Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s Nutrimama Profutura

konik_testuje27.4.2020

Naše maminky měly možnost testovat Nutrimama Profutura. Nutrimama Profutura jsou produkty, speciálně vytvořené podle potřeb kojících žen. Kojící žena má oproti běžné ženě v reprodukčním věku o 20% vyšší výživové nároky. Tyto produkty byly vyvinuty na základě 40-letého výzkumu mateřského mléka a jsou k dostání ve dvou formách a to mléčný nápoj s vanilkovou příchutí a cereální tyčinky čokoláda & brusinka nebo malina & brusinka.

V období mateřství maminka obvykle nemá čas, lámat si hlavu s tím, co bude kdy jíst a v jakém množství. Všechnu svou pozornost soustředí na nového člena rodiny. Pro kojící ženu je však velmi důležité, aby dbala na své správné stravování, protože živiny, které přijímá, nevyužívá jen pro sebe, ale částečně přecházejí i do mateřského mléka a tím i do miminka.

Přečtěte si zkušenosti a recenze našich uživatelek. Těšte se na jejich názory, protože to byl zajímavý a moc chutný test.

Více o Nutrimama Profutura zde: https://www.nutriklub.sk/produkty/nutrimama-pro...

-----

Tyčinky Nutrimama Profutura jsme s maminkami testovali ještě jednou. Nové recenze si můžete přečíst tady: https://i.modrykonik.sk/vaše_zkušenosti_s_nutri...

Jak jsme testovali tyčinky Nutrimama

Mám dvě děti s pětadvacetiměsíčním rozdílem, což je samozřejmě krásné a naplňující, ale v praxi to mimo jiné znamená, že přes den povětšinou kmitám jako křeček v kole přebalování, kojení, vaření, uklízení, uspávání, rozvíjení staršího a občas se mi stává, že si ve tři hodiny odpoledne uvědomím, že mám ukrutný hlad, protože jsem od rána ještě nic nejedla. Snadné řešení "půjdu a vezmu si první věc, co najdu v ledničce" mi poněkud komplikuje podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka a vejce u plně kojeného mladšího synka, kvůli které dodržuji dietu, při níž jsem ze stravy vyloučila mléko a vše, co jej obsahuje, hovězí maso, soju, vejce a kuřecí maso. Doma svačím povětšinou ovoce a zeleninu, ale občas jsme při odchodu v takovém presu, že si nestíhám nic připravit -- a v takové situaci je cereální tyčinka ideální rychlá svačinka. Balíček obsahoval dvě balení Nutrimama Profutura cereálních tyčinek -- jeden byl s tyčinkami s brusinkami a malinami a druhý s čokoládou. Oba splňují nároky mé přísné diety (obsahují sojový lecitin, ale ten synovi nevadí).


Chutově u mě rozhodně vedou brusinkovo-malinové -- jsou mírně kyselé, chuť malin je výraznější než brusinek. Čokoládové nemají tak výraznou chuť, přišly mi trochu mdlé. Oba typy tyčinek jsou dost sladké, což je pro mě, celoživotního závisláka na cukru, dobrá zpráva, alespoň na chvíli zaženou chuť na sladké 🙂

Celkově hodnotím tyčinky pozitivně, jsou chutné, vláčné a současně křupavé, je to ideální rychlá svačinka. Oceňuji také, že nejsou v jogurtovém obalu, jako spousta tyčinek, takže jsou vhodné i pro kojící matky alergických dětí. Jako negativum vnímám cenu, která je relativně vysoká (130 Kč za 5 tyčinek), ale zjistila jsem, že v DM je ve slevové knížce kupon na slevu i na tento výrobek -- doporučuji 🙂

#test_nutricia
Výsledek testování

Jakožto maminka 4- měsíční slečny jsem se přihlásila do testování tyčinek Nutrimama Profutura. Můj veliký jedník mě do slova a do písmene vysává 🙂

K mému překvapení jsem byla vybrána mezi testující maminky. Balíček od koníka dorazil velmi, opravdu velmi rychle, za čož děkuji.

Balíček obsahoval 1x tyčinky Brusinky a čokoláda, 1x tyčinky Brusinka a malina, 1x vzoreček mlíčka pro kojící maminky a zajímavé čtení. 


Krabičky jsou úžasné a jsou vhodné jako dáreček pro nastávající maminku, nebo když se jde přát k narození miminka. 

Po rozbalení jsem byla hodně zklamaná, čekaly na mě tyčky v hodně obyčejném obalu bez potisku. Jen malým písmem na kraji je napsána příchuť. Což je pro mě veliké minus, jelikož jsme doma zvyklí vše vybalovat z krabic a ukládat do skříně do pořadačů. Tudíž vždy když jsem si chtěla dát danou příchuť, tak mě čekalo vybírání a hledání. Ale jak jsem si všimla v recenzi ostatních holek, tak nekomu dorazily tyčky s potiskem. Tak nevím, co je novější balení.

Teď k samotným tyčinkám

tyčinky se liší při pohledu vlastně jen posypem čokoládou.Brusinky a čokoláda - tak to byla má první volba. Čokoládu miluji. Chuť vyvážená brusinky trpké(kyselé) kompenzované sladkou čokoládou v příjemné kombinaci. Za mě moc dobrá tyčinka, která výborně zažene "mlsnou".  Tyčky jsem si brala s sebou, pokud jsem vyrážela na delší procházku, či na kroužek se starší dcerou. Jedna tyčinka bohatě nahradí jednu dávku jídla(svačiny).


Brusinka a malina - tak u této tyčky převažují spíše negativní emoce. Tyčinka je opravdu hodně kyselá, ale zároveň zůstává v puse hodně sladká a umělá příchuť. Dokonce díky kombinaci kyselosti a sladkosti nejsem schopna tyčku sníst najednou, mám ji většinou na 2x. Cítím se více najedená, dříve sytá. Což je fajn - vydrží 2x déle. Ale prostě ta chuť není ono.


Verdikt: příchuť Brusinky a čokoláda je tyčinka přesně pro mě, zasití mě, chutná mi. Koupím si ji znova a můžu všem doporučit. Jen bych si přála, aby se i uvnitř krabičky schovávala tyčinka s alespoň trošku atraktivním obalem. Tyčky se staly nedílnou součástí mojí kabelky pro případ, že se někde zdržím, či že na mě přijde hlad, chuť či mlsná.


#test_nutricia

Jak jsme s Koníkem testovali tyčinky Nutrimama

#test_nutricia

Jsem moc ráda, že jsem nedávno narazila na článek od konik_testuje a zjistila, že na Koníku mají maminky možnost zapojit se do testování různých produktů. Stačí jen napsat komentář pod příslušný článek u produktu, který maminku zajímá. Měla jsem velikou radost, že si mě vybrala právě firma Nutricia pro testování tyčinek Nutrimama.


Jedná se o cereální tyčinky Nutrimama Profutura, které byly vyvinuty speciálně pro kojící maminky. Mají sloužit jako zdravá svačinka, ale hlavně jako doplněk potřebných vitamínů a živin pro maminku a miminko. A to byl hlavní důvod, proč jsem se o tyčinky začala zajímat.


Před čtyřmi měsíci jsem se stala maminkou úžasného syna. Na vše jsem se pečlivě připravovala, ale na to, jak to je v počátcích náročné se připravit moc nedá. Proto jsem hrozně šťastná, že i v tak náročném období, jako je šestinedělí, se mi podařilo i přes spoustu překážek vybojovat pro mě a mého syna kojení. Dnes můžu hrdě říct, že po spoustě nervů a prolitých slz je syn stále plně kojený a ještě nikdy neokusil nic jiného, než mateřské mléko.


Možná právě proto, že to nebylo jednoduché, si kojení moc vážím a samozřejmě si uvědomuji, že v tomto období je velmi důležitá správná životospráva. Ale jak to udělat, když není čas pořádně uvařit, natož denně nakupovat čerstvé ovoce a zeleninu a ještě během toho vypozorovat, jestli nevadí miminku na bříško… Moje odpověď je – zvolit vhodný doplněk stravy.

Vybrala jsem si právě cereální tyčinky Nutrimama a po 10 dnech testování je můžu s čistým srdcem doporučit. K dostání jsou ve dvou příchutích - čokoláda & brusinky nebo maliny & brusinky. Obě jsou opravdu moc dobré a zasytí. A když to říká někdo, kdo jinak cereálie, müsli a podobné věci téměř nejí, musí na tom něco být 🙂 Navíc je může mít člověk všude po ruce (hlavně bez předešlé přípravy 🙂 ). V balíčku přišel kromě tyčinek navíc i vzoreček mléčného nápoje s vanilkovou příchutí, který mi k mému překvapení chutnal také. Ocenila jsem i brožurku o kojení, zavádění příkrmů a vývoji– též součást balíčku.

Pro lepší přehled bych tedy shrnula pozitiva tyčinek:

  • Moc dobrá chuť - jsou křupavé, ale zároveň vláčné
  • Opravdu zasytí
  • Zaženou chuť na sladké
  • Pro maminku výhoda rychlé a zároveň zdravé svačinky, která je vždy po ruce – ať jste na procházce, u lékaře, kojíte nebo zrovna nemáte na nic jiného čas
  • Zajistí přísun potřebných vitamínů a živin, který by kojící maminka jinak každý den těžko dodržela
  • Jistota kvalitní značky, která se výživou kojenců zabývá již přes 100 let a mimo jiné dala podnět pro vznik Iniciativy 1000 dní do života (http://www.1000dni.cz/ )


Negativa tyčinek:

Nejde o vyložená negativa, ale o pár věcí, které bych si uměla představit lepší.

  • Tyčinky se hůře otevírají – uvítala bych na obalu místo, ve kterém by šla tyčinka jednoduše otevřít (nepraktické je to hlavně při ovládání kočárku, při kojení…)
  • Možná by bylo vhodné zařadit více příchutí
  • Možnost zakoupit balení s různými příchutěmi
  • Pro některé maminky možná vyšší cena (5ks za 115,-), mě však nějak vysoká nepřijde

Na závěr bych chtěla říct, že já i můj syn jsme s tyčinkami byli velmi spokojeni a určitě si je budeme dopřávat i nadále.

Ze dvou příchutí, které jsou k dostání, u mě jasně vyhrála příchuť čokoláda & brusinky, i když chutné jsou obě. Navíc dokážou zahnat jak hlad, tak chuť na sladké, což je super. Tento rok tyčinky určitě připíšu na seznam ježíškovi, třeba najde nějaké velké vánoční balení 🙂 


Tímto moc děkuji Koníkovi i firmě Nutricia za možnost testování.

Jak Máma testovala tyčinky Nutrimama

Když jsem se v červnu tohoto roku ocitla v porodnici a narodila se nám dcera o celý měsíc dřív, přemýšlela jsem, co bude následovat, ale jedno jsem věděla jistě: Že chci i své druhé dítě kojit a to co nejdéle to bude jen možné. Jelikož mě všichni strašili, že předčasňátka se málokdy podaří vůbec nějak kojit, byla jsem z toho přešlá, ale moje vůle byla silnější a cíl naprosto jasný, ale i přesto jsem měla strach, zda to vůbec dokážu.


A když se mi během několika málo dní začal můj sen o plném kojení plnit, začala jsem se víc než kdy jindy zajímat o doplňky stravy a výživu pro kojící ženy. Po třech letech, kdy jsem toto absolvovala s první dcerou se toho spoustu změnilo a především se mi z hlavy už vykouřilo spoustu věcí, co při kojení jíst a nejíst. Tentokrát jsem k tomu ale přistupovala daleko zodpovědněji. Asi také proto, že jsem tentokrát měla doma už dvě děti: Jedno aktivní 3,5 leté dítě, které se nezastaví a k tomu miminko, které rovněž potřebovalo pozornost. Na nějakou pravidelnou a vyvážánou stravu nebylo moc času. Především, abych sledovala, kolik vitamínů a dalších potřebnýh látek do sebe dostanu. To se možná podpsalo i na mém zdravotním stavu, kdy jsem se hned od začátku po porodu často ocitla s virozou na krku, která mě doslova skolila k zemi.


Rozhlížela jsem tedy a zkoumala trh, co je v nabídce. Náhodou jsem narazila na tyčinky Nutrimama, ale upřimně řečeno mě odrazovala dost cena a tak nějak neměla odvahu zrovna je vyzkoušet a tzv. za ně vyhodit peníze. Proto jsem byla moc ráda, že mě Modrý koník vybral pro testování, čímž mu tímto moc děkuji.


Když přišel balíček, byla jsem potěšena ze jeho obsahu. Nejen že se v něm nacházely dvě balení tyčinek Nutrimama, ale také vzorek mléčného nápokoje pro kojící matky a brožura o kojení.


Hned druhý den jsem se dala do testování. Po rozbalení mě nejprve trochu zarazila velikost tyčinky, která na první pohled působí dojmem, že je malá, ale ve skutečnosti tomu tak není a na svačinku je velikost naprosto akorát. Jelikož jsem mlsal, prví jsem se pustila do příchutě brusinek a čokolády a musím říct, že chuťově super. Tyčinka nebyla přeslazená, chuť příjemně dolazovaly brusinky. Navíc i dobře zasytí. První tyčinku jsem si opravdu moc vychutnala a hlavně jsem jí prozkoumala tak nějak ze všech stran. Od prvního dne jsem si je zamilovala a poctivě každý den dala jednu.


I když se přiznám, že občas bych si dala klidně i víc, ale jelikož doporučené dávkování to nedoporučuje, nic jsem nepokoušela. Každý den jsem většinou tyčku hodila do tašky a vyrazila ven, kde mi dělala po ranní cestě ze školky snídani, kterou jsem do té doby dost často vynechávala. Teď jsem si mohla hezky pochutnat v klídku mezi tím, co mi miminko spí v kočárku. O víkendu jsem si pak vychutnávala dopolední kávičku s příjemným pamlskem.


Tyčinky jsou skladné a hodí se krásně do kabelky a nezaberou žádné místo. Rychlá a účinná svačina, která zasití a navíc dodá tělu i něco víc, než jen uspokojení hladu. Nevím, jestli to byla náhoda nebo opravdu účinek pravidelného mlsání, ale zhruba po týdnu jsem na sobě pociťovala menší únavu, než doposud.


Určitě i nadále budu tyčinky kupovat. Mimochodem, nově koupená krabička už je načatá v kuchyni 🙂


Minus může být pro některé maminky cena. Tak, jako tomu bylo z prvu u mě, kdy se mi za pět tyčinek nechtělo dávat tolik peněz, když jsem je neznala. Ale za tu cenu opravdu stojí. Možná by nebylo špatné, kdyby na ně byly občas nějaké akce nebo větši krabička po více kusech za výhodnější cenu.


#test_nutricia

Nutrimama ProFutura - mňamka!

Ahoj, jmenuji se Lucka a jsem maminkou dvouměsíční úžasné holčičky Natálky! Dostala jsem možnost testovat cereální tyčinky Nutrimama ProFutura - juchů, prvně jsem se mohla do něčeho takového zapojit, tyčinky jsem poctivě každý den papala a teď vzhůru do recenze. #test_nutricia

Jelikož je Natálka mé první děťátko, bojím se a často řeším otázku, zda dělám vše dobře, zda je mlíčko dostatečně "kvalitní" apod. Jako každá maminka chci pro ni to nejlepší. A právě hlavně z tohoto důvodu často zapomínám na sebe... Před těhotenstvím jsem jedla pravidelně a zdravě, v těhotenství a i teď jsem se stala závislá na sladkém (bohužel).


Tyčinky Nutrimama jsou ideální svačinkou pro každou kojící maminku. Jsou sladké (juchů) a přitom obsahují tolik prospěšných a žádoucích vitamínů a složek důležitých právě při kojení. Jako bonus zvyšují imunitu, kterou maminky i miminka potřebují (vlivem zinku, železa a kyseliny listové), snižují pocit únavy (vitamíny B2 a B6) a působí ke správné funkci metabolismu (jód, vitamin B1).

Největším plusem je však vynikající chuť tyčinek. Hned jsem si je oblíbila. Je možné zakoupit ve dvou příchutích - brusinky s malinou a s čokoládou. Vychutnávala jsem si je denně ať už na procházce s kočárkem nebo s Carem v teple domova. Mým favoritem je brusinka s malinou, ač mám čokoládu moc ráda, variace bez ní si mě získala více.

Natálka si na chuť a kvalitu mlíčka taky nestěžuje. Přibírá v průměru 250-300g týdně prdelka moje.

Děkuji modrému koníkovi a společnosti Nutricia za možnost testovat tento produkt! Nebýt koníka tak o těchto tyčinkách ani nevím. Jen bych uvítala více příchutí a možností výběru při koupi, dále snad už jen trochu nižší cenu, ale co bychom pro sebe a svá miminka neudělaly.

Teď už vím, že mé každodenní mlsání alespoň padá na úrodnou půdu.

Testování s Nutricia

#test_nutricia 

Když jsem v červenci porodila svého prvorozeného syna Dominika a začala řešit složitý omezený jídelníček kojící matky, bylo mi do pláče, kolik oblíbených potravin budu muset na nějakou dobu vypustit, tím pádem vznikl i omezený výběr živin a vitamínů, které do svého těla dostanu. Jednou, když byl manžel nakupovat, objevil mezi zbožím pro miminka a děti, kam často zabrousíme i různé doplňky pro kojící matky a mezi nimi i tyčinky a mléčný nápoj značky Nutrimama profutura a tak mi je koupil. To bylo první setkání s těmito doplňky.

Díky koníkovi, jsem měla možnost zúčastnit se testování a tak vám o svých už 4 měsíčních zkušenostech můžu napsat.
Nejprve jsem vyzkoušela vanilkový mléčný nápoj, zhotovený dle návodu na obalu. Ten mi, ale moc nechutnat ani nevoněl. A tak, jsem si tento mléčný prášek, začala vařit místo vody s Carem a to byla pak mňamka v Caru mi tento mléčný vitamínový zázrak moc chutnal a nahradil i dávku mléka, kterou si do cara přilévám. A tak od té doby, piji tuto kombinaci i 3x denně vždycky v poměru 3 lžičky cara a 2 lžičky nutrimamy. Už jsem i slyšela, že někomu, může zapáchat po rybím tuku, ale to já necítím, mě voní po vanilce. Doma mám již druhou krabici a určitě si koupím další. Možná i díky těmto vitamínům má můj 4měsíční syn už 8 kilo a každý se diví, že je jen kojený.

Po zkušenosti s mléčným nápojem jsem pořídila i cereální tyčinky a ty většinou střídám buď s nápojem: jeden den nápoj, druhý den tyčinka, nebo když nestíhám uvařit caro s mlékem a někam jedu tak si dám tyčinku na sváču nebo jen tak do přebalovací tašky na mlsání. Tyčinky jsou sladké s nakyslou chutí brusinek a jsou krásně křupavé. Moc mi chutnají. 

Jediné negativum u těchto výrobků, může být i pro mnohé vyšší cena, proto také využívám slevy nebo si o ně říkám, když mi někdo chce udělat radost, a koupit něco dobrého místo dárku. A také omezené variace příchutí. U nápoje bych také ocenila i jinou příchuť, třeba čokoládovou. 

Závěrem bych asi jen dodala, že moc děkuji společnosti Nutricia za možnost testovat a napsat své zkušenosti s jejich chutnými produkty, které určitě stojí za vyzkoušení. Mě a poté i mému synovi moc chutnají a dodávají nám potřebné denní dávky vitamínů a mastných kyselin. Protože můj momentální omezený jídelníček ani z půlky neobsahuje tolik vitamínů a já je chci svému synovi poskytnout.

Díky koníku. 🙂

Testování cereálních tyčinek od Nutricia

 #test_nutricia

Díky skvělému projektu na Modrém koníkovi jsem se mohla zúčastnit projektu @konik_testuje . Tento projekt je známý tím, že testovaný projekt zašle mamince domů, aby ho otestovala, ta na to za oplátku produkt pečlivě posoudí, ochutná, vyzkouší 🙂

Tohoto projektu jsem se zúčastnila zrovna v době, kdy malé Rozince byly skoro tři měsíce a popravdě jsem neměla moc času na jídlo. Ve chvíli, kdy usnula jsem naházela věci do pračky, vyskládala a naskládala věci do myčky, někdy si stihla vypít sklenici vody a třeba vyluxovat a v tu chvíli, kdy jsem si sedla, se malá vzbudila a kolotoč s kojením, krkáním, hraním si a podobně začínal znova.


S tyčinkami Nutrimama jsem se předtím nesetkala. Věděla jsem, že něco takového existuje, ale nekoupila jsem si je, ani jsem je nevyhledávala. Ve chvíli, kdy se objevilo na koníkovi, že se hledají vhodné kandidátky na test produktu, věděla jsem, že bych se ráda zúčastnit, abych tyčinky vyzkoušela a měla něco málo doma, když jsem se nestihla najíst.

Přišly mi dvě krabičky cereálních tyčinek Nutrimama a mléčný nápoj Nutrimama s příchutí vanilky.

Nejdřív bych Vám ráda představila tyto cereální tyčinky. Tyto tyčinky  jsou tedy určeny jen pro období kojení. Výrobce uvádí, že jedna tyčinka denně zajistí 10 důležitých živin potřebných jak pro matku, tak pro dítě. Těmito živinami jsou DHA dokosahexaenová mastná kyselina ze skupiny omega-3, která přispívá k normálnímu vývoji mozku a zraku u kojeného dítěte. Tyčinka obsahuje také železo, zinek a kyselinu listovou, která přispívá ke správné funkci imunitního systému, dále pak jód, biotin a vitamín B1, který zajišťuje správný energetický metabolismus, Vitamin D k udržení normálního stavu kostí a zubů a posledními složkami jsou vitamíny B2 a B6, které snižují únavu.


První krabička byla s příchutí Brusinka a malina. Musím říct, že za mě tahle příchuť vyhrála. Nejsem moc typ, který ujíždí na čokoládě, popravdě si dám čokoládu možná jen jednou do roka a to tak dvě kostičky. Příchuť maliny je v tyčince tak osvěžující, že jsem se až divila, jak jsou tyčinky dobré. Brusinky normálně moc nemusím, ale tady byla spíš cítit ta malina, což mi vyhovovalo.

Druhá krabička byla s příchutí Brusinky a čokoláda. Jak jsem již psala, čokoládu moc nemusím, ale tady jí nebylo zas tolik. Dalo by se říci, že tak akorát. Abych řekla pravdu, tak brusinky s čokoládou bych si představila třeba ke kafíčku nebo čajíku, kdežto brusinky a malina jen tak ke svačině.

Když jsem zkoušela mléčný nápoj, musím to napsat narovinu, ale za mě už víckrát nikdy. Připravila jsem si ho teplý tak akorát. Na první přičichnutí voněl jak vanilkové mlíčko. S chutí jsem se napila, ale po prvním loku jsem musela přestat. Přišlo mi, jak kdyby v dobrém vanilkovém mlíčku někdo vymáchal syrovou tresku. Takže za mě mléčný nápoj opravdu ne.

Mezi pozitivum určitě patří to, že tyčinka je vždy po ruce a zasytí Vás nejenom, když máte hlad, ale uspokojí i když Vás honí mlsná 🙂

Negativa? Možná cena, i když porovnáte s dražšími cereálními tyčinkami, vyšly by také na podobnou cenu v počtu pěti kusů v krabičce.  Výrobce by možná mohl udělat ještě kombinovanou krabičku, kde by byly obě příchutě.

Chtěla bych moc poděkovat koníkovi a Nutricii, že mi umožnil tyto tyčinky otestovat. Moc mi chutnaly a můžu za sebe říci, že jsem měla více energie, ale také jsem byla klidnější, protože jsem věděla, že jsou tyčinky po ruce a nemusím přecházet z jedné místností do druhé, abych si udělala něco k jídlu 🙂