Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s Igráčkem a jeho autíčkem MultiGo

konik_testuje14.5.2018

Deset maminek testovalo edukativní hračku – postavičku Igráčka a jeho autíčko MultiGo.

Hračka představuje různé profese, o kterých se děti mohou dozvědět víc a poznat také, jak funguje svět kolem nás. Díky nim mají nové stimuly při hře s fantazií, a to už od útlého věku. Figurka je k dispozici samostatně (od 3 let), nebo jako tematický set. Igráček má taky své autíčko MultiGo (od 2 let), které je velmi variabilní. Lze ho jednoduše obměnit díky snadné výměně korbičky, proto tato hračka vaše dítě hned tak neomrzí.

Celý koncept sady Igráček MultiGo navazuje na původní myšlenku – seznamování dětí se světem profesí od útlého věku. Auta MultiGo, stejně jako postavičky a ostatní doplňky, jsou vyráběny z velmi kvalitního a odolného plastu ABS oblých tvarů a hezkého designu. Lze je kombinovat nejen s jinými autíčky, ale také s dalšími prvky z Igráčkova světa. Ten mohou děti doplnit i o originální kufříky a další příslušenství a vytvořit si vlastní velké město. Tento způsob hraní je pro děti nesmírně důležitý, jelikož rozvíjí dětskou fantazii, pomáhá jim tvořit příběhy a přispívá i k rozvoji jemné motoriky.

Od roku 2010 vlastní ochrannou známku pro název hračky Igráček společnost EFKO-Karton, s.r.o.. Figurka Igráček je tradiční česká hračka s dlouhou historií. Je navíc dostupná za velmi příznivé ceny.

A co říkají maminky a jejich děti na postavičku Igráčka a jeho autíčko MultiGo? Dozvíte se v recenzích.

---

Více o Igráčkovi a jeho autíčku MultiGo naleznete na webu EFKO: http://www.efko.cz/

Igráček a jeho autíčka MultiGo – testování od „Divochů“

Budu se opakovat, ale v tomto případě musím hned na prvním místě poděkovat týmu Modrého koníka a Igráčka. Obrovsky děkuji, že jsme byli vybráni k testování těchto skvělých hraček a naši kluci dostali tak neuvěřitelně štědrou zásilku.


Bylo pondělí a já čekala balíček. Kluci zatím nic netušili. Chtěla jsem, aby zásilka byla překvapení. A vlastně jsem ani sama nevěděla, co v balíčku dorazí. Vyvarovala jsem se tak otázce „a kdy už ten balík přijdééééé?“ a tím si ušetřila nejen hlasivky, ale i nervy 🙂  Protože jestli je u nás někdo děsně nedočkavý, je to náš Samík.


Telefon: „Paní Divišová, jsem před barákem, pojďte si pro balík“. Srdíčko začalo plesat. Čekala jsem jedno, max. dvě autíčka. U dveří stojí pán s obřím balíkem. „Nespletl jste si to? Já čekám malý balíček.“ Pán znejistěl, ale mé jméno na krabici hovořilo jasně. Zajímavé.


Po otevření jsem měla pocit, že jsme obdrželi bezednou krabici. A mě došlo, že jsem text o testování špatně pochopila. Já opravdu čekala jedno, maximálně dvě auta. Kluci nadšeně tahali další a další krabice s autíčky, Igráčky atd. Sami tomu nemohli uvěřit, kolik toho je. Samík se na tu hromadu koukal s úžasem a říká mi: „Mamko, pro kolik dětí tohle všechno je?“ „To je jen vaše, máte úkol Igráčky otestovat.“ A tím u nás začalo veselení se. Ani kluci prvně nepochopili, že jsou to všechno Igráčci jen a jen pro ně 🙂 Kluci nevěděli, kterou krabičku otevřít dřív, kartony lítaly vzduchem stejně jako výplň z krabice, která u nás dostala název „sníh“.Samíkovi do oka padli okamžitě policisté. Nepřekvapivě. Obdrželi jsme dvě krabičky s policisty. Dal vybrat bráškovi a už trhal tu svou. Do teď jsou policisté u nás nejoblíbenější. Jako druhá sada padla Samovi do oka ta, kde má auto jednak korbu, ale i stavební desku na výměnu za korbu. K desce bylo i pár kostek, připomínající Lego Duplo a tak se jal okamžitě hledat další kostky a zjistil, že jsou v podstatě totožné. Naznal jen, že kostky od Igráčka nedrží tak pevně, jako od Dupla. Ve výsledku si je smíchal s Duplem a už by nikdo rozdíl nepoznal 🙂Thea nejvíc zaujalo popelářské auto. Okamžitě zjistil, že má vyjímatelnou  otevírací popelnici, a že se dá zvednou i celé „víko“ od vozu. Do auta tím pádem okamžitě putovali všechny hračky, které měl po ruce a do auta se vešly. Včetně pana policisty.Klukům se hodně líbilo i hasičské auto s hasičem, vozí v něm různé figurky, nejen Igráčka. Všechny autíčka mají super přístupné kabiny, takže se panáčci lehce posazují a zase vyndávají. Naopak nejméně kluky zaujala cisterna. Zjistili, že má otvírací vrchní poklop a víc nic. Takže ta tu většinou stojí bokem, osamocená 🙂 Celkově náklaďáky nám tu vozí vše, často právě lego, nebo i ošetřovatele se zebrou.


Takže abych shrnula hodnocení aut, které jsme mohli testovat: Super! Většinu jich kluci plně využívají denně a jedno se přestěhovalo k babičce na Vysočinu, aby si i tam mohli kluci hrát a nakládat. Víc jak jedno z domu odmítli odvézt.


Líbí se mi, že auta MultiGo mají jedinečný systém výměny korbiček a přívěsů, kdy korbu sundáte lehkým pootočením „závitu“ a lehce tak z cisterny lze udělat náklaďák, popeláři atd. Takže i náš 5,5letý Samík nemá problém si korby měnit sám. Theo to ve svých 2,5 letech ještě nezvládne, ale na to si myslím, že má ještě dostatek času.


Další v balení jsme měli Igráčkův domeček. Moje noční můra. Trošku přeháním, ale zcela upřímně říkám, že mi jeho složení dalo dost zabrat. Nechala jsem to na našeho tátu, ale ten, když viděl balení bez návodu, rovnou to vzdal.


45 minut mě domeček trápil, ale zvítězila jsem. V noci, před spaním. Pro mě, co by majitelku gelových nehtů, tedy nebyla montáž úplně jednoduchá, protože jednotlivé stěny se k sobě spojují plastovými šroubky a mě s nehty zaboha nešly zatočit do sebe. Nakonec jsem ale nad nimi vyzrála, a protože se mi nechtěl hledat hodně široký šroubovák, vzala jsem první věc, co jsem po ruce měla a posloužila mi krátká část pravítka 🙂 I papírový nábytek mě dosti potrápil. Židle ani postel mi moc nechtěly držet ve správném tvaru. Jako úplně největší mínus na domečku považuji střešní okna. Přestože jsem je tam zastrčila správně a nejvíce, jak to šlo, tak během první manipulace s domečkem už letěly dolů a při dalších x pokusech je tam znovu zasadit, jsem své pokusy vzdala. Theo pojal domeček jako multifunkční a zatímco nahoře mu bydlí pan Igráček s paní Igráčkovou, tak dole jsou zaparkovaná dvě auta MultiGo. Domeček je z kvalitního pevného dvojitého „kartonu“ a zatím řádění našich raubířů vydržel.


V balíku jsme ještě měli kuchařské trio. Tady musím zdůraznit, že mě tu nemile překvapila ostrost nože a vidličky, které ke kuchařům patří. Jsou opravdu hodně ostré, a proto jsem je klukům nenápadně schovala, protože jsem se bála, že by si v nestřeženém okamžiku ublížili.


Jako celkové mínus Igráčků považuji jejich vlasy. Ti, co mají vlasy odnímatelné, tak jsou u nás doma chudáčci s dírou do hlavy a vlasy se nám válí po celém bytě. Samík má velký problém vlasy zpátky na hlavu zatlačit a Theo se v tomto vůbec nechytá. A když už se Samovi vlasy podaří, čepici, helmu či jakoukoliv pokrývku hlavy už na vlasy nedostane a musí nastoupit má hrubší síla. Ale ani tak pokrývky hlav při hraní dlouho nevydrží. Naopak se mi líbí neodnímatelné vlasy, které mají např. „pan a paní Igráčkovi“ z domečku.


Klukům se líbí, že jakýkoliv panáček může řídit jakékoliv auto. Oba se ale shodli, že by se jim líbilo, aby panáčci šli do auta pevněji přicvaknout, protože při ostřejších jízdách jim řidiči i spolujezdci z aut vyskakují 🙂


Minulý týden jsem měla doma i 1,5letou neteř a i té se auta moc líbila a vyhrála si s nimi. U menších částí, jako jsou vlasy, čepice atd. jsme ji raději hlídali, protože jí ještě napadá hračky strkat do pusy, ale u všeho ostatního si myslím, že jsou to hračky vhodné už od tohoto věku.

Shrnutí:


Celkově za nás Igráček prošel na výbornou. Můžu zcela upřímně říci, že u nás to lehké neměl. Ale je vyroben opravdu z kvalitního pevného plastu (včetně aut), že za těch 14 dní testování jsou stále jako nové. Klukům se líbí moc a několikrát denně si je vytahují a hrají si s nimi. Navíc Theo potřebuje na každou cestu kočárkem panáčka vzít „vyvenčit“.


