Faktor Rh- u matky, nedostala jsem imunoglobulin

labvy
5. srp 2015

Holky, dneska jsem zjistila, že když jsem před 8 lety prodělala interupci nikdo mi žádnou injekci imunoglobulinu nepíchl. A ani ve 28. týdnu, teď jsem ve 34. týdnů. :/ Doktor "zapomněl,", že jsem prodělala interupci. Chodila jsem k jinému, ale v průkazce mám potrat uvedený. Výsledky mám prý dobré (nevím jaké mají být, abych měla s čím porovnat). Stalo se někomu, že nedostal injekci imunoglobulinu? Jaké mohou být následky? Na netu čtu samé hrůzy. :( Děkuji!

veronika182
5. srp 2015

@labvy a tatínek má RH +? kdyby neměl, tak to nevadí, že máš negativní

labvy
autor
5. srp 2015

@veronika182 u tatínka právě nevíme. :/ Ale počítáme s RH +. Bojím se ho teď vůbec poslat na krevní testy. :/

veronika182
5. srp 2015

@labvy poslala bych ho ;) resp. už se to mělo udělat dávno 😒 jinak já jsem četla o možnosti chudokrevnosti a poškození mozku....ale že to je jen zvýšený riziko.

veronika182
5. srp 2015

@labvy každopádně to doktor teda podělal

drobci7
5. srp 2015

@labvy , mám stejný problém s RH faktorem a k tomu manžel má RH+, takže jsem si k tomu hodně zjišťovala...určitě poslat tatínka na krevní testy, .... někdě jsem četla, že je možnost zjistit krevní skupinu dítěte, které je ještě v břiše a doufat, že má RH-, ale taky byla možnost, že při předchozím potratu mělo dítě krevní skupinu po tobě, tudíž si tělo nevytvořilo protilátky... Ale bylo i hodně případů, že když si vytvořilo protilátky, tak nastal potrat (dítě ty protilátky zabili a vyvolali potrat) , takže je tu nadějě, že pokud jsi v 34tt, že miminko je v pořádku....

labvy
autor
5. srp 2015

V průkazce mám napsáno, že protilátky z února jsou negativní. To znamená, že to je dobře, ne? :(

labvy
autor
5. srp 2015

@drobci7 V průkazce mám napsáno, že protilátky z února jsou negativní. To znamená, že to je dobře, ne? :(

veronika182
5. srp 2015

@labvy to bych chápala jako dobře 🙂

drobci7
5. srp 2015

jj, to je výborně... 🙂 , takže při minulém těhotenství plod zdědil RH- po tobě, tudíž si nevytvořil protilátky, jen si pohlídej aby jsi po porodu dostala injekci,aby další miminko bylo v pořádku... 🙂

lucykal
5. srp 2015

Co vím tak se krevní skupina u otců nikdy nezjišťuje protože otec je pro ně " vždy nejistý". Žádné protilátky ti doktor nenabíral během testů a screeningu?
Já jsem RH (DW) jako dárce + jako příjmce -. Injekci jsem dostala po revizi (možná taky záleží v jakém týdnů to je) a pak po porodu dvě to jsem si o tom musela říct protože jsem neležela na šestinedělí, ale z důvodu toho, že jsem neměla dceru u sebe na pooperační tam mě přijde, že o tom doktorka moc nevěděla.
Dcera má krevní skupinu po otci.

lucykal
5. srp 2015

@labvy v jakém tydnu si prodělala interupci?

labvy
autor
5. srp 2015

@drobci7 když mám teda protilátky negativní, je 100%, že první těhotentství mělo RH -?

labvy
autor
5. srp 2015

@lucykal ve 12. týdnu. :/

lucykal
5. srp 2015

@labvy pokud jsi RH- naberou miminku pupečníkovou a krev a zjistí jaký je RH.Automaticky injekci nepíchají!!!! jedna stojí 12 tisíc. Tu injekci bys měla dostat do 72hodin.
Takže až porodíš dáš se do kupy pátrej po tom zda udělali miminku krevní skupinu. U nás na to z důvodu předčasného porodu a velké rychlosti zapoměli tak ji nabírali dodatečně.

drobci7
5. srp 2015

@labvy když jsou protilátky negativní, tak si tělo němělo proti čemu vytvořit protilátky....

lucykal
5. srp 2015

@labvy protilátky myslím nabírají třikrát.

drobci7
5. srp 2015

nevím kolik to stojí, ale já měla potrat v 7tt a automaticky jsem injekci dostala...

labvy
autor
5. srp 2015

@drobci7 Zítra jdu za doktorem, tak se ho na vše poptám. :/ Nejhorší je, že jsem se ho na to 2x ptala, a pořád mi tvrdil, že to stačí po porodu, v pondělí zmínil, že jde o první porod, nějak jsem ho nevnímala a až doma mi došlo, že jde, ale o 2. těhotenství. :/ Mohou mi protilátky zjistit znova i teď?

lucykal
5. srp 2015

@drobci7 protože při potratu se nezjišťuje krevní skupina nemá z čeho. po porodu ano.

labvy
autor
5. srp 2015

@drobci7 Já dneska volala do toho centra a tam mi řekli, že mi to nepíchli. :/

lucykal
5. srp 2015

@labvy přečti si to co jsem ti posílala snad tě to uklidní opravdu je malá pravděpodobnost smíchání krve matky a dítěte.

labvy
autor
5. srp 2015

@lucykal Děkuji, to jsem už právě četla. :/ Ale má se to právě píchat, po potratech, transfúzi, interupci. :/

drobci7
5. srp 2015

@labvy nevím, kdy se dělají testy na protilátky, ale víc opravdu asi zjistíš u DR, ale pokud dotěď bylo vše v pořádku, tak si myslím, že to tak bude a narodí se ti zdravé miminko... 😉

lucykal
5. srp 2015

@labvy transfuze mě přijde blbost, ale to neni tvůj problém. také je malá pravděpodobnost, že by se krev smíchala jak si četla žádný problém si neměla ne?
Po potratu nezjištují krevní skupinu takže píchají automaticky což u tebe se asi zapomělo. V jaké nemocnici si to měla dělané? A po porodu zjistí krevní skupinu miminka a podle toho se postupuje. Neboj se

labvy
autor
5. srp 2015

@lucykal Děkuji, zítra budu moudřejší!! A snad hlavně klidnější! 🙂

labvy
autor
5. srp 2015

@drobci7 Děkuji, věřím, že zdravé!!! Snad do zítřka dospím. :/

beruska125
5. srp 2015

@labvy myslím ze to bude v pořádku. Injekci v těhotenství považuji za zbytečnou. Výsledky mas dobre zřejmě protilátky nulové, takže ok 🙂 ja uz bych to neřešila. Po porodu dostaneš injekci kdyz bude mimi Rh+ to je vse. Neni se čeho bát! 🙂

labvy
autor
5. srp 2015

@beruska125 Děkuji. Jen mě dostalo, že ani po interupci, ani jak všude píší ve 28. týdnu jsem tu injekci nedostala a pak ty následky. :/ Ale asi protože mám negativní protilátky, tak se to neřešilo. :/ Zítra se zeptám doktora, zda je ještě možnost mi udělat znovu odběry na protilátky, ať mám klid. 🙂

beruska125
5. srp 2015

@labvy to ze to nedali injekci po interrupci byla chyba ale evidentně se nic nestalo. Kdyby to bylo spatne uz bys dávno mela pozitivní výsledky protilatek 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru