Gynex. Může kapky Gynex užívat i muž, když se snažíme o dítě?

Zodpovězené
5. čer 2019

Dobrý den, pane doktore.

Je mi 28let a s manželem se snažíme půl roku o dítě. Zatím teda neúspěšně a ani jsme nebyli v žádném centru apod.. Zkusila jsem si koupit kapky Gynex s tím, že je užívám já (zlepšují dráhu početí, jak jsem se dočetla), ale uvažuji nad tím, že bych je dala i manželovi, když obsahují fytoestrogeny a mohou pomoci.

Myslíte, že to má smysl? Anebo je to zbytečné?

Děkuji Vám.

Dobrý den,

manželovi to asi bez obav můžete dát, ale nečekal bych, že to bude k něčemu dobré - je to asi jako když si koupíte "čaj Dobrá nálada".

Pokud máte nějaké nepravidelnosti v menstruaci/ovulaci (zde asi jen podezření), zvažte speciální těhotenský produkt Fertiprona (a ten by měl event. smysl i pro manžela). Jako "snažilka" byste stejně měla užívat foláty (prevence vrozených vad), jód, atd.

Přeji Vám krásný den,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň