Pityarisis verticolor. Je to na celý život nebo jen dočasně? Mohl se syn nakazit od člověka?

Zodpovězené
6. zář 2021

Dobrý den,

diagnostikovali 5m. synovi pityriasis verticolor wodo lampou. Chci se zeptat. Je to na celý život, nebo je to nyní jen dočasně?

Mohl to dostat od člověka? 😞

Peru mu a žehlím vše i ručníky, tak nechápu, kde se stala chyba. Jedině, že by mohlo přijít v úvahu je to, že jsme byli na baby plavbě 2x, ale dávala jsem pozor na všechno. Že by se tam mohl nakazit?

Má to na krku a trošku na zádech. Dali nám Imazol a hypermangan sůl na koupel.

Strašně se bojím, že to bude mít celý život ... 😞

Děkuji

Dobrý den,

u mnoha osob se tento typ onemocnění skutečně táhne po mnoho let, někdy až celý život. Osobně se ale domnívám, že to neřešitelné není. Ostatně jako každé kožní onemocnění, na jeho průběh má vliv celá řada faktorů, včetně stravy, toxické zátěže, topické péče, stavu kožního a střevního mikrobiomu.

Rozhodně to nevzdávejte. Zkuste si více přečíst o non toxic péči, která naopak kožní mikrobiom buduje a chrání, běžná péče zatěžkaná obvyklou syntetikou ho ničí a přispívá k patologickým změnám kožního mikrofilmu.

Zařaďte do stravy přirozená probiotika, doporučila bych zcela vysadit cukr a lepek, omezit výrobky z mouky a uměle zpracování potraviny. Zařaďte kvalitní přirozená probiotika, ta by měla být ve stravě pravidelně.

Přenos mykotických a plísňových onemocnění nemusí být vždy klasickou cestou kontaktu, pokud má dtě i dospělý nevhodně osídlený mikrobiom kůže a střev, rozvinou se u něho i bez toho, že by to "chytil" od jiné osoby. Mnohé typy plísní a kvasinek běžně osidlují naši kůži, nebo jsou zcela běžně v prostředí a začnou se projevovat na kůži až když to naše vlastní nerovnováha přátelských bakterií umožní. Některé osoby jsou k těmto projevům náchylnější, případně se potíže projeví v období, kdy je oslabená imunita (po nemoci, po atb, stresem hormonální disbalance atd.)
Zkuste si základy non toxic péče prostudovat na našem webu.

Topicky jsou na tato onemocnění velmi nápomocné např. tzv. humáty, koupele jsou vhodné i pro děti, prospívají např. lupenkářům, ale obecně i ekzematikům a osobám s jakýmkoli kožním onemocněním.
http://www.prirodaregenerujenas.cz/humino---uni...

www.svetnontoxic.org

Přeji Vám krásný den.
Pavla