Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti se Sunárek BIO křupkami

konik_testuje15.10.2018

Je jen málo značek v našich končinách, se kterými se mohly ztotožnit již naše prababičky. Jednou z těchto značek je Sunar, která se neustále vyvíjí a modernizuje, aby tady mohla být pro vás a vaše ratolesti.

S novinkami Sunárek BIO křupkami si užijí testování vaše dětičky a také všichni předškoláci.

Naši malí testeři vyzkoušeli zeleninové a luštěninové křupky pro děti vhodné od ukončeného 12. měsíce. Jsou vyrobeny výhradně z BIO sušeného hrášku, čočky nebo mrkve, z BIO kukuřičné krupice a jsou obohaceny o vitamín B1 bez jakýchkoliv dalších přísad. Neobsahují dokonce ani přidaný cukr a sůl. Luštěninové varianty obsahují až 51 % hrášku a čočky.

Jsou zdrojem energie v podobě sacharidů, bílkovin a vlákniny. Výhodou je, že výrobky neobsahují žádná další ochucovadla, barviva, cukry, sůl ani jiné pro děti nevhodné složky. I obsah tuku je nízký. Velikost a tvar je přizpůsoben dětským ručičkám, takže dítě je snadno uchopí a rozvíjí tak svou zručnost a samostatnost při jídle.

Křupky jsou ideálním společníkem každého malého objevovatele v čase svačiny nebo jednoduše kdykoliv během dne.

Značka Sunar se již dlouhá desetiletí věnuje zdravému vývoji našich nejmenších. Od roku 1936 doprovázejí jejich produkty té nejvyšší kvality každou novou generaci na startu do života.

A jak Sunárek BIO křupky malým jedlíkům chutnaly? Jen se po nich zaprášilo! Samy si přečtěte v recenzích níže a nechte se inspirovat k nákupu. ☺

---

Více se o Sunárek BIO křupkách dozvíte tu: https://www.sunar.cz/

---

Tradiční a lokální značka dětské výživy má na Modrém koníku neodmyslitelné místo. O kvalitě jejich produktů se predvedčily i naše maminky.

Recenze na pokračovací mléko Sunar premium 2 naleznete k přečtení zde: https://i.modrykonik.sk/recenze_sunar_premium

Testování křupek Sunárek

Ráda bych opět předně poděkovala, že jsme se s kluky mohli testování zúčastnit 🙂

Když jsem klukům oznámila, že brzy přijde balíček na testování, opět se strašně těšili: Byli jsme domluvení, že i když dorazí balíček dopoledne, počkáme na odpoledne, až si vyzvedneme Samíka ze školky, aby si kluci otevřeli balíček spolu. Byl pro ně pro oba, tak pěkně spravedlivě.

Jako už zkušení testovači balíček profesionálně roztrhali a měli z obsahu velikou radost 🙂 

Hned je zajímalo, co je v pytlíčkách a těšili se, že po křupkách si dají mrkvičku. V jednom pytlíku našli čočku, v druhém hrášek. Velmi oceňuji originální provedení obsahu balíčku. Proutěný košíček, ve kterém vše bylo, se mi bude ještě hodit ke spoustě příležitostí.

Já nejsem vůbec milovník křupek tohoto druhu. Ať už sladkých, slaných, bez příchuti, s příchutí. Moje děti naopak milují jakékoliv. A tak za sebe můžu říct, že hráškové za mě určitě lepší, než čočkové. Ale nejvíce nám všem chutnali mrkvové.

Celkově tyto Bio křupky Sunárek nemají nijak výraznou chuť. Zkoušeli jsme s kluky a manželem hrát hru, že jsme si dávali kousky křupek do pusy se zavřenýma očima a snažili jsme se poznat chuť.  A nikdo z nás nebyl příliš úspěšný v uhádnutí správné příchutě 🙂

Každá příchuť má svůj tvar. Hráškové připomínají tvarem lusk. Čockové jsou kolečka. Mrkvové jsou ta „plná“ kolečka.

Celkové hodnocení od mých kluků vystihují slova: Nenadchnou ani neurazí. Takový neutrální průměr. První den z nich byli nadšení. Líbily se jim odlišné tvary a chtěli je všechny sesypat do misky. Druhý den, když jsem jim nabízela zbytek, tak si sem tam zobli, ale ptali se i po obyčejných kukuřičných křupkách.

V obchodě si na ně zatím nevzpomněli a naopak chtěli koupit opět obyčejné kukuřičné.

Naopak komu křupky hrozně voněly, byl náš kocourek Alladin 🙂 Ten z nich nemohl čumák odtrhnout a sbíhaly se mu na ně sliny 🙂 🙂 🙂 

Ač jako matka, co úplně nehrotí stravu, oceňuji, že jsou vyrobené v Bio kvalitě. Když to jde, proč to nevyužít. A až je budou chtít koupit, určitě s tím nebudu mít problém 🙂 

A i bonusové suroviny jsme využili. Né teda všechny, protože mrkev přišla už po smrti a nebyla už použitelná. Naopak hrášek čeká, kdy na něj přijde řada. A čočka…No tak ta už to má „za sebou“. V neděli, když jsem přišla večer z práce, čekal na mě „kotel“ čočkové polívky, co manžel navařil. Tu on přímo miluje a já i kluci si s ním vždy rádi dáme. A ještě jsme se nad hrncem nasmáli. Ve chvíli, kdy jsem si nabírala plný talíř, manžel tajúplně prohlásil: „Víš co je na té čočkajdě výjimečné? Že teď obletí celého Koníka, protože tu jim musíš ukázat, když putovala až ze Slovenska“ 😀 Takže asi tak 🙂 

Ještě jednou děkujeme Modrému koníkovi za možnost vyzkoušet křupky Sunárek 🙂 

Veronika + Samuel + Theo

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Naše testování křupek od Sunárku

Konec testování nastal. Sice u nás asi o něco dříve. Jak se po křupínkách zaprášilo. A mě čeká milá povinnost napsat recenzi.

Když jsem viděla, nabídku na testovní těchto křupinek, tak jsem byla mile překvapená,že existují i zeleninové. V obchodě jsem se totiž se zeleninovýma ještě nesetkala. (Ale již mam zjištěno, v jaké řetězci tuto mnamku mohu pořídit).

Testování se týkalo dětiček od 1 a myslím, že do do 6 let. To bylo přesně pro nás. Vojtíšek v té době měl 18 měsíců a Tadeášek 6let. Kluci milují zeleninu. Tak mě strašně zajímala reakce na tyto křupky. Nevěřila jsem, že Modrý koník vybere právě nás. O to mile jsem překvapená zprávičkou, že křupky budeme testovat.

Křupky nám přišly v pondělí. Zrovna když jsem šla s Vojtíškem vyzvednout Tadeáška ze školy. Schválně jsem nechala krabici doma, a těšila se,až jí s klukama společně rozbalíme.

Modrý koník mi prozradil,že součastí balíčku bude i dáreček. Čekala jsem maličkou drobnost. A dáreček mi udělal obrovskou radost. I když jsem si celou dobu lámala hlavu, proč balení tří sáčků křupek je v takové velké krabici.  Bylo to opravdu originální. Košíček a mrkve. 🙂 Košíček se sáčky mame v kuchyni vyzdobené a stále mi připomíná překvapení od koníka. 🙂 Opravdu jsem z toho měla velkou radost. Kluci se s radostí vrhli do křupek. I když jsme testovali postupně. 

Jako první jsme rozbalili čočkové. Ano, přiznám se.  Byla jsem zvědavá, jak asi chutnají a nějak jsem si to neuměla představit. Tadeášek jak věděl, že je to z čočky, tak se moc netvářil. Možná, kdybych mu neřekla,že je to čočka tak by to zdlábnul. Tak jsem se aspon poučila na další rozbalení balení. Vojtíšek nezklamal. Je to obrovsky jedlík. Jí rád a všechno. Chutnali mu.

Jako druhé byly hráškové. Ty měly u kluků větší úspěch. Tadeášek jen pronesl, že jsou lepší jak ty čočkové. Vojtíšek opět nezklamal a křupínky chodil papkat. Až je spapal.

Největší úspěch u nás měly křupky mrkvové. Ty už jsme domů i koupili. Po těch se zaprášilo hodně rychle. I Tadeášek řekl,že jsou nejlepší,a že mu chutnají a zda by si  nemohl vzít pár do školy. Že dá ochutnat kamarádovi. I jemu mkrvíčka chutnala nejvíce.

Testovací křupky jsem zkusila vzít do mateřského centra u nás ve městě. Ochutnávaly i maminky. Prckům nejvíce chutnaly mrkvové křupky. Ani mě to nepřekvapilo, jako druhé hráškové a  čočkové moc úspěchu neměly :( I maminky se divily,že o těchto zeleninových křupkách neslyšely. Hned jsem jim sdělila, kde se dají sehnat, a dneska je na akcičce měli :D

Toť u nás asi vše. Moc bych chtěla poděkovat Modrýmu koníku, že nás vybral. Opravdu jste mě i klukům udělali obrovskou radost.

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Testujeme: BIO křupky od Sunárku? Cože?

Když jsem jsi všimla, že se vyhlásilo testování na horkou novinku - křupky od Sunárku a navíc BIO, tak jsem si řekla, že to prostě musím zkusit! Nerada bych vyhodila peníze za něco, co vypadá dobře ale chuťově se to vůbec nedá jíst.
Co se týče značky Sunárek jako takové, tak ji upřímně ignoruji. Jejich produkty mi přijdou dost nesmyslné k věku, který na nich určují, ale tohle mě praštilo do očí a vzbudilo to ve mně dost silný zájem.
Zkusila jsem tedy své štěstí a přihlásila se do testování.

BALÍČEK JE DOMA

Balíček dorazil k mamce, jelikož jsme tou dobou byli několik dní mimo domov.
Mile mě překvapilo, jakým způsobem byl balíček připraven. Každé balení křupek mělo i svého přímého zástupce - tedy mrkev, čočku a hrách.
Suroviny byly v krásném látkovém pytlíku svázané krajkovou stužkou a celá sada byla zasazena ve středně velkém proutěném košíku.
Klobouk dolu za fantazii a originalitu 🙂.

Mrkev jsem nechala mamce a zbylé suroviny jsem si následně odvezla domu s tím, že se z nich pokusím něco uvařit.

HRÁŠKOVÉ LUSKY

Hráškové lusky jsme ze zvědavosti zkusili jako první. Sáhla jsem nejdříve po nich hlavně z důvodu, že jsem předpokládala, že mrkvové se sní hned a čočkové nebudou moc oblíbené, tak jsem chtěla začít střední cestou, což se mi následně potvrdilo.
Jsou tvrdší, chroupavé nerozpustí se okamžitě na jazyku jako třeba kukuřičné, pohankové či jáhlové. Z toho důvodu bych je viděla klidně na první zoubky, krásně mohou dáseň masírovat a pomáhat jim růst. Dětem se budou také dobře držet.
Co se týče chuti, tak chutnají tak nějak normálně. Hrášek v nich není nikterak zvlášť výrazný, takže pokud jsou děti zvyklé na tvrdší kukuřičné může jim dost pravděpodobně chutnat i tato hrášková verze. Až po několikáté křupce ucítíte hráškový ocásek.
Viděla bych je jako takový průměr. Neurazí, nenadchnou, ale když jsou na stole, tak po nich člověk mlsně sáhne.

Složení: Zelený hrách neloupaný mletý* 51 %, kukuřičná krupice* 48,9 %, vitaminy: thiamin (vitamin B1). Může obsahovat stopy arašídů, skořápkových plodů, sóji a mléka.
*z ekologického zemědělství.

MRKVOVÁ KOLEČKA

Tyhle holky v první chvíli moc nechtěly, ale nakonec do nich padaly jedna za druhou a pomalu se o ně i popraly. Měli jsme je i v autě na cesty neustále po ruce.
Mrkvi se podobají jedině barvou. Vůbec ji v nich necítím, fakt ani trochu. Možná bych řekla, že jsou zlehka přirozeně sladší, ale chuť mrkve vážně necítím .
Ze všech tří příchutí jsou, nejen z mého pohledu, nejlepší a ráda je pořídím zase - třeba zrovna do Mikulášského balíčku.
Také mi ze všech tří příchutí mi přijdou nejměkčí. Snadněji se koušou a rozplývají se na jazyku.

Složení: Kukuřičná mouka* 46,6 %, kukuřičná krupice* 46,0 %, sušená mrkev* 7,3 %, vitaminy: thiamin (vitamin B1). Může obsahovat stopy arašídů, skořápkových plodů, sóji a mléka.
*z ekologického zemědělství.

ČOČKOVÉ PRSTÝNKY

Jako třetí jsme tedy ochutnali čočkové prstýnky. Ty mají ze všech 3 druhů nejvíce specifickou chuť i vůni, která se nedá moc dobře popsat. Říká se, že do třetice všeho dobrého ale v tomto případě to, dle našich chuťových pohárků, vůbec neplatí.
Čočkové nám chutnají ze všech nejméně, ale zase nemůžu říct, že by byly vyloženě hnusné. Jsou ale zvláštní a dost zvláštně voní, až vás to praští do nosu.
Nejdřív si řeknete, že tohle fakt ne, že se to nedá jíst ale po několikáté křupce jim nakonec dáte šanci a k vyhazovu nedojde. Setkala jsem se ale s názory, že naopak zrovna tyto čočkové chutnají nejen dětem ze všeho nejvíce.

Jsou tvrdší, než mrkvové a zhruba nastejno, jako hráškové. Bohužel se ale řadí mezi potraviny, které jsem ráda ochutnala ale už je znovu nepořídím.

Složení: Zelená čočka mletá* 51 %, kukuřičná krupice* 48,9 %, vitaminy: thiamin (vitamin B1). Může obsahovat stopy arašídů, skořápkových plodů, sóji a mléka.
*z ekologického zemědělství.

DOPORUČENÝ VĚK

Doporučený věk se udává od 1 roku, čemuž já osobně moc nerozumím, jelikož tato značka doporučuje slazené křupky či sušenky už od ukončeného 6. měsíce - navíc ještě dodává, že jsou vhodné na první zoubky, ale neslazené nesolené křupky doporučí až od 1 roku.
Napadlo mě, že je to třeba čočkou či hrachem, jenže od 1 roku se doporučují i ty mrkvové, přitom je mrkev jedním z prvních příkrmů.
Každopádně tohle bych neřešila a klidně je dávala dětem v době, kdy se s nimi dokáží poprat - tedy kolem toho 6. měsíce. Jsou zajímavé i na jemnou motoriku nejen na zpestření chuťových buněk.

DOBA SPOTŘEBY

Kromě doporučeného věku mě překvapila i doba spotřeby, kde se udává, že se mají spotřebovat do 2 dnů. To bych čekala spíš u slazených křupek, aby se spotřebovaly co nejrychleji, ale u těchto mi to moc nedává smysl.
Měli jsme je otevřené zhruba týden a nijak nezvětraly, nenavlhly, ani trochu nezměnily chuť. Byly přesně takové jakokdybych je čerstvě otevřela.

RECEPT NA PODZIMNÍ ČOČKOVOU POLÉVKU

Podzimní čočková polévka trochu jinak. Vylepšená o křen, který se nám doma dost nahromadil, tak jsem toho využila.

 • 500g čočky
 • 3-4 litry vody/vývaru
 • 5 středně velkých mrkví
 • 3 středně velké cibule
 • 3 velké stroužky česneku
 • 5 lžic čerstvě nastrouhaného křenu
 • Hrst majoránky
 • Himalájská růžová sůl podle chuti
 1. Čočku si den předem namočíme, abychom ji pak měli uvařenou během chvilky.
 2. Nasekáme si cibuli na jemno a na másle ji necháme zesklovatět. Mezitím si na hrubém struhadle nastrouháme mrkev.
 3. K zesklovatělé cibuli prolisujeme stroužky česneku a necháme ho chvilku provonět.
 4. Následně přidáme nastrouhanou mrkev a čočku. Vše řádně zamícháme a několik minut restujeme, dokud mrkev aspoň trochu nezměkne.
 5. Zalijeme vroucí vodou či vývarem, přidáme majoránku, sůl a vaříme pod pokličkou do měkka přibližně 20-25 minut. Když máme už téměř hotovo, přidáme čerstvý nastrouhaný křen.

Křen je cítit, ale nepálí, takže se nemusíte bát dát polévku malým dětem. A Vy, kteří malé děti nemáte, tak s křenem vůbec nešetřete 🙂.

ZÁVĚREM

Jedná se o klasické extrudované křupky, nejsou to zeleninové křupky jakožto sušená zelenina apod. Prostě extrudovaná klasika, jen v mnohem lepší podobě, než ty, co jsou běžně na našem trhu.

Využila jsem je také na dvojitou oslavu narozenin těch našich cácorek, aby je ochutnalo víc lidí i dětí, ale tam zůstaly bohužel téměř nedotčeny.
Doporučila bych, aby se vyráběla poznávací sada, kde bude od každé příchuti pár křupek. Jsou totiž opravdu specifické a při představě, že bych vyhodila pytlík křupek za 40Kč se mi mlží zrak. Troufám si říct, že ne každému zachutnají a za poznávací ochutnávací balení by bylo spousta mamin určitě ráda.
Neměla jsem od nich velké očekávání, spíš jsem to čekala mnohem horší. Upřímně jsem z chuti měla vážně obavy ale na druhou stranu jsem měla velkou radost z toho, že Sunárek udělal krok správným směrem.

Určitě ráda opět sáhnu po mrkvových, ale hráškové nebo čočkové už s velkou pravděpodobností nekoupíme.
Mimochodem mamka byla rychlejší, aktivnější. Než se vůbec zeptala jak chutnají, tak koupila ještě jedny hráškové a taky čočkové, takže máme doma zásobu ... hahaha.

Děkujeme moc za možnost testování a velký palec hore značce Sunárek za to, že se rozhodla do svého sortimentu přidat i něco takového.

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Smečka testovala Bio křupky

Jmenuji se Šárka a mám čtyři děti. 2 kluky - Patrika 8 let a Sebíka 2 měsíce, a 2 holky - Nicol 6 let a Anetku 4 roky.

Milují zeleninu i ovoce a téměř všechnu. 

I když co nemusí je čočka, proto mě zajímala reakce na Čočkové prstýnky.

Balíček od Sunárku kurýr dovezl dopoledne, kdy 2 nejstarší byli ve škole. Nejmladšímu to bylo ještě jedno, ale Anetka trvala na tom, že balík rozbalíme. Po otevření na nás koukaly 3 balíčky bio křupek, svazek mrkve a 2 naplněné látkové pytlíčky naaranžované v proutěném košíčku. Upřímně jsem se dost divila, že to takhle přežilo cestu. Tedy až na tu mrkev 😃

Zajímali nás všechny příchutě, ale jako první vyhrála Mrkvová kolečka.

Takže už zbývalo jen počkat na bráchu a mohlo se začít testovat.

Balíček obsahoval 51% mrkvičky a 48,9% kukuřičnou krupici včetně vitamínu B1.
Všichni se na to s očekáváním neočekávaného vrhli. Podle výrazu byli připraveni na sladkou nebo slanou příchuť, jak jsou zvyklí, ale chyba lávky. Při dalším kolečku tomu však přišli na chuť a po balíčku se jen zaprášilo. Ještě před tím jsme ale stihli s manželem ochutnat i my a tak nám to zachutnalo, že nám Mrkvová kolečka budou dělat společnost místo brambůrků 😃

Kolečka jsou sice tvrdší, ale dobře se rozkoušou a pak se rozplynou na jazyku, je v nich cítit jemná chuť mrkvičky.
Další na řadě byly Čočkové prstýnky. Obsahují 51% mleté zelené čočky, taktéž 48,9% kukuřičné krupice a vit B1.

Děti čočku nejí a z toho důvodu jsem byla zvědavá, jak křupky obstojí. Mají zvláštní, specifickou chuť, která pak vcelku dlouho přetrvává. Ale i když vám moc nechutnají, tak si stejně vezmete další, až tomu na chuť přijdete 😀 A nebo taky ne. U nejmladší dcery úspěch spíš neměly, než měly. Manžel se tvářil stejně jako dcerka, starší dcera tomu dala více šancí a synovi chutnaly. Přesto ale pytlík nedojedli. Také jsou tvrdší, stejně jako Mrkvové a Hráškové, ale téměř hned se začnou rozpouštět.

A poslední zůstaly Hráškové lusky. Byl krásný slunečný den, tak jsme vyrazili na procházku a vzali jsme je s sebou.

Díky svému tvaru se dobře drží v ručičce. Chuť mají z počátku nemastnou neslanou, postupně cítíte hrášek a ve finále to přejde v železitou chuť, takže jsem měla pocit, jako by mě začaly krvácet dásně. Holkám nechutnaly, ale křupku dochroupaly, byť s náznakem dávivého reflexu. Pytlík proto zbyl na syna, který během procházky do sebe tlačil jednu křupku za druhou. Buď mu chutnaly a nebo měl hlad 😃

Složení je u nich procentuálně stejné jako u těch předešlých, tedy 51% neloupaného mletého hrášku, 48,9% kukuřičné krupice a vitamin B1.

Závěr je asi takový, že Mrkvová kolečka za nás ANO.

Čočkové prstýnky za nás MŮŽOU BÝT.

A Hráškové lusky za nás NE.

Líbí se nám ale ta myšlenka, nápad a zpracování, rozhodně je to lepší, než sladkosti či klasické chipsy. Ale ochutnali bychom třeba i paprikové nebo rajčátkové.
Další plus je ten, že se nelepí jako klasické kukuřičné křupky.
Sunárek BIO křupky jsou doporučené až od ukončeného 12. měsíce věku, myslím si ale, že by mohly být ochutnaný už dříve.
Oceňuji, že jsou bez přídavku cukru, bez přidané soli, bez barviv a konzervačních látek. Navíc neobsahují ani lepek a žádná aromata.

Děkujeme za výběr na otestování 🙂

Š+P+P+N+A+S 

#test_sunarek  #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Trocha zdravého mlsání aneb testovali jsme křupky Sunárek

Když jsem uviděla možnost tohoto testování tak jsem zajásala. Testování bylo stvořeno přímo pro nás! Zeleninu v jakékoliv formě se snažím nenásilným způsobem svým dětem do jídelníčku zahrnout. Moc syrové zelenině nedají, jedině snad salátovou okurku nebo sladkou mrkvičku. Dostat do dětí v dnešní době sladkostí a ochucovadel něco zdravého je často těžké. Proto mě toto testování přišlo výborné! Zdravě mlsat. 

Na balíček jsme se moc těšili. Když nám ho pan kurýr dovezl ihned jsme museli rozbalit co nám Koník připravil. Tak krásné balení jsme nečekali. Mimo Sunárků ještě košíček, čočka, hrách a krásná mrkvička. Vše kromě čočky jsme už použili, košíček nám leží na okně s podzimní výzdobou.

Prvně jsme otevřeli Čočkové prstýnky. Jsou bez lepku a bez přidaných cukrů. Dle složení obsahují 51 procent čočky. Jsou to malá světle hnědá kolečka. Ochutnala jsem prvně já, na mě jakožto dospělou, chuťově zkaženou osobu jsou nevýrazné chuti. Dceři však chutnali a o to šlo. Nasypala si je do misky a pojídala, u nás ale jí i veškeré panenky, tak je třeba všechny podělit. Syn, kterému je už 6 let ochutnal snad jedno nebo dvě kolečka a říkal, že je to dobré ale prý to dcerce nechá.

Druhé jsou na řadě Mrkvová kolečka. Jsou opět v bio kvalitě bez přídavků cukrů. Tvarem připomínají taková kolečka jako od vozu. Chuťové jsou jemně nasládlé, barvou lehce oranžové. Dcerka je přijala podobně jako prstýnky a mě chutnali o kousek lépe. Ty už bych si dovedla nasypat si do misky třeba k televizi . Synovi jsem pár koleček přidala ke svačince do školy. Zpět je nedonesl a říkal, že je pojedl a dal i dětem. Takže asi bodovali.  

Třetí a poslední testovanou dobrotou jsou Sunárek Hráškové lusky. Jsou to hráškovo-kukuřičné křupky vyrobené z Bio sušeného hrachu a Bio kukuřičné krupice. Jsou tvarem jako lusk nebo takový půlměsíček světle zelenkavé barvy. Po otevření jsou příjemně hráškem cítit, obsahují ho také 51 procent. Chuť je u nich taková méně výrazná, lehce nasládlá.  

Obecně bych řekla, že Sunárek křupky budou vyhovovat spíše menším dětem, které ještě nejsou tak zmlsané. Batolata a celkově děti do 3 let budou vhodnou cílovou skupinou. Většina dětí starších už zná i jiné výraznější chutě a pokud je na výběr tak vždy sáhnou asi po něčem sladším, slanějším, chuťově výraznějším. Ale je to také na rodičích co bude nebo nebude doma na sáhnutí a co na stůl do misek dětem nabídnou. U nás sice zmizeli všechny 3 balíčky, ať už je pojedla dcera, já, syn do školy nebo tatínek, koupit bych však znovu chtěla jen Mrkvová kolečka.

#test_sunarek  

#recenze

#zkusenosti_sunarek_biokrupky

Jak jsme testovali křupky Sunárek

Vybrali nás na testování Sunárka, super! Myslela jsem si. Děti, i když už jsou celkem velké, na dětských kukuřičných křupkách pořád hodně jedou, takže to pro ně bylo jako dělané. Nebo… Vlastně… Nebylo.

Balíček k testování obsahoval po sáčku hráškových lusků, mrkvových koleček a čočkových prstýnků. K tomu koník předem “nahlásil” překvapení, to byl nakonec sáček čočky, sáček hrachu a svazek mrkve. Musím říct, že mrkev byla trochu gumová (byla na cestě tak od středy/čtvrtka a dorazila v pondělí), ale na vaření super a hned jsem ji použila. 🙂 A hrách šel pár dní na to do polívky, takže za překvapení palec nahoru.

Bohužel z vlastních křupek už takhle nadšená nejsem. Dětem prostě nechutnaly. Hrozně se jim líbil obal, těšily se, až je načneme a dají si. Jenže kdybyste pak viděli jejich výraz. To bylo fakt zklamání. Popravdě to moc nechápu, protože obyčejné křupky do nich fakt padají, ale tohle prostě ne. Ani mně nechutnaly, ale to není žádné překvapení, mně nechutnají ani ty klasické kukuřičné křupky (a moc ani ty normální dospělácké 🙂 ).

Z křupek jsem necítila žádnou chuť, a to ani tu příchuť, jakou měly mít. Nicméně je jasné, že jde o křupky pro miminka, která žádné výrazné chutě nesnesou, takže to je ve výsledku plus. Jen ne pro nás. 🙂 Holt dvouleťák a čtyřleťačka už nějaké chutě zažité mají. Ale stejně mě zaráží, že jiné křupky jedí, když taky nijak nechutnají…

Kolečka, lusky i prstýnky jsou docela malé, obávám se, že úplně malým dětem se nebudou moc dobře držet. 

Přiznám se, že jsem předem nezkoumala složení ani nic podobného. Říkala jsem si, že moje děti beztak snědí všechno, a když to bude "zdravé", tím líp. Složení je skutečně fajn, křupky jsou vyrobené z bio surovin a obohacené o vitamin B1. Navíc jsou bez lepku, bez přídavku cukru nebo soli, bez barviv a aromat a bez konzervačních látek. Za mě tedy složení určitě super.

Abych to shrnula. Pro miminka jde o fajn mlsání (jsou doporučené od roka), starší děti už si v nich moc zalíbení asi nenajdou. Minimálně to platí pro ty moje. 🙂

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Testování Sunárek

Zatím jsem nikdy neměla na testování štěstí, proto mě velice mile překvapilo, že jsme byli vybrání do tohoto😊 Elenka má rok, takže ta to nevnímala tolik. Ale Matýsek (3,5 roku) byl nadšený.
Balíček přišel dopoledne, tudíž jsme ho rozbalili pouze s Elenkou.

Ta poznala hned, že jde o jídlo a vrhla se na vybalování a zkoumání obsahu balíčku. Moc se mi líbilo jak byl naplněný.

Překvapení se povedlo a za dárečky děkujeme. Po příchodu Matýska ze školky jsme načnuli postupně všechny příchutě. Jedl je, jako by to znal. Zelenině tolik nedá, tak jsem byla ráda, že mu to tak chutná. 

Elenka si zabavila mrkvová kolečka. Ostatní spíše rozkousala a hrála si s tím.

Během testování u nás bylo na návštěvě pár dětí. Většinou je nejvíce zaujala právě mrkvová příchuť.
Já je uzobávala průběžně s dětmi. Mám takové věci rada, tak mi nezvyklá chuť nedělala problém. Mrkvové kolečka jsou opravdu nejlepší. Já osobně mam moc ráda i čočku, takže i ty čočkové prstýnky mi moc chutnaly. Nejmíň jsem přišla na chuť hráškovým, ale jak se ta chuť trochu rozležela, nebyly špatné ani ty.

Zábavu jsem si užila i já 😁 vím, s jídlem se nehraje, ale neodolala jsem 😊

Značku Sunárek vídám v obchodech poměrně často. Ale upřímně ji většinou přecházím kvůli složení. O to víc mě překvapilo, že tyto křupky mají složení dobré. Nebála bych se je dát dětem dřív, než v roce.

Minimálně ty mrkvové kupovat budeme. Elenka ráda stálé něco zobe. Taková zdravá svačinka se doma bude hodit. Docela by zajímala třeba i rajčatová příchuť

😊 Za nás tyto křupky doporučujeme 😊
Moc děkujeme za možnost testování.
Ivana, Matýsek a Elenka.

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Sunárek BIO křupky

Prvně bych chtěla poděkovat za možnost zúčastnit se testování křupek Sunárek, bylo to poprvé, co se na nás usmálo štěstí. Naše děti milují zeleninu, tak jsem byla opravdu zvědavá, jak jim budou křupky chutnat. Nemohla jsem se dočkat, až nám dorazí balíček a nadšení bylo opravdu veliké. Přišly 3 balení křupek (hráškové, čočkové, mrkvové) a k nim suroviny, ze kterých jsou vyrobeny + krásný proutěný košík, který nám tu dělá parádu. Čočka a hrách ještě stále čekají na své zpracování, ale určitě z nich bude výborná polévka. 🙂

Teď už k samotnému testování. Bohužel jsme začali tím nejlepším, což jsme samozřejmě nevěděli. Děti otevřely mrkvová kolečka a světe div se, během hodinky byl pytlík prázdný a děti se dožadovaly dalších. Křupky mají takovou oranžovou barvu a lehce nasládlou chuť, tvarem připomínají kola od vozu. 🙂 Po zjištění, že mrkvové už nejsou, sáhla dcera po čočkových. Hned po prvním soustu jsem viděla, že si v duchu říká, jaká to byla chyba. 😀 Na další křupku už bohužel nedošlo.  Mladší syn snědl asi tři a další už také odmítal. Křupky mají tvar prstýnků, což napovídá název 🙂 a chuťově jsou absolutně nevýrazné a dost podobné těm hráškovým. Jako poslední jsme otevřeli již zmíněné hráškové lusky a bohužel se opět žádné nadšení nekonalo. Byly tedy asi o něco lepší než čočkové soudě podle toho, že zmizelo asi o 10 křupek víc, ale mrkvové prostě zvítězily na plné čáře. Celkově bych všechny příchutě ohodnotila velice kladně, co se týče složení a také že výrobky jsou v Bio kvalitě. Vůně i chuť ale nejsou nijak výrazné, proto si myslím, že by byly vhodnější pro mladší děti, které ještě nejsou tak zmlsané jako ty moje dvě ve věku 2,5 a 5 let. Mrkvové si ale určitě ještě koupíme, přijdou mi ideální na cesty do auta.

Složení mrkvových křupek je kukuřičná mouka 46,6%, kukuřičná krupice 46% a sušená mrkev 7,3%.

Složení čočkových je zelená čočka mletá 51%, kukuřičná krupice 48,9%.

Složení hráškových lusků je zelený hrách neloupaný mletý 51%, kukuřičná krupice

48,9%.

Ještě jednou moc děkujeme za možnost tyto křupky otestovat.

T+B+D 😉

#test_sunarek

#recenze

#zkusenosti_sunarek_biokrupky

Test Sunárek

Měli jsme tu čest testovat nové křupky od Sunárku.
Při otevření balíčku mě mile překvapil dárek v podobě surovin z kterých jsou křupky vyráběny a proutěného košíčku, který v domácnosti určitě najde své využití.
V prvním okamžiku když syn uviděl mrkev už se jí dožadoval a nevzít mu čočku s hráchem byl by snad schopný sníst i ty 😀 A ano, skutečně ho krmíme a nenecháváme ho ohladu. 😀
Jako první jsme otevřeli mrkvová kolečka. Docela mě překvapili vůní po otevření, po ochutnání musím říct, že byli chuťově velmi dobré. Ani jsem to nečekala. Syn se do nich okamžitě pustil a soudě podle toho jak mizeli a rychle zmizeli i podle toho co říkal mu chutnali. I dcerka se na ně tvářila vcelku pozitivně. Určitě si umím představit, že je budeme kupovat i nadále.
Druhé na řadu přišli hráškové lusky. U nich to s vůní po otevření bylo již horší, ale nic moc drastického. Prostě hrách. Chuťově byli rozhodně lepší, než jsem si podle vůně dokázala představit. Konzistencí jsou trošku tvrdší, což bych ale vyzdvihla jako plus u dětí, kterým rostou zoubky. Dcera poctivě žužlala, ale musím říci že se na ně tedy zprvu nijak extra netvářila. Po chvilce je ale vzala na milost.

Jako poslední jsme testovali čočkové prstýnky. Chuťově bych je hodnotila jako že neurazí, ale ani dvakrát nenadchnou. Dcera vyzkoušela jeden, druhý už nechtěla. Syn jich snědl pár a nechal je. Zbytek jsme dokřoupali s manželem u televize. Chuťově jsou nevýrazné.

U nás tedy na plné čáře vyhráli mrkvová kolečka, hráškové jsou lepší průměr. Čočkové u dětí propadly.

Já jako rodič oceňuji složení všech tří produktů. Nejsou tam zbytečně přidané různé látky, které do jídelníčku dětem nepatří. A i přes to se povedlo udělat více méně chutný produkt.

V každém případě děkuji za možnost křupky testovat. Myslím, že mrkvové a hráškové čas od času koupíme.

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky

Moje testování Sunárek BIO

Ahoj,
i já jsem se zúčastnila testování křupek Bio Sunárek a ráda se s vámi podělím o naši zkušenost a chuťové zážitky 🙂
Křupky samotné už mě, ani děti, tak moc nezaujaly. Chuťově mi přišly celkem nevýrazné, téměř tříletá dcera vyjádřila svůj názor jednoznačným: "Fuj" 🙂
Nejlepší byla asi mrkvová kolečka - možná proto, že byla trochu nasládlá. Čočka ani hrášek úspěchy neslavily.
Co ale musím pochválit bylo balení - to bylo fakt super a přiložená mrkev, čočka a hrášek mě fakt pobavily. Mimochodem - polévka, kterou jsem z těchto surovin uvařila, byla fakt dobrá 👍

#test_sunarek #recenze #zkusenosti_sunarek_biokrupky