Hlíváček

Hlíváček jsou imunitní systém podporující sirupy, pastilky a bonbóny pro děti na bázi biologicky aktivních látek získaných izolací z hlívy ústřičné (Pleurotus ostreatus), účinnými látkami jsou ve vodě nerozpustné polysacharidy betaglukany2.

Účinky betaglukanů

Konzumace betaglukanů pomáhá udržovat normální hladiny cukru a cholesterolu v krvi, ideální hmotnost a je prevencí cukrovky II. typu a kardiovaskulárních chorob. Výzkumy naznačují i možné protirakovinné a protiinfekční účinky betaglukanů, možnosti použití při léčbě ozáření a alergií. Poměrně velké molekuly nerozpustných betaglukanů se vážou na receptory na povrchu bílých krvinek ve stěně tenkého střeva. Tím dochází ke stimulaci buněčné nespecifické imunity (makrofágů), společně s probiotiky6 působí betaglukany příznivě na správné mikrobiální osídlení a funkci trávicí soustavy.

Významné imunomodulační účinky vykazují ve vodě nerozpustné betaglukany získané z droždí a některých druhů hub. Posilují imunitní systém, obranyschopnost organismu při preventivním užívání i během onemocnění, jako je např. chřipka nebo jiné virózy, bakteriální infekce, napadení organismu parazity. Doporučují se také u alergiků, ekzematiků24 a při jiných poruchách imunitního systému pro zmírňování obtíží. Užívání betaglukanů je vhodné i po operacích, především těch v břišní a hrudní dutině, nebo při a po chemoterapii.

Hlíváček sirup s hlívou ústřičnou s příchutí hrušky

Jedná se o sirup z pouze pouze z přírodních zdrojů, bez konzervačních látek, umělých barviv a přidaného cukru. Je vhodný pro děti od 1 roku i dospělé. 1 čajová lžička (5ml) sirupu obsahuje 250 mg prášku hlívy ústřičné (přibližně 120 mg betaglukanů), dále sirup obsahuje jablečný koncentrát a hruškový koncentrát. Dávkování pro děti je 2x denně 1 čajová lžička před jídlem po dobu 1 až 3 měsíců, sirup lze konzumovat samostatně nebo přidat do chladného pití čí jídla.

Hlíváček sirup s hlívou ústřičnou s příchutí višně

Jedná se o sirup z pouze pouze z přírodních zdrojů, bez konzervačních látek, umělých barviv a přidaného cukru. Je vhodný pro děti od 1 roku i dospělé. 1 čajová lžička (5ml) sirupu obsahuje 250 mg prášku hlívy ústřičné (přibližně 120 mg betaglukanů), dále sirup obsahuje jablečný koncentrát a višňový koncentrát. Dávkování pro děti je 2x denně 1 čajová lžička před jídlem po dobu 1 až 3 měsíců, sirup lze konzumovat samostatně nebo přidat do chladného pití čí jídla.

Hlíváček mix bonbónů

Základem bonbónů je sušené ovoce v prášku, nepřidávají se žádné konzervační látky, ani barviva. Oranžové bonbóny obsahují sušenou hrušku v prášku, dextrózu, 100 % čistou hlívu ústřičnou v prášku, přírodně identické barvivo betakaroten, kyselinu askorbovou (vitamín C), želatinu, plody rakytníku řešetlákového v prášku a rostlinný stearan hořečnatý. Žluté bonbóny obsahují sušené jablko v prášku, dextrózu, 100 % čistou hlívu ústřičnou v prášku, přírodní barvivo extrakt z kurkumy, kyselinu askorbovou (vitamín C), želatinu a plody rakytníku řešetlákového v prášku. Užívají se 3x denně 2 bonbóny před jídlem, bonbóny jsou určeny dětem od 3 let.

Hlíváček pastilky s hlívou a rakytníkem s příchutí jablka a hrušky

Základem pastilek je želatina a sušené ovoce v prášku, nepřidávají se žádná barviva. Hruškové pastilky obsahují dextrózu, želatinu, sušenou hrušku v prášku, mikrokrystalickou celulózu, hlívu ústřičnou v prášku, přírodní barvivo extrakt z kurkumy, kyselinu askorbovou (vitamín C), sušenou rakytníkovou šťávu, stearan hořečnatý, sukralozu, hruškové aroma a cholekalciferol (vitamin D3).

Jablečné pastilky obsahují dextrózu, želatinu, sušené jablko v prášku, mikrokrystalickou celulózu, hlívu ústřičnou v prášku, přírodní barvivo extrakt z kurkumy, kyselinu askorbovou (vitamín C), sušenou rakytníkovou šťávu, jablkové aroma, stearan hořečnatý, sukralozu a cholekalciferol (vitamin D3).

Více i Hlíváčku na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.rakytnicek.cz/dalsi-detske-produkty.php
  2. https://web.archive.org/web/20181128233428/https://betaglukan.cz/
  3. http://en.wikipedia.org/wiki/Beta-glucan

Hodnocení a zkušenosti s hlíváčkem

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s hlíváčkem?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce