Emmaljunga NXT90 - je pohodlný při jízdě terénem? Nebo Stokke, Easywalker? A co říkáš na korýtko?

Zodpovězené
22. lis 2019

Ahoj,

prosím o radu, jaký je rozdíl mezi nxt90 2017,18,19? A teď ještě s variantou F?
Obecně myslíš, že tento kočárek je opravdu pohodlný pro miminko při jízdě terénem?

Případně, co si myslíš o Stokke nebo Easywalker do terénu a celkové kvalitě kočárků?
A další věc, četla jsi nějaké studie o vhodnosti korýtkových sporťáčcích versus s pevnými zády?
Každý říká něco jiného a nevím, co si o tom myslet.

Díky moc a pěkný den.
A.

Ahoj!

Emmaljunga NXT90

Emmaljunga NXT90 Ergo

má několik variací, i když tedy až tak moc o ročník nejde (tam je rozdíl spíše jen u nejnovějších modelů 2019/2020). Samotný NXT90 je ten robustnější, terénnejší model, kde si vybíráš jen provedení kol (nenafukovací Competition, nafukovací klasické Lounge a nafukovací s řádným dezénem Outdoor). K tomu si vybíráš barevnou kombinaci, přičemž na výběr je i Eco kolekce, která je částečně recyklována. Postupně se však přechází jen na jeden typ - Eco, a kola už budou jen Lounge a Outdoor (tolik k rozdílu pro 2019/2020 a výše). Jinak je to už jen o nabízených barvách a materiálech, které ročníky mohou lišit, ale funkčně jsou kočárky stejné. Korýtkové sedadlo NXT90 je prostorné, tvarované, děti ho mají rádi, a je lehčí - alespoň v porovnaní s druhou verzí na výběr, NXT90 F.

Emmaljunga NXT90 Flat

Tam se jedná o stejnou konstrukci, ale s F (= Flat, tedy do rovna polohovatelným) sedákem. Ten mi přijde snad ještě prostornější, ale tedy i celkově kočárek s ním je o něco těžší. Preference korýtkového nebo nekorýtkového sedadla je už pak subjektivní (já sama jsem obvykle za tu lehčí možnost).

Pokud nepotřebuješ nějaký ultra tank, stejné sedáky, jen se cosi lehčí konstrukcí se malinko menšími koly, ale stejných typů kol (Competition, Lounge, Outdoor) nabízejí také o něco méně robustní, ale stále terénní modely (rozdílem jsou zejména ty o málo menší kola, jinak jsou to kočárky funkčně velmi blízké) NXT60 (korýtkové) a NXT60 F (rovný leh). Ano překonáš, s nimi všemi, i terén a nerovnosti - jsou to pevné, odolné kočárky.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Ze Stokke kočárků - tam jednoznačně JEDINĚ Trailz Terrain. Ten je robustní, těžší, méně skladný (sedák je mohutný a třeba ho skládat mimo konstrukce) - ale jinak dobrý kočárek s dobrou volatilitu terénem.

Stokke Trailz Terrain

Co se značky Easywalker týká, tam asi jedině Harvey2 s allterrain koly.

Easywalker Harvey2

Je to skvělý, pohodlný kočárek, a ještě i pěkný a ne těžký, a zvládne i co-to projít, ale na vysloveně velmi těžký terén má podle mě přední kola trochu příliš blízko sebe. Pokud je to na běžné nerovnosti, absolutně může být, ale pokud bys chtěla chodit každý den do lesa, Emmaljunga mi přijde jako rozumnější volba.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.