Jesle, školky, školy

Jestliže z jakéhokoliv důvodu musíte do práce a vaše miminko ještě nedosáhlo věku, kdy ho vezmou do školky a hlídací babička není po ruce, můžete využít jesle. Jesličky jsou většinou soukromé a přijímají miminka už od 6 měsíců a děti mohou zůstat až do 3 let.

Pokud chcete dát vaše děťátko od 3 let do školky9, je dobré, abyste se v předstihu začala poohlížet, jaká školka vám vyhovuje a zjistit si, jaké jsou podmínky přijetí. Bohužel je většina školek dost obsazená a na volná místa existuje dlouhý čekací pořadník. Nenechte proto nic náhodě.

Projevuje vaše dítě nějaké speciální nadání pro určité činnosti? Nebo se prostě jen doma nudí? Existuje spousta zájmových kroužků pro děti v každém věku. Některé jsou dokonce pro maminky s dětmi.

Od zhruba 5 let je dobré věnovat pozornost tomu, zda už vaše dítě projevuje známky tzv. školní zralosti1. Případně s ním pomalinku začít přípravu. A dejte si pozor! Nově mají rodiče povinnost dávat dítě do školky od 5 let alespoň na 4 hodiny denně, aby si zvyklo na školní režim.

<< Zpět do kategorie Výchova1