Popraskaná kůže na prstech. Jaký krém a další péče je vhodná?

Zodpovězené
28. lis 2019

Zdravím Vás, Pavli,

mého tatínka trápí už několik let popraskaná kůžička na prstech ruky, hlavně a jen v oblasti polštářků, tedy na špičkách prstů, kde se nehet potkává s kůží (snad jsem to dobře popsala).

Používal a stále používá buď obyčejnou vazelínu, anebo Eucerin krém. Není to však dostačující, protože i přesto dojde k období (podzim, zima), kdy kůže praská více.

Ráda bych mu dopřála NT péči, a tak pátrám po vhodném krému, nebo olejích, či jiných prostředcích, které by mu mohly kůži regenerovat a pomohly předcházet popraskání.

Děkuji Vám za odpověď.
J.

Dobrý den,

zde bohužel nevíme příčinu prasklin, mnohdy se tak projevuje kontaktní alergie na některé chemické složky, velmi často na konzervanty, je to jeden z příznaků alergie na methylizothiazolinone. Snažte se tedy používat v produktech, které přijdou do styku s rukama, přípravky vyloženě s non toxic složením. Pokud tatínek myje nádobí v ruce, tak nepoužívat klasické prostředky na nádobí z drogerie, zkuste vyměnit za produkty značky Sonett, nebo Dr.bronners, případně cokoli z nabídky mycích prostředků na eshopu s netoxickým sortimentem, tím se vyhnete možným kontaktním alergenům.
https://www.prirodaregeneruje.cz/prostredky-na-...
Mytí nádobí by mělo probíhat v rukavicích, to samé úklid. Chlorovaná voda to zhoršuje.
Praskliny se obvykle špatně hojí, když se zainfikují kvasinkou, mohla by pomoci mast s dračí krví, ta zároveň hojí a působí antimikrobiálně a zároveň promazává bez toho, aby obsahovala ropné složky, nebo škodlivé konzervanty atd.
https://www.prirodaregeneruje.cz/sangre-de-drag...

Přeji Vám krásný den.
Pavla