Online terapie. Jak probíhá a šel by tak řešit náš problém?

Zodpovězené
30. dub 2020

Dobrý den,

zaujala mě možnost online terapie. Od ledna se chystám se synem na logopedii, ale nejdřív byl nemocný, teď Korona... Zároveň bych ale řešení nerada dlouho odkládala – syn začal vyslovovoat sykavky se špičkou jazyka až mezi zuby a nerada bych, aby si to zafixoval.

Jak online terapie probíhá a šel by jí řešit i náš probém?

Děkuji

Dobrý den,

online terapie probíhá vlastně totožně jako osobní terapie. Logoped používá sdílení obrazovky, kde má nahrané materiály pro terapii, dále pracuje se všeobecně dostupnými materiály (jako je například papír, svíčka či brčko). Díky obrazovce počítače lze také ústa více přiblížit a vidět více detailů než při prezenční logopedii. Většina logopedů také odesílá materiály na domácí trénink přes email.
Každému dítěti ale vyhovuje něco jiného. A tak může být domácí prostředí výhodou i nevýhodou. Vždy je ale dobré dát mimo dosah dítěte předměty, které by ho rozptylovaly a které by terapii narušovaly.
Přes online lze řešit jakýkoli problém, tedy i interdentální sykavky (s jazykem mezi zuby). Jak píšete, doporučuji logopeda vyhledat (ať již online formou, a nebo osobně na klinice se štítem nebo plexisklem), než se sykavky zafixují a terapie pak bude delší a náročnější.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Dana Svozilová

Mgr. Dana Svozilová, DiS.
Web: www.logopedie-svozilova.cz
E-mail: dana@logopedie-svozilova.cz
Tel.: +420 728 433 982