Alergie na roztoče. Jaký prací prášek?

Zodpovězené
12. lis 2020

Zdravím,

dcerka má 3 roky, a od 1 roku se jí na podzim a na jaře tvoří atopický ekzém. Loni na alergologii jí na základě krevních testů zjistili alergii na roztoče.
Nějak moc to neřeším, od alergoložky máme doporučenou mast Belobaza. Ta jí ale asi moc nepomáhá, chvilku po namazání se stejně škrábe a svědí jí to.
V současnosti se jí ekzém hodně zhoršil, příští týden jdeme na kontrolu, tak uvidím, co mi lékařka dále poradí.

Na co jsem se ale chtěla zeptat, jestli mám používat nějaký speciální prášek na praní. Používám Persil-sensitiv, a myslím, že není špatný. Když ale teď má tak zhoršený ten ekzém, je nějaký prací prášek pro alergiky na roztoče?

Přemýšlím také nad koupí nějakého speciálního vysavače na matrace proti roztočům.

Děkuji moc za rady a tipy 🙂.

Dobrý den,

běžné komerční prášky z drogerie při atopickém nebo jiném ekzému opravdu nemohu vůbec doporučit, je dobře, že zvažujete změnu. Podívejte se na nabídku pracích prostředků na eshopu s netoxickou drogerií a vyberte cokoli bez parfemace, za mě mohu rozhodně doporučit kokosové vločky čistého pracího mýdla zn-Alchemix, návod jak prát netoxicky v mýdle přikládám, viz. článek na blogu, dále můžete zhlédnout přednášku přímo o netoxickém praní, link níže. Pokud preferujete gel, pak lze vyzkoušet Sonett sensitiv.
Produkty:
https://www.netoxickadomacnost.cz/Prani-c2_0_1.htm

článek o nt praní:
https://www.netoxickadomacnost.cz/Netoxicke-pra...

video netoxické praní:

Přeji Vám krásný den.
Pavla