Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Vaše zkušenosti s produkty True Life

konik_testuje19.12.2019

Každé mamince se někdy hodí pomocníci, které jí usnadní péči o miminko a jeho zdraví. Občas stačí malé a jednoduché věci, které jsou velkou pomocí a vyřeší složité situace. O čem je řeč? Maminky z Modrého koníka se chopily testování bezkontaktního teploměru, chůvičky a odsávačky mateřského mléka značky TrueLife!

Značka TrueLife vám přináší produkty z oblasti péče o zdraví, které usnadňují každodenní život. Jejich hlavním cílem je klidný spánek a zdraví všech členů rodiny. K tomu využívají nejmodernější technologie a všechny produkty jsou dlouhodobě a zároveň pečlivě testovány. Produkty TrueLife se stanou nedílnou součástí vašeho domova.

=== Bezkontaktní teploměr TrueLife Care Q7
Využívá technologie infračerveného záření a dosahuje tak během okamžiku velmi přesných výsledků. Teploměr stačí přiblížit k tělu a do jedné sekundy získáte výsledek měření.

Výhody teploměru:

 • přesnost měření ± 0,2 °C
 • podsvícený displej
 • výsledek měření do 1 sekundy
 • až 40.000 měření na jednu baterii
 • paměť na 32 měření
 • upozornění na zvýšenou teplotu


=== Dětská chůvička v hodinkách TrueLife NannyWatch A15
TrueLife NannyWatch A15 je revoluční dětská chůvička, kterou máte stále po ruce. Přesněji řečeno na ruce. Rodičovská jednotka je totiž umístěna v hodinkách, které si jednoduše připnete na zápěstí. Dětskou jednotku umístíte k miminku. Díky stabilnímu signálu, až 300m dosahu, nočnímu vidění a monitoringu teploty v místnosti máte o svém dítěti naprostý přehled a neunikne vám ani jediné zasmání nebo škytnutí.

Výhody chůvičky:

 • dosah až 300 metrů
 • obousměrné audio umožní nejen poslech, ale i komunikaci směrem k miminku
 • dlouhá výdrž baterie až 24 hodin
 • monitoring teploty v místnosti
 • automatické noční vidění
 • možnost nabíjení přes powerbanku (hodí se na výlety)
 • můžete zvolit i jednu z uklidňujících ukolébavek
 • feed alarm umožňuje nastavit si čas, kdy chcete dítko nakrmit


=== Odsávačka mateřského mléka Nutrio BP Electric
Nutrio BP Electric je skvělým doplňkem péče o dítě, který zajistí komfort vám i vašemu miminku. Elektrická odsávačka mateřského mléka vám pomůže vyřešit aktuální nedostatek, nebo naopak přebytek mléka. Zachrání vás ve chvílích, kdy zrovna nemůžete kojit přirozenou cestou. Odsávačku s sebou můžete vzít i na cesty, nezabere vám skoro žádné místo, snadno se skládá a čistí.

Výhody odsávačky:

 • podporuje laktaci a napodobuje přirozený průběh kojení.
 • je vyrobena z kvalitního silikonu, který i usnadňuje odsávání, zvyšuje komfort a zmírňuje případnou bolest při kojení a neobsahuje sloučeninu BPA
 • mód sání, který pomáhá stimulovat tok mléka a podporuje laktaci
 • 3 režimy – sání, stimulace, masáž
 • 9 úrovní odsávání
 • používání i čištění je intuitivní
 • vysoký výkon odsávačky zaručí pohodlné a efektivní odsávání
 • na jedno nabití vydrží v provozu až 100 minut
 • tichý chod
 • nabíjení i přes USB


Více o produktech najdete na https://www.truelife.eu/cs/

Jak jsem testovala odsávačku Nutrio BP Electric od TrueLife

K mé velké radosti jsem byla vybrána, abych se zúčastnila testování odsávačky mateřského mléka Nutrio BP Electric. Zanedlouho po zprávě o testování mi byl doručen balíček s odsávačkou. Hned jsem se vrhla na rozbalování, protože dětičky si dopřávaly polední spánek a mně tím vznikl prostor pro nerušené zkoumání.

Při rozbalování jsem „zneužila“ manžela, aby celý proces natáčel. Rozbalovala jsem minimálně pětkrát, abych byla spokojená s výsledným videem, díky čemuž jsem si vše mohla pořádně prohlédnout 😊 .

Co bylo v balíčku?

 • řídící jednotka
 • krytka na přísavku
 • přísavka
 • silikonový klobouček
 • víčko
 • hadička
 • záklopka
 • 150ml lahev
 • savička
 • nabíječka

Co mě oslovilo?

Lehká a skladná, ideální pomocník i na cesty mimo domov

Jako první mě oslovila nízká hmotnost balíčku. Že bude samotná odsávačka lehká mě nepřekvapilo, ale měla jsem obavy, že řídící jednotka může být těžká, což by komplikovalo například cestování.

Blbuvzdorná nebo chceme-li intuitivní

Přestože jsem si návod poctivě prostudovala, abych ji hned zkraje nezničila, mohu naprosto s přehledem říct, že bych to zvládla i bez něj. Vše bylo jasné od samotného sestavení přes ovládání jednotlivých programů.

Čistá raz dva

Díky jednoduchému rozkládání jednotlivých částí se snadno vyčistí a nejsou na ní zatím vidět známky používání. Stále vypadá jako nová.

Řídící jednotka je tichá a má podsvícený displej

Zvuk motoru v řídící jednotce není nijak rušivý, takže můžete klidně odsávat u telky i v divadle 😊. Podsvícený displej umožňuje odsávat v jakoukoliv denní i noční hodinu a přitom vás světlo neruší.

Ale teď k podstatě

Do testování jsem byla zařazena, přestože jsem při přihlašování do něj uvedla, že nejsem schopná manuální odsávačkou dostat ze sebe více než pár kapek mléka. To tedy bylo největší překvapení. Já, která jsem si myslela, že nemám odsávací prsa, jsem odsála mléka tolik, kolik bylo potřeba.

A jak na to?

Odsávačka má tři funkce: stimulační, masážní a v neposlední řadě odsávací.

Přísavka krásně přilne k prsu a je velmi příjemná. Každý program odsávačky má devět úrovní a lze je libovolně přepínat. Když jsem poprvé zapnula stimulaci, tak mi přišlo, že si mírným podtlakem odsávačka formuje bradavku do ideálního tvaru. Dalším milým překvapením byla masáž. Opravdu se jednalo o velice příjemnou záležitost, a to jsem nikdy masáže prsou nevyhledávala. Občas jsem měla chuť se nechat jen tak masírovat. A samotné odsávání je bezbolestné a efektivní. Při každém tahu odsávačky šlo do nádobky mléko. Během necelé půlhodinky byla lahvička plná.

Co bych ocenila?

Nádobka na mléko by mohla být větší. Popřípadě by mohly být dvě nádobky různých velikostí.

Chybělo mi víčko na lahvičku s odsátým mlékem nebo alespoň taková ta předělovačka, která zabrání mléku unikat do savičky. Ale i když víčko nebylo, tuto funkci zastoupí dudlík (savička) s krytkou.

Po masáži, když se přepíná program na odsávání, tak je tam automaticky předvolen stupeň šest. Raději bych si stupeň odsávání volila postupně sama. Nicméně není to nějak bolestivé. Jen jde o tip na zlepšení.

Při ukončení odsávání jsem se několikrát potřísnila mlékem z trychtýře, ale přisuzuji to nedostatku tréninku a časem to určitě vychytám.

Závěrem

Chci moc poděkovat Modrému koníku i společnosti TrueLife za možnost testování. Odsávačku bych se nebála komukoliv doporučit (zatím na internetu není uvedena cena, ale troufám si napsat, že bych si ji po této zkušenosti koupila).

#recenze #test_truelife #zkusenosti_odsavacka_truelife

Jak jsme testovali video chůvičku Truelife

Dětská chůvička v hodinkách TrueLife NannyWatch A15 mi změnila život. 

Dobře, je to trochu nadsázka, ale vážně mi ten život trochu ulehčila 🙂

Ale vezmeme to popořadě. Do testování jsem se přihlásila i přes to, že jsou synovi skoro 3 roky. Od malička to není zrovna moc velký spáč a v noci se často budí. Bohužel, když se probudí a zjistí, že tam nejsem, už pak nechce spát. S mojí dosavadní audio chůvičkou, jsem při každém zvuku letěla za synem a skoro se modlila a doufala, že se jen otáčel a spí dál 🙂 

A pak nám přišla video chůvička TrueLife ....

Do testování jsem se pustila skoro okamžitě a syn s radostí pomáhal. 

V krabičce jsme našli : 

 • rodičovská jednotka (hodinky) + síťový adaptér
 • dětská jednotka + síťový adaptér
 • nabíjecí stojan
 • manuál

Dětskou jednotku (kameru) jsem umístila na vhodné místo a zapojila do zásuvky... v případě nouze lze připojit i na powerbanku, takže ji s sebou můžete brát i na výlety.

A teď přišla ta zábavná část. Zapnutí hodinek.

Nebudu lhát, byla jsem jak malé dítě s novou hračkou 😂  Hodinky jsou s dětskou jednotkou spárované, takže se nemusí nikde nic nastavovat. Zapnete a hned vidíte, co se děje. Obraz je dobře viditelný, a díky automatickému nočnímu režimu, vydíte vše ve dne, v noci 😃

Hodinková chůvička Truelife má ale i spoustu jiných funkcí.

✓ Monitoring teploty okolí - vždy máte přehled o teplotě, snadno zjistíte, jestli není miminku třeba zima.

✓ Obousměrné audio - můžete na miminko klidně mluvit, než přijdete. To se mi osvědčilo o víkendu u babičky. Syn se probudil, a já než proběhnu celým barákem a do patra, je to doba. Tak jsem přes chůvičku synovi řekla, ať hezky hajá, že už jdu. A světe div se, já tam ani nemusela, lehnul si a spal dál.

✓ Ukolébavky - ano, správně, přehraje i ukolébavku. Hudba je klidná a tlumená, pro miminka určitě super vychytávka.

✓ Feed alarm - zvolíte si čas, kdy chcete upozornit, třeba na krmení, přebalení...a hodinky Vás upozorní.

✓ Režim VOX - tento režim šetří baterku... po krátké chvíli ticha dojde k vypnutí displeje a zvuku. Pokud ale chůvička zaznamená pláč, displej se zapne a hodinky vás upozorní vibracemi.

✓ Dosah až 300 metrů - tak to je jediná věc, která mě zklamala. Dosah 300 metrů má jen pokud v cestě nestojí zeď, nebo jiná překážka. U nás v baráku to zvládne sotva do přízemí, a u babičky vypadával signál už mezi vchodovými dveřmi 🤷🏻‍♀️ Ale po baráku nebo bytě je to úplně bezproblémové.

Baterka vydrží několik hodin i se zapnutým displejem.

Musím říct, že testovat hodinkovou chůvičku byl super zážitek, a jsem moc ráda, že ji mám. Teď už by se mi težko vracelo zpět ke klasické audio chůvičce. Zítra mi konečně přijede muž domů,  a já věřím, že si užijeme krásný a klidný večer/večery, protože nebudu muset syna chodit kontrolovat. 

#recenze  #test_truelife #zkusenosti_chuvicka_truelife

Testování chůvičky Truelife NannyWatch A15

Dětská chůvička v hodinkách Truelife NannyWatch A15 je velkým pomocníkem, nejen když máte doma novorozence.

U nás ji momentálně využívám na sledování dvouletého synka ( který spí v ložnici v horním patře) a občas taky naší štěněcí holčičky, když ji zkoušíme nechat samotnou doma.

Už u prvního syna i teď u druhého jsme používali obyčejnou, poděděnou, asi 10 let starou chůvičku Philips. Stále funguje, ale má několik ALE.  Např. obsahuje 8 ks dobíjecích tužkových baterií, má malý dosah a hlavně to, že ji ruší signál z kdečeho. Takže pokud jsme vyjeli někam mimo domov, používali jsme chůvičkové aplikace v telefonech, což znamenalo, že jeden musel nechal mobil u dítěte a druhý ho měl u sebe.

Dětská jednotka

Protože synek odhazuje vše, co je v dosahu postýlky, umístila jsem dětskou jednotku na skříň cca 3 m od postýlky. Takže je vidět celá postýlka a kus naší postele, která je hned vedle. Má ohýbací hlavu (nahoru a dolů) a lze ji zavěsit na zeď.

Nemá rybí oko, takže vidí “jen” před sebe a ne do stran, což by se mi při sledování štěněte hodilo mít širší rozhled, ale na sledování dítěte v postýlce to stačí. 

Dětská jednotka má automatický režim nočního vidění, který nijak nenarušuje noční tmu. Co ji trochu ruší, je modré světýlko (asi ukazatel napájení), které svítí na jednotce když jsou hodinky vypnuté. 

Hodinky

Ovládání a nastavení hodinek je jednoduché a pokud si s něčím nevíte rady, pomůže přiložený návod. 

Základní nastavení - čeština, jas, čas a datum, hlasitost, vibrační upozornění

Další funkce:

Monitoring teploty v místnosti

Pouštění melodie - přijde mi, že hraje docela nahlas, ale synovi se to líbilo a dokonce ho to zklidnilo, když šel spát s pláčem díky předchozí potyčce s bratrem.

Oboustranné audio - díky obousměrnému přenosu zvuku, můžete k dítěti mluvit skrz hodinky, což je pro mě velká výhoda.

Režim vox - šetří baterii. Monitor se vypne, když je ticho, v případě nějakého zvuku se zapne a hodinky zavibrují.

Feed alarm - lze si nastavit čas krmení nebo buzení a hodinky vás upozorní.

Hodinky v sobě mají magnet a díky tomu bez problému drží na nabíjecí jednotce.

Výhodou také je, že se dají jednotky nabíjet i z externích zdrojů, např. přes powerbanku (mají mini USB vstup), takže můžete brát chůvičku s sebou kamkoli.

Při poobědovém spánku syna, beru štěně ven na delší procházku a při té mi hodinky pomáhají nejvíc. Uvedený dosah, až 300 m, se mi zatím nepovedlo dosáhnout. Vzhledem k větrnému podzimnímu počasí signál vypadl cca po 120m. Ale i tak mohu absolvovat venčení mimo domov s klidem.

Až se kluci sestěhují do společného pokoje, který je v patře, mám v plánu přemístit chůvičku tam, a šetřit si díky ní nervy a hlas.

#recenze  #test_truelife #zkusenosti_chuvicka_truelife

Jak jsem testovala bezkontaktní teploměr TrueLife Care Q7

Mám roční dvojčátka a už při pořizování výbavičky jsem zvažovala, zda koupit bezdotykový teploměr. Nakonec jsem pořídila prozatím klasický digitální, s tím, že až se narodí, tak se koupí. Nakonec se narodili o 6 týdnů dříve a pobyt v inkubátoru je neminul. V nemocnici se hlídala dětem teplota pravidelně a měřila se klasickým digitálním teploměrem v zadečku. Nakonec jsme bezdotykový teploměr nekoupili. Děti za svůj první rok měly jen 2x rýmu, no jenže pak přišla 6 nemoc, růst zubů a děti byly vetší a pohyblivější a na měření v zadečku už neměly trpělivost. Začala jsem se poohlížet po novém bezdotykovém teploměru a v tom čtu na koníkovi možnost testování. Přihlásila jsem se na testování teploměru nebo chůvičky, ale moc nadějí jsem si nedávala. O to větší bylo překvapení, když mi přišla zpráva, že jsem byla vybraná na testování. 

Teploměr využívá technologie infračerveného záření a výsledek měření získáme do 1 sekundy. Teplota se měří na vzdálenost 5-8 cm od měřeného objektu. V nastavení je možné zvolit ze dvou režimů, měření tělesné teploty a měření teploty povrchu předmětů. 

V době testování se u nás zrovna nemarodilo, ale i tak jsem pravidelně měřila teplotu celé rodině. Oceňuji rychlost měření, zvládá to i dvojčátka v pohybu. Když přišel manžel z práce, tak jsem si vyzkoušela, že pokud je pot na čele, tak výsledná hodnota je zkreslená, a nebo ani teploměr hodnotu nezměří. Pro takové případy v manuálu doporučují měřit teplotu za uchem a opravdu měřená teplota za uchem není zkreslená. Funkci zvýšené teploty, kdy na tuto teplotu teploměr upozorní hlasitým signálem, jsme neměli možnost vyzkoušet. Líbí se mi, že se automaticky ukládá poslední měřená teplota a tak může člověk hlídat, jak se teplota mění. Podsvícení displeje určitě ocením u měření teploty v noci.

Měření teploty povrchu předmětu je také dobrá věc. Zkoušela jsem měřit vše co  mi přišlo do cesty. Určitě to využijí maminky při koupání dětí, kdy si mohou změřit teplotu vody v koupeli, teplota vzduchu. Určitě i další využití, jako teplota jídla, mléka v lahvi a spoustu dalšího.

Moc děkuji, že jsem měla možnost tento produkt testovat. Za nás ho doporučuji a mile ráda dám vědět, jak u nás teploměr slouží i nadále. 🙂 

#test_truelife

#recenze 

#zkusenosti_teplomer_truelife