Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s Bi-Oil

konik_testuje10.12.2018

V následujících řádcích fóra si můžete přečíst zkušenosti žen z Modrého koníka, jež více než 3 měsíce testovaly Bi-Oil, který je vhodný v boji proti striím, jizvám a barevným nedokonalostem pokožky.

Bi-Oil je mezinárodně uznávaný speciální olej, který pečuje o pokožku žen na celém světě. Získal 349 ocenění v oblasti péče o pokožku a už v 24 zemích se stal nejprodávanějším výrobkem na strie a získává si důvěru dalších spokojených zákaznic.

Jeho složení je kombinací rostlinných extraktů a vitaminů, které jsou v olejové bázi tak, aby spolu s přelomovou ingrediencí PurCellin Oil vytvořily lehkou a nemastnou konzistenci.

Byl to skutečně poctivý test a testujícím ženám neunikla ani jedna drobnost, tak si přečtěte jejich shrnující recenze. Jak si olej poradil s jejich těhotenstvím namáhanou pokožkou?

---

Více se o Bi-Oil dozvíte na: https://www.mujbi-oil.cz/

---

Bi-Oil, oblíbence všech těhulek, jsme testovali ještě jednou a v mnohem větší nasazení! Testovali jej totiž celé rodiny, přes miminka až po babičky. Jste zvědavé na recenze? Přečtěte si jev tomto odkazu: https://www.modrykonik.cz/forum/modry-konik-testuje/vase-zkusenosti-s-olejem-bi-oil-druha-kampan/

Testování s Bi-Oilem

                                             Milé ženy, (nastávající) maminky,


Bi-oil je jedním ze známých a populárních výrobků v péči o pleť a pokožku těla. Tento produkt je určen pro všechny, které omezuje nepříjemný vzhled jizev či strií a také ty, kteří se jim chtějí vyhnout (tedy zejména nadcházející maminky). Jistě na něj každá z vás narazila v regálu drogerie nebo na internetu, kde je možno shlédnout velmi mnoho recenzí. Vzhledem k mému druhému těhotenství, jsem přemýšlela, jaký produkt použiji tentokrát. Díky Modrému koníku se mi naskytla možnost testovat Bi –Oil. Ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti. A vezmeme to hezky od začátku…


Od puberty jsem se potýkala s problematickou pokožkou a nepříjemnými striemi. Obzvláště na stehnech, které jsem pečlivě maskovala v nohavičkových plavkách. Na sebevědomí mi nepřidalo ani to, že jsem trpěla na jizvy po štípancích a rankách z prázdninových dobrodružství. Časem jsem se s nimi naučila žít a přijala svoje tělo takové, jaké je…ale trvalo to. Kéž bych měla tehdy někoho, kdo by mi ukázal na Bi –Oil.


Moje první zkušenost s Bi-Oilem, ale překvapivě nebyla v těhotenství. V dospělosti jsem si malé balení tohoto oleje zakoupila výhradně na nohy. Proč zrovna na ně? Nejen kvůli drobným jizvám, se kterými jsem se dávno smířila, ale především kvůli nedostatečné hydrataci a svědivosti. Všechny krémy a oleje byly buď moc mastné, nebo mi na moji citlivou kůži nedělaly dobře. Až Bi-Oil mě mých problémů zbavil.


Když jsem roku 2014 otěhotněla, až do 28tt mě strie netrápily a tak jsem doufala, že se jim vyhnu. Samozřejmě jsem i tak poctivě mazala kde čím, bohužel nepomohlo nic. Přibrala jsem téměř 20 kg, což pro kůži na mé drobné postavě byl neskutečný zápřah. Ale raději budu matkou a překousnu, že vypadám trochu hůř v plavkách. Mateřství mě naplňuje mnohem více než perfektní stehna a břicho.Proč jsem se tedy rozhodla v druhém těhotenství testovat právě Bi-Oil ? Není už to vlastně jedno? Není.


Chtěla jsem otestovat, jaký vliv bude mít olej na již vzniklé strie a zdali napomůže tomu, aby se nevytvořily nové. Výrobci nenabízí žádné zázračné účinky (jako u mnohých jiných výrobků), ale reálnou pomoc se „zahlazením“ starých jizev. Na stránkách výrobce se přímo píše:


 „Bi-Oil je vyvinut tak, aby pomohl zlepšit jejich vzhled, nikdy je ale nemůže zcela odstranit.“


Testovat jsem začala kolem 25tt a nyní jsem téměř v závěru těhotenství – 35tt. K testování jsem měla (mám) k dispozici velké, 200ml balení. Kromě reálných obav z dalších stríí, se také v těhotenství díky hormonálním výkyvům potýkám se svědící kůží na těle, velmi citlivou, suchou pokožkou se sklony k nedokonalostem a s tím spojenými jizvičkami v oblasti obličeje. Není to nic příjemného. Ačkoliv jsem člověk, který dává přednost kvalitní rostlinné kosmetice, tak tady bohužel selhává…


Zcela logicky jsem se v těhotenství zaměřila hlavně na redukci starých jizev a na prevenci těch nových. Mazala jsem 2x denně, olej se (na rozdíl od všech ostatních) poměrně rychle vstřebal a tak jsem nemusela stát v koupelně nahatá dlouho 😀  Se stále se zvětšujícím bříškem byly i staré jizvy opticky viditelnější, avšak na dotek méně „hmatatelné“ a co víc, nepřibyla mi ani jedna nová.  Kůže také nesvědí a velké plus vidím i v tom, že po aplikaci nejsem jako „sardinka v oleji“ (čti: nemám fleky na noční košili a prostěradle 🙂  ).Rozhodně budu v mazání olejem pokračovat i po porodu a jsem přesvědčena o tom, že se jizvičky ještě více stáhnou… I přes to, že mažu poctivě každý den, tak z lahvičky ubylo docela malinko. Jsem přesvědčena, že vystačí na celé období těhotenství a možná i po něm. Rozhodně se tedy vyplatí počáteční investice, která může mnohé z vás odradit. Stačí totiž opravdu trocha oleje, výborně se roztírá i vstřebává.


Ráda bych také zmínila, že na obličej olej nikdy nemažu. Není mi to příjemné a mám pocit, že se lesknu ještě den po tom. Nemluvě o pórech, které to ucpe… Jaké tedy bylo moje překvapení, když jsem si (ano) omylem, utřela ruce po aplikaci oleje do obličeje. Nejen, že to bylo velmi příjemné, ale odstranilo to pnutí kůže, suché šupinky, které se mi tvoří kolem nosu a pleť byla najednou velmi hladká (nezaměňovat s „mastná“).  Večer po odlíčení tedy pravidelně aplikuji i na obličej, kde jsem vypozorovala i vymizení starších drobných jizviček po akné. Samozřejmě je třeba si přiznat, že jizvy i přesto všechno zůstanou, rozhodně nelze očekávat velké zázraky. Ale určitě stojí za to, olej vyzkoušet.


Asi není obvyklé psát negativa na konec, ale pro klid v duši je zmínit musím. Bi-Oil si nehraje na „přírodní“ a má zcela pravdivě uvedené složení i na svých stránkách. Za to má velké plus. Ovšem mnohé z vás, které řeší složení kosmetiky, by složení mohlo odradit od používání. V závěrečném shrnutí jsem tedy uvedla za mě „problémové“ látky a je pak na zvážení každého, zda výrobek použije. V článku jsem uvedla, že si potrpím především na přírodní kosmetiku. Tenhle olej do ní sice patřit nebude, ale s klidným svědomím ho mohu doporučit, protože mi pomohl vyřešit mnohé problémy a pozitiva převažují nad negativy.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, přeji vám především, abyste se ve svém těle cítily dobře a sebevědomě i když není podle předních stránek časopisů 🙂


Pro lepší orientaci shrnu recenzi do následujících bodů:

+ dostupnost v kamenných prodejnách (drogeriích), lékárnách i e-shopech

+ různé velikosti balení (60, 125 a 200ml)

+ nízká spotřeba  - malé množství pokryje velkou plochu

+ dobře se roztírá i relativně vstřebává (nezanechává extra mastný film)

+ má vysoce hydratační a zjemňující účinky (obzvláště v péči o pleť obličeje), neucpává póry

+ reálně napomáhá v redukci starých jizev po akné

+ napomáhá proti svědění pokožky, je vhodný i pro velmi citlivou pleť

+ napomáhá elasticitě pokožky v těhotenství

+ pomáhá „zahladit“ vystouplejší jizvičky a pajizévky (strie)

+ příjemně voní (pro mě trochu „retro“ vůně) i když bych uvítala i neparfemovanou verzi.


- Počáteční investice, která se může zdát vyšší

- Obsahuje:  Paraffinum Liquidum Triisononanoin (směs kapalných uhlovodíků získávána destilací ropy), BHT, Coumarin, Eugenol a jiné látky, které se nedoporučují užívat v těhotenství a během kojení.


#test_bioil

I my jsme testovali bioil

Nadpis článku zní sice jako legendární mateřský plurál, ale bioil se mnou testovali i manžel a náš prvorozený 😊  manžel sice není toho druhu tatínka, co by se s břichem pořád mazlil, ale občas se mi podařilo ho k mazání odlovit. I když jeho upracované ruce pusobily spíš  jako peeling 😁 Zato Ríša ten se o mazání hlásil sám, a jak je pro děti typické zkoušet co vidí, mazal i svoje břicho a testoval i na vlastní kůži. 😁V prvním těhotenství jsem vyzkoušela krém ElastiQ, olejíček HiPP a i pár vzorečků od Weledy. S mazáním jsem začala asi v začátku druhého trimestru. V druhém těhotenství jsem si občas namazala břicho kokosovým olejem, když se mi dostal do rukou v kuchyni 😅


Takže vypsané testování bioilu bylo přesně to pravé pro mě a asi to tušili i v modrém koníku, když vypsali testování v termínu do kterého jsem se trefila a ještě navic, když mě k testování vybrali. Děkuji 🌷


Jak už jsem nakousla, druhé těhotenství mi utíká daleko jinak a o moc rychleji než to první. A tak se mi málokdy podařilo dodržet doporučovaný postup mazat bříško dvakrát denně. To už je ale asi úděl druhorozených 😅 Ale i přesto byla lahvička bioilu v ložnici na komodě dobrou připomínkou toho na chvilku se zastavit, nalít si olej do dlaní a pár okamžiků se soustředit jen na miminko v bříšku 💗


Bioil se příjemně roztírá, nemá parfémovanou vůni. Musím potvrdit že se opravdu dobře roztírá a vstřebává beze stop na oblečení. Troufám si tvrdit, že balení 200ml vystačí pokud si bříško začněte mazat na začátku druhého trimestru.


Myslím si, že mazání dvakrát denně bohatě stačí, protože nemalý podíl má v tomto případě i genetika, protože některá maminka může být denně i šesti mastmi mazaná, a stejně se striím nevyhne. Ovšem v každém případě používání pěstících olejů v těhotenství smysl má. Už jenom kvůli těm dotekům, které miminko vnímá, to mi nikdo nevymluví 😊


Tak jako v prvním těhotenství, i teď se mi strie vyhnuly a doufam, že ani ve zbývajících devíti týdnech se už neobjeví. S používáním Bioilu jsem spokojená a můžu jen doporučit, i když někoho možná odradí vyšší cena.


A na závěr - naše pupíky ke konci testování 😁


#test_bioil

Testování s Bi-Oil


Hned na začátku svého těhotenství jsem uvažovala čím budu mazat bříško až se začne zvětšovat, protože i když třeba je to do určité míry dáno geneticky, tak v hlavě člověk má, že když pro to můžu něco zkusit udělat, tak to udělám 🙂 Proto, když na mě vykouklo testování olejíčku Bi-oil, tak jsem tajně doufala, že mě vyberou. A byla jsem strašně ráda, když mě vybrali!! Vždy jsem ho chtěla vyzkoušet, protože od kamarádek jsem slyšela samé chvály. Takže děkuji Koníkovi za možnost testovat 🙂 


U prvního těhotenství jsem mazala spíše krémem. Jednou z lékárny, jednou z drogerie až do 40+4 kdy mě poslali na vyvolání a za celé těhotenství se mi objevili asi 3 strie, což jsem považovala za úspěch 🙂


A teď k samotné recenzi...


Olej Bi-oil je vhodný používat, jak na předcházení striím, tak i na zlepšení stavu jizev, strií a měl by sjednocovat nestejný odstín pokožky. Je složen z kvalitních přírodních olejů, které mají hydratovat a zvláčňovat pokožku. Je dostupných ve třech velikostech a to 60ml, 125 ml a 200 ml. 


Testování trvalo 12 týdnů a já jsem byla v 22tt. Když dorazil balíček s olejíčkem, tak jsem byla překvapená, že jsem dostala  lahvičku o objemu 200ml, ale i tak jsem si říkala..."paráda, ale to mi určitě nebude stačit :D." Přišla mi i na to, že byla největší z nabízených objemů, malá. Ale již během testování jsem se přesvědčila, že i když jsem nešetřila, tak v půlce testování jsem měla spotřebováno teprve 1/4 lahvičky. A teď po 12ti týdnech testování mi zbývá ještě skoro 1/5 lahvičky, což jsem byla příjemně překvapena.


Osobně vidím jako velké pozitivum to, že lahvička není ze skla, ale z plastu, což se hodí hlavně na cesty. Nebo jsem to ocenila, když kolem mě "tancoval" malej a žduchnul do mě a já ji shodila. Někdo psal, že se mu nelíbí aplikátor, mě nevadil. Vždy jednou večer (před spaním) jsem do dlaně nakapala 2x to, co mě aplikátor pustil a měla jsem promazáno 🙂. Během krátké chvíle se olej hezky vsákl a přesto zanechal krátký "film". Vím, že olej má široké použití na více částí těla, ale v tomto případě jsem se zaměřila pouze na břicho a boky. Musím říct, když jsem se večer namazala, tak ještě ráno a kousek dopoledne bylo břicho promazané, což se mi u krémů nikdy nestalo 🙂. Osobně se mi nelíbí vůně, já miluju ovocné, kokos nebo něco podobného...ale jelikož je to vše na přírodní bázi, asi jsem nemohla čekat jinou než bylinnou vůni. Ale věřím, že spoustě žen to bude vonět. Cena za lahvičku Biolu je poměrně vysoká, ale myslím si že v porovnání množství oleje a spotřeba a vzhledem k tomu, že šetrnější osobě stačí málo olejíčku, tak se jedná o dobrou investici do vlastní "krásy" 🙂 

Asi to úplně do recenze k oleji nepatří, ale líbí se mi i záměr firmy, chovat se ekologicky a při výrobě kosmetiky nezatěžují životní prostředí. 

Určitě budu pokračovat s Bi-oilem i nadále a uvidíme, jestli se dostaví popraskání nebo ne 🙂 Rozhodně dám vědět na mém fotoblogu. 


Kdybych to měla shrnout ještě v bodech potom:

Plusy:

+ recyklovatelná lahev z plastu

+aplikátor

+hydratovaná a hladká pokožka

+ pocit po namazání zůstal do rána

+malá spotřeba oleje


Minusy:

- vůně

- vyšší pořizovací cena


Takže ještě jednou děkuji za možnost si olej vyzkoušet a jak jde vidět, tak plusy převažují minusy a rozhodně až se mě někdo zeptá na mou zkušenost, tak olej Bi-oil doporučím#test_bioil

Bi-oil pomocník nebo lhář pro tehulky?

Den se dnes se sešel a testování olejíčku Bi-oil je u konce. S mazáním bříška však konec rozhodně není. 


Jsem moc ráda, že jsem olejíček měla možnost testovat. Nejspíš by jsem ho běžně nepořídila, protože by me odradila cena a myslenka: "Co když bude k ničemu?"


 Jdeme se na olejíček podívat. 


V drogerii vás zřejmě neoslní nijak moc zajímavé balení, bílá krabička s oranžovými napisy. Nic moc zajímavého. Olej je nabízen ve třech velikostech balení, což je určitě plus. Malé balení má 60ml, střední 125ml a velké 200ml.


Já olej používala od cca 18tt do 29tt. Během této doby z olejíčku ubyla cca čtvrtka velkeho balení, ale nepoužívala jsem jen na bříško. Velikou výhodou oleje je, že opravdu malá spotřeba. Na namazání například těhotenského bříška stačí opravdu malé množství oleje. Olej nezanechává mastný povlak ani stopy na oblečení. Krásně se roztírá!


Za mě, ale dávám oleji velké mínus za aplikátor, ten je pro mě nevýhodou. Od začátku jsem s aplikatorem trošku bojovala i když jsem mu davala naději, že třeba do konce testování změním názor, nestalo se tomu tak. Myslím si, že aplikace např. pumpičkou by byla rozhodně efektivnější.Olej lze využít mnoho způsoby - mazání bříška, prsou, stehen, obličeje, masáží zad, právě oholených nohou, poslech srdíčka miminka bez použití sonogelu, podklad pod makeup, na jizvy a mnohé další. 


Mě se zatím díky bohu strie vyhnuly.


Další velkou výhodu vidím i ve snášenlivosti oleje na citlivé pokožce. Má sestra má velmi suchou pokožku. Jen velmi málo výrobků na pokožce snese. Většina ji hned pálí a osype se. Tato skutečnost mi také při testování bioil neunikla a sestry pokožku jsem otestovala. Olej sme nanesly prvne jen na předloktí a čekaly jaká bude reakce. Pokožka zůstala klidná, ale krásně hladká! Žádné svědění, pálení či osypani. Olej sme tedy zkusily nanest i na obličej a zde platí rčení Risk je zisk. Pokožka byla krásně jemná, hydratovaná a dokonce po 4 nanesení zmizely sestře i drobné jizvičky! 


Sama jsem olej také použila na obličej a to hned ze začátku. Na obličeji se mi začalo tvořit více akné, po kterém mi zůstávali červené flíčky,ktere nebyli vizuelně moc pěkné. Mazala jsem večer před spaním pokožku obličeje 3dni a flíčky se začaly ztrácet a pleť zůstávala jemná a hydratovaná. 
Pokud by se mě někdo zeptal zda se vyplatí do oleje Bi Oil investovat, řeknu rozhodně ano. Využití najde nejen u těhotných žen, ale myslím že se využije v každé rodině.  V zimě je i skvělým pomocníkem na mrazem namáhanou pokožku. 


Chtěla by jsem na závěr poděkovat za možnost olej testovat. S olejíčkem rozhodně nekončím.


 #test_bioil

Na bříško i obličej

Děkuji za možnost testování oleje Bi-Oil. Již při minulém těhoteství jsem měla možnost vyzkoušet malý vzoreček Bi-Oil krému, který byl jako dárek v časopise Maminka. I tento malý vzorek mě nezklamal, proto jsem byla moc potěšena, když jsem dostala tuto šanci testovat olej Bi-Oil.Testovat jsem začala před 3 měsíci, což jsem byla na začátku druhého trimestru a nyní končím testování na začátku třetího trimestru. Musím dodat, že i v předešlém těhoteství jsem netrpěla na strie, proto jsem byla zvědavá, jak to bude i tentokrát. Buď je to dané geneticky, nebo jak poctivě 2x denně mažu bříško.


Ze začátku mi moc nevyhovalo olejové složení, jsem zvyklá na tělové krémy, které se vsajou rychleji do pokožky. Vadila mi mastná pokožka... Časem jsem mu, ale přišla na chuť a vypadá to, že jsem si ho oblíbila natolik, že se stane součátí běžného života i v budoucnu. Je totiž i na jizvy, nebo na nestejný odstín pokožky.


Natírám si běžně bříško 2x denně a pokožka je krásně hydratovaná, krásně voní (přírodní oleje z měsíčku, levandule, rozmarýnu a heřmánku) a pružná. Po striích žádná stopa a věřím, že to tak i do konce těhoteství zůstane. 


Co jsem i velice ocenila je použití na obličej a tělo. V zimních měsících, obzvláště v období kdy mrzne trpím na suchou pokožku v obličeji. A Bi-Oil byl můj pomocník při boji proti ní. Natírala jsem si s ním na noc obličej a po několika dnech nebylo po suché pokožce, která se předtím loupala, svědila, památky.


Za mě jednoznačně doporučuji, vyplatí se investovat do dražšího prostředku peníze, který opravdu funguje. Jedinným negativem je cena. Ne každý si ho může dovolit koupit.
#test_bioil

Zázrak jménem Bi-Oil

Předem chci zúčastněnému týmu poděkovat za projevenou důvěru a vybrání mě do testování oleje Bi-Oil.V prvním těhotenství mě minuly strie na bříšku, ale rozšířily se mi již staré na hýždích a tak  jsem byla tedy zvědavá co bude teď.A musím říct že jsem zatím mile překvapena, ač ještě nejsem zdaleka na konci, ale ne jen že zatím žádná strie nepřibyla, ale ani se nerozšiřují ty staré, ba bych řekla, že se i lehce vyhladily a už tak nezáří. Je výborný i teď v zimních měsících na velmi suchou pokožku, jakou mám a mažu si s ním i ruce na noc. Nevýhodou je jeho mastnější složení, třeba v létě si ho moc nedovedu představit, ale možná je to jen můj subjektivní pocit, plus hodně těkavý, brala bych nějaký lepší aplikátor a možná pro mnohé ženy ještě vyšší cena, jiné nevýhody bych na něm neshledala.Jinak má velmi příjemnou nevtíravou vůni a řekla bych že mě večer po namazání vždy uklidní. Ještě jeho velké plus je malá spotřeba, takže ikdyž nějaké výpočty odhadují spotřebu lahvičky cca na 3 měsíce, tak ikdyž nemůžu říct že bych mazala naprosto pravidelně, ale mockrát jsem nevynechala a věřím že mi vydrží až skoro do konce těhotenství, takže vlastně zde se ta cena naprosto vykompenzuje.


Za mě tedy moc fajn výrobek a všem vřele doporučuji!


#test_bioil

Bi-Oil... Zázrak nebo dobrý marketing?

Úvodem mého článku chci ještě jednou poděkovat, že jsem měla možnost být součástí testování olejíčku Bi-Oil. Vzhledem k jeho ceně bych si jej totiž zřejmě, při péči o mé rostoucí bříško v druhém těhotenství, nevybrala.Při mém prvním těhotenství se mi naštěstí strie vyhnuly. Tehdy jsem pravidelně mazala "Těhotenským olejem" od firmy Saloos (pouze krátkou dobu, odradila mě cena), následně pak hydratačními tělovými mléky různých značek a také klasickou modrou indulonou. Mazala jsem pravidelně po sprchování, 1x denně, od asi 8. týdne těhotenství.


Když mi poštou domů přišel Bi-Oil těšila jsem se, až ho vyzkouším. Pravidelně jsem začala mazat bříško, hýždě a prsa (protože se mi opravdu hodně zvětšila). Olejíček se rychle vstřebává, příjemně voní, balení vydrží dlouho - není potřeba mazat velkým množstvím. Jedinou nevýhodu vidím v aplikátoru olejíčku. Nejde úplně dobře nanést na ruce pouze potřebné množství oleje - volila bych možná spíše pumpičku.


Nyní jsem ve 34. týdnu těhotenství a v balení mi zbývá ještě asi třetina oleje. Věřím, že mi vydrží až do porodu. Doposud nemám žádné strie. Každopádně finále je teprve přede mnou a nemůžu tedy říct, že se žádná strie neobjeví.


Hlavní výhody oleje Bi-Oil


- příjemná vůně

- dobře se roztírá

- rychle se vstřebává

- není potřeba velké množství oleje

- vydrží dlouho

- pokožka po něm není mastná, podrážděná, nesvědí

- nezanechává stopy na oblečení


Hlavní nevýhody oleje Bi-Oil


- cena

- aplikátor


Abych pravdu řekla, i přes všechny klady olejíčku, nejsem přesvědčena, že se jedná o takový zázrak, jak je deklarováno v reklamách. Myslím si, že vznik strií v těhotenství spíše souvisí s genetickými dispozicemi jednotlivých maminek. Obávám se, že pokud máte ke vzniku strií předpoklady, objeví se Vám v těhotenství i přesto, že budete mazat čímkoli a třeba i 3x denně. Tento dojem jsem nabyla po vyslechnutí zkušeností spousty mých kamarádek, které podstivě a pravidelně celé těhotenství bříško mazaly, ale strie se stejně objevily (vždy dodaly, že jejich maminka v těhotenství také měla strie). Také o sobě nemohu tvrdit, že strie z prvního těhotenství nemám právě proto, že jsem břicho pravidelně mazala. Za prvé jsem mazala značně obyčejnějšími a levnějšími přípravky, za druhé moje maminka (po dvou těhotenstvích) absolutně bez strií.


S čistým svědomím však mohu říct, že jsem s výrobkem spokojená. Dále budu pokračovat v pravidelném mazání a budu doufat, že se strie už neobjeví. Po porodu jej chci využít na péči o jizvu po císařském řezu, kterou mám z prvního těhotenství. Jizvu mažu i teď, ale nejsem úplně schopna posoudit jaké účinky na ni Bi-Oil má. Kůže se stále natahuje a přes břicho si na jizvu už ani nevidím.. 😀


Produkt doporučuji všem maminkám!


#test_bioil

Testování Bi-Oil


Předem bych chtěla ještě jednou poděkovat za možnost otestovat olejíček na strie i jizvy Bi-Oil. Nejen že je u konce testování, ale i mé těhotenství. Termín porodu mám za 9 dní.

 


Velkou nevýhodou je určitě cena, ale zase na druhou stranu vydrží po celé těhotenství a ještě i zbyde na mazání třeba po porodu na stahující se bříško. 🙂 Určitě se vyplatí investovat. Druhá nevýhoda pro mě byla aplikátor, jinak jsem ale byla spokojená. 


Výhodou je, že stačí opravdu maličko a namažete celé bříško. Je dobrý nejen na břicho, ale také třeba na obličej, na masáž zad, nebo také třeba při poslechu srdíčka přes angelsounds. Našlo by se určitě spoustu dalších možností využití. Rychle se vstřebává, takže nezanechává mastné fleky. A moc příjemně voní. 🙂 


Celkově jsem tedy byla spokojená a určitě bych ho doporučila všem maminkám. ❤ 


Teď budu i dál mazat bříško a čekat na příchod na svět naší malé princezny. 🙂


#test_bioil

Bi-Oil vs. bambucké máslo


Poprvé jsem se na koníku přihlásila do testování a s velkým štěstím jsem byla hned vybrána. Tentokrát se totiž v podstatě poprvé jednalo o výrobek, který mě doopravdy zajímal, a chtěla jsem si udělat nikým neovlivněný názor.


Rozhodla jsem se sama ze sebe udělat „pokusného králíka“ a Bi-Oil porovnat s účinky bambuckého másla. Pravou polovinu rostoucího bříška (a jizvy po prvním císařském řezu) jsem tedy mazala Bi-Oilem a levou bambuckým máslem. Přiznávám, že jsem nemazala striktně podle návodu, ve kterém je doporučeno mazání dvakrát denně, ale vždy, když jsem použila jeden přípravek, použila jsem i druhý, oba tedy na pokožku působily stejně často a stejně intenzivně. Zároveň je také potřeba upozornit, že, jak se zdá, nemám pokožku příliš náchylnou ke striím a k praskání, v prvním těhotenství se mi pár strií objevilo až několik dní před porodem na spodku bříška a během testování jsem se vlastně starala jen o ně, nové zatím nepřibyly.


Bi-Oil se opravdu příjemně nanáší, stačí celkem malé množství oleje do dlaně a polovina bříška je namazána raz dva. S bambuckým máslem oproti tomu bylo mnohem více práce (konkrétně jsem používala čisté bambucké máslo, nenaředěné žádným olejem, ty se roztírají lépe), bylo potřeba ho více rozehřát v dlaních a také vícekrát z kalíšku nabrat, aby byla pokryta stejná plocha pokožky.


Co se týče vůně, Bi-Oil má příjemnou, nevtíravou vůni (a to mám v těhotenství velmi citlivý čich), oproti tomu mi byl zápach opravdu čistého bambuckého másla velmi nepříjemný. Tentokrát jsem ale zakoupila bambucké máslo dearomatizované, proto v tomto konkrétním případě je skóre 0:0.


Přiznám se, že původní záměr na přesné změření spotřeby mi nevyšel, ale z lahvičky Bi-Oilu při mojí intenzitě užívání (ale zase nezanedbatelné tělesné ploše 🙂) neubyla ani čtvrtina, subjektivně mi připadá, že bambuckého másla jsem spotřebovala mnohem více.


Teď přicházím k celkem kontroverznímu bodu programu – ke složení (https://bi-oil.com/cz/cz-cs/original/formulation/ingredients), který je pro mě ale velmi zajímavý. V očích řady lidí bych asi byla vnímána jako tzv. „lesana“, myslím si ale, že jsem lesana celkem nemilitantní 🙂, tolerantní a taková, která si uvědomuje, že v dnešní době prostě stoprocentně přírodně žít nemůžeme. Z celkem 27 složek Bi-Oilu se mi (pokud vynechám aspekt přírodních vs. syntetických látek, Bi-Oil se taky za přírodní přípravek nevydává a u nás doma se díky bohu „non toxic“ až tak řešit nemusí) po mojí poněkud amatérské a zběžné chemické rešerši nelíbí 4. U tří z nich je v použitých zdrojích (https://encyklopedie.biooo.cz, http://www.slozeni-kosmetiky.cz) uvedeno, že se nedoporučují užívat v těhotenství a v době kojení, jelikož mohou ovlivnit vývoj plodu/dítěte. Konkrétně se jedná o Retinyl Palmitate (Vitamin A) a o dvě složky té výše zmíněné příjemné vůně – Coumarin a Eugenol. Pro zachování objektivity je ale potřeba uvést, že neznám konkrétní množství těchto látek v Bi-Oilu, nemám chemické vzdělání, a proto nedovedu posoudit,  jak vysoké je reálné nebezpečí. U čtvrté látky – BHT (Butylated Hydroxtoluene) je po !orálních! testech na zvířatech podezření na karcinogenitu, ovšem nebylo dále zkoumáno. Celkem podle mých očekávání je také skoro u všech složek zodpovědných za vůni uvedeno, že jsou potenciálním alergenem pro citlivější jedince, to ale samozřejmě může platit i pro opravdu přírodní aromata. V porovnání s čistě přírodním bambuckým máslem (https://encyklopedie.biooo.cz/vyhledat-slozeni/bambucke-maslo-butyrospermum-parkii/) je v této disciplíně Bi-Oil jednoznačným poraženým, ale za sebe musím říci, že jsem to čekala horší.


Ještě stručně k ceně. Půl kila bambuckého másla jsem koupila v září 2017 na internetu za 169 Kč, víc jak 100 gramů z něj určitě ještě neubylo a kromě bříška ho používám na obličej, na syna a výjimečně ho (zejména teď v mrazech) využije i partner. Bi-Oil o obsahu 200 ml jsem na internetu našla nejlevněji za cca 350 Kč.
Konečně se dostávám k výsledku testu. Jak jsem už psala výše, v prvním těhotenství se mi udělalo pár strií na spodní straně bříška, po porodu císařským řezem zůstala jizva. V tomto těhotenství (těžko říct, jestli díky mazání nebo díky elasticitě pokožky) žádné nové strie zatím nepřibyly (jsem v 32. týdnu). Přímo po namazání bříška se mi strie i jizva ošetřené Bi-Oilem zdály mnohem světlejší než ty ošetřené bambuckým máslem, ty byly mírně zarudlé.


K finálnímu vyhodnocení testu jsem nakonec využila moji maminku, protože přes bříško na inkriminované části těla už příliš nevidím 🙂. Výsledek zní v případě jizvy po SC spíše ve prospěch Bi-Oilu, v případě strií spíše ve prospěch bambuckého másla. Každopádně na obou stranách bříška je potřeba strie dlouho hledat, jejich barva splývá s barvou pokožky, nejsou světlejší ani tmavší a nijak na první pohled nevystupují (na fotce zblízka mi připadají viditelnější než normálně). Pro mě osobně se i přes určitá negativa celkovým vítězem stává bambucké máslo (zejména vzhledem ke složení a ceně). Používání Bi-Oilu bych ale svým méně „alternativním“ kamarádkám klidně a s relativně čistým svědomím schválila 🙂.


#test_bioil

I my jsme testovali bioil

Nadpis článku zní sice jako legendární mateřský plurál, ale bioil se mnou testovali i manžel a náš prvorozený 😊  manžel sice není toho druhu tatínka, co by se s břichem pořád mazlil, ale občas se mi podařilo ho k mazání odlovit. I když jeho upracované ruce pusobily spíš  jako peeling 😁 Zato Ríša ten se o mazání hlásil sám, a jak je pro děti typické zkoušet co vidí, mazal i svoje břicho a testoval i na vlastní kůži. 😁V prvním těhotenství jsem vyzkoušela krém ElastiQ, olejíček HiPP a i pár vzorečků od Weledy. S mazáním jsem začala asi v začátku druhého trimestru. V druhém těhotenství jsem si občas namazala břicho kokosovým olejem, když se mi dostal do rukou v kuchyni 😅


Takže vypsané testování bioilu bylo přesně to pravé pro mě a asi to tušili i v modrém koníku, když vypsali testování v termínu do kterého jsem se trefila a ještě navic, když mě k testování vybrali. Děkuji 🌷


Jak už jsem nakousla, druhé těhotenství mi utíká daleko jinak a o moc rychleji než to první. A tak se mi málokdy podařilo dodržet doporučovaný postup mazat bříško dvakrát denně. To už je ale asi úděl druhorozených 😅 Ale i přesto byla lahvička bioilu v ložnici na komodě dobrou připomínkou toho na chvilku se zastavit, nalít si olej do dlaní a pár okamžiků se soustředit jen na miminko v bříšku 💗


Bioil se příjemně roztírá, nemá parfémovanou vůni. Musím potvrdit že se opravdu dobře roztírá a vstřebává beze stop na oblečení. Troufám si tvrdit, že balení 200ml vystačí pokud si bříško začněte mazat na začátku druhého trimestru.


Myslím si, že mazání dvakrát denně bohatě stačí, protože nemalý podíl má v tomto případě i genetika, protože některá maminka může být denně i šesti mastmi mazaná, a stejně se striím nevyhne. Ovšem v každém případě používání pěstících olejů v těhotenství smysl má. Už jenom kvůli těm dotekům, které miminko vnímá, to mi nikdo nevymluví 😊


Tak jako v prvním těhotenství, i teď se mi strie vyhnuly a doufam, že ani ve zbývajících devíti týdnech se už neobjeví. S používáním Bioilu jsem spokojená a můžu jen doporučit, i když někoho možná odradí vyšší cena.


A na závěr - naše pupíky ke konci testování 😁


#test_bioil

#test_bioil

#test_bioil

v prvním těhotenství jsem používala jiný krém na strie naštěstí žádný strie nemám ani jednu ale po krému jsem měla mokré i tričko  I RUCE :(

zkusila jsem tenhle olejicek a na testovani a jsem spokojená počet strii stále nula,mazala jsem 2x denně a uplný opak jak při krému , když si kůži promasírujete přiměřeným množství oleje, pokožka ho dokonale absorbuje a Vy už chvíli po použití necítíte žádnou “mastnotu”.


První, co mě ovšem na tomto doslova zázračném oleji upoutalo, byla jeho úžasná vůně do které jsem se zamilovala  🙂 


Můj syn denně mazal bříško a neměl vůbec mastné ruce  🙂

 při dalším těhotenství si ho určitě pořídím  jinak jsem moc spokojená  tet už mám jen na dně trošičku takže přiště doporučuji dvě balení :D