Kožní pupínky. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
22. lis 2022

Dobrý dne,

jdu si pro radu, možná budete vědět ... Už týden se mi objevují pupínky a extrémně svědí, někde jsou samostatné, někdy v mapách a na místě, kde se člověk potí, jsou k tomu ještě víc vystouplé. Jednotlivé mám po celem těle (jak od komára, na patách, jak po popálení kopřivou a na rukou a nohou jsou pod kůží průsvitné dutinky s čirou tekutinou). Mám pocit, že si to snad rozšrábu do masa, aspoň ty, co mám na prsou a na břiše.

Vůbec netuším, co to je a přijde mi divné, že bych měla tolik různých struktur. Nic jsem nezměnila, jen týden beru nové vitamíny (nějaký komplex) a začala jsem víc jíst mléčné produkty (kvůli kojeni dcery jsem měla zakázané věci s laktózou) a měsíc jsem byla ve stresu téměř pernamentním (muž byl mimo město víc jak tři týdny a tři děti byly se mnou - dvojčata 10 m. a syn 3 roky ).

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

vhledem k tomu, že nemám k dispozici fotku, tak se mohu jen dohadovat. Patrně se jedná o kopřivku, aka reakce - projev citlivosti, na některé potraviny, nebo exogenní vlivy (kosmetika, drogerie atd).

Tyto projevy se horší vyčerpáním, nemocí, virózou a pochopitelně i stresem.
Mléční produkty mohou intolerance horšit, zkuste je eliminovat zcela a uvidíte, zda dojde ke zlepšení.

Přeji Vám krásný den.
Pavla