Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Neobjasněná neplodnost

Neobjasněná neplodnost nebo idiopatická neplodnost, tedy pokud se u páru nepodaří zjistit příčinu neplodnosti3, se odhaduje až na 20% neplodných párů. Absence početí způsobená faktory jako laktace70, antikoncepce16, snížená sexuální aktivita, nebo z neznámých příčin. Předpokládá se, že u páru se vyskytují anomálie, které nejsou odhalitelné současnými vyšetřovacími metodami.

Více o neobjasněné neplodnosti na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://neplodnost.zdrave.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s neobjasněnou neplodností

Máš zkušenost s neobjasněnou neplodností?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
kaja2016  14. pro 2019

Odblokování pánve fyzioterapeutem

Chtěla bych také napsat svou zkušenost, neboť jsem sama o možnosti odblokování pánve netušila a tři měsíce poté jsem cca po 3 letech snažení (jedním ZT) otěhotněla s dvojčaty. Jinak mám nizké amh 0,25, tudíž příčina u mě může být v tomto (tvrdí car - já osobně jsem tomu nevěřila), nicméně bych nepodceňovala souvislost mého těhotenství s tou pánví. Sice jedno dvojčátko má vážnou vývojovou vadu a nevíme tudíž, jak celé těhotenství dopadne, každopádně terapeut tvrdil, že u mě byl problém v neotěhotněni v tom, že pánev nemohla být dobře prokrvená. A opravdu mě po 2 masážích zmizely bolesti celé dolní oblasti (kyčle, bederka), které jsem měla celé tři roky od porodu dcery. Držím pěsti všem, kde to nejde jako po másle.-).
1 poděkování
janeckovadenimarie  5. pro 2019

Snažení, Letrox, ivf

Dobrý den, je mi 36 a dvě děti mám z předchozích vztahů. Bez problémů jsem otěhotněla na poprvé a teď mám přítele, který prodělal operaci nezhoubného nádorů na mozku a už víc jak rok se snažíme o miminko - bez úspěchu. Pak mi zjistili na endokrinologii štítnou žlázu, že je snížena, tak beru Letrox a dostali jsme žádanku od gynekologa na ivf. Byla bych ráda, kdyby šlo bez ivf, ale v našem případě to nepůjde. Navíc mně tlačí věk a mám obavu, aby se ivf podařilo, protože jsme toho zažili dost a to přítel nekouří, nepije a nekoupe se v horké vodě. Navíc bere Folandrol, tak uvidíme. Nezažila jsem, abychom řešili ivf a vše okolo toho a ještě i věk.
1 poděkování
papousekpaja  29. lis 2019

Nehodící se DNA

Také jsme se pokoušeli dlouho o prcka. S exmanželem 5 let, na genetiku jsem ho nedostala, nechtěl, že prý co by tam dělal, když už má dvě děti (ovšem dospělé o 4 a 6 let mladší než já), takže jsem za těch 5 let ani nebyla na žádném vyšetření, nevěděla jsem jestli jsem v pořádku nebo ne, protože vždy chtějí, aby přijeli oba partneři.
S manželem jsme se pak rozvedli a já si našla nového přítele. Tam jsme to zkoušeli půl roku a nic. Ten už byl ochotný se mnou na vyšetření jet, oba jsme byli v pořádku, podstoupili jsme i inseminaci přímo v den ovulace a nic. Pak jsme se kvůli jeho chorobné žárlivosti začali hádat a já se s ním nakonec rozešla. Už jsem to ponižování a sprosté nadávky nemohla dál snášet, obzvlášť když už mimo psychického týrání to byl jen krůček k fyzickému. A dala jsem se dohromady s někým jiným, s někým, s kým jsem byla už kdysi, ale osud nám tehdy nepřál a naše cesty rozdělil. Jenže některé cesty se znovu zkříží a stane se z nich jedna společná a teď mám toho nejbáječnějšího muže pod sluncem.
Teď se už jen modlím, aby bylo vše v pořádku. Jsem ve 13. týdnu a mám hodně rizikové těhotenství. "Staronovému" partnerovi se zadařilo mě oplodnit na první pokus. Z těchto zkušeností mi prostě vyplývá, že s těmi před tím nebyla kompatibilní má DNA, že mám vybíravá vajíčka.
6 poděkování
kafr  29. lis 2019

Nezjištěná příčina

Kdyby se lékaři pídili po důvodu neplodnosti, tak by to procento tak vysoké nebylo!!! Dnes je to jednoduché: Nedaří se? Tak šup ivf.
O mimi jsme se snažili 7 let. Byla jsem zarytě proti ivf, protože mi lékaři tvrdili, jak jsem úplně zdravá, manžel taky, no ale když to nejde... Sama jsem si zjišťovala jaká ještě vyšetření bych mohla podstoupit a trvala na nich. Zakopaný pes byl v imunitě. Měla jsem tak silnou reakci na sperma, že žádná spermie v mém těle neměla nejmenší šanci.
2 poděkování
jana199623  25. lis 2019

Nejde mi otěhotnět :( :( :(

Dobrý večer přeji,
nevím, kam pořádně napsat, jmenuji se Jana a s přítelem se snažíme už přes půl roku o miminko, ale bohužel bez úspěchu. Ano, vím že je možná ještě krátká doba na nějaké vyšetření, ale chtěla bych mít jistotu. Podle mého gynekologa mám krásné vaječníky, ovulace také v pořádku a měsíčky to samé, pravidelné, prostě bez problému. Co se přítele týče, tak on by měl být taky úplně v pořádku, mohl mít i miminko, ale bohužel to nedopadlo, ta osoba šla na interupci. Nebylo to plánované, prostě "náhoda." Snažíme se marně. Kontroluji si plodné dny, kontroluji si ovulaci, piji různé čaje na početí, na těhotenství, dávám nohy nahoru a stále nic. Jsem z toho upřímně strašně zklamaná a už nevím kudy kam.
Napadlo mě, že bych třeba mohla být alergická na přítelovy spermie. Když máme pohlavní styk a on ejakuluje, tak do pár vteřin mě to začne svědit a přijde mykóza nebo prostě kvasinková infekce. Kvasinkovou infekci mám pořád, mám ji často. Četla jsem právě, že toto jsou příznaky té alergie. Už nevím, co dělám špatně.
1 poděkování
adinka_k  7. lis 2015

Naše čekání na miminko

Čekali jsme na miminko 1,5 roku. Moc jsme si miminko přáli a přišli jsme si připravení. To čekání, ty dotazy ("tak co, kdy budete mít nějakýho sviště?"), ty moje pochybnosti o sobě samé ("proč mi to miminko nechtějí dát? co je špatně?") byly hodně náročné. Měla jsem pocit, jako bych zapomněla heslo do svého e-mailového účtu. Od ovulace naděje a pak? Menstruace. Zadali jste špatné heslo, nebo účet neexistuje. Vždyť splodit dítě je přeci jedna z nejjednodušších věcí na světě! Nebo ne?

Podle lékaře jsme byli oba zdraví. Manžel řekl, že až bude správný čas, miminko přijde. A já začala dělat inventuru v sobě, objevila jsem nepokoru, že beru příchod života tak samozřejmě a ne jako dar, že mělo vlastně miminko vyřešit některé moje problémy (změnu zaměstnání), že mám pochybnosti o sobě, zda budu dobrá máma a začala jsem to všechno v sobě rovnat.

Navštívila jsem asi 5x za tu dobu psycholožku - šamanku, která mi moc pomohla. Nejdůležitější bylo pro mě slyšet, že to není mnou, že té duši se sem holt moc nechce. Ať jí ukážu, že to tu je fajn. Chodila jsem do kina, na výstavy, radovala se ze života... Dělala jsem takové demo té duši, co to okukuje a říká si: "tak už?". ;)

A pak lup! Odjeli jsme na dovolenou a přivezli jsme si to nejlepší, co mě zatím v životě potkalo. Od té doby mám stále pokoru k neplodnosti a nemoci otěhotnět. A vím, že ne vždycky v tom musí být medicínský - fyziologický důvod.
4 poděkování