Nádherně barevný kombinovaný kočárek Bexa Cube. Jaký máte názor? Jsou i jiné takové?

Zodpovězené
4. pro 2019

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Váš názor na barevný Bexa Cube. Slyšela jsem na něj celkem chválu, ačkoli si všichni stěžovali na to, že je veliký a těžký. Přemýšlím, jestli je to velký problém. Máme auta Fabii combi, takže kufr máme celkem velký. Bydlíme na vesnici, takže procházky v terénu i po cestě. Zároveň ale neplánuji s kočárkem nějak moc jezdit třeba MHD (tedy jej někde pravidelně tahat po schodech atp.).

Tento kočárek se mi strašně líbí hlavně vzhledem. Ačkoli vím, že bych tomu asi neměla přikládat větší váhu než nějaké praktičnosti, tak takhle nádherně barevný kočárek jsem nikde jinde neviděla. Hodně to ke mě sedí a naprosto mě nadchnul. Navíc se mi líbí i takový ten kulatý tvar korbičky a přijde mi, že má dobrá kolečka i do terénu.

Existují ještě jiné takhle barevné kočárky?

Je váha a velikost tak podstatná, pokud nemusím řešit ježdění výtahem a MHD?
Nevím třeba, jestli pak nebude tlačení kočárku nějaké náročné, když je těžší.

Děkuji za informaci.

Ahoj!

Bexa Cube je vizuálně, zejména barvami a vzory, určitě velmi povedený model kombinovaného kočárku. Na terén, nerovnosti je velmi fajn - velká kola pruží a ovládá se dobře. Ano, váha JE vysoká. Přes 14 kg budeš cítit při každém nakládání / vykládání z a do auta, jakož i později, kolem roku a půl +, s těžším dítětem i při tlačení. Jinak to půjde, a zejména s korbičkou bude manipulace s kočárkem, jeho "řízení", absolutně příjemné. Co se kufru auta týče, nacpete ho tam. Počítej však s tím, že většina, ne-li celý kufr, bude jednoduše zabraná. Cube není malý kočárek a skládá se odděleně, takže místa dost zabere. Je to daň za bytelnou, odpruženou all-terrain konstrukci. Kromě toho kufru, podle mě, ta váha a velikost až tak podstatné nejsou - především tedy, pokud nejsi maličká (pro velmi nízké maminky bych takový typ kočárku nedoporučovala, v takovém případě je opravdu to tlačení spíše námahou - i proto, že nevidí před sebe) .

Bexa Cube

A k jiným takhle barevným kočárkům - existují, ale je jich málo. V první řadě je tím známá britská značka Cosatto - nabízejí však především městštější modely kočárků. Limitky Cybex Priam dokáží být velmi barevné (například Anna K s kosmickou tématikou) - ale tam se už jedná o opravdu drahý, designový kočárek.

Cybex Priam 3

Cybex Priam se sedadlem Light Seat

Cybex Priam se sedadlem Lux Seat

Podobné to je i u značky Bugaboo, i když tam je to vzácněji se vyskytující.

Neonato Puro Urban je dalším s možných vzorovaných kočárků, také ne nejlevnějších.

Neonato Puro

"Přesně totéž, jen jiné", než u Bexa Cube, však v té formě a ceně nenajdeš - proto, jestli tě až tak zaujal, věřím, že u něj i zůstaneš.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.