Nosítko pro 15kg dítě. Existuje něco vhodného kromě šátku a klasické krosny?

Zodpovězené
27. únor 2019

Dobrý večer,

potřebovala bych poradit ohledně nějakého nositka pro dítě( v létě bude mít 2 a půl roku, často podnikáme o prázdninách dlouhé výlety), momentálně váží 15kg. Existuje něco vhodného krom šátku a klasické krosny?

Děkuji moc

Dobrý den,

vhodných nosítek pro váš věk i kilča je mnoho, vždy se dívejte na verzi todler nebo maxi. např. zde https://www.isatky.cz/prezkove-nositko-3/

Za mne je však nejlepší batolecí nosítko Skaldino, které je vyvinuto přímo pro potřebu nosit větší děti a batolata. Je ideální pro nošení na zádech a je velice pohodlné jak ženám tak i mužům a i dítěti.
Skaldino lze objednat n : https://www.skaldino.cz/
Krosny nejsou pro děti vhodné, nepřirozeně tam sedí, respektive více spíše visí a nožičky jim jdou dolů v úhlu, tak že jim to odkrvuje nožky. Při spánku či únavě nemají dobrou oporu a v krosně jsou pak zborceni. Pro nosiče je také krosna po nějaké době velmi nepohodlná, těžiště táhne trapézy, nejde ji dostatečně připoutat k tělu tak, aby se člověk s nošením nenamáhal ( asi tak jako s uvolněným batohem).

Pro správný výběr je ideální možnost si nosítka vyzkoušet, což můžete buď v některých podpůrných mateřských centrech ve svém okolí nebo na některých srazech a akcích pořádaných ve vašem okolí FB skupinkami.

Přeji dobrý výběr a mnoho pronošených chvil
Silvie

mail: vivina@seznam.cz
www.moisha.cz
www.isatky.cz
www.bejbacek.cz