Používáme cookies. Více informací zde. OK
Zodpovězené

Může phenoxyethanol v pracím gelu způsobit alergickou reakci?

Prací prostředekPrací gelAlergieZánět spojivek
17. srp 2019
Dobrý den,

před pár týdny jsem v dobré víře koupila prací gel FeelEco, nijak zvlášť jsem nezkoumala složení - moje hloupost.

Před třemi týdny začal mít syn (2r) začervenalé jedno oko, pár dní na to druhé. Máme už třetí kapky do očí, které vůbec nepomohly, veškeré stěry z očí jsou negativní. Diagnóza je zánět spojivek, který ale nechce ustoupit. Napadlo mě, jestli se nemůže jednat o alergickou reakci na složku phenoxyethanol, obsaženou v pracím gelu. Syn má taky na bříšku a zádech drobnou vyrážku, jako krupičku, vypadá trochu jako potničky.

Myslíte, že problém je v tom phenoxyethanolu?

A když veškeré prádlo znovu vyperu, jak dlouho může trvat než reakce odezní?

Děkuji za vaší odpověď!

N.
Dobrý den,

ano, phenoxyethanol je poměrně dráždivý konzervant, jsou popsány kontaktní reakce u citlivých jedinců, začervenání, svědění, vyrážky.

Může to být ale samozřejmě reakce i na jiné látky obsažené v gelu nebo jiných produktech, které nejsou Nt, například syntetické parfumace nebo syntetické tenzidy.

Používejte raději non toxic prací prášek, doporučuji Sonett neutral, nebo čisté kokosový prací mýdlo alchemix laboratory : https://www.prirodaregeneruje.cz/kokosove-mydlo...

Vhodné je prádlo přeprat několikrát a také vyčistit pračku, například 250g kyseliny citronové, vložit do bubnu nebo nádržky na prací prášek a nechat s jedním starším ručníkem či utěrkou přejet programem na 90C.

Reakce může přetrvávat v řádech dnů, u některých hodně citlivých jedinců i v řádech týdnů, záleží na individuální imunitě.

Zklidňovat můžete potíráním černým čajem, na noc non toxic zinková mast:https://www.prirodaregeneruje.cz/zinkova-m..., pokud by byla kůže vysušená moc, tak přes den promazat lehce například dětským tělovým máslem Purity vision, seženete v každé DM:
https://www.dm.cz/purity-vision-bio-detske-telo....

Přeji Vám krásný den.
Pavla
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli