Nedaří se otěhotnět. Může být důvodem Leidenská mutace?

Zodpovězené
27. zář 2019

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, před 5 lety se mi narodil syn, pak jsem byla na darování vajíček, první odběr v pořádku, u druhého mi zjistili Leidenskou mutaci, heterozygotní. S přítelem se teď snažíme cca uz 8 měs o miminko, 2x jsem měla biochemické těhotenství a teď 5.8 jsem potratila v 6tt, vše odešlo samo, tak nebyla nutná revize. Jenže nadále se nedaří, může to být tou Leidenskou mutací?

Předem moc děkuji za odpověď,

Bartošová

Dobrý den,

může to být (ale taky nemusí) tou mutací. Prodiskutujte podrobně se svým gynekologem .

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne.
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň