Manduca nebo šátkové nosítko? Co je pro dítě lepší?

Zodpovězené
6. srp 2019

Dobrý den,

očekáváme miminko v srpnu, tak předpokládám, že nosit začneme na podzim.

Je lepší pro dítě Manduca nebo nosítko typu Lenka4ever, Fidella fusion apod. Šátek nechci.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

každé nosítko je konstrukčně trochu jiné a každému sedne něco jiného - i vzhledem k rozdílnosti postav. Liší se v délkách zádových opěrek, v délce ramenních popruhů i bederního pásu, v tuhosti použitých výplní...

Úplně nejlepší by bylo, pokud byste měla možnost nosítka fyzicky vyzkoušet. Pokud máte FB účet, tak doporučuji poohlédnout se po tzv. nosící FB skupině, např. celorepubliková Nosíme děti, kde by Vás mohli nasměrovat i na regionální skupinu z Vašeho okolí.

Rodiče v těchto skupinách se pravidelně setkávají a tak není většinou problém si na místě setkání různé typy nosítek vyzkoušet.

Nabídka na trhu v současné době je opravdu velmi široká.

Přeji šťastnou ruku při výběru nosítka.

Isabela z moisha.cz