Jizvy po baby akné. Zůstanou navždy nebo je možnost, že se ztratí?

Zodpovězené
1. zář 2021

Dobrý den,

nemůžete mi prosím poradit? Máme 5měsíčního synka, který měl novorozenecké/kojenecké akné, ale tak škaredě hnisavé, normálně jako dospělý člověk. :( A nyní na tvářičce má jizvy/dírky po těch velkých hnisavých bílých vyrážkách. :(

Zůstanou tam podle Vás už navždy? 😭 Nebo je nějaká možnost, že se ztratí?

Děkuji

Dobrý den,

možnost, že jizvy časem vymizí, existuje vždy, stejně jako u běžného akné někomu jizvy zmizí, ale jsou i případy, kdy dochází k hlubšímu narušení tkáně, nebo se jizva hojí keloidně a pak zůstávají stopy. Je určitě vhodné pečovat o pokožku tak, aby nebyla vysušená, pak jsou jizvy viditelnější, snažte se podpořit hojení kůže a její obnovu kvalitní non toxic dětskou kosmetikou, pokud to stav kůže umožňuje, tak klidně i lehce promazávat mastnějšími balzámy/másly.

Kvalitní dětské krémy nebo balzámy seženete na nt eshopech, např. www.netoxickadomacnost.cz, www.prirodaregenerujenas.cz

Malým dětem se ještě dobře tvoří kolagen, takže je velká šance, že se kůže zacelí časem sama. Pokud by se tak nestalo, může v pozdějším věku pomoci fototerapie, nebo v dospívání /dospělosti laser terapie.

Přeji Vám krásný den.
Pavla