RH negativní - první těhotenství. Je to velký problém, když jsem nedostala injekci?

Zodpovězené
21. lis 2023

Dobrý den, pane doktore,

jsem nyní v 31. tt., je to mé první těhotenství. V těhotenské průkazce mám, že jsem faktor RH negativní, nicméně to se mnou nikdo neřešil a tudíž jsem žádnou injekci ve 28. tt nedostala.

Je to velký problém?

Děkuji

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. Jestliže jste antiD profylaxi v 28. tt nedostala, domluvte se s Vaším gynekologem. V zásadě lze aplikovat i později (smysl to má zhruba do 32. týdne).

Přeji Vám hezký den,

MUDr. Martin Hynek

gynekolog-porodník, klinický genetik
www.gynfem.cz
www.cfm.gynpor.cz