Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Sab simplex

Sab Simplex jsou kapky, které se užívají k rozpadu pěny, jež brání vstřebávání plynů v žaludku a ve střevech. Sab simplex kapky umožňují odchod plynů přirozenou cestou nebo jejich vstřebání stěnou střeva. Takovým plynem může být i vzduch, který se zde dostane polykáním stravy. Spolykaný vzduch částečně odchází při říhání, plyny pak jsou částečně vstřebávány stěnou
střev a nebo odcházejí konečníkem ven z těla.

V placebem kontrolovaných randomizovaných studií ale neměl simetikon na redukci kojeneckých kolik25 účinky odlišitelné od placeba a navíc přípravek obsahuje řadu aditiv (umělá sladidla, konzervanty, aromata) obecně nedoporučovaných především malým dětem.


Sab simplex


Kapky mohou užívat i miminka na tzv. tříměsíční koliky25, které jsou způsobeny mléčnou stravou, která vyvolává po dobu více hodin zvýšenou tvorbu pěny v trávicím ústrojí a zamezuje tak vstřebávání a odchodu plynů. Zvýšená tvorba pěny může vést až k bolestivému nadýmání.

Kapky Sab simplex účinně působí proti pocitu plnosti, plynatosti a napětí v břiše a to tak, že rozloží bublinky ve zpěněném hlenu střevní stěny, účinnou látkou je simetikon. Kapky je možno užívat bez porady s lékařem při obtížích popsaných výše. Na doporučení lékaře lze rovněž přípravek užívat nebo podávat dětem při zvýšené plynatosti po operacích, po otravě saponátovými prostředky (prací prášky) a k přípravě diagnostického vyšetření v oblasti břicha (sonografie, rentgenové vyšetření, endoskopie), ke snížení výskytu stínů způsobených plynem.

Složení kapek Sab simplex

Obsahují 63,999mg/ml simetikonu (1ml odpovídá 25 kapkám) a pomocné látky - oxid křemičitý, makrogol-stearát, monohydrát kyseliny citrónové, natrium-citrát, vanilkové a malinové aroma, hypromelóza (hydroxypropylmethylcelulóza), natrium-cyklamát, sodná sůl sacharinu, karbomer, čištěná voda, natrium-benzoát, kyselina sorbová.

Dávkování kapek Sab simplex

V případě plynatosti u kojenců do 3 měsíců určí dávkování a užívání vždy pouze lékař. U plynatosti dětí do 3 let je dávkování 15kapek do každé lahvičky s pitím.

Pro děti starší 3let a dospělé je dávkování následující:

  • Děti od 3 do 5 let: 15-20 kapek (0,6 0,8 ml) během jídla nebo po jídle, případně ještě dalších 15 kapek před spaním.
  • Děti od 6-12 let: 20-30 kapek (0,8 1,2 ml) každých 4 6 hodin, tato dávka může být v případě potřeby zvýšena jako pro dospělé.
  • Mladiství od 12 let a dospělí : 30 45 kapek (1,2 1,8 ml) každých 4 6 hodin, v případě potřeby lze dávku zvýšit. Přípravek je nejlépe užívat během nebo po hlavních jídlech a v případě potřeby i před spaním.

Další možné použití kapek Sab simplex

  • Sonografie
  • Rentgenové vyšetření
  • Endoskopie
  • Otrava saponáty

Sonografie

V předvečer vyšetření je třeba užít 3 čajové lžičky nebo 1 sáček (15 ml) a další 3 čajové lžičky nebo 1 sáček asi 3 hodiny před vlastním vyšetřením.

Rentgenové vyšetření

V předvečer vyšetření je třeba užít 3 až 6 čajových lžiček nebo 1-2 sáčky (15 - 30 ml).

Endoskopie

Před plánovaným vyšetřením užijte až 1 čajovou lžičku (2,5 - 5 ml).

Otrava saponáty

Dávka závisí na stupni otravy, nejmenší dávka je 1 čajová lžička (5 ml), přičemž délka užívání závisí na vývoji příznaků a určí ji lékař.

Více o Sab Simplex na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.lekarna.cz/sab-simplex-1x30ml-suspenze/
  2. http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-SAB-SIMPLEX-PFIZER-30ml-BABY-ANTI-COLIC-DROPS-/251119269896
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Kam dál?

Zkušenosti se Sab simplex

Máš zkušenost se Sab simplex?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost