Vaše zkušenosti se Superfolin doplňkem stravy pro těhotné a kojící

To, jak se žena stravuje v těhotenství i během kojení, má vliv samozřejmě také na miminko. Pokud tedy mamince chybí důležité vitamíny a minerály, strádat bude i její děťátko. Řešením je úprava jídelníčku, tak aby mělo tělo dostatek kyseliny listové, vitamínů A až D a další minerály jako hořčík a vápník. Vhodné je ale také užívat doplněk stravy, který všechny potřebné látky obsahuje v dostatečném množství. Jde o přípravek Superfolin, který je určen těhotným a kojícím maminkám.

Superfolin je doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů (včetně Quatrefolic® – folátu čtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové) a vysokým obsahem DHA.

Svým složením odpovídá nejmodernějším poznatkům o správném vývoji vašeho miminka, včetně aktualizovaných Doporučených postupů českých gynekologických odborných společností ke kyselině listové, přijatých v květnu 2013.

 • Vysokým obsahem folátů, který je v souladu s dnešními názory na výživu těhotných, překonává současné standardy běžné na českém trhu. Obsahem Quatrefolic® – folátu čtvrté generace (první produkt v Evropě s touto nejmodernější formulací) je tento produkt vynikající i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové.
 • Vysoký obsah DHA Vám pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve vaší stravě a odpovídá třem rybím pokrmům týdně. Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj. 250 mg DHA a EPA.
 • Kyselina listová je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství. Bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600-1000 µg. U slabších (heterozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 50 % populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 75 %, u slabých (homozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 10 % populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 25 %.


* referenční hodnota příjmu, ** není stanovena

Přečtěte si, co na Superfolin říkají maminky z Modrého koníka, které měly možnost ho po dobu 2 týdnů testovat.

Testování Superfolin 2 - vitamíny pro těhotné od 2. trimestru a kojící ženy

Úvodem své recenze bych ráda poděkovala @konik_testuje za možnost zúčastnit se testování tohoto potravinového doplňku pro těhotné a kojící.

Co je Superfolin 2?

Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů (včetně Quatrefolic® – folátu čtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové) a vysokým obsahem DHA. 

Svým složením odpovídá nejmodernějším poznatkům o správném vývoji Vašeho miminka, Vysokým obsahem folátů, který je v souladu s dnešními názory na výživu těhotných, překonává současné standardy běžné na českém trhu. Obsahem Quatrefolic® – folátu čtvrté generace (první produkt v Evropě s touto nejmodernější formulací) je tento produkt vynikající i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové. Vysoký obsah DHA Vám pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve Vaší stravě – odpovídá třem rybím pokrmům týdně.

Kyselina listová je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství. Bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600-1000 µg. U slabších (heterozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 50% populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 75%, u slabých (homozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 10% populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 25%.

Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. DHA je nenasycená mastná kyselina obsažená ve větším množství pouze v tuku mořských ryb (losos, tuňák, sleď, makrela) a mořských řas. DHA je hlavním strukturálním lipidem mozku (tvoří až 97% omega-3 lipidů mozku) a očí (tvoří až 93% omega-3 lipidů v oku). Příznivého účinku se dosáhne denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj. 250 mg DHA a EPA. 

Výživa ženy v těhotenství a při kojení miminka 

Správná výživa matky je během těhotenství velmi důležitá. Podporuje bezproblémový průběh těhotenství, zdravý a správný vývoj miminka, ale rovněž zdraví matky. Základem správné výživy v těhotenství je pravidelná a pestrá strava. V první polovině těhotenství je nejdůležitější kvalita stravy matky, k zajištění správného příjmu látek nezbytných pro správný rozvoj miminka, a ve druhé polovině těhotenství se přidává i správné množství stravy matky pro růst miminka.  

Foláty (superfolin, kyselina listová, vitamin B9) podporují rozvoj nervů a mozku děťátka a jsou důležité pro správný vývoj plodu, zejména nervového systému. Jejich nedostatek může způsobit vážné rozštěpové vady. I proto se kyselina listová v mnoha světových zemích včetně USA povinně přidává do mouky. Foláty jsou obsaženy v syrové listové zelenině (varem se znehodnocuje), jako je brokolice, špenát, kapusta apod., dále v luštěninách, vajíčkách a kvasnicích. Pestrou stravou lze získat denně nejvýše 200 μg folátů.

Správný a dostatečný přísun DHA ve stravě matky (zejména ve 2. a 3. trimestru a při kojení) je nezbytný pro rozvoj mozku a zraku vašeho miminka. Obvyklá strava nemusí dosahovat doporučené dávky (DDD odpovídá 2-4 rybím jídlům týdně). Výzkumy v posledních letech přitom naznačují, že se děti matek s nedostatečným přísunem DHA rodí častěji předčasně a jejich duševní rozvoj je zpomalený. 

Jód patří k velmi důležitým prvkům pro zdravý vývoj člověka, je to nezastupitelný článek v endokrinním systému (hormony štítné žlázy a tím celý metabolismus). Vyskytuje se především v mořských rybách a řasách a v menším množství v různých druzích ovoce a mléčných výrobcích. Vyrábějí se také některé jedlé soli s příměsí jódu. Všeobecně lze říci, že dostatečné množství jódu lze získat pestrou stravou, pro těhotné je nutná v tomto ohledu zvláštní pozornost. Nedostatečný příjem jódu v těhotenství může vést k potratům a k mentálnímu poškození plodu. 

K samotnému testování...

Jsem maminkou dvou krásných dětí. Obě těhotenství jsem strávila doslova s hlavou v záchodové míse. Má strava byla všechno, jen ne pestrá. Žaludek prožíval každodenní kocovinu a i mé pokusy o doplnění alespoň nějakých vitamínů končily po 5 minutách, žaludek si zkrátka nevybíral. Těhotenství jsem úspěšně přežila do zdárného konce s většími i menšími úspěchy v oblasti doplnění nějakých těch vitamínů 🙂 O nutnosti doplňovat kyselinu listovou, DHA, jód a další vitamíny, jsem byla svoji lékařkou informována a měla to stále na paměti, že ani pestrá strava některé potřeby v době těhotenství není schopná pokrýt. 

Nyní těhotná nejsem, ale stále kojím, a to ročního syna. Od počátku jsem bojovala s různými potravinami, které synovi nedělaly dobře, na které reagoval skrze mé mateřské mléko (abkm). Takže tolik opěvovaná pestrá strava při kojení se opět nekonala, když jsem měla dlouhý seznam potravin, které synovi dělaly zle. 

O vitamínech pro těhotné slyšel snad každý, vitamíny při kojení pro mě osobně byly španělskou vesnicí a díky tomuto testování jsem měla možnost se s nimi blíže seznámit.

Superfolin 2 je preparát vhodný jak pro těhotné od 2. trimestru, tak právě pro kojící ženy, aby pokryl zvýšené nároky při kojení miminka mateřským mlékem. 

Vitamíny dorazily v hezké růžové krabičce, obal na první pohled zaujme siluetou těhotné ženy držící se za bříško. Obal se mi opravdu líbí, mezi jinými vitamíny v lékárnách vyniká. Hodnotím 10 *.

Co mě překvapilo po rozbalení, krabička obsahuje 6 platíček. Tři platíčka obsahují bílé tablety a zbylá tři platíčka žluté želatinové kapsle. Balení obsahuje dávku na jeden měsíc (30 + 30), dávkují se totiž 1 tableta + 1 kapsle denně. 

Velikost tablety a kapsle - na rovinu píšu, že tohle bych ani v jednom těhotenství nespolkla. Navalovalo se mi už z kartáčku na zuby. Běžně mívám problém s velkými atb, velikost této kapsle a tablety bych označila spíše za středně velkou, ale v radostném očekávání potomka by mi polykání takto velkých vitamínů (a rovnou 2! každý den) způsobovalo vrásky na čele, protože jsem děsně nerada pokoušela svůj náladový žaludek. 

Závěr

Přípravek zatím poctivě užívám každý den cca 18 dní, takže si myslím, že nějaký vliv na mé tělo těžko hodnotit po tak krátké době. Nevšimla jsem si, že by se třeba synův mozek vyvíjel nějak lépe a rychleji díky dostatku DHA nebo kyseliny listové. Tedy je velmi šikovný a chytrý na svůj věk, ale puzzle pro tříleté děti zatím nepostaví, nicméně sebemenší drobek najde i na té nejuklizenější podlaze a rychlostí světla elegantním pinzetovým úchopem dopraví to slastné sousto přímo do své pusinky, přičemž sleduje moji reakci... Takže možná ano, vitamíny mají pozitivní vliv na mého kojeného syna... 🙂 

Nebo spíš na mě, jelikož i když už pomalu zařazuji některé potraviny zpět do svého teď už více pestrého jídelníčku, jsem klidnější, že má strava obsahuje dostatek vitamínů, protože kdo třeba v dnešní uspěchané době má čas hlídat si "2-4 porce mořské ryby týdně" apod.?(Ano, někdo určitě si takové věci hlídá, ale já to nejsem, občas jsem ráda, že vím, kde mám hlavu 😀) Se Superfolinem 2 budu proto pokračovat i po dobrání posledních tablet a kapslí.

Pokud váháte, jaké vitamíny jsou právě pro Vás ty pravé, mrkněte na výživové doporučení tady, kde po zodpovězení pár otázek dostanete tipy na ten správný potravinový doplněk pro Vás 🙂 

Informace čerpány z webové stránky https://www.chytre-miminko.cz/.

#test_superfolin  #recenze #zkusenosti_superfolin

Superfolin 2: Testování

Jsi těhotná? Kojíš? Tak je to článek právě pro tebe.

Co Je Superfolin 2 ?

Jedná se o doplněk stravy, který je určen pro maminky ve 2. trimestru a pro kojící ženy. Obsahuje unikátní kombinací kyseliny dokosahexaenové (DHA), kyseliny listové, Quatrefolic, vitaminů a jódu .

Kyselina listová

Jedná se ovitamín ze skupiny B komplexu, který je rozpustný ve vodě. Je důležitý pro rozvoj nervových buněk jak v období těhotenstcí, tak během prvních let života. Samozřejmě se podílí i na správném vývoji zárodečných buněk.

DHA

Je skupina nenasycenýchmastných kyselin, který se podílí na správném vývoji Mozku, srdce a očí.

Jak ho užívat?

Užívejte 1× denně vždy společně 1 tabletu a 1 kapsli. Zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Co obsahuje?

Kapsle – DHA (kyselina dokosahexaenová) 250 mg, EPA (kyselina eikosapantaenová) 55 mg

Tableta – Quatrefolic 600 µg (300 % RHP*), kyselinu listovou 400 μg (200 % RHP*), vitamin B12 3,5 μg (140 % RHP*), vitamin B2 1,6 mg (114 % RHP*), vitamin C 110 mg (138% RHP*), vitamin B6 1,9 mg (136 % RHP*), biotin 60 µg (120 % RHP*), kyselinu pantothenovou 6 mg (100% RHP*), jód 100 µg (67 % RHP*), vitamin E 13 mg ( 108 % RHP*), niacin 15 mg (94 % RHP*), vitamin D3 20 µg (400 % RHP*) *RHP - referenční hodnota příjmu

Čím je jiný?

Kyselina listová se v organismu musí nejprve přeměnit na svou aktivní formu, tzv. foláty. Řada lidí (až 50 % populace), však trpí sníženou aktivitou klíčového enzymu, který je za tuto přeměnu zodpovědný a jejich organismus si nedokáže přeměnit dostatečné množství kyseliny listové na aktivní folát. Proto obsahuje přípravek  Superfolin 2 folát nejnovější 4. generace, který se již nemusí v organismu dále přeměňovat, ale je okamžitě k dispozici.

Cana?

635 - 1349 Kč

Samotné testování.

Od léta 2011 jsem buď těhotná nebo kojím. Od dubna 2015 kojím nepřetržitě již druhého syna. Na těle to jde již pěkně znát. Bolesti kolen a zad jsou na denním pořádku.

Od loňského ledna mě bolí spodní žebra. Po 14denní kůře Superfolinu 2 jsou bolesti pryč. Vliv na syna objektivně bohužel nezměřím, ale je jediný, který zvládl naší Vánoční nemoc bez ATB.

Tablety se dobře polykají.

Závěrem můžu říct, že si určitě pořídím další krabičku vitamímů Superfolin 2.

#test_superfolin

#recenze

#zkusenosti_superfolin

Superfolin 2 - jsi těhotná nebo kojíš? Vitamíny jistě oceníš

Ač bylo období testování poněkud chaotické skrze Vánoce, konec roku, ale především skrze nemoci, které se nám ani přes vánoční svátky nevyhnuly, podařilo se. A tak vám přináším závěrečnou recenzi. 😉 

Co je Superfolin? 

Superfolin je doplněk stravy pro těhotné a kojící maminky s vysokým obsahem folátů včetně folátu čtvrté generace (Quatrefolic), který je ideální pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové a vysokým obsahem DHA, který pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve stravě. 

Kyselina listová 

Kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamín skupiny B, které si tělo nedokáže ukládat do zásob. Kyselina listová se podílí na vzniku celé řady aminokyselin, v kostní dřeni na krvetvorbě, snižuje riziko tvorby karcinomu tlustého střeva, zánětlivé Crohnovy choroby. Co je však důležité pro budoucí maminky, kyselina listová má vliv na vývoj plodu, zejména těsně před otěhotněním a v prvním trimestru. 

Pestrou stravou lze denně získat přibližně 200 mikrogramů kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělého je 400 mikrogramů a u těhotných dokonce 600-1000 mikrogramů. K doplnění doporučené denní dávky se proto doporučuje užívání vitamínů obsahujících kyselinu listovou před těhotenstvím, v průběhu těhotenství, ale i v období kojení. 

DHA

Příjem kyseliny dekosahexaenové, neboli DHA, přispívá k normálnímu vývoji mozku miminka v těle matky a kojencům vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku dosáhneme denním příjmem 200mg k doporučené denní dávce 250mg DHA a EPA. 

Superfolin 2

Jedno balení vitamínů Superfolin 2 obsahuje 30 tablet a 30 tobolek a váží 53g. Při doporučeném užívání 1 tabletky a 1 kapsle denně tak balení vydrží na měsíc. 

Jedna tableta obsahuje 400 mikrogramů kyseliny listové, 600 mikrogramů Quatrefolicu, dále vitamín B12, vitamín B2, vitamín C, vitamín B6, vitamín E, vitamín D3, kyselinu pantothenovou, biotin, niacin a jód. 

Obsah jódu uvítají především ženy léčící se se štítnou žlázou, neboť jód napomáhá ke správné funkci štítné žlázy, jejíž správná funkce je klíčová pro zdravý růst a vývoj dítěte. 

Jedna kapsle obsahuje 250mg DHA a 55mg EPA. 

Tabletky i kapsle jsou velmi dobře polykatelné, nemají žádnou příchuť a snadno se zapijí. Což jsem já osobně velmi ocenila, protože mívám problémy s tím, že velké tablety mi jdou hůře polykar/zapíjet. A s těmito tabletami a kapslemi jsem neměla vůbec žádný problém. 

Můj vztah k vitamínům pro těhotné a kojící maminky 

Mám za sebou 3 těhotenství a ve všech 3 jsem měla problém se silnými celodenními nevolnostmi, které mi bránily v pestré stravě. Navíc, trochu paradoxně, platilo, že čím zdravěji jsem se snažila stravovat, tím více jsem zvracela. Proto existenci vitamínů pro těhotné a kojící maminky vítám, neboť díky nim jsem mohla doplňovat do těla vitamíny, tolik potřebné nejen pro mě, ale především pro mé děti. 

Současně obě moje holky trpěly na novorozencké koliky. Mladší, téměř 5měsíční dcera, na koliky trpí stále. Když vám potom miminko pláče, tlačí a kroutí se jak ho bolí bříško, a vy se mu všemožně snažíte pomoci, jde jídlo do ústraní a většinou se jen nějak odbydete a na pestrou stravu moc nemyslíte. Jenže tělo ty vitamíny potřebuje a o to víc, když kojíte a musíte tak v mateřském mléce ty potřebné vitamíny předávat i miminku. Díky vitamínům Superfolin 2 tak tělu pomáhám doplnit chybějící vitamíny a nemusím se bát, že miminko v mateřském mléce dostává málo potřebných vitamínů. 

Výše jsem zmínila obsah jódu v tabletách Superfolin 2 a důležitost jódu pro funkci štítné žlázy. I já se právě se sníženou funkcí štítné žlázy léčím. Lékařka mi proto již v těhotenství doporučila užívat navíc jodid. Když jsem se však zmínila, že užívám vitamíny pro těhotné a kojící maminky, které jód obsahují, řekla že to tedy takto stačí. A já uvítala, že mám o tabletku méně, protože i bez toho jsem těch léků v těhotenství, abychom došli až do šťastného konce, mela víc než dost. 

Tímto děkuji za možnost tyto skvělé vitamíny Superfolin 2 pro vás otestovat a věřím, že vám moje recenze pomůže při rozhodování se zdali a jaké vitamíny brát. Ať už před těhotenstvím, v těhotenství nebo pak v období kojení. 🙂 

#test_superfolin #recenze #zkusenosti_superfolin

TESTOVÁNÍ SUPERFOLIN 2 PRO TĚHOTNÉ I KOJÍCÍ

Již v době, kdy žena plánuje těhotenství, by měla dbát na pestrou vyváženou stravu. Do svého jídelníčku by měla zařadit co nejvíce ovoce, zeleniny, cereálií, vlákniny. Z hlediska vitamínů by neměl chybět dostatek železa, kyseliny listové, vápníku, vitamínu C.

Tyto vitamíny lze získat nejen z potravin: 

 • železo - špenát, brokolice, hrášek, vejce, hovězí maso, meloun, játra
 • kyselina listová - ledový salát, čínské zelí, hlávkový salát, květák, zelí, kapusta, růžičková kapusta, fazolové lusky, okurky, dýně, červená řepa, rajčata. 
 • vápník - semena, sýry, jogurty, sardinky, losos, čočka, fazole, mandle, rebarbora, fíky, mléko
 • vitamín C - petržel, kiwi, červený rybíz, goji, liči, kaki, pomelo, bez, papája, jahody, pomeranč, ananas, květák, česnek, maliny, mandarinky,

...ale také díky vitaminovým doplňkům, kterých je na trhu nepřeberné množství. Při výběru těch nejvhodnějších pro Vás je nejlepší prokonzultovat možnosti s Vaším obvodním lékařem nebo gynekologem. 

Byla jsem vybrána k testování kapslí a tablet SUPERFOLIN 2 od produktové řady ,,Chytré miminko", které jsou určené pro těhotné ve 2. a 3. trimestru a pro maminky, které již kojí.

Co je SUPERFOLIN?

 • Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů ( včetně Quatrefolic® – folátu čtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizéry kyseliny listové ) a vysokým obsahem DHA.

CO BYSTE MĚLI O PRODUKTOVÉ ŘADĚ ,,CHYTRÉ MIMINKO" VĚDĚT?

 1. složení všech produktů odpovídá nejnovějším poznatkům vědy
 2. výroba probíhá ve stejných podmínkách jako výroba léčivých přípravků

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ SLOŽKY PRODUKTOVÉ ŘADY ,,CHYTRÉ MIMINKO" :

FOLÁT (KYSELINA LISTOVÁ)  je ve vodě rozpustný vitamin ze skupiny B. Kyselina listová je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství a v prvním trimestru. Během těhotenství je doporučováno užívat alespoň 400 mikrogramů folátu denně. Tento příjem snižuje výskyt vrozených vad neutrální trubice vyvíjejícího se plodu.

QUATREFOLIC je folát čtvrté generace.

DHA je kyselina dekosahexaenová. Ve větším množství je obsažená pouze v tuku mořských ryb a mořských řasách. Dostatečný přísun DHA ve stravě matky významně přispívá k normálnímu vývoji mozku a zraku Vašeho miminka. Doporučenou dávkou je 250 mikrogramů DHA denně. 

JÓD ze skupiny halogenů je důležitý pro správný růst a metabolismus. Při jeho nedostatku může dojít k mentálnímu poškození plodu. Zbytečně vyšší příjem jódu může naopak působit potíže u žen s poruchami štítné žlázy. Doporučenou dávkou je 100 mikrogramů jódu denně.

VITAMIN D3 

Samotný vitamin D zastává v těle řadu důležitých funkcí. Kromě správné tvorby kostí a zubů hraje důležitou roli ve správném fungování imunity a také v procesu dělení buněk. Hlavním zdrojem vitamínu D3 je sluníčko. V zimních měsících působí však v minimálním rozsahu a zejména těhotně ženy jsou ohroženy nedostatkem vitamínu D.

A TEĎ JIŽ K SAMOTNÉMU TESTOVÁNÍ

K testování jsem dostala jednu krabičku, která obsahuje 30 tablet, 30 kapslí, takže obsah vydrží měsíc.

SLOŽENÍ TABLETY: kyselina listová, QUATREFOLIC, vitamin B12, vitamin B2, vitamin C, vitamin B6, vitamin E, vitamin D3, niacin, biotin, kyselina pantothenová, jód

SLOŽENÍ KAPSLE: 250 mg DHA, 55 mg EPA

Ráda bych ještě zmínila, že jsem maminkou čtyř dětí, z nichž tomu nejmladšímu (Tobias) je 15 měsíců a je stále úspěšně kojený. I když už ne v takové míře jako v době, kdy byl miminko. Sám už jí příkrmy, takže to kojení má spíše jako doplněk stravy. 

Už v době těhotenství s ním mi paní gynekoložka předepsala vitaminové doplňky s jódem a železem. Přiznám se ale, že jsem je pravidelně neužívala.

Bohužel, nejinak tomu bylo i u těchto tablet a kapslí.

Balíček dorazil 17.12.2019, ale testovat jsem začala až o den později. Po prvních dvou dnech testování na mě najednou přišla únava, spavost. V prvních chvílích jsem si říkala, jestli to náhodou není od těch tablet a na 2 dny je vynechala.

Naneštěstí to nebylo tabletami, ale od partnera jsem chytla nějakou virózu. Měla jsem rýmu, škrábání v krku, bolení kloubů. Obávala jsem se, že by nemoc mohl chytit i Tobiasek a proto jsem začala tablety/kapsle zase užívat.

Ještě tentýž večer se ale začala rýma spouštět i Tobikovi. Každopádně, asi je pochopitelně, že pokud v sobě už tu rýmu měl, tak by ho vitamíny přes MM nezachránily.

 • Co na kapslích a tabletách musím pochválit je to, že se dobře polykají. Tam nebyl sebemenší problém. Dají se v pohodě zapít najednou.
 • Také jsem udělala test ochutnávky kapsle a schválně ji prokousla, abych ochutnala obsah. Nebyl to moc dobrý nápad, protože obsah kapsle je dost hořký, takže doporučuji nezkoušet.
 • kapsle a tablety jsem užívala v různé časy. Někdy jsem si dala hned dopoledne, jindy zase až večer, protože i večer se Tobi vyžaduje kojení.

Pokud v těhotenství trpíte nevolnostmi a je problém cokoli zdravého sníst, myslím, že užívání vitaminových doplňků je dobrou variantou k tomu, dodat miminku co nejvíce potřebných živin.

Děkuji @konik_testuje za možnost otestovat SUPERFOLIN 2

Pokud Vás zajímá ještě více informací o produktech řady ,,Chytré miminko" , navštivte jejich stránky: www.chytre-miminko.cz kde se dozvíte vše ještě podrobněji, než je uvedeno v článku.

#test_superfolin

#recenze

Zkouším Chytré miminko SUPERFOLIN 2

Byla jsem vybrána k vyzkoušení doplňku stravy Chytré miminko SUPERFOLIN 2. Momentálně kojím svou 11měsíční dcerku.

Těhotenství mě už žádné (alespoň předpokládám) nečeká, ale kojit asi ještě chvíli budu. Mám třetí dítě a předchozí jsem kojila dlouho, přes dva roky každého. Přeci jen tak dlouhé roky kojení tělo vyčerpají a doplněk stravy může být dobrým pomocníkem.

Něco k výrobku: „Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů (včetně Quatrefolic® – folátučtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizérykyseliny listové) a vysokým obsahem DHA…Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj. 250 mg DHA a EPA.“ Od jiných výrobků pro těhotné/ kojící na trhu se tedy liší zejména jinou formou kyseliny listové, která by měla být v těle lépe zpracovatelná.

Na zkoušení jsem zatím měla asi 14 dní. Nemohu tedy posoudit dlouhodobé účinky na tělo. Já bych nejvíce ocenila zlepšení kvality vlasů a pleti. Ale v tom po tam krátké době nepozoruji žádné změny (což je zcela logické). Denně se má užívat jedna kapsle a jedna tableta. Tablety i kapsle jsou docela velké, ale opravdu dobře a snadno se polykají, netlačí v žaludku a nepůsobily mi žádné trávicí potíže.

Celkově mohu produkt doporučit. Dobře a bez potíží se užívá. Z hlediska dlouhodobých dopadů na tělo nemůžu zatím posoudit.🙂👍

#test_superfolin #recenze #zkusenosti_superfolin

SuperFolin test ;)

Ahoj, 

ráda se zúčastňuji výzev na testování a tentokrát to byla výzva přímo pro mne - v hektickém předvánočním čase jsem měla možnost vyzkoušet doplněk stravy pro těhotné a kojící ženy české výroby - SuperFolin 2 (SF 2). Test trval 14 dní. 

                                      Balení přišlo v malinko "salátovém" vydání

Jsem v polovině svého druhého těhotenství a tento přípravek byl vhodný přímo pro mne, protože SF 2 je vhodný jako doplněk stravy pro ženy ve II. a III. trimestru gravidity a při kojení. Samozřejmě co žena, to názor - někdo zastává nebrat, jiný ano a celou dobu, někdo nárazově. Již v prvním těhotenství jsem brala konkurenční doplněk cca do 7. měsíce. Jsem zastáncem "všeho s mírou", ale až do této doby jsem trpěla celodenními nevolnostmi, pestré stravě také moc nedala, když mi bylo zle, tak je pro mne dobrým kompromisem, aby mně i miminku nic nechybělo. Musím podotknout, že mé vlasy i nehty jsou stále v dobré kondici.

Co SuperFolin 2 obsahuje?

Jako většina obdobných preparátů obsahuje vitamíny skupiny B - stěžejní je hlavně kyselina listová a to ve formě folátu - tzn. štěpená kyselina listová. I já sama si vybírám kromě tohoto testování přípravky s folátem, protože jako cca polovina populace mám problém neštěpenou "listovku" ve svém organismu zpracovat. Jen okrajově zmíním důležitost "listovky" - to je na MK článků dostatek ;) Důležitý je denní příjem cca 400 - 800 mikrogramů, aby se snížilo riziko vzniku VVV (vrozených vývojových vad) neurální trubice našeho plůdku.

Dále SF 2 obsahuje vitamín C a D3 či jód, u které se malinko pozastavím. Již jsem to řešila u sebe na blogu - některý lékař zakáže, jiný doporučí nám, co máme autoimunitní hypofunkci štítné žlázy - brát/nebrat přípravky s jódem. Já jsem ten případ, kdy mi má lékařka stejně jako u syna kladla na srdce, ať užívám preparát s jódem až do zavedení příkrmů. Takže se toho držím stejně jako u syna.

Co je jiné oproti SF 1, tak "dvojka", co jsem měla na testování, obsahuje kapsle s upraveným rybím olejem kvůli obsahu DHA (kyselina dokosahexaenová) pro správný vývoj zraku a mozku miminka a vitamín E.

Co se mi líbilo/nelíbilo?

Co jsem ocenila:

 • "listovka" ve formě folátu
 • český výrobce Biomedica, spol. s r. o. 
 • balení 30 + 30 nebo 60 + 60

Nelíbilo se mi:

 • poměrně velké tablety - podobné antibiotikům, ale na druhou stranu je lze půlit
 • na mne větší množství přídavných látek, aby vznikla pilulka - talek, oxid křemičitý, titaničitý, stearan hořečnatý apod.
 • stejně jako u jiných preparátů vysoká pořizovací cena - pro mě jako běžnou ženu to není na užívání po celou dobu těhotenství i kojení, nedoplatila bych se ;) 

Závěrem bych sama za sebe řekla, že mi SuperFolin 2 seděl - neměla jsem trávicí potíže, relativně se mi dobře polykal, cítila jsem menší únavu. Jsem  proto ráda, že jsem tento český přípravek měla možnost vyzkoušet ;) 

#test_superfolin, #recenze #zkusenosti_superfolin

TESTOVÁNÍ CHYTRÉ MIMINKO SUPERFOLIN 2

Jako jedna z mnoha jsem byla vybrána k testování doplňku stravy pro těhotné a kojící. Když jsem příspěvek viděla, ani ve snu mě nenapadlo, že bych mohla být vybrána. O to větší bylo překvapení, když přišla zpráva a v ní, že jsem byla vybrána. Když výzva přišla, byla jsem v 9. měsíci těhotenství, a tak jsem si říkala, že to bude perfektní čas na vyzkoušení něčeho nového 🙂 

A teď něco k výrobku:

Svým složením odpovídá nejmodernějším poznatkům o správném vývoji Vašeho miminka. Vysokým obsahem folátů (který je v souladu s dnešními názory na výživu těhotných) překonává současné standardy běžné na českém trhu. Obsahem Quatrefolic® – folátu čtvrté generace (první produkt v Evropě s touto nejmodernější formulací) je tento produkt vynikající i pro slabé metabolizéry klasické kyseliny listové. Vysoký obsah DHA Vám pomáhá nahradit možný deficit mořských ryb ve Vaší stravě – odpovídá třem rybím pokrmům týdně.

Kyselina listová je důležitá pro normální růst zárodečných tkání během těhotenství. Bohatou pestrou stravou lze získat denně zhruba 200 µg kyseliny listové, přičemž doporučená denní dávka pro dospělé je 400 µg, pro těhotné 600-1000 µg. U slabších (heterozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 50% populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 75%, u slabých (homozygotních) metabolizérů klasické kyseliny listové (asi 10% populace) je snížena efektivita enzymu MTHFR asi na 25%.

Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj. 250 mg DHA a EPA.

Když balíček dorazil, překvapilo mě v jaké "salátovém" vydání. To samozřejmě nebude mít žádný vliv na testování 🙂 Další zděšení proběhlo, když jsem viděla velikost tablet i kapslí. Mám problém spolknout i obyčejný paralen, ale tady jsem měla problém jen s první, ale to byl spíš problém v hlavě. Od druhého dne klouzaly do krku téměř samy. Jelikož testování probíhalo 14 dní, tak bohužel nemohu posoudit dlouhodobější účinky. Sama za sebe bych ocenila zlepšení kvality vlasů. Ale to bohužel v tak krátkém čase nelze zpozorovat. Po testování jsem porodila svého druhého syna a mám v plánu tabletami pokračovat. 

Za mě mohu produkt doporučit.    

Chtěla bych zároveň moc poděkovat #konik_testuje za tuto příležitost. 

#test_superfolin  #recenze #zkusenosti_superfolin

TESTOVÁNÍ VITAMÍNŮ SUPERFOLIN 2 CHYTRÉ MIMINKO

Jsi těhotná nebo svoje miminko kojíš?

Tvoje odpověď je ano? Skvělá zpráva! Tyto vitamíny jsou právě pro tebe 🙂  Jsou důležité pro spravný vývoj miminka. Obsahují ty nejdůležitější vitamíny.

Jako je napřiklad:

 • vitamín D3
 • železo
 • kyselina listová
 • vitamín C
 • vápník

Na úvod bych se Vám ráda představila. Jmenuji se Andrea a je mi 26 let. Mám 6 let starého syna Matyáše a momentálně čekám holčičku, která by se měla narodit koncem Února.

Když jsem tu narazila na testování vitamínů Superfolin 2, řekla jsem si proč to nezkusit. Vůbec mě nenapadlo, že bych byla vybrána. Když jsem viděla příchozí zprávu, měla jsem opravdu radost. Odeslala jsem svoje údaje a netrpělivě čekala na svou zásilku.

Zásilka dorazila opravdu rychle. A já mohla zahájit 14 denní testování. Vrhla jsem se do toho po hlavě a začala ihned. Na co taky čekat 🙂. 

 Vitamíny mě velice překvapily. Ptáte se čím? Jednoznačně svým složením a jak dobře kloužou do bříška. Denně se užívá jedna tableta a jedna kapsle. Téměř ihned po zahájení užívání šla únava stranou a já měla více energie na svého syna Matyáše. Další plus bylo, že mi po nich nebylo zle jako v případě jiných vitamínů. Superfolin je výborný doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů.

A závěr?

Vitamíny Superfolin 2 mohu jen a jen doporučit. Já v nich budu pokračovat i nadále. A na úplný závěr bych chtěla Modrému Koníku poděkovat, že jsem měla šanci vitamíny testovat a vyzkoušet. @konik_testuje

#test_superfolin

#recenze

#zkusenosti_superfolin