Probiotika pro dceru 2,5 roku. Která byste doporučila v souvislosti s očkováním?

Zodpovězené
5. únor 2021

Dobrý den,

ptám se hodně dopředu, ale "štěstí prý přeje připraveným" 🙂. Dcera má teď 2,5 roku a v květnu ji čeká očkování MMR.
V době od cca 7 měsíců do roku a půl trpěla sem tam na ekzémky, ne po celém těle, ani žádné velké červené fleky, spíš malé suché světlé flíčky (měla 2 na zadečku), nebo přes zimu se jí sem tam dělá pupínek na obličeji, občas v oblasti bříška... Teď už dlouho nic, kromě 3 pupínků na obličeji.
Probiotika užívala od 1 roku do nedávna Gut pro Infant. Nyní asi 2 měsíce bez probiotik.

Nicméně k očkování a přípravě PŘED očkováním MMR a péči PO očkování - ráda bych měsíc před termínem očkování podávala probiotika. Nechce se mi ale pořizovat Gut Pro Infant za nehorázně vysokou cenu.

Poradíte, která probiotika by mohla být vhodná?

Bylo by fajn, kdyby šla pořídit na českém trhu, ale případně uvítám i typ na iherb, ze kterého bych snad dle návodu na FB dokázala zboží koupit (jsem členkou skup. Non Toxic). Pokud možno, tak nechci, aby obsahovaly sóju, mléko a lepek.

Doporučujete podávat probiotika i po očkování? Plus přidat koupel v epsomské soli? Kde doporučujete pořídit?

Na co ještě bych neměla zapomenout v souvislosti s očkováním MMR?

Děkuji

Dobrý den,

o něco málo levnější jsou probiotica Customs, pořizovací cena se sice tváří dost vysoká, ale pro dítě v tomto věku by se dávala tak titěrná dávka, že ve finále vyjdou ekonomicky nejlépe. Počítejte s tím, že po očkování je obvykle potřeba podávat probiotika delší dobu, to není otázka týdne, spíše měsíců, takže se mi jeví tato cesta finančně nejlepší. Stačí skutečně na špičku nože.
https://www.terrapotheka.cz/6-kmenovy-25

Pokud bych měla volit z nějaké nižší cenové kategorie, pak asi California gold nutrition z iherb, ale také dlouhodobě, v dávce 10 billion, tedy 2 kapsle denně, vysypat do jídla. Mám s nimi dobrou zkušenost.
https://www.iherb.com/pr/California-Gold-Nutrit...

Plus přidat koupele v epsomce, zvýšit dávku raw vitaminu C (acerola, přidávat do jogurtů, kaší, přesnídávek, zvýšit až na dvojnásobek doporučenné dětské dávky, t.j klidně kolem 120 mg)
Dávat každý den tmavě zbarvené plody (quercetin, antioxidanty), rybíz, maliny, borůvky, černý rybíz.
Nevím, zda dáváte nějaký kvalitní rybí olej, bylo by to vhodné, kvůli přiroznému vitamínu D. Rosita nebo Dropi.

Držím palečky. Kdyby byly nějaké kompikace, ozvěte se.

Přeji Vám krásný den.
Pavla