Suchá kůže v těhotenství, co vám pomáhá?

musulka
21. črc 2014

Ahoj holky,
vstupuji do II.trimestru a poctivě si mažu břicho, boky a prsa oleji, teď nějakými tělovými krémy. Přesto mám kůži v těchto oblastech strašně suchou, mám tam šupinky, jakoby se loupu. Neporadily byste mi, co vám pomáhá? Abych zbytečně nekupovala nic drahého. Sestřička mi dala nějaké vzorky, ale ráda bych více hlasů 🙂 Děkuji moc.

katyxq
21. črc 2014

zkus bambucké máslo nebo za studena lisovaný kokosový olej (oboje mají v DM 🙂, ale kokosák zevně někoho naopak dráždí, tak to zkus pár dní na menším kousku kůže) ... základ ale je mazat olej na vlhkou kůži (třeba po koupáni ), pokud mažeš na suchou, vysušuje to

zvirka
21. črc 2014

Mě oleje vysušují, používala jsem v těhu krém pro těhule z DM, přímo nějaká ta jejich značka http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/baby..., ani nebyl drahý a strije nemám. Jinak používám tělová mléka taky od nich, kokosové, krásně voní a když jsem hodně suchá tak s ureou. http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/bale...

Mám atopický exém, takže mažu hodně, tohle mi sedí.

kocour1
21. črc 2014

Ahoj, já používám na břicho, boky a prsa krém proti striím od Bepanthenu. A když už jsem v tom mazání, rovnou namažu i ruce, stehna a obličej🙂...je příjemně mastný, dobře se vstřebává a hezky voní a ještě pomáhá proti striím🙂...a někde jsem četla, že krémy na strie jsou dobré na obličej, že obsahují nějaké látky proti vráskám🙂.

arnettacek
21. črc 2014

Tak ja pouzivala krem na strie a nyni uz asi druhy detsky olej. Mazu se dle potreby a jsem stejne supinkata.
Zatim nemam zadnou strii ale supinky jsou videt furt. Koupila jsem si o Bioil a akorat jsem se
cela opupinkovala ☹
Takze tezko rici. Mne vyhovuji detske olejicky

kocour1
29. říj 2014

A teď v zimě používám pro sebe i dceru bepanthen Care mast, která hezky promastí a přitom není parfemovaná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru