Opakované záněty pochvy i po přeléčení antibiotiky. Jak se dále léčit?

Zodpovězené
22. dub 2019

Dobrý den.

Mám 4 roky stejného partnera a sex praktikuji pouze s ním. Mám z něj ale neustále záněty (bakt. vaginózu). Je slabě zapáchající a partnerovi čpí stejně. Moje dr mi řekla, že tohle z partnera určitě není. Já nikdy takové problémy neměla a přijde mi zvláštní, že nám oběma stejně zapáchá. Jakmile se přeléčím s ATB, tak je vše v pořádku a když dojde ke styku, tak do 2 dnů už mám zase problémy.

Děkuji a hezký den.

Dobrý den,

vedou se rozsáhlé disputace, jestli je bakteriální vaginóza (BV) "pohlavně přenosná nemoc" nebo není. Víme, že muži v močové trubici mohou mít/mívají rezervoár BV bakterií. Pokud se Vám zdá, že partner by mohl být zdrojem, myslím, že by stálo za to ho zkusit přeléčit s Vámi. A nezapomeňte po ATB na vaginální probiotika (Gynimun intim).

Držím palce!

Mějte krásný zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň