Faktor Rh- u matky, nedostala jsem imunoglobulin

labvy
5. srp 2015

Holky, dneska jsem zjistila, že když jsem před 8 lety prodělala interupci nikdo mi žádnou injekci imunoglobulinu nepíchl. A ani ve 28. týdnu, teď jsem ve 34. týdnů. :/ Doktor "zapomněl,", že jsem prodělala interupci. Chodila jsem k jinému, ale v průkazce mám potrat uvedený. Výsledky mám prý dobré (nevím jaké mají být, abych měla s čím porovnat). Stalo se někomu, že nedostal injekci imunoglobulinu? Jaké mohou být následky? Na netu čtu samé hrůzy. :( Děkuji!

labvy
autor
5. srp 2015

@beruska125 No, právě, že to byla chyba. A pokud bych si to teď sama neuvědomila, vůbec mi nedošlo, že ještě já si mám v těhu sledovat kde jakou injekci mi má doktor píchnout. :/ Co kdyby bylo něco špatně? :/ Kamarádkám to třeba píchali preventivně ve 28. týdnu i v prvním těhu. :/ Tak jsem z toho 2 dny úplně mimo a jen sedím na netu a čtu a čtu a pláču.. :/

beruska125
5. srp 2015

@labvy ale to už je teď opravdu jedno....v 28tt je teď nějaká novinka, ale já si myslím, že je k ničemu....

lucykal
5. srp 2015

@labvy já myslím, že spíš miminku uškodíš pláčem a strachem musíš být ok. Kdyby něco bylo nebo se nezdálo už by tě lékař někam hnal. Protilátky si měla nabírané a nic co by svědčilo tomu, že by se tvá krev mohla smíchat sstou s miminkem si nepsala, takže si myslím, že tomu nic nenasvedčuje. Já kdybych měla z něčeho strach vyhledala bych SP druhý názor a poradila se ještě s někym než číst na netu. Já si myslím, že taky díky tomu byly matky dřív ve větší pohodě kdž nebyl net.

terkaz
5. srp 2015

Mne to pichali dvakrat az po porode, u tretiho mi to pichli v 28tydnu, ale jen proto, ze to tak zrovna zavedli....
Po cele tehu se protilatky sleduji, kdyby bylo neco v neporadku, ten doktor by to snad resil... 😉

labvy
autor
5. srp 2015

@terkaz Ale píchli Vám to po porodu, mě právě po interupci ne. :/ To je ten problém. :/ Ale doufám, že pokud jsou protilátky negativní, tak je to ok.

terkaz
5. srp 2015

@labvy
Ano to je pravda. Ale verim, ze to budete mit ok. 😉

andelka
5. srp 2015

@labvy klid. V těhu by se měla krev na tohle brát aspoň 2x, na začátku a pak asi v 30tt. Pokud jsou protilátky negativní, je všechno v pořádku.Ta preventivní injekce ve 28tt je nová, před 3 lety jsem ji nedostala, a ani bych nechtěla. Pokud máš protilátky negativní, tak zatím je vše v pořádku, a další postup bude podle toho,jaký Rh bude mít miminko až se narodí. Po potratech se antiD dávat má, ale u tebe to vypadá, že to nevadilo.

labvy
autor
5. srp 2015

@andelka No, nevadilo.. Ale pěkně mě naštvali, měla by to být samozřejmost, nechápu to.. :/ I tak je pořád větší riziko, než kdyby mi ji dali. :/ V nemocnici ji u nás prý píchají automaticky, v tom centru kde jsem byla, tak ne.. :/ Spíše mě zaráží přístup doktora, že byl úplně v pohodě.. Ale to proto, že se se mnou bavil o prvním těhotenství a zapomněl na tu interupci! Zítra to s ním "proberu"! A jsem zvědavá..

andelka
5. srp 2015

@labvy ono nejrizikovější je právě ten porod. Asi proto. Určitě to s ním prober. Já jsem rh- a děti to mají po mně.

labvy
autor
5. srp 2015

@andelka kéžby i naše mělo tak RH - po mě! Vyřešilo by se tím všechno.. Ale to se bohužel dovíme až po porodu. Zítra se ho poptám na test na ty protilátky a uvidíme. Věřím, že ikdyby měl výčitky svědomí, že něco "zanedbal" nepřizná se a bude mě uklidňovat.. :/

andelka
5. srp 2015

@labvy to asi ano. Ale na protilátky se testy dělají aspoň dvoje, tak pokud ty poslední jsou ok, tak by to mělo být ok. U otce je teda skoro 80% pravděpodobnost, že bude Rh+, ale mimi to může zdědit po tobě a bude taky dobře.Říká se, že rh+ je dominantnější, ale nemusí to tak být.Já to převálcovala 2x 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru