Ekzém. Mohlo by se o něj jednat?

Zodpovězené
30. dub 2020

Dobrý den,

prosím, nevíte, co by to mohlo být?

Dceři se asi před 2-3 týdny objevil nějaký ekzém. Nejříve na vnitřních stehnech a vnějších lýtkách, pak paže, spodní břicho. Teď se to zhoršilo, že už to má ze všech stran na nohách i rukách, boky, prsty na rukach. Je to sušší, občas svědivé. Nic nového nejedla, žádná změna kosmetiky, aviváž nepoužívám. Dr. jsem dnes psala a posílala fotky.

Děkuji moc za radu a názor.

Dobrý den,

pokud by lékařka neusoudila, že by mohlo jít o projev nějaké dětské virózy, pak by vzhled odpovídal kopřivce, která se může objevit jako projev intolerance některých potravin, ale také externích vlivů, také pyly, plísně, roztoči atd.
Počkala bych na vyjádření lékařky, aby se vyloučily jiné vlivy a dejte pak kdyžtak vědět.
Prozatím můžete zkusit koupel nebo oplach roztokem hypermanganu, neměl by být příliš tmavý, spíše středně růžový až světle fialový. Lze koupat, cca 5-10min, ne více, nebo i denně potírat. Pokud se jeví hodně suché, pak přes den promazávat.
Vyzkoušejte napříkad mandlovou Weledu pro citlivou pokožku, nebo dětský měsíčkový krém od Weledy (viz. odkaz níže). Pokud by Weleda neseděla, tak lze zkusit i běžné kvalitní nesolené sádlo, ale vždy na vlhkou pokožku, jinak by spíše vysušovalo. Nemastit moc, dobře rozetřít. Použít lze také dětské tělové máslo od Purity vision (seženete v DM), opět platí roztírat na vlhkou pokožku, ideálně po sprše.

https://www.monato.cz/weleda/weleda-mesickovy-p...

Přeji Vám krásný den.
Pavla