Mohu být těhotná?

Zodpovězené
15. črc 2021

Dobrý den,

26.5. mi skončila menstruace a 28.5. jsem měla nechráněný pohlavní styk. 15.6. jsem byla na gynekologii na preventivní prohlídce, kde mi dělala i ultrazvuk. 19.6. jsem dostala menstruaci a nasadila první hormonální antikoncepci. Byla jsem přesvědčena, že nejsem těhotná, ale před dvěma dny jsem dostala opravdu velmi silné křeče do zad a podbřišku a střední části hrudníku. Dostavila se také teplota, průjem a pocit na zvracení. Jela jsem na pohotovost, udělali mi nějaké testy, včetně několika ultrazvuků a poslali mě i na gynekologii, kde mi rovněž udělali ultrazvuk (vnitřní i vnější) a také dělali odběry krve a rozbor moči. Ptali se, mě jestli mohu být těhotná, tak jsem řekla, že asi ne a více se tím nezaobírali. Další menstruaci mám dostat zítra a dnes jsem začala špinit.

Je možné těhotenství?

Děkuji

Dobrý den,

máte-li pochybnosti, doporučuji provedení těhotenského testu z moči.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Martin Kučera, Ph.D.
Centrum asistované reprodukce Sanus Jihlava
ivf-jihlava@sanus.cz
www.sanus.cz