Který raw vitamin C je lepší pro 3 leté dítě? Může raw C i člověk s autoimunitním onemocněním?

Zodpovězené
23. únor 2019

Dobrý den,

uvažuji nad koupí raw vitaminu C pro 3 leté dítě i pro sebe a chci se zeptat, který je lepší, zda Garden of life raw C nebo Acerola Mycomedica? Mycomedica vychází levněji, bude tam účinek stejný?

Ještě otázka, zda mohou osoby s autoimunitní nemocí brát tyto Céčka? (beru imunosupresiva). Jde mi o to, že v zimě býváme s dcerou často nemocné, jí dávám betaglukan a probiotika, ale přes to nemocná bývá, ale nic vážného - rýma a kašel ( s tím betaglukanem mi přijde, že se jí nemoc zkracuje na méně dní), do školky zatím nechodí, ale do kolektivu chodíme. Případně zda máme zkusit i Epicor?

Děkuju moc za odpovědi.
Pěkný den ;)

Dobrý den,

pro malé dítě je spíše lepší Raw acerola, Garden of life je také dobrý, ale je to již směs extraktů z ovoce a zeleniny a také tam bývá rýžový prášek, acerola je tedy čistší forma a bezpečnější pro alergiky/ekzematiky, u kterých není jistota, na kterou potravinu/ovoce by mohly případně reagovat. Také chuťově je pro děti přijatelnější.

V mycomedica acerola je 125mg čistého vit C v jedné kapsli (kapsle je extrakt 500mg) a v Garden of life je v jedné kapsli 250mg vit C, takže jednou tolik. Dítěti stačí jedna kapsle, dospělému bych ale soporučila 400-600mg vit C, takže tam by naopak levněji vycházel ten Garden of life Code.

Dítě si v období vývoje imunity prochází běžně virovými infekcemi, pokud to je jen rýma, kašel cca 5x ročně, není to nic výjimečného a pomáhá to budovat imunitu, není se třeba tím nějak znepokojovat a zbytečně dítě suplementovat. Podržela bych to na tom raw C a přirozených probiotikách. Zvážit také saunu a přidat koupele v epsomské soli.

Přeji Vám krásný den.
Pavla