Rh faktor negativní

deniss88
2. črc 2019

ahoj ,
omlouvám se za založení již podobného tématu,po přečtení diskuzí jsem z toho ještě víc jelen 🙂poradíte mi,prosím?
V březnu tohoto roku jsem prodělala ZT ,přestalo tlouct srdíčko,byla mi zjistěna krev 0 a rh faktor negativní,můj muž má 0+ rh faktor pozitivní.
Byla mi píchnuta injekce ihned po revizi.
Podařilo se nám otěhotnět ještě v šestidenělí,nyní jsem v 15 tt,prvotrimestriální screening dopadl na 1*,ale ve zprávě mám psáno,že mám pozitivní protilátky v krvi.Takže jsem z toho opět vystresovaná,jak je možné,že mám protilátky,když jsem dostala injekci?
Muj mudr.rekl,že to nemám řesit,že je to to ohodě a že mi píchne během těhotenství další dávku injekce,jenže to může bát až kolem 28tt,nemůže být pozdě a protilátky se začnou vytvářet ve velkém a poškozovat miminko?
Omlouvám se za hysterii,ale po prodelaném potratu mám strach.
Můžete mi někdo napsat zkušenosti,popř.co se dělo a jak to probíhalo?
Moc děkuji 🙂

jironymou
2. črc 2019

@deniss88 neres to 🙂 zbytecne se stresujes.U nas je krev uplne stejna jako u vas.A to jsem sla i na amniocentezu.A mame uz skoro 2 letou zdravou holcicku 🙏

krista25
2. črc 2019

@deniss88 ahoj já mám taky Rh- a posílali mě častěji na krev než ostatní kamarádky aby to hlídali. Pokud neuvidí že se protilatky navyšuji a nepřesáhne to nějakou hranici tak ti ji pichne až okolo toho 28 tt. Jinak ti to může píchnout dříve. Doktor by neříkal ať si v klidu kdyby to tak nemyslel. Nedovolil by si ohrozit tebe ani miminko 😊

deniss88
autor
2. črc 2019

holky děkuju...🙏 jsem ze všeho vyplašená,prý "nejhezčí období v životě ženy" a já jsem na provaz...snad doktor ví,co dělá,mě trochu vyplašilo,že je to pozitivní a než uběhne od teď (15tt)do 28tt,může se něco stát.

krista25
2. črc 2019

Měly by ti častěji dělat odběry na Rh- jestli to se nezvyšuje, aby se to podchytilo. 😊Takze se přestaň stresovat. 😊

deniss88
autor
2. črc 2019

@krista25 zatím dělali jen teď v prvním screeningu,na další k.o.jdu 10.7.,tak uvidíme,co mě čeká...takže nějaký potrat nebo těžce anemické dítě nehrozí?

hansed
2. črc 2019

@deniss88 mam rh- a manzel +, mame dve holcicky a anemicke nejsou a nebyly 😉 chapu, proc se stresujes, ale zkus se hodit do klidu 😊

deniss88
autor
2. črc 2019

@hansed děkuji za odpověď,pomohly jste mi,holky 🌹

soleilll
2. črc 2019

@deniss88 To, že tvoříš protilátky, ještě nemusí nic zásadního znamenat. Asi budeš víc kontrolovaná, častější UTZ vč. průtoků. Můj partner má rh pozitivní, já mám 0- a při prvním těhotenství jsem taky tvořila protilátky. Chodila jsem na častější kontroly a dítě má stejně, jako já 0- (takže ty protilátky vůbec nechápu).

deniss88
autor
2. črc 2019

@soleilll aha,já jsem právě měla za to,že jakmile tam už ty protilátky jsou je průšvih a tím,že jsem prodělala potrat,jakožto 1 těhotenství,tak v všude píší,že s dalším těhu je to horší a horší...až jsem se do toho zamotala.
Hlavně jsem měla i za to,že jakmile mám injekci,jsem chráněna a nic nevytvářím,a přesto mám pozitivní protilátky...🙄

pipi_puncocha
2. črc 2019

Holky já se přidám, jsem Rh-, poprvé těhotná a dělali mi test někdy v tom 14tt a to mi vyšlo, že protilátky nemám a řekli mi, že mi tu injekci píchnou až po porodu pokud bude dítě Rh+, je to správný postup...? Teď jsem 21tt.

zuzan88
2. črc 2019

@pipi_puncocha já osobně si myslím že ne... Také mám AB-, rodila sem v září, kolem 28. týdne sem dostala injekci po porodu též. Teď sem ve 20. a už mi hlásila, že opět budem píchat... Tak teda u vás nevím...

pipi_puncocha
2. črc 2019

@zuzan88 já si právě myslím, že ten váš postup je správný, že se píchá okolo 28tt a pak po porodu... toto co píšu mi řekli na gyndě, ale naštěstí ve 25tt jdu na Hematologii kam chodím kvůli Leidenské mutaci, takže tam předpokládám se dočkám správného postupu a kdyžtak té injekce.😁

krista25
2. črc 2019

@deniss88 já sem taky tvořila protilatky a přitom je kluk po mě A- takže bych se pak nestresovala. A jelikož se riziko nezvysovalo tak mi injekci nedali a já i kluk sme v pořádku. 😊

deniss88
autor
2. črc 2019

Moc vám všem děkuji,uklidnily jste mě,jste zlaté, tak sad už mi bude dopřáno a nebudou komplikace.

luckylee
2. črc 2019

@pipi_puncocha je to spravny postup.Preventivni injekce v tehu je zbytecna.Kor u prvniho.Az po porodu kdyz se zjisti krevni skupina miminka se podle toho injekce bud da anebo ne.

adelka951
2. črc 2019

@deniss88 diskuzi jsem necetla, tak napíšu jen svou zkušenost. Po odběru chor. klku jsem dostala injekci Imunoglobulinu, před tím jsem měla protilátky negativní, další test na protilátky mi dělali ve 28. Týdnu, výsledky byly pozitivní, následně mi brali krev každé 2 týdny, nakonec to uzavřeli s tím, že to bylo kvůli té injekci Imunoglobulinu ve 14.týdnu,

malytlustyhroch
2. črc 2019

Jestli jsem to spravne pochopila, tak to "ockovani" samo zpusobuje, ze jsou pak protilatky pozitivni, ale zpusobem, ktery miminu nevadi, narozdil od toho, kdyby si je tvoje telo vytvarelo samo.

verace81
2. črc 2019

Já mám rh- manžel rh+. Brali mi krev na protilátky 1. dítě rh + takže po porodu jsem dostala injekci ještě jsem měla v ruce kanilu tak jsem se ptala jestli bych tu injekci nemohla dostat do té kanily a sestřička říkala že to by mě zabilo takže jsem jí schytala do zadnice. U 2. dítěte jsem se ptala kdy dostanu injekci a sestřička se usmála že jsem si udělěla miminko s rh- takže jsem byla bez ďobance nakonec u 3. opět injekce.

patmouse
3. črc 2019

@deniss88 Byla bych v klidu. Doktor snad vi,co dela 😉
Ja byla tehotna trikrat,prvni bylo ZT. Z dalsich mam doma dve zdrave deti. Ja jsem Rh negativni,deti obe pozitivni. A vse bylo uplne v pohode!

deniss88
autor
3. črc 2019

@verace81 to rada slysim, ze i dokonce pri trech dětech vse dopadlo dobre, kdyz jsem o tom trochu cetla, tak je to vsude podane, jak kdyz nemam sanci donosit dite, díky faktoru. Tak budu verit mudr, ze si me pohlida. Děkuji

verace81
3. črc 2019

Tohle si hlídají sice dělají spoustu odběrů ale při rozdílných rh faktorech těch náběrů je víc a ty protilátky kontrolují. Sestra má 2 děti a taky rozdílné rh faktory. V rámci možností doporučuji se nestresovat

deniss88
autor
3. črc 2019

Tak jsem jeste vcera psala odbornikovi, polozila jsem stejnou otazku, jako vam a napsal tohle: Dobrý den,protilátky jsou v krvi vidět měsíce po jejich aplikaci,takže je možné,že se zobrazily v odběrech nyní.Nedělal bych nic jiného než zopakoval odběr cca ve 20.týdnu a nebudou-li stoupat,není ani aplikace potřeba, protože když jsou samy vytvořeny, přidaná aplikace nic neřeší.
Takze asi skutecne muzu byt klidnejsi

malytlustyhroch
3. črc 2019

Jasne, ze bud v klidu, lidi s rh- nevymreli ani v dobe, kdy se zadne protilatky neresili. Musi se sejit hodne spatnych nahod dohromady, aby to udelalo problemy, a ty "nahody" se ted hlidaj, aby i v takovem pripade byl prubem pro mimi, co nejsnazsi.

alterego
3. črc 2019

@pipi_puncocha Myslím, že už je ti svou zkušenost psala na skupině Listopadovky, ale napíšu i sem. Jsem Rh-. V prvním těhotenství jsem dostala injekci v tom cca 28tt (na jedné z kontrol -buď v 26tt, nebo na další v 31tt). Po porodu mi žádnou další nedali, protože je dcera po mě Rh-. Teď taky čekám, zda dostanu na další kontrole v 26tt, či později. 😉

fouskovi
3. črc 2019

Chápu tě ale neboj u nás to samé já RH-a manžel RH+a doma zdravé dvě děti byla jsem více hlidana v 28tt a po porodu jsem dostala injekci

deniss88
autor
3. črc 2019

Jeste jednou všem velmi dekuji, hodne jste me uklidnily. 🥰

hany_bany
3. črc 2019

Já jsem teda potrat neprodělala, ale u prvního těhotenství jsem měla "nespecifické protilátky", nic se s tím nedělalo, jen mi ještě párkrát brali krev, pořád se stejným výsledkem. pak se mi narodila zdravá holčička, má Rh+, tak jsem dostala injekci. Druhé těhotenství v pohodě, syn má rh-, takže bez injekce. Držím pěsti, ať je vše v pořádku 🍀

kspp1
3. črc 2019

Mám také rh- a protilátky, ale prý takové, které nesouvisí s rh faktorem, takže mi jen jednou za čas kontrolují krev. První dítě bylo rh-, tak se nic neřešilo, poté ZT a nikdo mi injekci nedal, mne to ani v té době nenapadlo si ji vyžádat. A teď už jsem ve 32tt, protilátky rostou mírně, tak jen sledují. Podle ultrazvuku zatím v pořádku, kontrolují tím průtok krve hlavičkou. Kdyby protilátky stoupaly, nejhorší varianta je, že dají transfúzi, ale v dnešní době prý když se to hlídá, dopadne to dobře.

nataliehanikyrova
24. zář 2019

Zdravim, vy co jste měli podany igamad, měli jste nějakou reakci po tom??? Já nevím jestli je to z té injekce a nebo protože mi zjistily, ze mám hodně zkráceny děložní čípek(v 28tydnu) a já z toho stresovala, ale malem jsem dneska doktorce na lůžku omdlela, udělalo se mi hrozne zle a několik minut mi pomáhali se z toho dostat. Teď vlastně budu jen ležet doma se zadkem nahoru a za týden znovu na kontrolu.. ale doufam, ze od zítra mi bude dobre, protože teď nevím jak ležet, aby mi bylo oukej :(
Dekuju

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru