Salmonela. Co mi poradíte?

Zodpovězené
15. kvě 2020

Dobrý den,

syn prodělal salmonelu. Teď mu vyšly tři kontrolní testy na salmonelu pozitivní. Řeším nástup do školy 25.5. Občas syna bolí břicho a jde 3x - 6x za den na velkou. Hygienická stanice nebyla proti, prý má rozhodnout lékař podle klinických příznaků. Ten řekl, že by měl mít 3x negativní test a bez příznaků. Do školy mám napsat do 18.5., zda půjde nebo ne.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

klinické příznaky jsou frekventní stolice (až 6x denně) a občasné bolesti břicha, což vyžaduje určitý šetřící režim a dietní opatření. Do nástupu do školy zbývá ještě 10 dní, během kterých se může situace dost vylepšit. Nicméně budete podepisovat prohlášení o bezinfekčnosti...
Jinak stačí jen 1 negativní výtěr.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová