Fusak do menši korbičky (Britax Smile, 73x33 cm). Jaký vybrat?

Zodpovězené
2. črc 2020

Rozhodli jsme se pro koupi kocarku Britax Smile III s tim, ze termin porodu mam konec zari... tento kocarek ma mensi korbicku 33x73 a proto bych se chtela zeptat na doporuceni nejakeho zimniho fusaku, ktery by se do nej vesel.

Mockrat dekuji.

Ahoj!

Tento rozměr hluboké korby je za mě ne malým, je průměrný. Okolo 74 cm je absolutně dostačující průměrný rozměr, a vše nad tento rozměr já již považuji za korbu poměrně velkou (nebo ještě větší = velmi velkou), a rozměry pod 73 cm jsou nižší průměr (a pod 70 jsou to korby malé). Takže já bych se nijak zásadně nestresovala, já jsem v korbě 73,5 cm vozila své (při narození velcí, cca 4 kg!) syny do jejich cca 7 a půl měsíce, a to tedy byly květnový, čili poslední měsíce byli v korbě v zimě. Opravdu děťátko nepotřebuje obří prostor v korbičce, průměr postačí, zvláště pokud v zimě ještě bude malé, jen 3-4 měsíční. Naozpak, mírné stísnění je hodně uklidňuje.

Každopádně bych do korby (obecně, ne jen do této) doporučila něco teplé, což ale není brutálně nafouklé - především tedy, pokud se bojíš o prostor. Je to praktičtější. Konkrétně mými oblíbenými jsou Lodger fusaky, klidně i klasický větší Lodger Bunker do korbičky vejde, ale vyrábějí i menší velikosti vhodné cca do roku (Mini Bunker, dobrý i do autosedačky). Kuk i na jejich výprodej, aktuálně se velmi vyplatí, protože je léto: https://www.lodger.com/en-nl/sale/on-the-go

Mimo to, i Bugaboo fusaky jsou výborné, ale trochu drahé. Koukni taky možná i bazar. Z dostupných možností je oblíbená i značka Pinkie - a mají i takové ne brutální nafučané modely (koukni Zimní fusak 0-12).

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.