Mínusy:

- chybějící návod u domečku

- špatně držící nábytek, slabý papír

- nedržící střešní okna u domečku

- padající vlasy Igráčků, nedržící helmy/čepice na vlasech

- ostrost nástrojů od kuchařského tria

Plusy:

- super pevný kvalitní plast u všech aut i Igráčků

- pevný dvojitý karton domečku

- jedinečný systém výměny korbiček a kompatibilita produktů

- široká nabídka sortimentu a doplňků, a to i k autům MultiGo

- krásné barvy, detaily aut, domečku i Igráčků

- dobře přístupné kabiny aut

- přijatelné ceny

Ještě jednou obrovské díky, že moje děti mohli otestovat pro ně nové, nepoznané hračky, a že mohli být součástí tak krásného testování ♥


#test_igracek 
#recenze

Testujeme Igráčka

Nejdříve bychom chtěli moc poděkovat za možnost testovaní Igračkovych hraček, hraček mého mládi.


Rozbalenim obr balíčku u nás nastaly několika denní "Vánoce" pro obě deti, Nicoušek ten vubec neveděl kterou hračku dříve vzít do ruky, a kterýho "pána" vyzkoušet a maličká ta byla nadšená z krabice a její náplně 🙂


Musím napsat, že u nás měli největší úspěch dělníci, popeláři a policajti samozrejme 🙂 Nic jinýho jsem u mého chlapečka ani nečekala 🙂 Igráček se vyrábí od roku 1976 s cílem přiblížit dětem svět kolem nás a ukázat jim, jak fungují jednotlivé profese. A jak se měnil v průběhu let profesní svět, měnil se a vyvíjel i Igráček. Dnes kromě klasické figurky s několika doplňky se vyrábějí autíčka MultiGo, nákladní i osobní, Igráčci pracují ve svých stanicích, např. na policejní nebo poštovní apod. Díky tomu si dítě může vytvořit své vlastní město a vlastní příbeh nebo pohádku 🙂

U nas je to vždy mix všeho,policajti jako pomocní řidiči nebo letajici supermani 😀 proste dětská fantazie nezná konce a tím i mě ten detský svět fascinuje. Nicoušek byl nadšený z policajtu a vymýšlel jim spoustu aktivit od lítani až po pomocne práce a hlídani pracovního mista 🙂Během poznávaní Igracka a jeho vozovýho parku mě strašně mile překvapila nakladni auta. Ke každému autu se dají koupit samostatné náhradní korbičky a velmi lehce vyměnit.


Igraček Multigo jsou auta s praktickým bajonet systémem.který umožňuje snadnou výmenu korbiček a dalšího příslušenství. Jsou vhodné už pro detičky od 2 let.

Nicoušek má sice 4 roky a hravě si už na prvni šup s výmenou poradil a hned cisternu menil na nakladni auto s korbu menil s popelařema 🙂


Někteří Igračkove s náma chodili i ven na hřiště a písek, a venku nejvice úspech měl "pán dělník" s tim se přeci jezdi všude a pro všechno 🙂 mi říkal muj synator 😀v balíčku na testováni jsme měli i igračkuv domeček,
domeček je sice z papíru, ale z laminovaného kartonu, spojen plastovými šroubky, tak vydrzi o něco déle než papír. Ale i tak myslím že podobný výrobek by maminky uvítaly raději z plastu. Takhle je to zatím u nás nahoře na polici jako krásná dekorace, a na hraní ho dětem zatím budu dávat jen výjimečně a pod dozorem.


Myslím že u nás bude mit uspěch u mladší segry až podroste,a bude domeček sloužit i pro penenky, Nicouška to moc nezaujalo ale to jsem i předpokládala pač on je takovy dobrodružo typ kterýho spíš zajímaji nebezpečne a zajimavé profese, kde clovek neco novýho a zaujímavýho zažije. ale přeci jsem jedno odpoledne našla Igračkuv pareček odpočívat v ložnici 🙂 a když jsem se podívala pořadne tak k holčičce zaskočil pan popelář 😀


#test_igracek #recenze

Floriánek testuje Igráčka

Přišla mi zpráva s tím, že se mi nabízí testování hraček, autíček a postaviček Igráčka. Neváhala jsem a synka jsem do projektu přihlásila. Měla jsem takovou radost, že jsem novinku hned synkovi řekla cestou ze školky, že mu ,,Pošťácké auto,, doveze balíček plnýýýýýý hraček. Tím jsem si dost zavařila. Synek byl tak natěšený, že se každý den ptal, kdy balík dorazí a poštu vyhlížel.

Co se nestalo... To bych nebyla já aby to nebylo něco extra... Začala jsem rodit ve 33 týdnu a tak jsem musela do nemocnice. Balíček jsem musela nechat doručit manželovi do práce. A porodila jsem zdravá dvojčátka ve 33 týdnu. Balíček tedy synek dostal přesně na Den dětí. Měl z něj obrovskou radost a aspoň nemusel myslet na to, že je bez maminky. Takžeeeee hračky splnily svůj účel a zaujaly!! Floriánek s hračkama i spinkal a mamince tak chodily fotky malého broučka s autíčkama do nemocnice. 🙂


Do projektu se tedy zapojil i tatínek. Domeček byl pro našeho tatínka oříšek, ale nakonec se s ním popasoval  a zvládl ho postavit. :D Flo nastěhoval postavičky do domečku a uspořádal jim Vánoce. Postavičky pojmenoval podle členů naší rodiny. :D 🙂
Synkovi se moc líbí, že může za všechny autíčka zapojit přívěs, že lze sundat korbičky jednoduchým pohybem otočení a že to zvládne sám. Autíčka jsou barevná, funkční, jdou otevírat a hlavně postavičky Igráčka v nich sedí a nevypadávají :D To je u nás velké plus!!! 

Plusy 

  • Kvalitní plast, krásná barva, český výrobek!!!
  • Hračky mají funkci, jdou otevírat, měnit korbičky, zapojovat mezi sebou.
  • Korbičky jednoduše vymění i malé dítě, hračky nejsou z malých kousků plastu tudíž vhodné od nízkého věku.
  • Jsou bitelné.


Mínusy

  • Domeček :( Je krásný, ale ten papír... Ach ach. Myslím, že z plastu by byl ještě lepší. Jinak jsme absolutně bez výhrad. 🙂

Děkujeme za možnost testování Igráčka a autíček MultiGo. produkty jsou opravdu skvělé a myslím, že nejen my jsme si je zamilovali.


Máma a Flo


#recenze #test_igracekV jednoduchosti je krása aneb testování Igráčka a jeho doplňků


Chtěla bych vyjádřit poděkování za to, že jsme mohli tyto hračky testovat. Udělalo nám to doma velkou radost.


Testery byli moji tři synové ve věku přibližně 6 a čtvrt roku, 4 a půl roku a 2 a půl roku.

Igráček má u nás v ČR tradici (vyrábí se již od roku 1976) a mnozí si ho jistě pamatujete ze svého dětství. Za tu dobu samozřejmě prošel vývojem a je ještě dokonalejší.


Postavičky na sobě mají barevný potisk, mají nos a také mají otáčivé zápěstí. Postavičky i doplňky jsou vyladěné doslova do detailů. Líbí se mi, že mají různé účesy, různé výrazy tváře, rozmanité pokrývky hlavy, některé jsou naopak bez ní. Čepice i vlasy lze snadno sundat, což byla také jedna z nejoblíbenějších činností mého nejmladšího dítěte (věk necelých 2 a půl roku) - neustále Igráčky "skalpoval". Nacvaknout je zpátky nezvládl, i když vlasy lze nacvaknout relativně snadno (horší už je to s některými čepicemi, to se klukům prostě moc nedaří a i pro mě to bylo někdy obtížnější). Prostřednímu zase stačily samotné čepice bez panáčků, aby s nimi předváděl divadlo o tom, jak se pohádají a nakonec zase usmíří. Holt každý to pojal "po svém".Nohy Igráčků jdou zapasovat mezi "čudlíky" Lego Duplo, takže lze panáčky zapojit do hry spolu s Legáčky.


Drobné doplňky Igráčků lze do jejich ruky nasadit relativně snadno, s trochou úsilí a povzbuzování to zvládl i nejmladší člen naší rodiny. Většinou to pro něj ale byla velká výzva, a tak mnohem raději používal pro hru samotné panáčky nebo předměty, např. "ryl" lopatou do koberce, píchal do něčeho vidličkou, dělal, že nožem něco řeže - on sám, nikoliv panáček 🙂... Myslím ale, že vyměňování doplňků v rukou Igráčků je skvělá činnost pro procvičování jemné motoriky. Drobné předměty bohužel mají v naší domácnosti tendenci se ztrácet, což platí i pro Igráčkovy doplňky. Zatím je máme všechny, ale vzhledem k tomu, že už během těch 14 testovacích dnů jsem je při úklidu nacházela na všemožných místech naší domácnosti, mám vážné obavy, že již brzy dojde na první ztráty (nejvíce se obávám toho, že něco přehlédneme a omylem vysajeme).


Igráčkův domečekDomeček je prodávaný v nesestaveném stavu jako skládanka. Pokud však rádi skládáte či tvoříte z papíru, bude se Vám velmi zamlouvat. Na zadní straně balení jednoduché schéma, ze kterého je zřejmé, jak domeček postavit, a také na jednotlivých papírových dílech je vše dobře popsáno (co kam vložit, označení děr písmeny, atd.). Stačí tedy díly ohnout v předchystaných ohybech, dát shodně označené díry podle popisu k sobě a sešroubovat - nikoliv nacvaknout, jak by to mohlo z nákresu na zadní straně působit. Pokud ale dáte díly správně rovně tak, aby "čepička" v díře prošla skrz bez problémů všemi vrstvami, "šroubek" pak do ní velmi snadno našroubujete a prsty utáhnete jako nic. Hotový domeček drží dokonale. V krabici je více šroubovacích dílků, než kolik k sestavení domečku potřebujete, takže je můžeme využít k výrobě dalších papírových předmětů - úplně to vidím např. na učící kartonové hodiny nebo nějaké kartonové autíčko... Kulaté spojovací díly se obtížně shánějí, toto je velmi elegantní řešení a lze je využít opakovaně (se zacvakávacími spojkami by to bylo asi horší).


Nábytek jsou v podstatě krabičky roztodivných tvarů, které stačí jen správně poskládat (ohyby jsou navíc narýhované, takže se nelze příliš splést a na balení je vše nakreslené). Papír použitý na nábytek je tenčí, ale i tak vydrží docela dost. Roli nehrálo ani to, že děti si s ním příliš nehrály - zajímal je spíše samotný domeček než jeho vybavení. Po nábytku totiž většinou šlapaly, takže v testování zkrátka nepřišel.Prostřední a nejstarší syn mi se stavěním velmi ochotně a nadšeně pomáhali, takže jsme měli vše hotovo přibližně za 20 minut. Navíc jsme si užili společné stavění. Domeček po 14 dnech testování stále stojí více méně bez poškození - až na vikýře, které "upadly" hned 2. den. Přitom průměrná doba výdrže takových výrobků v naší domácnosti je zhruba týden. Vliv má jistě to, že papír, ze kterého je domeček sestaven, je laminovaný a veškeré konstrukční části jsou vlastně postaveny dvojitě a opravdu dobře do sebe pasují. Domeček pozitivně překvapil a pokud alespoň trošku rádi tvoříte, rozhodně si jej nenechte ujít.Autíčka MULTIGOAuta byla to úplně první, po čem kluci v doručené krabici sahali. Přirozeně. A doslova se o ně porvali - což už tak běžně nedělají. Ale musím uznat, že jsou perfektní a mají mnoho promyšlených detailů. Kromě hasičského auta, které je trošku jiné, mají všechna možnost výměny korby. Během okamžiku se auto změní z cisterny třeba na popeláře nebo náklaďák. Výměna je velmi jednoduchá, prostřední syn to zvládá bez obtíží a nevadí ani pokud moc spěchá a nasadí to křivo - drží to taky a při hraní mu to nijak nevadí 🙂. Výhodou tedy je, že nemusíte kupovat stále nová auta, ale můžete dokupovat jen různé funkční části vozidel a ty měnit či doplňovat. Na všechna auta lze nahoru nasadit majáček (sundavací majáček byl součástí hasičského auta) a panáčky lze do auta jak postavit, tak posadit a vždy tam budou pevně držet a nevypadnou. To zvládl hravě i můj nejmladší. Poslední detail, který mají všechna auta společný, je možnost připojení přívěsu za auto (přívěs ovšem nemáme - tedy zatím ne 🙂).


Součástí aut, která jsme dostali k testování byl:

- valníček s řidičem Na valníčku není nic moc k testování (hodí se však k převážení čehokoliv 🙂), ale zajímavé je, že jeho řidič má brýle a tetování. Auto i korba mají potisk (čísla a písmena), což může zaujmout děti, které se právě o čísla a písmena zajímají.


- popelářské auto s popelářem


Naprosto skvěle provedená hračka, nechybí k ní ani otevírací popelnice. Můžete dělat naprosto vše, na co si v souvislosti s popeláři a popelnicemi vzpomenete: naplnit popelnici, vysypat popelnici, vyprázdnit obsah popelářského auta, sklopit stupátko (či obě) a postavit na něj popeláře - drží tam velmi dobře. Chce to však trošku zabrat a na stupátko se správně trefit - na což nejmladší ještě neměl dostatečnou dovednost a trpělivost.


- cisterna s řidičemCisterna má nahoře otvor s poklopem, což velmi lákalo mého nejmladšího, aby zkoušel dovnitř naházet kde co. Bylo jen otázkou času, než ho napadlo dovnitř vhodit dřevěný špalíček, který se tam samozřejmě zasekl a rozhodně nešel vyklepat ven. Naštěstí cisterna je vyrobena ze dvou dílů jednoduše na sebe nacvaknutých a při troše snahy nebudete mít problém ji "rozmontovat". Bez potíží tak vyndáte vše, co uvnitř skončí a zatvrzele nechce ven. Na druhou stranu, s tímto zjištěním jsem vzdala původně zamýšlený test vodotěsnosti (děti kupodivu nalévání tekutin dovnitř prozatím nenapadlo).- hasičské auto s hasičemLiší se od ostatních námi testovaných aut tím, že je menší a má trošku jinou konstrukci, tedy nemá vzadu ten bajonetový zámeček na výměnu různých korb. Na druhou stranu je hned vidět, že je to hasičské auto. Jeho součástí je odnímatelný majáček, který pak kluci zkoušeli dávat úplně všude. A také má vzadu menší nákladní prostor s odklápěcími dvířky, která lze zvednout tak, že samy nespadnou, dokud je zase nebudete chtít zaklapnout. Kluci tam cpali všechno možné, co se tam vlezlo (například samotné igráčky, kostky, zvířátka či ořezávátko).- červený valníček


Opět nákladní prostor - těch není nikdy dost, alespoň se kluci nepoperou a můžou něco převážet všichni tři. Tentokrát tedy v červené barvě, což je nejmilovanější barva nejstaršího syna (aneb co není červené, není dost dobré 🙂).- 1+2 stavební deska + kostky (Eko balení)Z tohoto byl jednoznačně nejvíc nadšený nejstarší syn (a já 🙂). Součástí je auto (jiné než na fotografii, ale to víte, ty možnosti výměn a kombinací... 🙂), opět nákladní prostor (oranžový), ale hlavně sklopná deska s kostkami, zcela kompatibilní se stavebnicí Lego Duplo (takže také kostkami Light Stax, kuličkodráhou Hubelino, propojkami Duplo-Brio, apod.), což přináší zase úplně nové kombinace do hry. Vše můžete vzájemně kombinovat nebo vylepšovat auto o autodíly z Lego Duplo a vytvářet tak nová vozidla, vytvořit pojízdný záchod, domeček, korbu plnou různého zboží (máte-li dost kostek s obrázky), zkrátka cokoliv Vaše dítě napadne. Výrobce na svých stránkách píše, že se sklopnou plošinou lze převážek figurky zvířátek, ale upřímně - testovanou zebru se nám nějak moc rozumně převážet nepodařilo - tedy kromě toho, že jsme z kostek vyrobili ohrádku a do ní zebru postavili nebo spíše opřeli. Tak jestli to je myšleno takto? Igráček ale mezi čudlíky zapadá skvěle (jak jsem již psala výše), takže tam krásně stojí (Legáček naopak stojí na čudlících). Stavební deska s kostkami je určitě něco, co bych také velmi doporučila.


Samostatní Igráčci s doplňky


Igráčci, kteří jsou součástí aut, nemají vlastní drobné doplňky. U samostatných Igráčků je to však jinak. Testovali jsme celkem 4 balení:


- Igráček trio - vařímeObsahuje kuchaře, kuchařku a číšníka (na fotografii dole, nahoře starý igráček se stejnou tematikou). Kluci vaří moc rádi, ale s Igráčky se jim do toho nějak moc nechtělo. Doplňky je sice zaujaly, ale většinou s nimi dělali něco jiného než měli (píchali do něčeho nožem či vidličkou, bouchali se naběračkou nebo se hádali, co bude který dělat). Samotný číšník třeba pak zažil akční dobrodružství a běhal po jedoucím vlaku... Za celých 14 dní toho s nimi zvládli hodně, ale neuvařili jediné jídlo. Tak nevím 🙂.- Ošetřovatel se zebrou a doplňkyZebra je částečně pohyblivá (hlava s krkem) a Igráčci na ní dokonce mohou sedět a "jezdit", což kluky docela bavilo - jenže to taky zrovna není pracovní náplní ošetřovatele zebry. Kluci si to zkrátka zase upravili trošku po svém... Lopatu použili u stavebního valníčku a kyblíček zůstal zcela na ocet (ani napít se z něj zebra nemohla - přece máme vodní plochy namalované na koberci, tak se zebra může napít tam...). Tak snad na něj časem taky dojde řada.


- Policista s doplňky

Obušek kluci vůbec neznali, řekla jsem jim, co to je a k čemu to je a tím to skončilo. Zato pistole, to bylo něco! Takže tady velký úspěch, pistole byla často nejen u policisty, ale cpali ji do ruky snad všem Igráčkům (včetně holčičky z domečku...).


- Dopravní policista s doplňkyTen má k dispozici dopravní kužel a plácačku. To se klukům taky velmi líbilo, hlavně ta plácačka. Takto už si totiž sami hráli dříve (mají velkou plácačku a když jezdí na motorkách po bytě, zastavují se a kontrolují, jestli mají v pořádku papíry, technické vybavení motorky, atd.), takže to měli tentokrát jen v menším a kontrolovali papíry Igráčkům v autech. Tohle je hra, při které si vyhrají všichni tři a nehádají se.Co napsat závěrem?


Hračky jsou jednoduché, tedy srozumitelné, snadno se udržují, hodně vydrží, vzájemně se dobře doplňují a kombinují. Ač jsou výrobcem uvedené jako vhodné až od tří let, vyhraje si s nimi i dítě mladší, jen některé činnosti nebude ještě hned zvládat. Hračky také umožňují rozvoj slovní zásoby, jemné motoriky i fantazie, případně poznávání toho, jak některé věci či jevy fungují. Ne vše si děti oblíbily a s některými kousky si hráli poněkud svérázným způsobem. Ale rozhodně se nedá říct, že by je tyto hračky nebavily a díky velké variabilitě si každý našel něco, co ho opravdu oslovilo a na čem se mohl "vyřádit".


#test_igracek #recenze

Igráček a MultiGo

Když jsem viděla nabídku na testování Igracka, přihlásila jsem se, protože mám moc ráda retro hračky naší generace. Po pár dnech prišel mail, že nás vybrali. Byla jsem nadšená a během testování hraček moje nadšení ještě více nabíralo na obrátkách.


Igráček se vyrábí od roku 1976 s cílem přiblížit dětem svět kolem nás a ukázat jim, jak fungují jednotlivé profese. A jak se měnil v průběhu let profesní svět, měnil se a vyvíjel i Igráček. Dnes kromě klasické figurky s několika doplňky se vyrábějí autíčka MultiGo, nákladní i osobní, Igráčci pracují ve svých stanicích, např. na policejní nebo poštovní apod. Díky tomu si dítě může vytvořit své vlastní město.


Naše testovací sada obsahovala od všeho něco. Z velkých nákladních aut to bylo:

MULTIGO BUILD cisterna s řidičem

MULTIGO FIRE cisterna s hasičem

K tomu vyměnitelnou korbu cisterny s mlékem a přívěs.


Z osobních aut jsme dostali MULTIGO – Auto se zahradnicí

MULTIGO – Auto s Pinky Star


Z klasických figurek máme:

IGRÁČEK TRIO - LÉČÍME

IGRÁČEK Zedník s kotoučem a doplňky

IGRÁČEK Policista s doplňky

IGRÁČEK Dopravní policista s

doplňky

A k tomu navíc Igráčkův domeček.


Děti byly z obřího balíku nadšené. 


Alenku, hlavní testerku, zaujalo nejvíc lékařské trio. Očekávala jsem to, protože sanitka a doktoři ji zajímají úplně nejvíc. Běžně doma chodím s ovázanou rukou v papírovém kapesníku "se sádrou" a od té doby, co máme doma Igráčkovo lékařské trio, dostávám pravidelně injekce.


Pomocník Ondrášek testoval hlavně autíčka MultiGo. Jako první si vybral cisternu, ale v průběhu dalších dnů vyzkoušel všechny, přičemž nákladní auta u něj vyhráli na plné čáře.


Samotné figurky Igráčka jsou určeny pro děti 3+, což je odpovídající. Jako doplňky  obsahuji malé části (například u lékaře jsou to injekce a malé pohárky). Alenka si s nimi hraje bez problémů, ale vzhledem k tomu, že je v naší domácnosti ještě roční záškodník strkající si do pusy kdeco, dostává Alka tyto doplňky na hraní jen když Ondra spí. Ale i bez nich si s figurkami hraje a nijak ji to nechybí.Během testování mě velmi mile překvapila nakladni auta. Ke každému autu se dají koupit samostatné náhradní korbičky a lehce vyměnit.


To oceňuji obzvlášť proto, že nebude doma milion autíček určených pro jednu jedinou činnost, ale jen jedno zastupující různé činnosti. A pro mě je to také plus finanční -  samostatná korba stojí podstatně méně než celé auto. Jelikož je výměna korby naprosto jednoduchá, pokoušel se o ni podle Alenčina vzoru i Ondrášek. Báječně si tím trénoval své prstíky.Z osobních aut vyhrála Pinky Star. Alenka má období, kdy "jen růžová to může být", takže nakonec Pinky Star předčila v oblibě i doktorku. Celkový dojem z Igráčka je veskrze pozitivní. Jako obrovské plus hodnotím to, že se dají postupně dokupovat různé části s cílem vytvořit si vlastní město (pro me to znamená, že nemusím složitě vymyslet dárky pro děti alespoň tři roky☺️). Další výhodou je možnost vyměnitelných korbiček u nákladních aut. Igráčci i auta jsou vyrobeny v Česku z kvalitního plastu a jsou vymyšleni a propracováni do nejmenšího detailu. Mají otáčivou hlavu i zápěstí, mohou uchopovat různé předměty.


Já obzvlášť oceňuji, že na sobě nemají žádná tlačítka vyhrávající různé popěvky atd. Jsou to ve své podstatě jednoduché figurky, které umožňují dítěti si hrát, rozvíjet fantazii, vymýšlet příběhy, přisuzovat figurkám různé role atd. U Igráčka jsem Alenku poprvé viděla si hrát. S předchozími různými hračkami s milionem funkcí si nehrála, jen mačkala tlačítka, což jí po chvíli přestalo bavit a hračka letěla do kouta. S Igráčky si poprvé doopravdy hrála, povídala si s nimi, zapojovala je do různých dalších her, převážela s nimi poníky atd..


A hlavně, u nás doma byl přitom hraní klid a pohoda☺️ Jako jediné negativum pro mě byla papírová ordinace v lékařském triu. Ta u nás dlouho nevydržela. 


Igráčkův domeček je také z papíru, ale z laminovaného kartonu, spojen plastovými šroubky, tak snad vydrzi o něco déle. Ale i tak bych uvítala podobný výrobek raději z plastu. Takhle je to zatím u nás nahoře na polici jako krásná dekorace, ale na hraní ho Alence zatím budu dávat jen výjimečně a pod dozorem.


Jinak jsem s Igráčkem a jeho autíčky maximálně spokojená a vím, že u nás bude jejich počet postupně stoupat a že si vytvoříme naše vlastní město. Děkuji koníkovi za možnost si tuto  bezvadnou hracku připomenout a dopřát ji mým dětem.

#test_igracek #recenze

Cesta do dětských let s IGRÁČKEM

Chtěla bych jako první poděkovat týmu MODRÉHO KONÍKA, který vybírá  maminky a jejich ratolesti k testování IGRÁČKA.


Když jsem zjistila, že jsem vyhrála testování IGRÁČKA, měla jsem obrovskou radost. Poprvé se mi poštěstilo vyhrát tak krásnou a pro děti praktickou věc. Říkala jsem si, že bude fajn vyzkoušet  IGRÁČKA s AUTEM. Netrpělivě jsme očekávali  poťáka, který doveze onu výhru. Když jsem viděla pána jak nese obrovskou krabici, myslela jsem si že se balící tým zbláznil. Proč jedno autíčko proboha zabalili do tak obrovské krabice. 

Znovu jsem krabici zalepila a přenesla holkám na zahradu.


Bylo krásné slunečné odpoledne a já využila času a holkám oznámila, že nám pan pošťák donesl moc velký balíček.Poprosila jsem Rozárku jestli by mi s krabicí pomohla. Samozřejmě je to šikulka a pomohla. Byla moc udivená kdo to poslal. Máme období  "PLOČ" tak jsem  ji vysvětlila, že ježíšek zapomněl doručit vánoční dáreček a našel ho až teď.


Odpověď byla jasná "to je popleta", ale je dobře že ho našel. Po otevření krabice se objevil na její tváři obrovský úsměv. Rychlosti blesku ze sebe vyhrkla "Maminko, dívej tolik křupek."  Nešlo se  smát a zároveň jsem ji musela vysvětlit, že to křupečky opravdu nesjou. Ať  zkusí  kouknout pod "křupečky".  Ručičky zajely pod polystyrén a už  se linul na tváři další úsměv. "Maminko koukej HASIČI." Vyhrkla opět ze sebe. Tolik radosti z jednoho autíčka. A to ještě nevěděla, co vše tam bude. Domeček jsme tedy nechali na doma s tím,že nám pomůže tatínek. Radostně dál  rozbalovala krabici po krabici. Ta jiskřička v dětských očích je neskutečná. "Koukej koukej."  Co vám budu povídat. I já měla velkou radost, že jsem si mohla vyzkoušet nové hračky. Zkoušela měnit postavičky. Hasiči vedli na plné čáře. Z pusinky  ji vyhrklo, maminko to je tatínek a já další, kdo nejvíce zaujal byl pan policista který měl zbraň. Ozývalo se stůj nebo střelím...


Jelikož jsme chtěli vidět složený domeček, těšily jsme se až dojde tatínek z práce. Doma jsme domeček sestavili a těšili se až si všichni budeme hrát. Druhý den jsme zjistili, že se dají igráčci kombinovat s legem. Což je super.Igráček zední.Plusy:


Pevný  a nárazu vzdorný plast (u aut) , který je u dětí potřeba.

Snadné  nasedání panáčků do aut.Otevírání kufru také super.

Domeček z dvojitého kartonu je fajn, ale z plastu by vůbec nebyl špatný.

Hra všech generací na nekonečně dlouhou dobu.

Úžasně pasuje s LEGEM DUPLEM což rozšiřuje možnosti hraní.


Mínusy:

Ne všichni panáčci se dají posadit do aut ( holky mají velké šatičky).

Podrobnější návod na stavění domečku by taky nebyl marný.

Doporučila bych  výrobci zvýšit věkovou hranici  od 3 let ( obsahuje moc malé části).


#test_igracek 

#recenze

Den dětí s Igráčkem je tu!

Tak tohle super vyšlo. Testování igráčků a těsně před dnem dětí. Na tohle jsem se obzvlášť těšila, zavzpomínat si na mladá léta a nenápadně si sama pohrát. Balíček přivezli večer, kdy už děti spaly, tak jsme s manželem nedočkavě krabici rozbalili sami. Byla přímo nabitá neskromnou dávkou zábavy a tvoření. 

Jako správné děti chtěly i ty naše všechno a hned. Tak jsme se s manželem pustili do skládání a rozbalování. Jako první jsme museli vybalit alespoň jedno velké auto pro syna, následně i jedno holčičí. Pak to chtělo nějaké ty řidiče a spolujezdce. Zatímco manžel se pustil do nejtěžšího úkolů, stavbu domu, já jsem se vrhla na jeho zařízení, tedy montáž nábytku. Ač sada neobsahovala detailní intrukce pro blondýny, hravě jsem to zvládla. 🙂

Od té doby se u nás bydlí, cestuje, parkuje a léčí. Zatímco syn si oblíbil auta, dcera panáčkům utužuje společenské vazby a buď všichni sedí u stolu, nebo jezdí na výlety několika auty s plným obsazením sedaček.

Jedinou výhradu bych měla k sundavacím vlasům, které ani jedno z mých dětí(2,5 a 4,5 roku) neumí nasadit.

#recenze #test_igracek

Igráček a MultiGo

Když jsem viděla nabídku na testování Igracka, přihlásila jsem se, protože mám moc ráda retro hračky naší generace. Po pár dnech prišel mail, že nás vybrali. Byla jsem nadšená a během testování hraček moje nadšení ještě více nabíralo na obrátkách.


Igráček se vyrábí od roku 1976 s cílem přiblížit dětem svět kolem nás a ukázat jim, jak fungují jednotlivé profese. A jak se měnil v průběhu let profesní svět, měnil se a vyvíjel i Igráček. Dnes kromě klasické figurky s několika doplňky se vyrábějí autíčka MultiGo, nákladní i osobní, Igráčci pracují ve svých stanicích, např. na policejní nebo poštovní apod. Díky tomu si dítě může vytvořit své vlastní město.


Naše testovací sada obsahovala od všeho něco. Z velkých nákladních aut to bylo:

MULTIGO BUILD cisterna s řidičem

MULTIGO FIRE cisterna s hasičem

K tomu vyměnitelnou korbu cisterny s mlékem a přívěs.


Z osobních aut jsme dostali MULTIGO – Auto se zahradnicí

MULTIGO – Auto s Pinky Star


Z klasických figurek máme:

IGRÁČEK TRIO - LÉČÍME

IGRÁČEK Zedník s kotoučem a doplňky

IGRÁČEK Policista s doplňky

IGRÁČEK Dopravní policista s

doplňky

A k tomu navíc Igráčkův domeček.


Děti byly z obřího balíku nadšené. 


Alenku, hlavní testerku, zaujalo nejvíc lékařské trio. Očekávala jsem to, protože sanitka a doktoři ji zajímají úplně nejvíc. Běžně doma chodím s ovázanou rukou v papírovém kapesníku "se sádrou" a od té doby, co máme doma Igráčkovo lékařské trio, dostávám pravidelně injekce.


Pomocník Ondrášek testoval hlavně autíčka MultiGo. Jako první si vybral cisternu, ale v průběhu dalších dnů vyzkoušel všechny, přičemž nákladní auta u něj vyhráli na plné čáře.


Samotné figurky Igráčka jsou určeny pro děti 3+, což je odpovídající. Jako doplňky  obsahuji malé části (například u lékaře jsou to injekce a malé pohárky). Alenka si s nimi hraje bez problémů, ale vzhledem k tomu, že je v naší domácnosti ještě roční záškodník strkající si do pusy kdeco, dostává Alka tyto doplňky na hraní jen když Ondra spí. Ale i bez nich si s figurkami hraje a nijak ji to nechybí.Během testování mě velmi mile překvapila nakladni auta. Ke každému autu se dají koupit samostatné náhradní korbičky a lehce vyměnit.


To oceňuji obzvlášť proto, že nebude doma milion autíček určených pro jednu jedinou činnost, ale jen jedno zastupující různé činnosti. A pro mě je to také plus finanční -  samostatná korba stojí podstatně méně než celé auto. Jelikož je výměna korby naprosto jednoduchá, pokoušel se o ni podle Alenčina vzoru i Ondrášek. Báječně si tím trénoval své prstíky.Z osobních aut vyhrála Pinky Star. Alenka má období, kdy "jen růžová to může být", takže nakonec Pinky Star předčila v oblibě i doktorku. Celkový dojem z Igráčka je veskrze pozitivní. Jako obrovské plus hodnotím to, že se dají postupně dokupovat různé části s cílem vytvořit si vlastní město (pro me to znamená, že nemusím složitě vymyslet dárky pro děti alespoň tři roky☺️). Další výhodou je možnost vyměnitelných korbiček u nákladních aut. Igráčci i auta jsou vyrobeny v Česku z kvalitního plastu a jsou vymyšleni a propracováni do nejmenšího detailu. Mají otáčivou hlavu i zápěstí, mohou uchopovat různé předměty.


Já obzvlášť oceňuji, že na sobě nemají žádná tlačítka vyhrávající různé popěvky atd. Jsou to ve své podstatě jednoduché figurky, které umožňují dítěti si hrát, rozvíjet fantazii, vymýšlet příběhy, přisuzovat figurkám různé role atd. U Igráčka jsem Alenku poprvé viděla si hrát. S předchozími různými hračkami s milionem funkcí si nehrála, jen mačkala tlačítka, což jí po chvíli přestalo bavit a hračka letěla do kouta. S Igráčky si poprvé doopravdy hrála, povídala si s nimi, zapojovala je do různých dalších her, převážela s nimi poníky atd..


A hlavně, u nás doma byl přitom hraní klid a pohoda☺️ Jako jediné negativum pro mě byla papírová ordinace v lékařském triu. Ta u nás dlouho nevydržela. 


Igráčkův domeček je také z papíru, ale z laminovaného kartonu, spojen plastovými šroubky, tak snad vydrzi o něco déle. Ale i tak bych uvítala podobný výrobek raději z plastu. Takhle je to zatím u nás nahoře na polici jako krásná dekorace, ale na hraní ho Alence zatím budu dávat jen výjimečně a pod dozorem.


Jinak jsem s Igráčkem a jeho autíčky maximálně spokojená a vím, že u nás bude jejich počet postupně stoupat a že si vytvoříme naše vlastní město. Děkuji koníkovi za možnost si tuto  bezvadnou hracku připomenout a dopřát ji mým dětem.

#test_igracek #recenze

Testujeme Igráčka

Nejdříve bychom chtěli moc poděkovat za možnost testovaní Igračkovych hraček, hraček mého mládi.


Rozbalenim obr balíčku u nás nastaly několika denní "Vánoce" pro obě deti, Nicoušek ten vubec neveděl kterou hračku dříve vzít do ruky, a kterýho "pána" vyzkoušet a maličká ta byla nadšená z krabice a její náplně 🙂


Musím napsat, že u nás měli největší úspěch dělníci, popeláři a policajti samozrejme 🙂 Nic jinýho jsem u mého chlapečka ani nečekala 🙂 Igráček se vyrábí od roku 1976 s cílem přiblížit dětem svět kolem nás a ukázat jim, jak fungují jednotlivé profese. A jak se měnil v průběhu let profesní svět, měnil se a vyvíjel i Igráček. Dnes kromě klasické figurky s několika doplňky se vyrábějí autíčka MultiGo, nákladní i osobní, Igráčci pracují ve svých stanicích, např. na policejní nebo poštovní apod. Díky tomu si dítě může vytvořit své vlastní město a vlastní příbeh nebo pohádku 🙂

U nas je to vždy mix všeho,policajti jako pomocní řidiči nebo letajici supermani 😀 proste dětská fantazie nezná konce a tím i mě ten detský svět fascinuje. Nicoušek byl nadšený z policajtu a vymýšlel jim spoustu aktivit od lítani až po pomocne práce a hlídani pracovního mista 🙂Během poznávaní Igracka a jeho vozovýho parku mě strašně mile překvapila nakladni auta. Ke každému autu se dají koupit samostatné náhradní korbičky a velmi lehce vyměnit.


Igraček Multigo jsou auta s praktickým bajonet systémem.který umožňuje snadnou výmenu korbiček a dalšího příslušenství. Jsou vhodné už pro detičky od 2 let.

Nicoušek má sice 4 roky a hravě si už na prvni šup s výmenou poradil a hned cisternu menil na nakladni auto s korbu menil s popelařema 🙂


Někteří Igračkove s náma chodili i ven na hřiště a písek, a venku nejvice úspech měl "pán dělník" s tim se přeci jezdi všude a pro všechno 🙂 mi říkal muj synator 😀v balíčku na testováni jsme měli i igračkuv domeček,
domeček je sice z papíru, ale z laminovaného kartonu, spojen plastovými šroubky, tak vydrzi o něco déle než papír. Ale i tak myslím že podobný výrobek by maminky uvítaly raději z plastu. Takhle je to zatím u nás nahoře na polici jako krásná dekorace, a na hraní ho dětem zatím budu dávat jen výjimečně a pod dozorem.


Myslím že u nás bude mit uspěch u mladší segry až podroste,a bude domeček sloužit i pro penenky, Nicouška to moc nezaujalo ale to jsem i předpokládala pač on je takovy dobrodružo typ kterýho spíš zajímaji nebezpečne a zajimavé profese, kde clovek neco novýho a zaujímavýho zažije. ale přeci jsem jedno odpoledne našla Igračkuv pareček odpočívat v ložnici 🙂 a když jsem se podívala pořadne tak k holčičce zaskočil pan popelář 😀


#test_igracek #recenze

Igráček MULTIgo a naše testování

Když jsem dostala zprávu, že nás koník a Igráček vybrali do testování, byla jsem nadšená a vubec jsem tomu nemohla věřit. Radost v naší domácnosti byla vážně velká. Manžel se těšil, že se podívá, jak se Igráček změnil od jeho dětských let. Anetka se těšila a ptala, jestli tam bude i něco pro ni a Maty se těšil na "dájek"


V den, kdy měl balíček dorazit jsem byla strašně nervózní. No ano, nazveme to přesně... Natěšená víc jak ty děti 🙂 Všichni měli smé igráčky už doma a u nás stále nic. Postupem času jsem již ztrácela naději a nevěřila, že se ten den dočkáme. V tu chvíli mi zvonil telefon a na druhé straně sluchátka se ozvalo: "Dobrý den, paní Hejdová. Vezu vám balík. Budu u vás během 5 minut." Hurááá, balík je na cestě!


Zrovna jsem věsila prádlo, když v tom... Jistě to znáte... Pošťák zvoní dvakrát... V našem případě tedy pošťák nakukuje přes branku na dvakrát😀 Dočkali jsme se. Máme doma Igráčka. U branky byla první Anetka, v závěsu měla tatínka, psa a Matýska. Pan doručovatel se smál a říká," mám tu pro vás balíček, uneseš ho?" A naše Anetka se na něj usměje a slaďoučkým hlasem, kterým by se dal mazat chleba prohlásila:" Se vsaď" 😀 


Velikost balíku nás hodně překvapila. Byl opravdu OBROVSKÝ! Anetce domů pomohl tatínek s Matýskem. Anet a Maty pištěli nadšením tak, že všechna divoká zvířata z přilehlého lesa vzala dozaječích, pes pro jistotu zůstal na zahradě a kočky zmateně opouštěli obývací prostory našeho domu.


Musím říct, že jsem měla krásně vymyšleno, jak budeme postupně vybalovat. Jak jim budu dávkovat každou věc a jak to všechno krásně zdokumentuju.... Jooooo, omyl, Hejdová, omyl. Ještě jsem se nestihla pořádně vyzout a už slyším manžela a děti" Anetko, uhni, já to otevřu nožem" A: "Božííí" Maty: "wow" ... a sakryš, sakryš... Mé plány vzaly za své. Pořádně nestíhám ani fotit vytahování všeho z balíku, se zvukových projevů nadšených dětí... A tatínka se mi dělají mžitky před očima a klepe se mi čočka foťáku v mobilu.


A tak se vybaluje a vybaluje. Všude lítá výplň, dětské ručičky, nožičky... Dobře, i tatínkovi ručičky a nožičky 😀 V jednu chvíli jsem měla pocit, že budu muset někoho držet za nohy, aby se nám neutonul v zelené výplni krabice a záplavou Igráčků.

Pomalu se nám to objevuje. Nejdřív hezky všechno vytahat z krabice aby se to mohlo hned rozbalit 😀 Joo i rozbalování jednotlivých kousků byla rychlost...ano, ano...dvě..tedy tři natěšené děti nešlo zadržet.


Anetka každou krabici s nekončící radostí podává Matymu a tátovi. Nezapomene všechno komentovat slovy:"Hustý, megapřísný, suprácký, nejlepší, wow, ..." Nikdy mě nepřestane překvapovat, jakou má slovní zásobu, kterou se naučila ve školce😀

Matýsek se šťastně tulí s každou krabicí a kříčí:"Mojééé" Táta hned vybaluje, aby byli všichni tři spokojení a mohli si jít HNED hrát 😀Jako poslední se vytáhl Igráčkův domeček a tady se radostí tetelila i Anetka. Její nadšení, radost a spokojení bylo až hmatatelné. Krabici si hezky vzala, nadšeně každému ukázala a komentovala slovy: "To je úžasný, ten je parádní, ten je můj? Že jo, mamiii, že je můj🙂" ... Po vybalení aut donutila tatínka domeček okamžitě  - teď hned prosím prosím - (doplňte mrkáním očí tak, že větrák na nejvyžší stupeň fouká míň) složit. Tatínek tedy skládal domeček, Matýsek si řadil autíčka a Igráčky a Anetka tu nadšeně poskakovala s Růženkou Igráčkovou v ruce.... No, že je můj drahý choť nervní, když něco dělá a ono mu to nejde, je pochopitelné...ale že se mu budou třepat i ruce 😀 To mě dostalo.


Domeček je krásně provedený. Odolný karton je potažený, krásně polaminovaný a nábytek je z tvrdého papíru. K domečku jsou dva panáčci paní a pán Igráčkovi, jako milý dáreček vánoční stromek. Domeček je naznačen v místě, kdy se mají stěny ohnout tak, aby šel zasadit jeden díl do druhého. Vše drží pohromadě plastovými spojkami. Chtělo to na to přijít, pak už to bylo jednoduché.Matýsek se zase zamiloval do traktoru Zetor. Ano, opravdu je to Zetor. Traktor přišel s vlečkou a lžící. Lžíce jde jednoduše oddělat - zvednete kapotu a postupujete podle šipek. Vlečve jde vyměnit nákladový prostor. Ten je kompatibilní se všemi nákladovými prostory velkých aut Multigo. Další auto je hasičský vůz i s Hasičem. Ten má perfektně řešenou nákladovou budku. Uprostřed je výsuvný panel, na kterém jsou vyobrazeny potřebné doplňky hasiče a hasičského auta (hadice, ...) Boční dveře jsou v bílé barvě a dají se zvednout a to otevře celou nákladovou část tak, že i maličkým prstíkům se bude skvěle hrát. Mě se moc líbil žlutý náklaďák. Ten má vlek výklopný. Takže Maty ihned naložil vše, co našel a vysypával a zase nakládal. Jojo, je to sranda🙂 Všechny tyhle vleky se dalí vzájemně měnit a to naprosto jednoduchým principem-otočením nákladové části. Tohle Maty pochopil velmi rychle...hlavně jak si udělat několik "kamion bobží"

Spolu s těmito auty přišel i sanitní vůz se záchranářem a policejní vůz s policistou. Obě tyto autíčka mají nasazovací majáky.


Všechna auta se nám moc líbila. Plast ze kterého jsou dělaná je odolný občasným pádům a nesmrdí.  Stejně tak nesmrdí ani figurka Igráčka. Další igráček byl zelinář s "frézou" spolu s vozíkem. Tady bych měla jedinou výtku. Hrany jsou poměrně ostré, spoj mezi řídítky a vozíkem dlouho nevydržel a neopatrným zacházením dětských ručiček praskl a zlomil se. Zelinář - figurka je ovšem moc hezky zpracovaná. Milý, fousatý pán s oranžovým kloboukem a zelenými zahradníky, jeho vidle a kbelík nás potěšili. Matýsek zřejnmě pozoroval nějakou podobnost, neboť ihned, jak ho spatřil prohlásil "táta, můj?" A taky nesmíme opomenout set trio - záchranné složky - hasič, policista, záchranář. Spolu s  nimi byl v krabičce i doplňěk a to karton k poskládání "základny" - na něm bylo vyobrazení potřeb oněch tří panáčků. Jooo a taky dopravní policista😀


A teď abych to shrnula. Auta bych doporučila pro děli okolo 2 let. Jsou odolná, nemají nikde žádné ostré hrany, velké otvory pro posazování panáčků. Matymu se líbí otevírání, sundávání korbiček a měnění, posazování panáčků... U těch se mu líbí jim sundávat vlasy(pokud budete hledat vlasy, doporučuji se podívat do úložných prostorů vozidel, například sanitky či policejního vozu... Mimochodem, pokud budete hledat panáčky, doporučuji kouknout taktéž do těchto prostor). Pokud by se zadařilo.... A ono se asi zadaří a některý dílek se podaří někam založit, nezoufejte, na stránkách igráčka seženete náhradní díly.


Spolu s auty,nákladním vozem, hasičským vozem,traktorem,frézou, domečkem a jeho již známími obyvateli se k nám nastěhovali i další panáčci. Dva hasiči s helmami, dobravní policista u kterého manžel nadšeně prohlásil" Jééé, hluchavka", policistka a další dva policisti, dva záchranáři s kufříkem, zelinář a řidič žlutého nákladního vozu.  Pokud jsem nejmenovala některého z našich návštěvníků, tímto se jim hluboce omlouvám.


A co na Igráčka MULTIGO říkáme? Jsme nadšeni. Anetka si s domečkem stále hraje a on stále stojí. Maty miluje svůj traktůrek, se kterým spí, jí, dívá se na pohádky a asistuje mi u čehokoliv, co vás napadne. Sám si poradí se sundáváním vleků a Igráček rozvíjí jeho představivost. Pokud ještě váháte, neváhejte. Slibuju, že si vyhrajete všichni🙂 U nás to platí stále. Vlastně jsem našla jednu menší nevýhodu... Nutně budeme potřebovat další autíčka MULTIGO 🙂


#test_igracek #recenze

Igračkovic rodinka


Předem bych se ráda omluvila za dvě věci. Ta první je, že se můžou v recenzi vyskytnout pravopisné chyby, budu ráda, když mě na ně upozorníte. Ta druhá, důležitější, že článek měl vyjít už včera. Jenže, viděli jste jak včera bylo? Navíc jsme si hnula se zády takže se mi včerra už psát nechtělo, to je taky důvod, proč nejsem novinářka. Teď už ale k recenzi.Modrý koník moje děti vybral na testování igračka a jeho MultiGo. To bylo první překvapení, druhé bylo, když přišla obrovská krabice plná hraček. Fakt jsem to nečekala, a asi jsem se měla předem pořádně podívat, co nám to vlastně příjde. A co jsme vlastně ddostali? Několik autiček, dvě výmněné korby, domeček, ošetřovatele, policajta a ještě něco, ale sotva jsem to vyfotila a už si to rozebrali.První pohled ohmatání: Igráček je ikona už hodně dlouhou dobu a jsem ráda, že za tu dobu neklesla kvalita plastu, ze kterého jsou Igráček a jeho propriety vyrobené. Kdybych to měla k tvrdosti a kvalitě k něčemu přirovnat pro lepší pochopení, bylo by to duplo. To mimochodem je kompatibilní na kostičky, které spolu s Igráčkem přišly. Všechny součástky vypadají, že pevně drží. Domeček je sice z kartonu, ale vypadá bytelně.Druhý pohled rozbalení a skládání: Autíčka už jsou sestaveny, mají výměné korby na bajonetový závyt, takže je velmi jednoduché je vyměnit a zároveň pevně drží na autíčku. Všechny části jsou křížem na sebe kompatibilní. Problém nastal s Igráčkovým domečkem. Na krabici je sice nakreslený návod jak ho sestavit, ale to jsem si v prvotní euforii nikdo nevšiml a děti krabici roztrhly kde neměli. Druhý kámen úrazu je pak samotný návod. Domoček se sestavuje jako kostka, která pro mě ze začátku byla trošku rubikova, a zajišťuje se takovými knoflíky. Chvilku nám trvalo, než jsme přišli na to jakou stěnu kam nejdřív a jak strčit. Bála jsem se, že ten karton špatně ohnu a pak už to nedostanu kam mám. Dírky na spojování knoflíky, jsou ale vyraženy přesně.Třetí pohled hraní: Kdo má doma 4 leté dítě ví, že hračky dostavájí pěkně na frak. U nás si snad kromě ledu a ohně prošli vším. Občas s námi i vařili, takže se nacházeli i v lednici. Koupali jsme je, hráli si s nimi v písku, padaly večer z palandy, jezdily po trávě i betonu, přežily žužlání 4 měsíčního miminka a v neposlední řadě prošly i myčkou. I když se Igráčci sestavují z malých částí, jsou kromě vlasů a čepic pevně připojené a malé dítě nemá šanci je sundat. Nedokázala jsem to ani já. Plast je opravdu kvalitní, ano, sem tam se vytvořil škrábanec, ale i neumyslné dupnutí na korbu popeláře mým mužem s ní nic neuddělalo. Protože děti už některé Igráčky mají a také máme Igráčky staré 20 a 30 let, mohli jsme porovnat jeji výdrž skrz generace a musím shledat, že Igráček je stále tam, kde kvalitou byl vždy, možná o chlup lépe. Domeček z papíru by ale za trošku vylepšení stál. Bylo by dobré vymyslet nějaké vyztužení, které by podpíralo strop v přízemí.  Papírový zásek totiž neni dostačující, zadní stěna se přirozeně prohýbá a strop se vysunuje ven a vzniká tak díra mezi stropem a stěnou.


Závěr?


Mrzí mě, že Igráček má pověst komunistické hračky, kterou chtěl bývalý režim nahradit plastové hračky ze západu. Měli bychom být hrdí, že i u nás se dokáže vyrobit tak kvalitní a hezká hračka, která rozvíjí u dětí hru na povolání, představivost a můžou si pomocí panáčků přehrávat pro ně známé situace.


Řídit auto, popeláře, honit zloděje a podobně a u které se nemusíte bát, že se po chvilce rozbije. Já na ty plasty moc nejsem, nerada jimi zamořiji svět, ale tohle je plast, který přetrvá a stejně jako moji rodiče uschovávali Igráčky, lego a Duplo pro moje děti, stejně tak já uchovám tyto hračky pro děti mých dětí, protože vím, a je to na nich vidět, že čas na nich nezanechá šrámy a že i za dalších 30 let budou stále aktuální. Kvalitní plast, krásné barvy, vyměnitelné součástky a kompatibilnost na lego duplo a mega bloks z něj dělá zase o stupínek lepší hračku a ne jen módní záležitost.


#test_igracek #konik_testuje #recenze

Igráček MULTIgo a naše testování

Když jsem dostala zprávu, že nás koník a Igráček vybrali do testování, byla jsem nadšená a vubec jsem tomu nemohla věřit. Radost v naší domácnosti byla vážně velká. Manžel se těšil, že se podívá, jak se Igráček změnil od jeho dětských let. Anetka se těšila a ptala, jestli tam bude i něco pro ni a Maty se těšil na "dájek"


V den, kdy měl balíček dorazit jsem byla strašně nervózní. No ano, nazveme to přesně... Natěšená víc jak ty děti 🙂 Všichni měli smé igráčky už doma a u nás stále nic. Postupem času jsem již ztrácela naději a nevěřila, že se ten den dočkáme. V tu chvíli mi zvonil telefon a na druhé straně sluchátka se ozvalo: "Dobrý den, paní Hejdová. Vezu vám balík. Budu u vás během 5 minut." Hurááá, balík je na cestě!


Zrovna jsem věsila prádlo, když v tom... Jistě to znáte... Pošťák zvoní dvakrát... V našem případě tedy pošťák nakukuje přes branku na dvakrát😀 Dočkali jsme se. Máme doma Igráčka. U branky byla první Anetka, v závěsu měla tatínka, psa a Matýska. Pan doručovatel se smál a říká," mám tu pro vás balíček, uneseš ho?" A naše Anetka se na něj usměje a slaďoučkým hlasem, kterým by se dal mazat chleba prohlásila:" Se vsaď" 😀 


Velikost balíku nás hodně překvapila. Byl opravdu OBROVSKÝ! Anetce domů pomohl tatínek s Matýskem. Anet a Maty pištěli nadšením tak, že všechna divoká zvířata z přilehlého lesa vzala dozaječích, pes pro jistotu zůstal na zahradě a kočky zmateně opouštěli obývací prostory našeho domu.


Musím říct, že jsem měla krásně vymyšleno, jak budeme postupně vybalovat. Jak jim budu dávkovat každou věc a jak to všechno krásně zdokumentuju.... Jooooo, omyl, Hejdová, omyl. Ještě jsem se nestihla pořádně vyzout a už slyším manžela a děti" Anetko, uhni, já to otevřu nožem" A: "Božííí" Maty: "wow" ... a sakryš, sakryš... Mé plány vzaly za své. Pořádně nestíhám ani fotit vytahování všeho z balíku, se zvukových projevů nadšených dětí... A tatínka se mi dělají mžitky před očima a klepe se mi čočka foťáku v mobilu.


A tak se vybaluje a vybaluje. Všude lítá výplň, dětské ručičky, nožičky... Dobře, i tatínkovi ručičky a nožičky 😀 V jednu chvíli jsem měla pocit, že budu muset někoho držet za nohy, aby se nám neutonul v zelené výplni krabice a záplavou Igráčků.

Pomalu se nám to objevuje. Nejdřív hezky všechno vytahat z krabice aby se to mohlo hned rozbalit 😀 Joo i rozbalování jednotlivých kousků byla rychlost...ano, ano...dvě..tedy tři natěšené děti nešlo zadržet.


Anetka každou krabici s nekončící radostí podává Matymu a tátovi. Nezapomene všechno komentovat slovy:"Hustý, megapřísný, suprácký, nejlepší, wow, ..." Nikdy mě nepřestane překvapovat, jakou má slovní zásobu, kterou se naučila ve školce😀

Matýsek se šťastně tulí s každou krabicí a kříčí:"Mojééé" Táta hned vybaluje, aby byli všichni tři spokojení a mohli si jít HNED hrát 😀Jako poslední se vytáhl Igráčkův domeček a tady se radostí tetelila i Anetka. Její nadšení, radost a spokojení bylo až hmatatelné. Krabici si hezky vzala, nadšeně každému ukázala a komentovala slovy: "To je úžasný, ten je parádní, ten je můj? Že jo, mamiii, že je můj🙂" ... Po vybalení aut donutila tatínka domeček okamžitě  - teď hned prosím prosím - (doplňte mrkáním očí tak, že větrák na nejvyžší stupeň fouká míň) složit. Tatínek tedy skládal domeček, Matýsek si řadil autíčka a Igráčky a Anetka tu nadšeně poskakovala s Růženkou Igráčkovou v ruce.... No, že je můj drahý choť nervní, když něco dělá a ono mu to nejde, je pochopitelné...ale že se mu budou třepat i ruce 😀 To mě dostalo.


Domeček je krásně provedený. Odolný karton je potažený, krásně polaminovaný a nábytek je z tvrdého papíru. K domečku jsou dva panáčci paní a pán Igráčkovi, jako milý dáreček vánoční stromek. Domeček je naznačen v místě, kdy se mají stěny ohnout tak, aby šel zasadit jeden díl do druhého. Vše drží pohromadě plastovými spojkami. Chtělo to na to přijít, pak už to bylo jednoduché.Matýsek se zase zamiloval do traktoru Zetor. Ano, opravdu je to Zetor. Traktor přišel s vlečkou a lžící. Lžíce jde jednoduše oddělat - zvednete kapotu a postupujete podle šipek. Vlečve jde vyměnit nákladový prostor. Ten je kompatibilní se všemi nákladovými prostory velkých aut Multigo. Další auto je hasičský vůz i s Hasičem. Ten má perfektně řešenou nákladovou budku. Uprostřed je výsuvný panel, na kterém jsou vyobrazeny potřebné doplňky hasiče a hasičského auta (hadice, ...) Boční dveře jsou v bílé barvě a dají se zvednout a to otevře celou nákladovou část tak, že i maličkým prstíkům se bude skvěle hrát. Mě se moc líbil žlutý náklaďák. Ten má vlek výklopný. Takže Maty ihned naložil vše, co našel a vysypával a zase nakládal. Jojo, je to sranda🙂 Všechny tyhle vleky se dalí vzájemně měnit a to naprosto jednoduchým principem-otočením nákladové části. Tohle Maty pochopil velmi rychle...hlavně jak si udělat několik "kamion bobží"

Spolu s těmito auty přišel i sanitní vůz se záchranářem a policejní vůz s policistou. Obě tyto autíčka mají nasazovací majáky.


Všechna auta se nám moc líbila. Plast ze kterého jsou dělaná je odolný občasným pádům a nesmrdí.  Stejně tak nesmrdí ani figurka Igráčka. Další igráček byl zelinář s "frézou" spolu s vozíkem. Tady bych měla jedinou výtku. Hrany jsou poměrně ostré, spoj mezi řídítky a vozíkem dlouho nevydržel a neopatrným zacházením dětských ručiček praskl a zlomil se. Zelinář - figurka je ovšem moc hezky zpracovaná. Milý, fousatý pán s oranžovým kloboukem a zelenými zahradníky, jeho vidle a kbelík nás potěšili. Matýsek zřejnmě pozoroval nějakou podobnost, neboť ihned, jak ho spatřil prohlásil "táta, můj?" A taky nesmíme opomenout set trio - záchranné složky - hasič, policista, záchranář. Spolu s  nimi byl v krabičce i doplňěk a to karton k poskládání "základny" - na něm bylo vyobrazení potřeb oněch tří panáčků. Jooo a taky dopravní policista😀


A teď abych to shrnula. Auta bych doporučila pro děli okolo 2 let. Jsou odolná, nemají nikde žádné ostré hrany, velké otvory pro posazování panáčků. Matymu se líbí otevírání, sundávání korbiček a měnění, posazování panáčků... U těch se mu líbí jim sundávat vlasy(pokud budete hledat vlasy, doporučuji se podívat do úložných prostorů vozidel, například sanitky či policejního vozu... Mimochodem, pokud budete hledat panáčky, doporučuji kouknout taktéž do těchto prostor). Pokud by se zadařilo.... A ono se asi zadaří a některý dílek se podaří někam založit, nezoufejte, na stránkách igráčka seženete náhradní díly.


Spolu s auty,nákladním vozem, hasičským vozem,traktorem,frézou, domečkem a jeho již známími obyvateli se k nám nastěhovali i další panáčci. Dva hasiči s helmami, dobravní policista u kterého manžel nadšeně prohlásil" Jééé, hluchavka", policistka a další dva policisti, dva záchranáři s kufříkem, zelinář a řidič žlutého nákladního vozu.  Pokud jsem nejmenovala některého z našich návštěvníků, tímto se jim hluboce omlouvám.


A co na Igráčka MULTIGO říkáme? Jsme nadšeni. Anetka si s domečkem stále hraje a on stále stojí. Maty miluje svůj traktůrek, se kterým spí, jí, dívá se na pohádky a asistuje mi u čehokoliv, co vás napadne. Sám si poradí se sundáváním vleků a Igráček rozvíjí jeho představivost. Pokud ještě váháte, neváhejte. Slibuju, že si vyhrajete všichni🙂 U nás to platí stále. Vlastně jsem našla jednu menší nevýhodu... Nutně budeme potřebovat další autíčka MULTIGO 🙂


#test_igracek #recenze

Igráček a MultiGo

Když jsem viděla nabídku na testování Igracka, přihlásila jsem se, protože mám moc ráda retro hračky naší generace. Po pár dnech prišel mail, že nás vybrali. Byla jsem nadšená a během testování hraček moje nadšení ještě více nabíralo na obrátkách.


Igráček se vyrábí od roku 1976 s cílem přiblížit dětem svět kolem nás a ukázat jim, jak fungují jednotlivé profese. A jak se měnil v průběhu let profesní svět, měnil se a vyvíjel i Igráček. Dnes kromě klasické figurky s několika doplňky se vyrábějí autíčka MultiGo, nákladní i osobní, Igráčci pracují ve svých stanicích, např. na policejní nebo poštovní apod. Díky tomu si dítě může vytvořit své vlastní město.


Naše testovací sada obsahovala od všeho něco. Z velkých nákladních aut to bylo:

MULTIGO BUILD cisterna s řidičem

MULTIGO FIRE cisterna s hasičem

K tomu vyměnitelnou korbu cisterny s mlékem a přívěs.


Z osobních aut jsme dostali MULTIGO – Auto se zahradnicí

MULTIGO – Auto s Pinky Star


Z klasických figurek máme:

IGRÁČEK TRIO - LÉČÍME

IGRÁČEK Zedník s kotoučem a doplňky

IGRÁČEK Policista s doplňky

IGRÁČEK Dopravní policista s

doplňky

A k tomu navíc Igráčkův domeček.


Děti byly z obřího balíku nadšené. 


Alenku, hlavní testerku, zaujalo nejvíc lékařské trio. Očekávala jsem to, protože sanitka a doktoři ji zajímají úplně nejvíc. Běžně doma chodím s ovázanou rukou v papírovém kapesníku "se sádrou" a od té doby, co máme doma Igráčkovo lékařské trio, dostávám pravidelně injekce.


Pomocník Ondrášek testoval hlavně autíčka MultiGo. Jako první si vybral cisternu, ale v průběhu dalších dnů vyzkoušel všechny, přičemž nákladní auta u něj vyhráli na plné čáře.


Samotné figurky Igráčka jsou určeny pro děti 3+, což je odpovídající. Jako doplňky  obsahuji malé části (například u lékaře jsou to injekce a malé pohárky). Alenka si s nimi hraje bez problémů, ale vzhledem k tomu, že je v naší domácnosti ještě roční záškodník strkající si do pusy kdeco, dostává Alka tyto doplňky na hraní jen když Ondra spí. Ale i bez nich si s figurkami hraje a nijak ji to nechybí.Během testování mě velmi mile překvapila nakladni auta. Ke každému autu se dají koupit samostatné náhradní korbičky a lehce vyměnit.


To oceňuji obzvlášť proto, že nebude doma milion autíček určených pro jednu jedinou činnost, ale jen jedno zastupující různé činnosti. A pro mě je to také plus finanční -  samostatná korba stojí podstatně méně než celé auto. Jelikož je výměna korby naprosto jednoduchá, pokoušel se o ni podle Alenčina vzoru i Ondrášek. Báječně si tím trénoval své prstíky.Z osobních aut vyhrála Pinky Star. Alenka má období, kdy "jen růžová to může být", takže nakonec Pinky Star předčila v oblibě i doktorku. Celkový dojem z Igráčka je veskrze pozitivní. Jako obrovské plus hodnotím to, že se dají postupně dokupovat různé části s cílem vytvořit si vlastní město (pro me to znamená, že nemusím složitě vymyslet dárky pro děti alespoň tři roky☺️). Další výhodou je možnost vyměnitelných korbiček u nákladních aut. Igráčci i auta jsou vyrobeny v Česku z kvalitního plastu a jsou vymyšleni a propracováni do nejmenšího detailu. Mají otáčivou hlavu i zápěstí, mohou uchopovat různé předměty.


Já obzvlášť oceňuji, že na sobě nemají žádná tlačítka vyhrávající různé popěvky atd. Jsou to ve své podstatě jednoduché figurky, které umožňují dítěti si hrát, rozvíjet fantazii, vymýšlet příběhy, přisuzovat figurkám různé role atd. U Igráčka jsem Alenku poprvé viděla si hrát. S předchozími různými hračkami s milionem funkcí si nehrála, jen mačkala tlačítka, což jí po chvíli přestalo bavit a hračka letěla do kouta. S Igráčky si poprvé doopravdy hrála, povídala si s nimi, zapojovala je do různých dalších her, převážela s nimi poníky atd..


A hlavně, u nás doma byl přitom hraní klid a pohoda☺️ Jako jediné negativum pro mě byla papírová ordinace v lékařském triu. Ta u nás dlouho nevydržela. 


Igráčkův domeček je také z papíru, ale z laminovaného kartonu, spojen plastovými šroubky, tak snad vydrzi o něco déle. Ale i tak bych uvítala podobný výrobek raději z plastu. Takhle je to zatím u nás nahoře na polici jako krásná dekorace, ale na hraní ho Alence zatím budu dávat jen výjimečně a pod dozorem.


Jinak jsem s Igráčkem a jeho autíčky maximálně spokojená a vím, že u nás bude jejich počet postupně stoupat a že si vytvoříme naše vlastní město. Děkuji koníkovi za možnost si tuto  bezvadnou hracku připomenout a dopřát ji mým dětem.

#test_igracek #recenze