Neobjasněná neplodnost

1 zkušenost

Neobjasněná neplodnost nebo idiopatická neplodnost, tedy pokud se u páru nepodaří zjistit příčinu neplodnosti2, se odhaduje až na 20% neplodných párů. Absence početí způsobená faktory jako laktace70, antikoncepce15, snížená sexuální aktivita, nebo z neznámých příčin. Předpokládá se, že u páru se vyskytují anomálie, které nejsou odhalitelné současnými vyšetřovacími metodami.

Související články

Více o neobjasněné neplodnosti na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://neplodnost.zdrave.cz/
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Zkušenosti s neobjasněnou neplodností

Máš zkušenost s neobjasněnou neplodností?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
adinka_k
7. lis 2015

Naše čekání na miminko

Čekali jsme na miminko 1,5 roku. Moc jsme si miminko přáli a přišli jsme si připravení. To čekání, ty dotazy ("tak co, kdy budete mít nějakýho sviště?"), ty moje pochybnosti o sobě samé ("proč mi to miminko nechtějí dát? co je špatně?") byly hodně náročné. Měla jsem pocit, jako bych zapomněla heslo do svého e-mailového účtu. Od ovulace naděje a pak? Menstruace. Zadali jste špatné heslo, nebo účet neexistuje. Vždyť splodit dítě je přeci jedna z nejjednodušších věcí na světě! Nebo ne?

Podle lékaře jsme byli oba zdraví. Manžel řekl, že až bude správný čas, miminko přijde. A já začala dělat inventuru v sobě, objevila jsem nepokoru, že beru příchod života tak samozřejmě a ne jako dar, že mělo vlastně miminko vyřešit některé moje problémy (změnu zaměstnání), že mám pochybnosti o sobě, zda budu dobrá máma a začala jsem to všechno v sobě rovnat.

Navštívila jsem asi 5x za tu dobu psycholožku - šamanku, která mi moc pomohla. Nejdůležitější bylo pro mě slyšet, že to není mnou, že té duši se sem holt moc nechce. Ať jí ukážu, že to tu je fajn. Chodila jsem do kina, na výstavy, radovala se ze života... Dělala jsem takové demo té duši, co to okukuje a říká si: "tak už?". ;)

A pak lup! Odjeli jsme na dovolenou a přivezli jsme si to nejlepší, co mě zatím v životě potkalo. Od té doby mám stále pokoru k neplodnosti a nemoci otěhotnět. A vím, že ne vždycky v tom musí být medicínský - fyziologický důvod.
1 poděkování