velkým nástřihem a stejně i potrháním k tomu poradila doktorka 2x denně mazat Sanagelem plus, je to na hojení a navíc to prý pomůže vag.sliznici líp uvolnit. Můžu to jedině doporučit, účinek byl poznat už cca za 14 dnů:-) Ale lubrikant samozřejmě musí být vždy a všude:-D
0 poděkování
jajaneu
18. říj 2013

Bolest při sexu

Bohužel při sexu cítím velkou bolset i 5 měsíců po porodu. A na sex, tím pádem už nemám vůbec chuť. Měla jsem to tak i po prvním porodu, který byl sice císařským řezem, ale i tak ta bolest trvala tak rok... teď po vaginálním porodu je to stejné možná ještě trošku bolestivější. Lubrikační gel používáme a Dr mi řekl, že to je psychické... Kojím a ještě jsem neměla MS tak to s tím třeba nějak souvisí...
0 poděkování
bebinka
16. říj 2013

Lubrikační gel

...je alfou a omegou dobrého sexu po porodu. Tedy kromě chuti a vůle obětovat něco spánku a pustit se do toho :-). Po obou porodech byl super pomocníkem a už jsme u něj zůstali, asi nadobro. Kdo maže, ten jede ;-).
5 poděkování