Kombinovaný kočárek pro prvorodičku: Riko Basic Plus 2019. Zkušenosti, a na co si dát pozor?

Zodpovězené
16. bře 2020

Dobrý den,

velice mne zaujal tento kočárek. Bohužel budu maminkou poprvé a nějak nevím, co u kočárku hledat a na co si dát pozor.

Máte prosím zkušenost s tímto kočárkem?

Děkuji

Ahoj!

Riko Basic

Riko Basic Plus

je, jak jeho název napovídá, poměrně jednoduchý model pro méně náročné rodiče. Já osobně bych začala negativy, které si potřebuješ uvědomit jako první - a pokud si s nimi ok, pak už je jednoduché se "vyrovnat" s pozitivy 😉, které každý kočárek má (i dobrá cena je například velké pozitivum).

Prvním velmi důležitým negativem, které nepřipraveným maminkám začne řádně lézt na nervy, je váha kočárku. Má skoro 16 kg! Tlačíc ho při zkoušení na rovné ploše prodejny prázdný, Ti vůbec nemusí přijít tak reálné, jak to bude, když ho budeš nakládat do auta nebo tlačit např. do kopce s větším, cca 10kg děťátkem.

Je navíc dost velký po složení, takže třeba větší kufr a trpělivost i tam - a pokud plánujete nakládat pravidelně, já osobně bych popravdě jednoznačně hledala něco podstatně skladnějšího, lehčího a celkově praktičtějšího na takové přesuny.

Ještě zmíním sportovní část - je ok prostorově (více méně), ale je to typický představitel kategorie, takže později po korbičce, se sportovním sedadlem, bude kočárek podstatně těžkopádnější.

Připustíš-li si tyto negativa, kočárek není špatný. Líbí se mi, že je designově čistý, líbí se mi cena, prostorná vanička, terénnější kola (s odpružením)... To jsou všechno fajn věci, pokud např. bydlíš na vesnici, kočárek moc nakládat nebudeš, a jízdně potřebuješ něco vyhovující za relativně dost nízkou cenu.

Popravdě ale, já bych přece jen zvážila něco lehčí a skladnější - viz. například novinku Espiro Only, což by byl můj výběr asi nejdříve. Dále Baby Design Husky, teoreticky i Bebetto Luca, a zmíním taky Kinderkraft Prime 2019.

Espiro Only 2020

Baby Design Husky

Bebetto Luca 2018

Kinderkraft Prime 2019

Možností je i něco jako Kinderkraft Moov se sedákem / korbou typu 2v1, což je super na začátek (rok, rok a půl děťátka), a pak přejdete na prostornější, lehčí neotočný sportovní kočárek - za mě praktický a levné řešení celé kočárkové situace od začátku až do období, kdy kočárek už není potřeba.

Kinderkraft Moov

A z designově jiného no taky moc vhodného typu doporučím i o něco dražší, no super odpružený ABC Design Salsa 4 Air.

ABC Design Salsa 4 Air

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.