Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Čáp ztratil čepičku

1 zkušenost

Čáp ztratil čepičku je oblíbená, dětská hra2, kdy se dítě velmi zábavnou formou učí rozeznávat barvičky. Může být pojímána i jako venkovní hra, ale je potřeba možná rozmístit různě barevné předměty po okolí. Ideální je ale hrát tuto hru doma, protože věci v domácnosti nijak aranžovat nemusíme.

Postup hry

  1. Jeden říká: "Čáp ztratil čepičku měla barvu, barvičku..,zelenou"- a ostatní musí co nejrychleji najít cokoliv zeleného
  2. Opětovně zase říká: "Čáp ztratil čepičku, měla barvu barvičku....žlutou" - a ostatní hledají to, co má žlutou barvičku
  3. Takto se postupuje a hra se opakuje se všemi barvičkami.

Více o hrách pro děti na modrykonik.cz

Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti s čápem, co ztratil čepičku

Máš zkušenost s čápem, co ztratil čepičku?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
romcovaklarka
1. črc 2013

Verze pro bandu trochu větších dětí

My jsme tuto hru hrávali už jako trochu větší, tak řekla bych předškoláci / mladší školáci, hlavně na horách apod., kde nás byla tlupa dětí.

Rozdíl spočíval v tom, že se všichni mimo "čápa" shromáždili na jedné straně (asi jako při hře "rybičky rybičky, rybáři jedou"). Když "čáp" vyhlásil nějakou barvu, tak se nejenom hledala barva, ale musela se věc dané barvy uchopit a s ní se dalo bezpečně projít kolem čápa - vyvolávajícího na druhou stranu (hodně jsme to hráli třeba někde na chodbě). Čáp - ten, kdo vyvolával, se snažil říct barvu, u které čekal, že se v okolí nebude vyskytovat. Kdo nic s danou barvou nenašel, aby se toho chytil a mohl bezpečně přejít na druhou stranu, musel se pokusit nenápadně nebo rychle proběhnout a čáp ho mohl chytit, a tento hráč tím vypadl.
2 poděkování