Co dělat, když děti jsou na tom psychicky špatně ohledně návštěv babičky a tetičky?

Zodpovězené
5. pro 2021

Dobrý den,

mám dotaz. Jak udělat zákaz vidění, neboli návštěvu jedné babičky a tetičky, když naše děti jsou na tom psychicky špatně, když se s námi babička dohadovala?

A to, co vše nám provádí, tak se s nima nechceme ani vidět, ale potřebujeme na ně papír, slovně jim to nestačí, a ještě máme obavy, aby to babička nepodala k soudu, že se chce vidět s vnoučaty.

Předem děkuji.

Hezký den, milá maminko,

nejsem si úplně jistá, jestli rozumím dotazu správně. Znamená to, že k Vám babička a tetička přijde na návštěvu, nějakým způsobem rozhodí atmosféru u Vás doma a děti jsou z toho špatné, ano?

Pokud ano, určitě bych babičce a tetičce rázně vysvětlila, jaký to má na Vás a děti dopad, co to vše způsobuje. A určit jasné podmínky, za jakých okolností se návštěva může konat. Například nebudou se rozebírat nějaká témata atd. (podle toho, co atmosféru narušuje).

Je důležité, abys Tyy jako máma měla v sobě tu pevnost a ráznost, která z Tebe při komunikaci s babičkou a tetičkou půjde ❤️. Buď ta návštěva bude v pohodě pro obě strany nebo k nám bohužel nebudete chodit.

Naprosto rozumím, že to může být náročné a pro bližší doporučení bych potřebovala znát celkovou Vaši situaci. Každopádně je vždy velmi důležité si uvědomit, že to, jaké to má následky na děti teď, je jen špička ledovce, protože si to ponesou s sebou celou dobu a může to opravdu výrazně poznamenat jejich postoj k životu, světu, lidem, rodině, kamarádům atd.

Takže bych v tomhle případě byla opravdu striktní a pokud by to babička a tetička nerespektovaly, tak bych je domů opravdu nepustila, a to i za cenu toho, že by to mohlo dojít k soudu, protože z toho, co píšete, to vypadá už na hodně vyhrocenou situaci.

Jak jsem psala, nemám bližší informace a pro hlubší poznání jsou potřeba, můžete se se mnou spojit na konzultacích www.zivotemsdetmi.cz/konzultace nebo se přidat do naší fb skupiny Životem s dětmi - sdílení rodičů 🙂

Měj se krásně a držím palce, ať najdete způsob, jak to s babičkou a tetičkou vykomunikovat 🙏.

Zuzka Janešíková
autorka projektu Životem s dětmi
web: www.zivotemsdetmi.cz
facebook: Životem s dětmi - sdílení rodičů