Burkholderia cepacia komplex. Máte s tím zkušenost?

Zodpovězené
5. pro 2018

Dobrý den,

máte, prosím, nějakou zkušenost s Burkholderia cepacia komplex? Víte o někom, kdo to měl a jak se léčil?

Děkuji Vám.

Dobrý den, bohužel přímou zkušenost s pacientem s diagnostikovanou BCK nemám, pouze s jinými komplikovanými infekcemi vyskytujícími se u imunokompromitovaných pacientů, kde je také léčba obtížná (mycoplazmata, ureaplasmata, chlamydie, borelie). Na materiály o BC jsem narazila pouze v teorii a pochopila jsem z toho, že je primárně rezistentní na většinu antibiotik, ale také diagnostika je obtížná (aby detekce nebyla falešně negativní nebo falešně pozitivní). Netuším, jak senzitivní metodou jste měla BCK diagnostikovanou, zda ve sputu, nebo jinak a jak jste se případně léčila, Infekce BC je zmiňovaná hlavně u pacientů s cystickou fibrozou, což samo o sobě léčbu významně komplikuje a nemohu takto obecně k tomu podat žádném případné postřehy nebo podněty, pokud nevím, jaký je nastaven režim léčby, případně jak moc má pacient možnost upravit terapii ve prospěch alternativ. Pokud by jste měla zájem to blíže prodiskutovat, můžete se se mnou spojit na skupině.

Přeji Vám krásný den.
Pavla