Propustka k lékaři při hlídání dítěte. Na co máme právo?

Zodpovězené
8. črc 2019

Dobrý den,

manžel měl vždy v práci nárok na propustku, když jsem šla k lékaři a on hlidal děti doma (jsem na rodičovské dovolené). Tudíž mu tato doba nebyla odečtena z odpracovaných hodin. V práci však došlo ke změně hospodářky, která toto již nechce uznávat. Prý je to možné jen v případě, že by mě k lékaři doprovázel.

Chtěla jsem se zeptat, jak to teda je a funguje v rámci zákoníku i praxe?

Děkuji!

Dobrý den,

nejsme specialisté na pracovní právo. S tímto dotazem je potřeba se obrátit na právníka.
Řešíme dotazy týkající se úvěrů, pojištění, investic apod. témat.

S pozdravem
Zdeněk Hromek
tel: 736701225